VIDEO Dan Barna, așteptat cu lăutari în Arad / "Cântă cucu-n Bucovina”, rescris pentru el: "E Dan Barna, știe oricine / Pentru mine, pentru tine / Alianța îl susține / Știe că are pe cine"

de Redactia     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 19:35 Actualitate | Esenţial


Dan Barna
Foto: Facebook
Prezidențiabilul USR-PLUS, Dan Barna, a fost întâmpinat la o întâlnire electorală din județul Arad de o formație de muzică populară, care a rescris pentru el melodia "Cântă cucu-n Bucovina". "Aici este sărbătoare / Fiindcă USR-ul are / Pe Dan Barna invitat / Mai de seamă candiat", i-au cântat lăutarii lui Dan Barna.


Dan Barna a avut parte de acestă primire în localitatea Sântana din județul Arad, potrivit Digi 24. Prezidențiabilului USR i-a fost cântată celebra melodie “Cântă cucu-n Bucovina”, însă cu versurile rescrise speciale pentru el.

Melodia cântată lui Dan Barna:

"Aici este sărbătoare / Fiindcă USR-ul are / Pe Dan Barna invitat / Mai de seamă candiat / Susținut de sântăneni / Să ajungă-n Cotroceni / Să ne aducă de toate / Și cinste și demnitate / E Dan Barna, știe oricine / Pentru mine, pentru tine / Alianța îl susține / Știe că are pe cine / Este harnic, implicat / De români interesat / Toată țara îl susține /Pe Dan Barna președinte".

“Mulţumim, Doamne ajută! Să fie într-un ceas bun!” spune interpretul la finalul melodiei, în timp ce lumea din sală aplaudă și strigă "Barna președinte".

În aplauzele celor aflați în sală, Dan Barna a mers la scenă și a dat mâna cu lăutarii.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















7759 vizualizari

  • +25 (51 voturi)    
    din ce in ce mai noi, oamenii noi (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 19:53)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    aceeasi demagogie, aceleasi reflexe, traiasca marele conducator, salvatorul providential.
    • -8 (36 voturi)    
      Nu cred ca a dat ordin Barna sa-i cante lautarii (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 20:45)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

      Probabil sunt si membri de partid mai zelosi.
      • +1 (11 voturi)    
        Ipocrizie (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 23:25)

        Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui Maspp

        dacă-i cânta lui Vero lua foc internetul.
        • -2 (6 voturi)    
          exact (Duminică, 27 octombrie 2019, 10:56)

          sorvas [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          dar sunt simpatizantii radicalizati ai salvatorului Barna care, daca pui la indoiala misiunea salvatoare si harul prea iubitului ales... isi ies din minti, te umplu de minusuri. eu votez USR, dar ma lasa rece multimea care urmeaza orbeste si care e mega partinitoare. de fapt, la fel ca masa critica PSD
      • +2 (4 voturi)    
        Dar e perfect!!! (Duminică, 27 octombrie 2019, 10:47)

        Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui Maspp

        Tipic romanesc.
        Lingai - e plina romanica de ei.
        Si unora le place linsi.
    • -11 (23 voturi)    
      cum ar spune Dancila (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 22:11)

      MamboNoFaiv [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

      esti autist?
      avem un scop: sa scapam de corupti.
      in rest nu trebuie sa ne doara pe toti capul daca tu nu ai
      • -1 (7 voturi)    
        Barna anchetat de DNA (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 23:25)

        Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui MamboNoFaiv

        #farapenali
    • +4 (8 voturi)    
      asa'i dai afara (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 23:20)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

      pe vechii politrucieni, cu lautari, cum le place.:-)

      deci:
      ''În aplauzele celor aflați în sală, Dan Barna a mers la scenă și a dat mâna cu lăutarii."

      sa fie primit !
  • +10 (42 voturi)    
    Barna apare / Soarele rasare (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 20:18)

    ww [utilizator]

