Dăncilă: Sunt destule locuri de muncă unde pot să dovedesc că pot face performanță / Un eșec al meu, ca prima femeie premier, ar fi marcat multe femei care vor carieră

de MH     HotNews.ro
Vineri, 1 noiembrie 2019, 11:51 Actualitate | Esenţial


Viorica Dancila
Foto: Facebook
Viorica Dăncilă se declară convinsă că dacă nu va câștiga alegerile prezidențiale își va găsi un loc de muncă unde poate "dovedi că face performanță". Premierul demis mai susține că președinții bărbați "au adus dezbinare și foarte multă ură în societate", iar țara are nevoie de primul președinte femeie. "Dacă eu aveam un eșec, poate că foarte multe femei care vor să facă carieră erau marcate că prima femeie premier a abandonat", a mai susținut Viorica Dăncilă.

Viorica Dăncilă a făcut aceste declarații într-o conferință de presă la Timișoara. Pe tot parcursul acesteia, în sală s-au auzit huiduielile și scandările protestatarilor veniți în fața Consiliului Județean.

"Spre deosebire de candidatul Iohannis, eu m-am gândit mai puțin la avantajul meu personal, în schimb m-am gândit la ceea ce pot să fac pentru oameni. Sunt convinsă că voi găsi un loc de muncă pentru că eu cred că am destulă experiență. Sunt destule locuri unde pot să dovedesc că pot face performanță”, a spus Dăncilă, întrebată ce va face dacă va pierde alegerile.

Ea s-a declarat convinsă că va intra în turul al doilea al alegerilor prezindențiale și a susținut că a venit vremea ca România să aibă un președinte femeie, pentru că bărbații președinți au dezbinat țara.

"De 15 ani România a avut președinte bărbati care au adus dezbinare și foarte multă ură în societate. (...) O femeie președinte poate să îi trateze pe români ca pe propria familie. (...) România are nevoie de un președinte femeie. În tot parcursul meu, prima femeie prim-ministru, prima femeie președinte de partid, prima femeie care a condus președința rotativă a Consiliului UE, am vrut să demonstrez că o femeie poate. Am depus tot efortul ca să nu dezamăgesc în primul rând femeile. Dacă eu aveam un eșec, poate că foarte multe femei care vor să facă cariera erau marcate că prima femeie premier a abandonat", a mai susținut Dăncilă.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2316 vizualizari

  • +26 (26 voturi)    
    Un loc de muncă la STAT, bănuiesc. (Vineri, 1 noiembrie 2019, 11:57)

    Amad [utilizator]

    De ce nu încearcă în mediul privat?
  • +20 (20 voturi)    
    da da (Vineri, 1 noiembrie 2019, 11:57)

    alex34 [utilizator]

    mascota prin fata guvernului sau parlamentului cu o pancarta "make a photo? 2 lei."
  • +21 (21 voturi)    
    Lol (Vineri, 1 noiembrie 2019, 12:05)

    mitg [utilizator]

    E spalata pe creieri bine de tot proasta.
    • +14 (14 voturi)    
      nu e adevarat ! (Vineri, 1 noiembrie 2019, 12:13)

      om_normal [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      care creier ?
  • +14 (14 voturi)    
    Aberatii (Vineri, 1 noiembrie 2019, 12:18)

    JustinCase [utilizator]

    Mi-e greata. Adica tuta asta sinistra reprezinta vreun model de urmat pentru femei?
    Astea sunt mesaje pentru publicul lor analfabet, orice persoana cu un dram de creier in cap se simte insultat de afirmatiile astea aberante.
  • +9 (9 voturi)    
    Prima presedinta a Consiliului european? (Vineri, 1 noiembrie 2019, 12:25)

    jorj_bv [utilizator]

    Adica a fost din Romania, si n-a mai fost niciunul din Romania.

    Margareth Thatcher (UK) x2
    Angela Merkel (DE)
    Helle Thorning-Schmidt (DK)
    Laimdota Straujuma (LV)
  • +8 (8 voturi)    
    contributia la toate aceste lucruri? (Vineri, 1 noiembrie 2019, 12:33)

    jorj_bv [utilizator]

    1. PM - Dragnea avea nevoie de un PM manipulabil ca sa-i dea legile antijustitie
    2. presedinte PSD (adica Ali Baba, seful hotilor) - Dragnea avea nevoie de un vice care sa nu incerce sa-i ia locul
    3. presedinte al Consiulului European - ordinea e aleasa de cand am intrat in UE si intamplator era Dancila (ne-au inserat in ordinea anterioara, unul din vechea garda, unul din noii veniti) - exista plan pana in 2030
  • +16 (16 voturi)    
    Femeia asta e obnubilata (Vineri, 1 noiembrie 2019, 12:34)

    fat.cat [utilizator]

    Ea chiar crede sincer ca a fost un PM de succes. Si isi aroga, bazandu-se pe delirul asta narcisist, succesul viitor al oricarei alte femei in politica din tara asta. O adevarata deschizatoare de drumuri, Viorica.
    Mare tupeu! Incredibil ce pot scoate oamenii astia pe gura.
  • +13 (13 voturi)    
    Aoleu (Vineri, 1 noiembrie 2019, 12:49)

    sim18 [utilizator]

    Sa ne feereasca D-zeu de asemenea modele!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Lucratoare comerciala,dar la rafturi si part time (Vineri, 1 noiembrie 2019, 13:21)

    Plagarus [utilizator]

    In privat cel mult intr-o reclama la Covalact, ca-i prea buna,prea de la tzara
  • +7 (7 voturi)    
    vaca da lapte (Vineri, 1 noiembrie 2019, 13:24)

    ras-putin [utilizator]

    si e mai de succes decit paviana.
  • +8 (8 voturi)    
    femeia asta este o actrita, o mincinoasa (Vineri, 1 noiembrie 2019, 13:45)

    revo [utilizator]

    patologica, magarita obraznica sau o tampita veritabila?
    Ramai mut de uimire si pur si simplu paralizat mental. Nu pot sa cred ca exista asemenea oameni, nimeni nu poate fi atat de prost sau de ticalos prefacut.

    Stiti ceva? Avem cea mai formidabila arma din lume - Vasilica Dancila! De ce nu s-a gandit nimeni, pana acum, s-o trimitem in zonele de razboi? Ce talibani! Ce ISIS! I-ar pune la pamant cu doua vorbe si cele 3 prostii pe care le scoate la foc automat, i-ar neutraliza instantaneu. Pur si simplu nu poti sa-ti revii. Ori de cate ori deschide gura, este naucitoare. Cum zice ardeleanul - asa ceva nu exista!

    Ce se intampla in PSD? De ce atrage numai anormali? Este un asalt al anormalilor care ne va pune la pamant. Ponta - mitoman fara leac. Dancila - o imbecila fara cusur. Teodorovici - un porc isteric. Bacalbasa - alt porc, incurabil. Dragnea - bolnav de putere. Soferul, Nicolicea, Ciordache, Cap de sula, Voicu, Bubosul (chiar daca nu e oficial inscris in partid) - imposibil de catalogat altfel decat ca lepre.
    Cand a aparut Vanghelie, mi se parea ca mai rau de atat nu se poate. Uite ca se poate si e din ce in ce mai rau. Pana unde? Pana cand?
  • +1 (1 vot)    
    Aprozar (Sâmbătă, 2 noiembrie 2019, 1:32)

    unul-altul [utilizator]

    Aprozar Viorico, la aprozar dupa tejghea te vad.....dar numai sa vinzi, nu sa si socotesti câta varza mai ai in stoc.