VIDEO De râs sau de plâns. Polițiștii din Bacău au avut nevoie de intervenția cetățenilor pentru a aresta un bărbat

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 30 octombrie 2019, 12:50 Actualitate | Esenţial


politisti ajutati de trecatori
Foto: captura video
O intervenție jenantă a polițiștilor a fost filmată la Bacău, unde oamenii legii au avut nevoie de intervenția cetățenilor pentru a imobiliza un bărbat. În timp ce unul din agenți cade în timp ce încearcă să îi pună cătușe bărbatului, colega sa pare să fie mai ocupată de agenda ei, pe care o scapă, decât să își ajute colegul. Polițiștii sunt ajutați de trecători să încătuşeze suspectul.

Echipajul de poliție din Bacău a fost filmat marți, în timp ce încerca să imobilizeze un bărbat, relatează Mediafax.

Pe Instagram au fost distribuite imagini în care apar cei doi polițiști. Polițistul se chinuie să imobilizeze suspectul și cade, în timp ce polițistei îi cade o agendă și se apleacă să o ridice. În cele din urmă, bărbatul este imobilizat cu greu, cu ajutorul trecătorilor.

Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Bacău, Cătălina Păduraru, polițiștii au intervenit pentru imobilizarea unui bolnav psihic.

„Este un eveniment de ieri, când polițiștii au intervenit pentru imobilizarea unui bolnav psihic care a fost ulterior condus la sediul poliției și s-a procedat la internarea acestuia la Secția de Psihiatrie a Spitalului Județean Bacău", a declarat pentru MEDIAFAX purtătorul de cuvânt al IPJ Bacău.

Intervenția celor doi polițiști este verificată de superiori.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















5265 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Işi strica unghiuţele ... (Miercuri, 30 octombrie 2019, 12:59)

    Amad [utilizator]

    Inclusiv angajarile sunt ... verificate de superiori.
    Pe blonda de la ghipermise auto o ştiţi?
  • +15 (15 voturi)    
    politista aia (Miercuri, 30 octombrie 2019, 13:02)

    alex34 [utilizator]

    facea parte din patrula pe post de decor, tinea intr-o mana agenda si pixul si cu cealalta incerca sa-l imobilizeze pe agresor... sa nu cumva sa-i sara oja.. inteleg ca femeie ca n-ai forta dar aia are atitudine de pitzi in uniforma, iar politistul alt tantalau care nu stie ca mai intai trebui pus agresorul pe burta nu cu fata in sus cand poate sa dea din toate alea..parca se paruiesc..
  • +2 (2 voturi)    
    jenant (Miercuri, 30 octombrie 2019, 13:22)

    ion_de_la_tara [utilizator]

    n-ai ce sa spui, decat noapte buna!
  • +5 (5 voturi)    
    Mda (Miercuri, 30 octombrie 2019, 13:32)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Un pic de tehnica de imobilizare nu se invata la scoala aia de politisti?
    • +3 (3 voturi)    
      Se pare ca NU! (Miercuri, 30 octombrie 2019, 16:17)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      Agentii au dat un exemplu de cum nu se face. Am practicat jiu-jitsu, nicioadata imobilizarea nu se face cand victima e cu fata in sus. (ci cand este cu fata in jos). Daca victima e in picioare, intai trebuie pusa la pamant, (eventual cu osotogari sau alta schema de judo). Odata cazuta la pamant, ii faci priza pe mana dreapta, rotind palma victimei din interior spre exterior, in asa fel incat, de durere, sa urmeze miscarea palmei si sa se intoarca cu fata in jos (este o miscare care se invata la orele de jiu-jitsu). Apoi i se indoaie piciorul stang, se lipeste de mana dreapta intoarsa la spate (victima ramanand cu fata in jos), agentul se aseaza peste spatele victimei si ii pune catusele. Este o pozitie in care victima nu misca din cauza durerii...daca totusi misca, se strange priza de la mana.
      Ei bine, agentii din film au facut cea mai mare greseala: au incercat sa imobilizeze victima cand era cu fata in sus, fara sa o intoarca. Normal ca le-a dat suturi la agenti.
  • +3 (3 voturi)    
    Echipament (Miercuri, 30 octombrie 2019, 13:56)

    dihania [utilizator]

    Aveau in dotare arme neletale? Daca aveau de nu le-au folosit? Daca nu aveau, sa ne explice ministrii aparari cum trebuia actionat ... ei sunt foarte competenti.
    • +2 (2 voturi)    
      ete na (Miercuri, 30 octombrie 2019, 15:14)

      mumuishere [utilizator] i-a raspuns lui dihania

      Si sa sara tot internetul pe capul ei pentru ca foloseste spray-ul lacrimigen? La noi asa se face...
  • +3 (3 voturi)    
    Vai de capul meu (Miercuri, 30 octombrie 2019, 13:58)

    JustinCase [utilizator]

    Asta inseamna "siguranta si incredere"?
  • +3 (3 voturi)    
    ala e nebun... (Miercuri, 30 octombrie 2019, 14:22)

    CetateanulRoman [utilizator]

    si ei sint prosti......
    • +1 (1 vot)    
      mai degraba neinstruiti (Miercuri, 30 octombrie 2019, 16:17)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui CetateanulRoman

      asa e, nu ai cu cine.
  • +1 (1 vot)    
    ! (Miercuri, 30 octombrie 2019, 18:48)

    tudorr [utilizator]

    JALNIC! Iar facem comparatie cu americanii, stiu, m-am saturat, dar faci instructie cu ei, pana pot sa imobilizeze un barbat de 80-90KG in 30 de secunde... Parca se joaca cu copilul inainte sa-l culce, nu mai zic de prestatia mulatei care nu da drumul la agenda aia :))
  • +1 (1 vot)    
    ce-or fi invatind (Miercuri, 30 octombrie 2019, 19:13)

    iodixit [utilizator]

    baietii astia la scoala aia de... politie parca-i zice!?
  • 0 (0 voturi)    
    Timpul trece, leafa merge (Joi, 31 octombrie 2019, 5:32)

    romanul1 [utilizator]

    Are si femeia aia salariu de politist si se va pensiona devreme. Pentru ce anume, nu stim, deoarece nu isi face deloc meseria, putea fi la fel de bine acasa la ea si sa stea pe Facebook.