FOTO O turmă de mistreți s-a plimbat pe străzile din Craiova

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 7 noiembrie 2019, 9:00 Actualitate | Esenţial


Mistreti in oras
Foto: Facebook
O turmă de mistreți s-a plimbat, în noaptea de miercuri spre joi, pe străzile din Craiova. Animalele sălbatice au fost surprinse de un șofer care le-a fotografiat și a postat imaginile pe un grup Facebook, scrie Mediafax.

În fotografii apar 6-7 mistreți care traversează bulevardul Dacia, în zona cartierului Craiovița Nouă.



De „pietonii” surpriză au aflat și polițiștii. I-au căutat, dar nu i-au găsit. „A existat o sesizare, în jurul orei 1.00, însă colegii au verificat zona și nu i-au găsit”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Mihaela Gîrd.

Potrivit reprezentanților Poliției Dolj, un echipaj de poliție a patrulat în mai multe zone ale orașului pentru a găsi animalele sălbatice, dar mistreții nu au mai fost văzuți.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4504 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Ce dragutz. (Joi, 7 noiembrie 2019, 9:07)

    Lok [utilizator]

    O familie mare si fericita.
  • +2 (8 voturi)    
    nu degeaba se spune (Joi, 7 noiembrie 2019, 9:10)

    DiDiRo [utilizator]

    ca oltenii sunt mistretzi
  • +10 (12 voturi)    
    Poate făceau campanie electorală lui Viorica. (Joi, 7 noiembrie 2019, 9:12)

    asavreau [utilizator]

    Erau Fifor,Olguța,Codrin Ștefănescu și mai erau unii care nu i-am recunoscut.
  • +5 (7 voturi)    
    pai de asta se umbla in Craiova cu sabii (Joi, 7 noiembrie 2019, 9:15)

    snowflake [utilizator]

    Ca sa se vaneze mistretii intre ei :)
  • -4 (12 voturi)    
    Stire?!? (Joi, 7 noiembrie 2019, 9:22)

    if0014 [utilizator]

    De cand e o stire faptul ca se plimba mistretii prin Craiova?
    E plin de mistreti prin toate orasele, nu doar acolo...
    • +4 (6 voturi)    
      Iote-l (Joi, 7 noiembrie 2019, 10:34)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui if0014

      Asta e unul dintre romanashii aia care s-au obisnuit sa-i puta rahatul cotidian sub balcon, nu i se mai pare anormal, a devenit norma de convietuire.
  • +6 (6 voturi)    
    si o turma de elefanti (Joi, 7 noiembrie 2019, 9:58)

    Hans Metter [utilizator]

    daca era, politia tot nu ii gasea. Astia nu-s in stare sa gaseasca nimic niciodata. De ce sa ne miram.
  • +4 (4 voturi)    
    eu vad doar (Joi, 7 noiembrie 2019, 10:32)

    Kosmos [utilizator]

    Pateu de calitate , piftie si carnati gustosi si ceafa la gratar .
    Vasile!!!. Adu gun ul!
  • +4 (6 voturi)    
    Paradox romanesc (Joi, 7 noiembrie 2019, 10:33)

    Altiro [utilizator]

    Purtatorii virusului pestei porcine se plimba agale prin localitatile tarii in timp ce organele directiilor sanitar-veterinare macelaresc porcii din gospodariile populatiei.