    Alegerea melodiei este perfecta: de la ocupatia ruseasca la amenintarea neo-marxismului: "Pentru mine, pentru tine / Bruxelles-ul îl susține"
    De remarcat cum poate deveni un nimeni o adevarata vedeta: vorbeste presa despre el zi de zi, de dimineata pana seara. Astia sunt "liderii" neo-colonialismului: nici nu mai conteaza omul cat mitul creat in jurul lui de propaganda.
    Pe cine sa alegi cand tu stii ca pe planeta exista doar Barna si Iohannis (ala e putin mai jos pe pagina)?
    • +11 (27 voturi)    
      e de ras .. (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 21:33)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ww

      sau de plans...?!
    • -1 (7 voturi)    
      tu poti sa votezi PSD in continuare... (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 22:37)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui ww

      tu poti sa votezi PSD in continuare...
    • +2 (4 voturi)    
      Recunosc ca n-am inteles aproape nimic... (Duminică, 27 octombrie 2019, 1:37)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui ww

      ... din mesajul dvs. Stiu, nu va mira, mi-am ales pseudonimul bine, bla-bla-bla, sa trecem peste astea.
      Incercati totusi sa explicati care-i legatura dintre tiganeala asta lautareasca si 1) ocupatia ruseasca, 2) Bruxelles, 3) neo-colonialism, 4) propaganda.
      Banuiesc ca ideea e ca, decat pe Barna, mai bine am vota acea personalitate pesedista epocala si coplesitoare (la d-na Dancila ma refer), dar cumva nu reusesc sa conectez punctele intre ele, imi scapa logica.
    • -1 (9 voturi)    
      Oameni noi (Duminică, 27 octombrie 2019, 9:27)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui ww

      Ti-ai răspuns singur, daca vrei Oameni noi votezi Dan Barna, daca ai fost mulțumit cum Iohannis a condus țara 5 ani de zile atunci il votezi pe el in turul 2 dar daca nu votezi cu Barna in Turul 1 atunci o sa ajungă Viorica Dancila Hehe in Turul 2, mai mare rușinea ca o secretara care face dese greșeli gramaticale sa ajungă la conducerea tarii.
      • 0 (2 voturi)    
        Nu. (Duminică, 27 octombrie 2019, 10:49)

        Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui florinos

        Dracila nu o sa ajunga presedinte...
        Dar nici Barna nu are ce cauta acolo.
      • +1 (3 voturi)    
        da (Duminică, 27 octombrie 2019, 11:01)

        sorvas [utilizator] i-a raspuns lui florinos

        asa ma gandeam si eu, numai ca daca votez cu Barna (desi eu sunt multumit de Iohanis) ca sa nu intre Dancila in 2, daca ma trezesc cu Barna presedinte dupa ce PSDistii dau in 2 cu el? Mai bine votez direct Iohannis, ca asa stiu sigur ca nu va vota lumea Dancila in turul 2.
    • 0 (2 voturi)    
      Hopa, au venit si minerii!!! (Duminică, 27 octombrie 2019, 10:16)

      ww [utilizator] i-a raspuns lui ww

      Daca USR si candidatul minune in mod evident nu sunt capabili de dialog (vezi fuga de dezbateri) in schimb tacticile preferate sunt usor de identificat din modul de actiune al ciracilor: jignire, atac la persoana, etichetare bolsevica (modelul Caramitru face ravagii printre postacii usr). Chiar pe forumuri se observa ca atacurile cele mai mitocanesti, induiosatoare totodata prin stupiditatea lor, vin din partea unor fani USR-Plus. Acestia sunt noii mineri ai internetului romanesc: multe nu au in cap, dar sa reactioneze pavlovian, sa injure si sa infiereze cu manie proletara asta stiu. Vad peste tot "postaci sovietici" si "trolli", simboluri care in mintea lor au luat locul dusmanului de clasa vanat candva de bunicii si taticii lor din leatul lui Șora. Asta este zona lor de confort "intelectual", la fel cum Barna se simte in siguranta respectand liniile de siguranta trasate de stapani. Tot ce vor minerii neo-marxismului este sa "taie microfonul" celor cu opinii contrare, tot asa cum Barna vrea sa desfiinteze Parlamentul cu un pocnit din degete.

      Ma tot framant de ieri, a inteles oare Iliuta la care domn se referea lautarul cand zicea: "Mulţumim, Doamne ajută!"?
  • +22 (38 voturi)    
    Aoleu.., (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 20:58)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Oare de ce ma duce gândul la imnul ala PSD sau Dancila (nu mai stiu precis) al unui manelist (Guta sau unul la fel)?...

