VIDEO Replica unui bărbat din Ialomița, în timp ce Viorica Dăncilă era în vizită electorală: ”Lăsați-ne, mă, să jucăm șah, măi!”,

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 16 octombrie 2019, 20:52 Actualitate | Esenţial


Dancila in Ialomita
Foto: Captura
Viorica Dăncilă a mers, miercuri, în vizită electorală în județul Ialomița, unde a vizitat o biserică din Slobozia, dar și un parc în care pensionarii jucau table și șah.

Deși majoritatea pensionarilor au primit-o pe Dăncilă cu zâmbetul pe buze, cu cereri și cu sărutări de mâini, nu toți au fost încântați că le-a fost întrerupt jocul de către premierul demis și alaiul său, iar unul dintre bărbați a fost chiar deranjat.

Acesta din urmă a spus de mai multe ori „Lăsați-ne, mă, să jucăm șah”, spre nemulțumirea unuia dintre membrii echipei lui Dăncilă care a replicat: Ce-ai, măi, dar cine te oprește?

”Haide, hai”, a mai spus pensionarul.

Momentul poate fi văzut la minutul 03.40.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















16147 vizualizari

  • +19 (19 voturi)    
    Sah? Un sport al gandirii? (Miercuri, 16 octombrie 2019, 21:09)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Cum ar putea ea sa conceapa asa ceva cand are noroc ca respiratul si clipitul e proces automat, altfel cine stie ce patea...

    Nu stie ea d-astea.
  • +15 (15 voturi)    
    Lol (Miercuri, 16 octombrie 2019, 21:12)

    mitg [utilizator]

    Zici ca-i doamna codoi cu "albii sau negrii".
  • -11 (15 voturi)    
    Omul (Miercuri, 16 octombrie 2019, 21:23)

    Mironescu Valeriu [anonim]

    juca linistit sah, pensia ii crescuse...
    • +14 (14 voturi)    
      Da , da , ii crescuse , (Miercuri, 16 octombrie 2019, 21:44)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui Mironescu Valeriu

      si toata cresterea se dusese pe paine , carne , oua , lapte , gaze si current etc., toate mult mai scumpe in 2019 decat in 2016!
  • +8 (8 voturi)    
    Am inteles, (Miercuri, 16 octombrie 2019, 21:30)

    Aerolaur [utilizator]

    localitatea Ialomita. Bine, ma!

    Editor: Era vorba Slobozia :D. Corectat. Mulțumim
  • +4 (4 voturi)    
    haha (Miercuri, 16 octombrie 2019, 22:32)

    hemostatic [utilizator]

    "macar sa dati cu zarul" :))
  • +4 (4 voturi)    
    ehh (Joi, 17 octombrie 2019, 9:36)

    alex34 [utilizator]

    ce se mai baga la o baie de pensionari inofensivi si usor de prostit, sa faca vizite din astea si in centre universitare sa vada cat e de iubita de popor