Actorul Dragoș Bucur despre omul Mircea Diaconu, candidat la prezidențiale: M-a pus să dorm în holul teatrului din Viena / Mă simțeam umilit

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 4 noiembrie 2019, 17:18 Actualitate | Esenţial


Dragos Bucur_Caini_photo credit Iulia Weiss
Foto: Hotnews
Actorul Dragoș Bucur a povestit pe pagina sa de Facebook cum candidatul independent la alegerile prezidențiale Mircea Diaconu, a cărei candidatură a fost lansată sub sloganul Un Om, l-a umilit punându-l să doarmă pe holul teatrului din Viena când a fost în turneu cu Teatrul Nottara. Mai mult, potrivit actorului, fostul director al Teatrului Nottara i-ar fi spus că dacă iese la plimbare, până dimineața să nu mai intre în teatru.

”Hai că nu mai pot: omul ăsta m-a pus să dorm în holul teatrului din Viena când am fost în turneu cu Nottara! El, nu vreun organizator, el a condus microbuzul, el a aranjat actorii în camere, el mi-a spus să dorm pe canapeaua din holul teatrului. Iar când am vrut să ies să mă plimb deoarece mă simțeam umilit să dorm acolo, mi-a zis că dacă ies, până dimineață nu mai întru în teatru. El, un om”, a scris Dragoș Bucur.

Mesajul lui Dragoș Bucur vine cu un share al unei postări de pe pagina de candidat al lui Mircea Diaconu, care transmite că ”N-am liniște cât în politică se face auzit cine strigă mai tare! Președintele trebuie să garanteze transformarea mediului politic într-unul sănătos și rezonabil”.

Mircea Diaconu, candidat independent, susţinut de către ALDE, Pro România şi Partidul Neoliberal, a fost director timp de 10 ani (2001 - 2011) al Teatrului Nottara din Bucureşti.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















299268 vizualizari

  • -55 (73 voturi)    
    Asta e stire? (Luni, 4 noiembrie 2019, 17:29)

    DanCris [utilizator]

    Urmeaza stirea legata de elevul caruia Iohannis i-a dat o nota mica si l-a umilit ?
    • +66 (80 voturi)    
      Da, e stire pt. ca arata caracterul (Luni, 4 noiembrie 2019, 18:12)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui DanCris

      Unui (ne)om educat in comunism si care se crede liberal, aldisst , pro-roman dar in realitate e pro-cascaval.
      • -10 (14 voturi)    
        Ce caracter ? (Marţi, 5 noiembrie 2019, 10:15)

        DanCris [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

        Al unui tanar actor care se plange de conditiile in care a stat cand a fost in turneu la Viena ?
        Mai ales ca e clar ca e fost si o problema de buget (erau banii teatrului , nu ai persoanei fizice) , avand in vedere ca Diaconu a condus microbuzul...
        Documenteaza mai bine cat de grea a fost carierea la inceput a multor actori de la Hollywood, in ce conditii au lucrat pentru ca cineva sa le dea o sansa...
        • +4 (6 voturi)    
          sunt convins (Marţi, 5 noiembrie 2019, 14:58)

          mano74 [utilizator] i-a raspuns lui DanCris

          As putea baga mana in foc ca si-a insusit bugetul pentru sofer si eventual cazarea lui Bucur...doar de s-ar face o investigatie in sensul asta! Daca putea sa joace el toate rolurile din turneu, pleca sigur singur si lua toti banii! :)
    • +34 (42 voturi)    
      Mâna întinsă care nu spune o poveste (Luni, 4 noiembrie 2019, 18:22)

      Koczka [utilizator] i-a raspuns lui DanCris

      Nu primește nimic. Cam asta ar fi rezumatul pentru acest OM candidat Diaconu., Macar daca ar deturna voturile Veoricai, sa nu mai apară în turul doi.
      • +10 (12 voturi)    
        nu sa deturneze (Marţi, 5 noiembrie 2019, 9:00)

        motanelul [utilizator] i-a raspuns lui Koczka

        sper ca lumea sa fie scarbita total de amandoi, si de diaconu si de dancila. Sa voteze orice altceva, numai astia doi nu.
  • -1 (5 voturi)    
    si tocmai acum (Marţi, 5 noiembrie 2019, 15:42)

    danete [utilizator]

    cu cateva zile inainte de primul tur si-a adus aminte si Dragos Bucur...un actor pe care, de altfel, in apreciez si simpatizez.
  • +4 (4 voturi)    
    Un mar rosu si putred,acest trepadus politic (Marţi, 5 noiembrie 2019, 17:07)

    Plagarus [utilizator]

    Ia-ti basca si salopeta si pasol la pensia-ti grasa.