Un șofer a amenințat cu pistolul mai mulți bicicliști, pe motiv că au blocat traficul în zona Timpuri Noi din Capitală

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 3 octombrie 2019, 12:14 Actualitate | Esenţial


Politia Romana
Foto: Politia Romana
Polițiștii fac cercetări după ce un șofer din Capitală a avut o altercație cu un biciclist pentru că ar fi încurcat circulația, apoi acesta a ieșit din mașină și a îndreptat un pistol spre el și spre ceilalți bicicliști care-l însoțeau.

În seara zilei de marți, în zona stației de metrou Timpuri Noi din Capitală, un șofer s-a arătat deranjat că mai mulți bicicliști ar fi încurcat circulația și a avut o altercație cu unul dintre aceștia, scrie Mediafax. Ulterior, bărbatul a coborât din mașină și a îndreptat spre aceștia un pistol, însă fără să-l folosească.

Șoferul s-a urcat înapoi în mașină și a continuat drumul, au precizat surse din poliție. Aceleași surse au precizat că bărbatul a fost identificat și, în prezent, se fac cercetări.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















5917 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    Bineînțeles că (Joi, 3 octombrie 2019, 13:11)

    nick24 [utilizator]

    în loc să-i ia permisul și SĂ-L FACĂ BICICLIST, o să-i dea amendă, avertismente, deci mai nimic...
    • +1 (7 voturi)    
      dar biciclistii de ce stationau pe carosabil? (Joi, 3 octombrie 2019, 14:17)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui nick24

      Nu sunt de acord sub nicio forma cu soferul care a iesit cu pistolul la ei, dar biciclistii de ce nu inteleg ca soseaua este pentru a circula cu autoturismul pe ea, nu pentru stationare?? Da, incurcau traficul care si asa este aglomerat.
      • -1 (3 voturi)    
        Era un eveniment sportiv (Joi, 3 octombrie 2019, 15:02)

        marc.andre [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Asta lipseste din articol.
  • +5 (9 voturi)    
    Nu stiu cum (Joi, 3 octombrie 2019, 13:34)

    Alexa.99. [utilizator]

    o fi in alte parti, dar in Bucuresti e tot mai stresant pentru ca oamenii au impresia ca sunt indreptatiti sa se poarte cum vor. Automobilist, bicliclist, pieton, trotinetist, calator in stb, orice-ar fi bucuresteanul, lui i se cuvine orice, are propriile regului pe care toata lumea trebuie sa le accepte. Au ajuns sa se comporte precum copiii carora nu li s-a impus vreo limita si n-au fost disciplinati de parinti. Intr-un oras atat de aglomerat, anarhia asta autosuficienta e un dezastru. Oricui i se cuvine orice si poate sa latre la tine oricand si oriunde, pentru ca i-ai deranjat cu ceva augusta fiinta.
    • +6 (6 voturi)    
      prin toata Romania e la fel... (Joi, 3 octombrie 2019, 14:20)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Alexa.99.

      Ce, crezi ca prin CLuj soferii sunt mai civilizati cu alti participanti la trafic?? Puah...ti-ai gasit....
      Doar ca Bucurestiul e de 8-9 ori mai mare decat orice alt oras din Romania, si sansele sa asisti la astfel de evenimente sunt mult mai mari decat in orice alt oras al tarii.
    • +3 (3 voturi)    
      nu stiu la biciclete (Joi, 3 octombrie 2019, 17:15)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui Alexa.99.

      si trotinete dar cand ma uit la numerele de masini realizez ca trebuie sa vorbim de "cei care circula in Bucuresti" nu de bucuresteni.
  • +6 (6 voturi)    
    Cand politia e corupta (Joi, 3 octombrie 2019, 15:00)

    Altiro [utilizator]

    tot felul de urangutani au permis de conducere; au sabii, pistoale, ciomege pe care le folosesc ori de cate ori li se pare ca ceilalti le-au incalcat teritoriul ..