Anchetă la Poliția Suceava după ce un ofițer de la Investigații Criminale s-a fotografiat la bere cu interlopul Adrian Corduneanu

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 4 octombrie 2019, 13:08 Actualitate | Esenţial


Politist alaturi de Adrian Corduneanu
Foto: Ziar de Suceava
Poliția Județeană Suceava spune că a declanșat o anchetă după ce un ofițer de poliție de la Serviciul de Investigaţii a Criminalităţii Economice, fiu al primarului din Câmpulung Moldovenesc, apare într-o fotografie ciocnind o halbă de bere cu un cunoscut interlop din clanul Corduneanu, în timp ce se aflau la plajă. Fotografia a post postată pe Facebook chiar de către polițist.

Fotografia a fost postată pe Facebook chiar de polițist - Dan Negură de la Serviciul de Investigaţii a Criminalităţii Economice, fiul primarului din Câmpulung Moldovenesc -, însă după ce presa a preluat-o acesta a șters-o.

În fotografie polițistul apare alături de Adrian Corduneanu, cunoscut interlop din Iași. Cei doi sunt la plajă, stau pe şezlonguri şi ciocnesc câte o halbă cu bere.

Conducerea Poliției Județene Suceava a anunțat că a început o anchetă internă pentru a vedea care este relaţia polițistului cu interlopul.

"Conducerea Inspectoratului de Poliție Suceava a solicitat, de urgență, efectuarea de verificări după apariția fotografiei. Vrem să vedem în ce condiții a fost realizată acea fotografie și postată pe rețeaua de socializare. A fost declanșată cercetarea prealabilă, polițistul a fost audiat, ancheta fiind în derulare. Dacă din cercetarea disciplinară se vor evidenția aspecte de încălcare a codului deontologic sau alte abateri, vor fi sesizate organele competente”, a declarat corespondentului Mediafax Ionuț Epureanu, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Suceava.

Adrian Corduneanu este considerat unul dintre cei mai periculoşi interlopi români și a fost eliberat condiționat din penitenciar în luna aprilie, după ce a fost condamnat la 4 ani şi 8 luni de închisoare cu executare pentru şantaj.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















23963 vizualizari

  • +23 (23 voturi)    
    sa ne anuntati (Vineri, 4 octombrie 2019, 13:12)

    Je__ [utilizator]

    si cand o terminati

    ca mereu aflam doar ca incep anchetele, dar nu si cand se termina si cu ce rezultate
    • +10 (10 voturi)    
      Da da da (Vineri, 4 octombrie 2019, 13:52)

      MirceaCS [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      "Politia face investigatie"...

      Putem face pariu ca nu o sa rezolut nimic din investigatia politiei?
      Chiar politai fiind, iti interzice vreo lege sa dai noroc cu cel mai mare gunoi de criminal, azi aflat in libertate?

      Politia trebuie sa dea stiri pompieristice ca va face "ancheta", caci e evident ca nu are ce sa-i faca legal politaiului.
      Teoretic, intr-o tara normala, faptul ca politaiul ala a dat noroc cu gunoiul ala, nu ar trebui sa fie o noutate pentru structurile care lupta impotriva criminalitatii organizate. Daca intelege cineva ce vreau sa zic.
      • -1 (1 vot)    
        vrei (Sâmbătă, 5 octombrie 2019, 11:52)

        Wn [utilizator] i-a raspuns lui MirceaCS

        sa zici, intr-o tara anormala...
  • +16 (16 voturi)    
    infractorii (Vineri, 4 octombrie 2019, 13:13)

    NOTORIOUS [utilizator]

    cam tot ce se face la noi este pentru infractori, nu pentru omul de rand :(
  • +22 (22 voturi)    
    Iesise si el cu seful la o bere (Vineri, 4 octombrie 2019, 13:20)

    banel [utilizator]

    .
  • +13 (13 voturi)    
    zburat de urgență!!!! (Vineri, 4 octombrie 2019, 13:22)

    Raoke [utilizator]

    și anchete serioase și la miliție și la primărie! cum a ajuns fie-su lui ta-su pe funcție?
    văzut și cine l-a eliberat pe pușcăriaș înainte de vreme.
    este de jale ce se întâmplă în miliția rrrumânistaneză!!!!
  • +15 (15 voturi)    
    politia la bere cu interlopii (Vineri, 4 octombrie 2019, 13:23)

    qwerasdf [utilizator]

    se duce dracului tara asta. Ne miram de ce ne pleaca tinerii...
  • +15 (15 voturi)    
    idiot (Vineri, 4 octombrie 2019, 13:24)

    adrian_rolland [utilizator]

    Isi mai pune cineva intrebaea de unde stiu suedezii ca vor fi perchezitii, cine depune plingeri impotriva lor si alte chestii ???
  • +16 (16 voturi)    
    Interlopi vs polițiști! (Vineri, 4 octombrie 2019, 13:27)

    Ciprian Moldoveanu [anonim]

    Interlopii există doar în simbioză cu polițiștii! Dacă poliția și-ar vedea de menirea ei atunci interlopii nu ar avea cum să existe!
  • +15 (15 voturi)    
    Ancheta:))) (Vineri, 4 octombrie 2019, 13:46)

    Ragnar [utilizator]

    Chestia asta se practica in toata tara,militia lucreaza pt interlopi.Simple facts.
  • +15 (15 voturi)    
    eu zic ca merita pensii speciale (Vineri, 4 octombrie 2019, 14:00)

    AlBundy_33 [utilizator]

    sa vina pensiile
  • +10 (10 voturi)    
    Polita este mana in mana cu ei.. (Vineri, 4 octombrie 2019, 14:36)

    rochiri [utilizator]

    S-au batut in centru Bucurestiului....la nivelul asta s-a ajuns...
  • +9 (9 voturi)    
    QED (Vineri, 4 octombrie 2019, 16:02)

    JustinCase [utilizator]

    Romania, un profund stat mafiot.
  • +5 (5 voturi)    
    Cine a fost primul? Politistul sau interlopul. (Vineri, 4 octombrie 2019, 17:40)

    Andrei Vasile [anonim]

    Fiecare politist cu interlopii lui ... uite-i si pe astia de la frontiera https://www.youtube.com/watch?v=4ocssPD_ivw
  • +4 (4 voturi)    
    Sunt (Vineri, 4 octombrie 2019, 22:45)

    Coco_papagal [utilizator]

    Socat de cat de prost e omul. Nu reuseste sa sinapseze deloc. Nu se gandeste la repercusiuni, nu isi da seama ca astfel de prietenii nu sunt de postat. Ca e lacheul interlopilor nu ma mira, dar atata prostie n as fi crezut ca poate exista. Cap de pluta!