17 ore drumul cu trenul de la Timișoara la București / Mai multe dansatoare s-au antrenat în tren

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 27 octombrie 2019, 15:16 Actualitate | Esenţial


Dansatoare in tren
Foto: Facebook
Un tren de la Timișoara la București a făcut aproximativ 17 ore. Din cauza întârzierii de peste 8 ore pe calea ferată, mai multe dansatoare de performanță au fost nevoite să își înceapă încălzirea pe culoarele trenului ca să poata ajunge direct la concurs.

Fetele au plecat spre București vineri seara în jurul orei 21.00 și se așteptau să ajungă la destinație dimineața, la ora 5.30, însă după o călătorie de 17 ore ele erau tot în tren, așa că s-au îmbrăcat pentru concurs și au început să-și facă încălzirea pe culoar.

"Încalzire și pregătire cu priveliște pentru concursul, la care oricum ajungem tarziu. Haz de necaz, facem poze și încercăm să nu stricăm freza. Trebuia să ajungem la 5.30 la București, avem peste 7 ore întârziere și suntem tot în tren”, a scris coregrafa trupei pe Facebook.





Fetele au ajuns în București cu o întârziere de peste 8 ore, dar au reușit să participe la concurs și chiar au lut și premii.

Unii copii au fost însoțiți și de părinți, care spun că nu vor lăsa situația așa.

"Am depus o plângere. Am trecut prin tot felul de momente, pentru că și copiii au nevoie de mâncare, de apă, nu am fost pregătiți, am zis că venim aici, luăm micul dejun și apoi mergem la concurs", a declarat pentru Digi 24 mama uneia dintre fete.

Unul dintre mecanicii trenului a spus pentru Digi 24 că trenul, unul privat, a ajuns cu o întârziere atât de mare pentru că s-a defectat locomotiva la Lugoj.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4861 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    intr-o tara normala se merge cu avionul (Duminică, 27 octombrie 2019, 15:24)

    Coco Whistle [utilizator]

    sau cu tren de mare viteza care nu se strica ptr ca are un program de mentenanta si profesionisti in organizare. la noi am ajuns mai rau decit in tarile de nivelul 5 de dezvoltare.multumim psd, udmr, pnl, minoritati si nu in ultimul rind pntcd.
  • +2 (2 voturi)    
    Au ales gresit traseul (Duminică, 27 octombrie 2019, 15:30)

    Sparafucile [utilizator]

    Pe unde ajungeau mai repede? Cu o masina pina-n Bulgaria iar de acolo tren prin Bulgaria, Serbia si in final spre Timisoara, de la Stamora Moraviţa. Ruta prin Capetown ar fi fost cu 25 de minute mai lunga.
  • +3 (3 voturi)    
    partea trista (Duminică, 27 octombrie 2019, 15:40)

    thebblack [utilizator]

    partea cu adevarat trista este ca trenul timisoara bucuresti face fara intarziere 9 ore. NOUA ORE!
    • +1 (1 vot)    
      partea trista este.. (Luni, 28 octombrie 2019, 3:42)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

      ca un "campion" zicea ca e mai bine de trait in ro decit in usa...si avea dreptate...in 17 ore de tren iti faci mai multi "pretini" decit in 4 ani in usa....si nici nu esti tratat ...emigrant...
  • 0 (0 voturi)    
    17 ore azi, 34 maine (Duminică, 27 octombrie 2019, 16:17)

    ruskimushki [utilizator]

    asta e, daca flaushat a fost tradat...
  • 0 (0 voturi)    
    2019 (Duminică, 27 octombrie 2019, 18:31)

    Sar Castic [utilizator]

    Romania ajunsa in 2019!
    • 0 (0 voturi)    
      In 2091 va fi fix la fel (Duminică, 27 octombrie 2019, 23:11)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Sar Castic

      depinde de noi daca vrem sa admiram peisajul mioritic de departe sau de la firul ierbii.
  • +1 (1 vot)    
    ! (Duminică, 27 octombrie 2019, 19:09)

    chiuaua [utilizator]

    Intr-o tara corupta, unde banii pentru investitii se fura (de fapt cam totul se fura) , 17 ore de la Timisoara la Bucuresti este normal .
    • +1 (3 voturi)    
      Trenul era unul privat (Duminică, 27 octombrie 2019, 19:49)

      andipetre [utilizator] i-a raspuns lui chiuaua

      Deci nu ii oprea absolut nimeni sa faca investitii.
      • 0 (0 voturi)    
        Nu da voie partidul (Duminică, 27 octombrie 2019, 23:13)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

        sunt aceleasi sine ca si la stat.
        Cu spagile aferente catre spagari, in sus pana la pri-ministru.
        In ce sa investeasca ?
  • +1 (1 vot)    
    Asa se fac privatizarile la noi: capusele au tren (Duminică, 27 octombrie 2019, 19:52)

    andipetre [utilizator]

    Faptul ca trenul a fost unul privat arata ca de fapt tot firmele care capusau CFR-ul sunt cele care devin "alternativa" la trenurile de stat. Altfel spus, "antreprenorii" sunt la fel de comunisti cum ii stim.
  • +1 (1 vot)    
    ati votat FSN, PDSR, PSD...PCR ati primit ! (Duminică, 27 octombrie 2019, 22:34)

    Andra99 [utilizator]

    Fostul PCR este si astazi la putere si pare cimentat acolo pentru vesnicie. Educatia a fost facuta praf, pentru ca oamenii sa poata fi manipulati mai usor si sa fie facuti dependenti de diferite ajutoare de stat. In spatele culiselor s-a furat cu bestialitate tot ce s-a putut fura. Intelectualitatea a fost marginalizata si/sau impinsa la emigrare. Asta este pe scurt situatia la aproape 30 de ani de la schimbarea cu forta a vechiului regim.