Dăncilă, o nouă gafă: Scopul PSD este să câștige alegerile de anul trecut

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 6 noiembrie 2019, 14:12 Actualitate | Esenţial


Viorica Dancila
Foto: Hotnews
Viorica Dăncilă, a criticat, miercuri, participarea președintelui Klaus Iohannis la ședința de guvern, ocazie cu care a făcut o nouă gafă, spunând că scopul PSD este să câștige alegerile ”de anul trecut”.

”În momentul în care voi duce acest partid la un nivel care să reflecte puterea acestui partid sunt convinsă că nu vor fi voci care vrea să schimbe un președinte pentru a schimba o persoană cu alta, pentru că nu ăsta este scopul PSD. Scopul Partidului Social Democrat este să câștige alegerile prezidențiale, locale și parlamentare de anul trecut. Bun, poate că mai sunt unii care vor să preia puterea, chiar dacă partidul are 10%, pentru a fi președinți de partid”, a declarat Dăncilă într-o conferință de la sediul PSD.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















13492 vizualizari

  • +25 (25 voturi)    
    Aoleuuuuu (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 14:17)

    sim18 [utilizator]

    trebuie sa ma concentrez sa inteleg ce spune aceasta agramata!
    • +22 (22 voturi)    
      Comment sters de user (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 14:52)

      coco04 [anonim] i-a raspuns lui sim18

  • +22 (22 voturi)    
    Terminator: Dark Fate (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 14:26)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    Tanti Veoreca joacă în noul film SF-ero(t)ic tradus ca „Terminator: Fata lu Draknea” de către PSD. Sinopsis (spoiler alert!): Tanti Veoreca, transformată în cyborg, încearcă la Priștina, Muntenegru, să mute ambasada României la Ierusalim și să-i oprească pe dictatorul Iohannis, Kövesi, procurori, judecători și Statul Paralel să-l condamne pe Draknea, cel mai iubit fiu al Teleormanului. Electoratul captiv, asistații sociali și postacii pesedei sunt invitați la vizionare în premieră pe Antena 3
  • +14 (16 voturi)    
    ba frate da faceti concurs (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 14:31)

    averageJoe [utilizator]

    de incompetenta? Cate greseli puteti avea intr-un material de 5 randuri ?
  • +17 (17 voturi)    
    Va fi fost sa nu mai fie. (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 14:35)

    puiepsd [utilizator]

    ...dai sa sune Viorica! distruge si ce-a mai ramas din PSD :)). Pe cand termina ea cu partidul asta, nici macar o scobitoare nu o sa isi mai permita sa cumpere.
  • +20 (20 voturi)    
    Asta-i deja in 20-20 (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 14:35)

    Amad [utilizator]

    OMG. Asa ne trebuie.
  • +15 (15 voturi)    
    Buun... (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 14:36)

    bogdanrech [utilizator]

    Se pare că ”până la capăt”!
  • +20 (20 voturi)    
    Doctor Who (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 14:47)

    Airwaves [utilizator]

    Hai sa nu ne mai radem aiurea. E plin de rautaciosi pe aicisa. Ei nu stie ca duamna Vioierica este un om care nu ii este frica de inovatie care este inventie. Orice om ii este frica ca nu inventeaza ceva. Asa ca iea a inventat masina timpului. Invidiosilor.
  • +11 (11 voturi)    
    Am cautat pe Google Translate (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 15:07)

    Cuca [utilizator]

    sa traduc din Dancileza in Romana, dar Google a dat eroare.

    Asa ca raman cu intrebarile... Oare ce a vrut sa spuna autorul cu aceste cuvinte ?

    Sa mai citesc inca o data:

    ”În momentul în care voi duce acest partid la un nivel care să reflecte puterea acestui partid sunt convinsă că nu vor fi voci care vrea să schimbe un președinte pentru a schimba o persoană cu alta, pentru că nu ăsta este scopul PSD. Scopul Partidului Social Democrat este să câștige alegerile prezidențiale, locale și parlamentare de anul trecut. Bun, poate că mai sunt unii care vor să preia puterea, chiar dacă partidul are 10%, pentru a fi președinți de partid”.