    Un neam de penibili, de toate partile spectrului politic.
    • +9 (23 voturi)    
      Poți sa mai scri odată (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 21:34)

      Observatory [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      din păcate nu pot sa dau numai un singur vot.
      Încă nu știu dar sunt între doua alternative :
      1- așa ne-a învățat cel mai iubit, geniul cu 4 clase și bâlbâit !
      2- suntem un popor de p’p’ kuristi ?!
  • +11 (29 voturi)    
    Fara indoiala (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 21:02)

    Mihail. [utilizator]

    Asta sigur o sa salveze Romania.
    • +1 (9 voturi)    
      Nu doar el. Dar și uniunea (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 23:27)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui Mihail.

      care îl susține împotriva penalilor. Deși el e cercetat de DNA.
  • -3 (27 voturi)    
    Si oamenii aia voteaza... (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 21:30)

    Muncitoru [utilizator]

    Nu cred ca Barna a dat ordin sa-i cante osanale.In comunitatea aia asa se manifesta oamenii,asta le place, asta e normalul lor.

    Si apoi ce era sa faca Barna?Sa plece,sa ii trateze cu dispret,sa le strice veselia?A dat mana cu ei.

    Pana la urma si ei sunt cetateni romani,si ei au drept la vot la fel ca oricare dintre noi.Un vot de lautar e la fel de important ca votul unui profesor unviersitar,inginer,ITist,scriitor,medic,intelectual rafinat.

    Cu elitismul faci opozitie.
    • 0 (8 voturi)    
      As (Sâmbătă, 26 octombrie 2019, 22:32)

      Coco_papagal [utilizator] i-a raspuns lui Muncitoru

      vrea sa cred in logica ta insa ceva imi spune ca el sau cineva din organizatia respectiva stia de acest moment gretos artistic. PS am votat usr si ii voi vota dar parca numai cu stangul in dreptul dau de la o vreme.
  • +1 (7 voturi)    
    Frunza verde de bostan (Duminică, 27 octombrie 2019, 1:57)

    mitg [utilizator]

    Inca un motiv sa-l lasam pe cinefil in lumea lui.
    • +3 (3 voturi)    
      .... asta nu-i teleormanean ! (Duminică, 27 octombrie 2019, 12:05)

      KTerinca [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Da' apucaturile le are.
      Stiti voi ale cui.
  • +3 (7 voturi)    
    Asta au învăţat la şcoala pesedistă,asta fac. (Duminică, 27 octombrie 2019, 7:30)

    asavreau [utilizator]

    Se văd urmările şcolii promovate de PSD.Nu putem spune că în USR nu sunt oameni cu carte dar asta+i cartea care se face în România.Osanale pentru conducători,că noi suntem nişte dobitoci şi fără conducătorii iubiţi,nici nu am fi.
  • +9 (11 voturi)    
    Dap, penibil (Duminică, 27 octombrie 2019, 8:30)

    MirceaCS [utilizator]

    Desi sustin USR, asta e o penibilitate fara margini.
    Cine naiba conduce USR Arad si a adus pe lautarii aia????

    In acelasi timp, nu se vede reactia lui Dan Barna pe acea inregistrare...As fi vrut sa o vad caci e important.
  • +4 (14 voturi)    
    Speranta moare si ea (Duminică, 27 octombrie 2019, 8:59)

    mircea112 [utilizator]

    Sper ca USR sa insemne mai mult Nicusor Dan decat Barna!
    Un partid creat frumos si corect incet incet este distrus de personaje ce nu au avut loc in PSD sau PNL.

    Sper dupa alegeri cand Barna va fi batut de Dancila sa se intoarca Nicusor !

    Macar atata demnitate sa aiba, daca va fi batut de cel mai prost candidat ce a candidat vreodata la presedentia Romaniei sa plece!!!
    • -1 (5 voturi)    
      Nicușor și mafia retrocedărilor (Duminică, 27 octombrie 2019, 12:27)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui mircea112

      Caută puțin istoricul lui Nicușor și o să te lămurești ce hram poartă acest băiat.
  • 0 (4 voturi)    
    Antipatic personaj (Duminică, 27 octombrie 2019, 12:02)

    KTerinca [utilizator]

    .