O adolescentă a fost bătută cu pumnii și picioarele de mai mulți copii într-un parc din București

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 9 septembrie 2019, 18:51 Actualitate | Esenţial


Masina politie
Foto: Facebook
O adolescentă a fost bătută cu sălbăticie, cu pumnii și picioarele, apoi târâtă de păr prin parc pentru că ar fi refuzat să lovească o altă fată. Tot scandalul a fost filmat și postat pe Facebook, imaginile devenind virale. Polițiștii s-au autosesizat și au deschis o anchetă, relatează Mediafax.

În imagini se vede cum adolescenta este pusă să lovească alte fete, însă aceasta refuză, motiv pentru care este bătută cu pumnii și picioarele de celelalte fete care participă la scandalul din Parcul Morarilor Pantelimon.

La un moment dat, una dintre bătăușe o ia pe victimă de păr și o târăște prin parc, reproșându-i că nu face ce i se spune.

Toată bătăia la care participă mai mulți tineri, ce par să fie minori, a fost filmată, iar imaginile au fost postate pe Facebook.

Poliția Capitalei s-a autosesizat în acest caz și au deschis o anchetă, fiind demarate verificări pentru identificarea persoanelor implicate.

În aceeași zi în care polițiștii s-au autosesizat, mama fetei bătute a mers la Poliție și a depus o plângere.

„În aproximativ o oră, tinerele ce apăreau în imagini au fost depistate și conduse la sediul Secției, unde au fost audiate în prezența părinților și reprezentanților DGASPC sector 2. Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovire sau alte violențe”, a spus Ciprian Romanescu, purtătorul de cuvânt al Poliției Capitalei.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















11308 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    ofof.. (Luni, 9 septembrie 2019, 19:04)

    Kvothe [utilizator]

    sa speram ca macar vizita la sectie sa fie o sperietura pentru acele delicvente, inca nu e tarziu..
    • +14 (14 voturi)    
      Nu li se va întâmpla absolut nimic (Luni, 9 septembrie 2019, 19:46)

      Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui Kvothe

      Părinții bătăușilor vor primi o amendă simbolică de vreo 500 RON și cam atât. Dacă măcar amenda ar fi vreo 10000 RON sau dacă așa ceva s-ar pedepsi cu vreo 3 luni de ”școală de corecție”, poate asemenea specimene, scursori în devenire ale societății, s-ar gândi de două ori înainte de a comite fapte anti-sociale...Acum, oare ar trebui să mă mir că nu era nici un polițist local prin parc? Stătea în mașină, la răcoare sau se filma?
  • +5 (17 voturi)    
    Ce spui Frantz? (Luni, 9 septembrie 2019, 19:07)

    SCRAMBLED [utilizator]

    Cum adica "imaginile au devenit virale"?
    Imagini de rahat, cine sunt prostii de le distribuie cu sarg?
    Ma abtin sa comentez mai mult, m-am saturat de expresia asta "imagini virale" ... imbecilitati aruncate dintr-un cont in altul.
    Mai potoliti-va fratilor! V-ati prostit "la cap"?
    • -1 (7 voturi)    
      Mda, România (Luni, 9 septembrie 2019, 19:47)

      Milka Man [utilizator] i-a raspuns lui SCRAMBLED

      este una din țările în care distribuția de astfel de materiale nu este pedepsită în nici un fel...O mică amendă de 1000 RON ar fi foarte potrivită...
    • +4 (4 voturi)    
      ia sa mergi mai des prin parcuri (Marţi, 10 septembrie 2019, 10:06)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui SCRAMBLED

      si o sa vezi ca adolescentii din ziua de azi sunt de o rautate ai agresivitate rar intalnite. Si nu neaparat adolescenti de 17-18 ani (ca la astia ma asteptam oarecum sa sara la bataie) ci la pusti de 14-15 ani care se iau la omor intre ei sau chiar cu oamenii maturi.
      Poate nu or fi imaginile cele mai relevante, dar realitatea asta e: adolescentii sunt rai, agresivi, batausi , obraznici si nerespectuosi.
      Legea ar trebui inasprita si ptr minori, nu sa ii lasi in pace pe motiv ca nu raspund ptr faptele lor.
    • -4 (6 voturi)    
      Taci ma (Marţi, 10 septembrie 2019, 10:41)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui SCRAMBLED

      e progresisti, injura biserica, sunt curcubeu, d-astea.
  • +7 (9 voturi)    
    Cine-s fetele alea? (Luni, 9 septembrie 2019, 19:21)

    Intermezzo [utilizator]

    Trebuie neaparat sa aflam, ca sa nu le luam de neveste cind s-or mai mări. Or mai fi si tatuate...
    • +2 (2 voturi)    
      Un comentariu pertinent ! (Marţi, 10 septembrie 2019, 15:15)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Intermezzo

      :)))))))
      • 0 (0 voturi)    
        Mi-a atras atentia Tariceanu... (Miercuri, 11 septembrie 2019, 18:02)

        Intermezzo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Sa fiu foarte prudent la neveste. Iar daca sunt tatuate, exclus!