Mihai Fifor: Nu am niciun motiv să nu cred în succesul Rovanei Plumb / Nimeni nu a reușit să formuleze ceva concret împotriva ei

de MH     HotNews.ro
Vineri, 27 septembrie 2019, 11:51 Actualitate | Esenţial


Mihai Fifor
Foto: gov.ro
Secretarul general al PSD Mihai Fifor susține că nu se poate vorbi despre un eșec în cazul respingerii Rovanei Plumb pentru funcția de comisar european și că nu are niciun motiv să nu creadă în succesul Rovanei Plumb. El mai spune că nimeni nu a reușit să formuleze ceva concret împotriva acesteia și că "este mai mult o chestiune de neconcordanță între legislația țării și ce se întâmplă la PE".

"Dar de ce ziceți că este un eșec?", a fost reacția lui Mihai Fifor când a fost întrebat de jurnaliști, vineri, despre eșecul Rovanei Plumb pentru funcția de comisar european.

El a spus că este o procedură suspendată și "așteptăm să vedem ce comunică în mod oficial Comisia", susținând că nimeni nu a reușit să formuleze ceva concret împotriva Rovanei Plumb: "Eu înțeleg că săptămâna viitoare va avea loc o nouă audiere. Am înțeles că până în momentul de față nimeni nu a reușit să formuleze ceva concret împotriva Rovanei Plumb. Se pare că este mai mult o chestiune de neconcordanță între legislația țării și ce se întâmplă la Parlamentul European. Rovana Plumb a arătat în fața comisiei unde a fost audiată care sunt documentele (...), așteptăm să vedem ce se întâmplă mai departe", a spus Mihai Fifor, care a invocat din nou interesele României.

Secretarul general al PSD a mai spus că nu are niciun motiv să nu creadă în succesul Rovanei Plumb. "Repet, nimeni nu a putut formula ceva împotriva Rovanei Plumb”, a fost concluzia lui Fifor.

Rovana Plumb, propunerea României de comisar european, a fost respinsă de Comisia pentru Afaceri Juridice (JURI) din Parlamentul European.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1759 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Pe astia (Vineri, 27 septembrie 2019, 12:07)

    vasile-roaita [utilizator]

    din Romania poate poti sa-i pacaliti asa cum ati facut-o mereu. Dar pe europeni nu. Acolo nu va merge cu mentaliatea latrinei 3.
  • +3 (3 voturi)    
    Rusnacul asta... (Vineri, 27 septembrie 2019, 12:16)

    stirilibere [utilizator]

    nu-si da seama la bautura. Traieste intr-o bucla doctrinara si demagogica marca P$D power by Moscow :)
  • +4 (4 voturi)    
    Gândire de pesedist (Vineri, 27 septembrie 2019, 12:25)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cum poate gândi altfel un hoț despre un alt hoț?
  • +5 (5 voturi)    
    Fifor a devenit un caz clinic (Vineri, 27 septembrie 2019, 12:28)

    Intermezzo [utilizator]

    Dar inca n-a aflat cum se numeste tulburarea de care sufera. Daca e sincer in ceea ce sustine inseamna ca e irecuperabil. Mai repede se insanatoseste Schumacher.
  • +4 (4 voturi)    
    Ba este un esec! (Vineri, 27 septembrie 2019, 12:32)

    nlln [utilizator]

    Posturile germane de televiziune tocmai au vorbit despre "succesul rasunator" al Rovanei Plumb si al candidatului Ungariei.

    Din pacate in urma acestui " succes" Romania trebuie sa isi desemneze alt candidat( conform postului respectiv).

    Bineinteles ca stirea a fost insotita de poza candidatului Plumb .
  • +3 (3 voturi)    
    aham (Vineri, 27 septembrie 2019, 12:34)

    liviu_ [utilizator]

    eu nu am nici un motiv sa cred ca psd poate face ceva bun pt romania...
  • +2 (4 voturi)    
    Fiforski inca viseaza ca (Vineri, 27 septembrie 2019, 13:04)

    Rahan5 [utilizator]

    el este ,,un fel de Stalin", iar Rovana Plumb va fi un fel de ,,Comisar Sovietic" trimis de el si nu un Comisar European la Bruxelles.
  • +2 (2 voturi)    
    sunt cativa pe care as practica (Vineri, 27 septembrie 2019, 13:37)

    revo [utilizator]

    metoda de imbalsamare egipteana - numai ca pe viu...
  • +2 (2 voturi)    
    Observati si admirati limitele inteligentei PSD. (Vineri, 27 septembrie 2019, 13:38)

    Habermas [utilizator]

    Resursa de inteligenta PSD-ista s-a epuizat, iar membrii PSD au intrat in blocaj mental simultan.

    (Nici de la Moscova nu mai vin notite asa ca PSD-istii au intrat in stand-by mode ca niste papuse electrice abandonate).
  • +4 (4 voturi)    
    Mai fiforica,voi...... (Vineri, 27 septembrie 2019, 13:48)

    gigiN [utilizator]

    ...nici daca sunteti prinsi cu mana in buzunarul altuia nu recunoasteti ca furati.
  • +2 (2 voturi)    
    Ca-n "Atlantida" lui Paunescu (Vineri, 27 septembrie 2019, 14:00)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Astia, cu apa la gura canta in timp ce apa creste:
    "Atantida-i continentul cel mai bun si mai uscat"
  • +3 (3 voturi)    
    Credință fanatică. (Vineri, 27 septembrie 2019, 14:17)

    asavreau [utilizator]

    De aia PSD trebuie să dispară.Nu poți să-i reformezi,educi,să-i faci oameni civilizați.Orice ai face ei rămân neghiobi care consideră infracțiunile o bravură și pușcăria ca academie de studii infracționale.