UPDATE București: Un bărbat aflat la o selecție pentru o emisiune TV a scos un pistol airsfot și a dat foc unei cărți de cult

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 29 septembrie 2019, 19:16 Actualitate | Esenţial


Politia Capitalei
Foto: Captura video
Un bărbat în vârstă de 29 de ani, care se afla într-un hotel din Capitală la o selecţie pentru o emisiune TV, a scos un cuțit și un pistol airsoft și a dat foc unei cărți de cult, informează Poliția Capitalei. Bărbatul a fost audiat de polițiști, apoi internat într-un spital.

Potrivit unor surse din anchetă, bărbatul se afla la preselecția pentru emisiunea „Românii au talent”, scrie Mediafax.

”Astăzi, 29.09.2019, dintr-un hotel situat pe raza Sectorului 1, în jurul orei 12.45, a fost formulat un apel 112, în care se reclamă că un bărbat, de 29 de ani, aflat la o selecție pentru o emisiune TV, a devenit agitat, a arătat celor prezenți un cuțit și un pistol airsoft și a dat foc unei cărți de cult”, informează Poliția Capitalei, potrivit Mediafax.

Bărbatul a fost imobilizat și condus la sediul Secției 2 Poliție pentru cercetări. După audieri, acesta a fost internat într-un spital pentru consult de specialitate.

„Cercetările sunt continuate de Secția 2 Poliție sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 1, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tulburarea ordinii și liniștii publice”, mai precizează sursa citată.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















9481 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Romanii au talent, tupeu si 10 tone nebunie! (Duminică, 29 septembrie 2019, 19:19)

    dandra [utilizator]

    Word!
  • -15 (27 voturi)    
    Un #rezist standard, nimic mai mult. (Duminică, 29 septembrie 2019, 19:24)

    newlook [utilizator]

    Un #rezist standard, nimic mai mult.
    • +3 (13 voturi)    
      de data asta iar ai luat-o pe campii (Duminică, 29 septembrie 2019, 21:23)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Fiindca #rezist nu e egal cu #resist ci e mai exact
      #m...psd
      Dar nu te obosesti la analize din astea fiindca Sputnik plateste la cuvant scris nu la continut.
  • -1 (29 voturi)    
    Wow (Duminică, 29 septembrie 2019, 19:56)

    tudor74 [utilizator]

    Sa crezi ca un barbos in cer te pazeste si iti indeplineste dorintele e ok .. esti perfect sanatos! Sa dai foc unei carti cu basme pt adulti esti etichetat ca bolnav psihic!
    Bine ati venit in sharia cre(s)tina!
    • -6 (12 voturi)    
      In general, la #rezisti e semn de sanatate mintala (Duminică, 29 septembrie 2019, 20:26)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui tudor74

      In general, la #rezisti e semn de sanatate mintala daca dau foc la carti, de unde si comentariul preopinentului.
    • +5 (11 voturi)    
      Context (Duminică, 29 septembrie 2019, 20:58)

      Tescovin [utilizator] i-a raspuns lui tudor74

      Nu cred că din recuzita unui concurs TV de talente face parte Biblia. Omul a adus-o cu el special pentru asta, special ca să facă ce a făcut. Când scoți pistolul în public și dai foc la o carte, fie ea de basme pentru adulți, pentru copii, de colorat sau de Dostoievski, se cheamă că ai oarece probleme la mansardă. Dar dacă pentru dvs. individul e un fel de erou al secularismului, nu pot decât să vă urez mult succes și însănătoșire grabnică.
    • +2 (12 voturi)    
      Ai uitat subit (Duminică, 29 septembrie 2019, 21:03)

      mimiloi [utilizator] i-a raspuns lui tudor74

      ca inainte a fluturat un cutit si un pistolas. Inteleg ca esti un ateu revoltat, dar asta nu inseamna ca toate manifestarile de ateism chiar si cele violente sint in regula.
    • 0 (6 voturi)    
      ... (Duminică, 29 septembrie 2019, 21:20)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui tudor74

      Sigur ai citit tot? Sau n-ai inteles?
  • +3 (13 voturi)    
    incepem sa avem si noi (Duminică, 29 septembrie 2019, 21:53)

    martel55 [utilizator]

    instabilii nostri psihic? de ce nu se spune ce carte de cult era ci cine era individul? s-a isntalat si la noi interdictia de spune adevarul sub pretext ca ii suparam pe imigrantii veniti fara sa ii cheme nimeni??
  • +1 (3 voturi)    
    :))) (Luni, 30 septembrie 2019, 13:02)

    thebblack [utilizator]

    l-au arestat pe singurul intreg la cap de acolo ...