UPDATE ​Teodorovici, în Parlament, la audierea lui Florin Cîțu: "Îmi plac curvele, dar nu în politică”

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 29 octombrie 2019, 13:42 Actualitate | Esenţial


Eugen Teodorovici, ministrul finantelor
Foto: Guvern
O nouă declarație scandaloasă a ministrului demis al Finanțelor, Eugen Teodorovici. Îmi plac curvele, dar nu în politică”, a spus Teodorovici, în timpul audierii lui Florin Cîțu, în comisiile parlamentare.

"V-am mai spus eu, cu mine s-a închis. (...) Îmi plac curvele, dar nu în politică”, a declarat Eugen Teodorovici la audierea ministrului propus al Finanțelor, Florin Cîțu, în comisiile pentru buget ale Camerei Deputaților și Senatului, potrivit imaginilor difuzate de Digi 24.

Audierea lui Cîțu în comisii a fost întreruptă de mai multe ori de Eugen Teodorovici, care i-a reproșat ministrului propus al Finanțelor că citește de pe foaie.

Acesta nu este primul derapaj de limbaj al lui Teodorovici, el având chiar luna aceasta o reacție deplasată la adresa unei jurnaliste. De asemenea, în trecut, l-a atacat de mai multe ori pe Florin Cîțu, despre care a spus chiar că ”nu are ce să caute pe lumea asta”.

Luna aceasta, imediat după ce guvernul din care face parte a căzut la moțiunea de cenzură, ministrul demis al Finanțelor i-a răspuns jignitor unei jurnaliste, întrebând-o dacă e de la boii.ro, dacă e liberă diseară și comentând că are dinții puși.

"Nu-mi place să stau să pierd timpul pentru a răspunde la ce spune un imbecil. Aberațiile care se spun fără probe...eu înțeleg că ăsta este plecat, are probleme mintale!", a declarat, în martie, pentru HotNews.ro, Teodorovici, întrebat despre atacurile la adresa lui Cîțu.

Tot în luna martie a acestui an, în timp ce senatorul PNL depunea un amendament la legea bugetului, Teodorovici le-a cerut colegilor săi să-l respingă și i s-a adresat lui Cîțu râzând: ”Ești frumos! Chiparosule! După ce că ești urât, mai ești și prost. Ai auzit? Cîțule, după ce că ești urât, ești și prost!”

NOTĂ: Dintr-o greșeală de interpretare, în forma inițială citatul a fost redat: "Îmi plac curvele, dar nu blonde”.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















36285 vizualizari

  • +41 (41 voturi)    
    Sa-i fie cu iertare (Marţi, 29 octombrie 2019, 13:46)

    mitg [utilizator]

    Se darama sandramaua si in curand va ajunge la puscarie pe motiv de spion rusnac.
    • +15 (17 voturi)    
      pe cat de competent, pe atat de elegant: cocalari (Marţi, 29 octombrie 2019, 14:46)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      cu diplome fara numar,
      Asta e Romania.
    • +6 (6 voturi)    
      Totuși (Miercuri, 30 octombrie 2019, 8:36)

      Heissnachricht [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      cred că-l supraapreciați. Are și KGB-ul (sau cum s-o fi numind acum) demnitatea lui!
  • +30 (34 voturi)    
    Trebuie sa recunoastem (Marţi, 29 octombrie 2019, 13:55)

    Loverraft [utilizator]

    Ca are umor in felul lui. Mi se pare normal. In tinerete fiind blond, domnia sa cunoaste cum este sa faci parte atat din categoria blondelor cat si din breasla profesionala de care amintea. Ramane totusi un mi(ni)ster: cui i-o fi placut. Oricum insa, a ramas cu o usoara deformatie profesionala. Mai tot ce face, face in DOS (6.22, kit de instalare pe 3 diskete).
    • +5 (5 voturi)    
      PROTESTEZ! (Marţi, 29 octombrie 2019, 22:26)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Loverraft

      MS-DOS 6.2 a fost ultima versiune, inainte de Win95. Dar anterior, in 1992-94, foloseam MS-DOS 5.0!
      Protestez impotriva asocierii sisteului de operare cu Chiparosul!
  • +22 (22 voturi)    
    deci (Marţi, 29 octombrie 2019, 13:56)

    liviu_ [utilizator]

    nu-i place de el.
    ce sa zic... macar nu e narcisist :P
  • +30 (30 voturi)    
    Când... (Marţi, 29 octombrie 2019, 14:00)

    raulito [utilizator]

    ...prostia, nesimtirea și grobianismul sunt la rang de dogma intr-o singura persona. Iar când acestea se întruchipează in Naum ultraj persoane, iau forma PSD.
  • +29 (31 voturi)    
    limbaj de mahala, specific tupeistilor de la psd (Marţi, 29 octombrie 2019, 14:01)

    qwerasdf [utilizator]