    Hmmm..... Nu inteleg :-(
    • +6 (6 voturi)    
      Asa-i! (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 15:31)

      2016 [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      Nu exista nicio logica in enumerarea de cuvinte a cotcodacilei, doar niste sunete nearticulate! Insa, greseala gramaticala grosolana exista: "...că nu vor fi voci care vrea să schimbe..."!
      Te crucesti ce creier retardat are, este de compatimit personajul!
  • +10 (10 voturi)    
    De ce nu? (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 15:12)

    periscop [utilizator]

    Păi, dacă ”se ezistă statul palarel”, de ce n-ar fi cu putință și o logică pe măsură... Important e ca ”duamna” et Co. să se îndrepte cât de curând spre tomberonul istoriei.
  • +7 (7 voturi)    
    Acord (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 15:17)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Poate pentru prima data sunt de acord cu ex-premierul caflat in perpetua campanie electorala. Ii doresc succes, sa i se implineasca dorinta cea mai arzatoare: de acum inainte, pentru ea (ca si pentru toti cei ca ea, desi e cam greu sa-i gasesti la asemena nivel) la toate alegerile ce vor urma sa aiba acelasi rezultat. Sa castige, dar numai pe cele de anul trecut.

    Cu riscul de a fi considerat conflictual, jignitor, spunet-i cum vreti, Dancila face dovada perpetua a imbecilitatii. Nu de mult intentiona sa ia masuri intr-o sedinta anterioara, deunazi s-a apucat de lupta impotriva statului in care sa isi gaseasca un loc fiecare roman.

    Tanti, lasa mofturile cu presedintia, pune mana pe carte si incearca sa atingi un nivel minim de intelegere. Ca te chinui tu cu limba romana inteleg, dar nu nenoroci o tara intreaga. Esti penibila, stai ascunsa in banca ta si nu rasfrange aceasta imagine asupra intregii tari.
  • +6 (6 voturi)    
    Gândiți ! (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 16:31)

    Observatory [utilizator]

    Pentru o secunda !
    Dacă idioata asta ajunge presedinte ?????
    • +3 (3 voturi)    
      Atunci... (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 17:16)

      Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      ... chiar ar trebui să inventăm mașina timpului și un Terminator...
  • +4 (4 voturi)    
    Kim (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 16:57)

    testcs [utilizator]

    Tanti Veorica,
    Dupa faza cu bebelusii din Focsani, ma astept la urmatorul pas. Mareatza conducatoare urca pe cal alb pe sfantul munte al Carpatzilor vampiresti dupa pilda marelui frate si pretin Kim.
    Oare ce prostie o sa mai debiteze atunci?
    Daca asta ajunge presedinte o sa ne urcam in slavi muncind pentru Patrie si PSD la urmatorul cincinal, dezvoltand omul multilateral dezvoltat sluga a hortei si penalilor PSD.
    Al dreacu de comunisti ca nu mai dispar odata pentru totdeauna.
  • +3 (3 voturi)    
    Succes fă Viorică ! (Miercuri, 6 noiembrie 2019, 17:07)

    asavreau [utilizator]

    Nu știu ce alegeri au fost anul trecut,dar știi tu ce spui.Sigur nu ai vorbit pentru mine.Anul trecut,țin minte,te-a ales Dragnea și zici că nu ai câștigat(destul).Acum ești mai liberă și-l poți vizita la Rahova.
  • +2 (2 voturi)    
    Mah, eu o votez (Joi, 7 noiembrie 2019, 1:40)

    Paleopterix [utilizator]

    Daca tot nu avem nici un canal de tv calumea de comedie iar spectacolele bune de stand-up sunt rare si glumele se cam repeta, avem totusi sansa sa ne distram 5 ani cu veorica presedinte. Imaginati-va o natiune intreaga prapadindu-se de ras seara de seara, cand apare veorica la TV!! Nu trebuie sa ratam asa ceva. Eu cred ca o votez, e categoric mai distractiva decat klaus.... :-))))))))))))))
  • +1 (1 vot)    
    coana veorica.... (Joi, 7 noiembrie 2019, 12:09)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Ce pretentie aveti de la o persoana cu mintea facuta tzandari ? Ea nu-si da seama cat e de penibila ! Prostul nu e prost destul daca nu e si fudul,zice o veche vorba romaneasca...dar cum ea nu prea stie aceasta limba.....ii da inainte cu gura ! La cratitza,mamaie !