    ...
    • +2 (2 voturi)    
      mda... (Miercuri, 30 octombrie 2019, 4:56)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      eu cred ca este specific tuturor animalelor din politica sau a celor cu functii de conducere din administratie...si ...majoritatii romanilor....
    • +1 (1 vot)    
      stai sa vezi (Miercuri, 30 octombrie 2019, 10:29)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      la alegerile de anul viitor ce va fi la gura tatelor psd-iste volguta, fierea-pandele, veorica biciclista, etc...
  • +30 (30 voturi)    
    produs PSD (Marţi, 29 octombrie 2019, 14:01)

    domos [utilizator]

    un gunoi.
    • +7 (7 voturi)    
      cine-i curva care l-a inspirat?? (Marţi, 29 octombrie 2019, 21:24)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui domos

      cea care la-a "fatat"??
      sau cea care l-a primit in pat??

      fsb nu iubeste curvele, iubeste tradatorii...
      • +7 (7 voturi)    
        Corecta afirmatia! (Marţi, 29 octombrie 2019, 22:28)

        Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui rov

        "fsb nu iubeste curvele, iubeste tradatorii..."

        dar nu sunt de acord cu terminologia: fesebe suna ca o echipa de fotbal!
        Eu ii zic tot KGB, stiu bine ca lupul isi schimba parul, dar naravul ba ...
  • +23 (25 voturi)    
    PSD in toata splendoarea (Marţi, 29 octombrie 2019, 14:01)

    florinos [utilizator]

    PSD in toată splendoarea, dupa ce 3 ani de Guvernare a distrus economia cu un deficit de 4% desi pe vremea lui Ciolos era pe plus, acum Teodorovici mai este si nesimțit.

    Viorica Dancila trebuie sa se disocieze de acest personaj toxic daca vrea sa intre in Turul 2.
  • +27 (27 voturi)    
    Ce or cauta (Marţi, 29 octombrie 2019, 14:07)

    varavara [utilizator]

    astfel de specimene in pozitii cheie?
    • +12 (12 voturi)    
      prieteni (Marţi, 29 octombrie 2019, 15:20)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui varavara

      prieteni de Guvernare de-ai Vioricai Dancila
  • +7 (13 voturi)    
    gura pacatosului (Marţi, 29 octombrie 2019, 14:13)

    anginsan [utilizator]

    .
  • +23 (25 voturi)    
    Bravo, Orlando! (Marţi, 29 octombrie 2019, 14:21)

    Geo6101 [utilizator]

    Inteleg ca nici de tine nu-ti prea place!
  • +26 (28 voturi)    
    Teodorovici... (Marţi, 29 octombrie 2019, 14:24)

    Lucky1 [utilizator]

    ...un "ministru" al golaniei, un personaj perfect caracteristic unui partid de indivizi certati cu legea si buna cuviinta.
  • +9 (9 voturi)    
    atunci sa demisioneze din politica (Marţi, 29 octombrie 2019, 14:42)

    floarealbastra [utilizator]

    avant in vedere ca : cine zice ala este!
  • +10 (10 voturi)    
    Reprezentativ grupului din care provine! (Marţi, 29 octombrie 2019, 15:18)

    Mrrr [utilizator]

    se spune ca felul in care te porti atunci cand pierzi iti reprezinta caracterul, de exemplu: domn, marlan, meltean, etc.
    ...alegeti voi, nu conteaza ce simpatii politice aveti!
  • -11 (17 voturi)    
    Citu (Marţi, 29 octombrie 2019, 15:48)

    consumator2 [utilizator]

    E mai pervers decat tot psd-ul! Un libidinos care pupa moastele lui Manole.
    P.S. Dupa ce le-a scuipat!
  • +7 (9 voturi)    
    pfuuu (Marţi, 29 octombrie 2019, 16:44)

    puie-msd [utilizator]

    probabil ca ii aduc aminte de ma-sa... :(
  • +12 (12 voturi)    
    Bine i-a spus Patraru (Marţi, 29 octombrie 2019, 17:28)

    vasile-roaita [utilizator]

    Mirlando
  • +11 (11 voturi)    
    iar (Marţi, 29 octombrie 2019, 17:42)

    nash pandelica [utilizator]

    a bubuit asta ?!
  • +8 (8 voturi)    
    Boah (Marţi, 29 octombrie 2019, 19:22)

    Coco_papagal [utilizator]

    Idiotul.
  • +2 (2 voturi)    
    Daca nu ii plac curvele in politica... (Miercuri, 30 octombrie 2019, 8:07)

    Paleopterix [utilizator]