UPDATE Fiul lui Gino Iorgulescu, rănit grav după un accident rutier. Șoferul celeilalte mașini a murit - surse

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 8 septembrie 2019, 10:21 Actualitate | Esenţial


Accident Mario Iorgulescu
Foto: Captura Facebook
Mario Iorgulescu, fiul președintelui Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF) Gino Iorgulescu, a fost transportat duminică dimineață la Spitalul Elias din Capitală după ce a fost rănit grav într-un accident rutier soldat cu un deces, au declarat pentru Mediafax surse din Poliție.

Sursele au spus că șoferul care a pierdut controlul asupra mașinii și a intrat pe contrasens, provocând practic impactul, este Mario Iorgulescu, fiul actualului președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF) Gino Iorgulescu, tânărul fiind transportat la Spitalul Elias din București.

UPDATE 11.27 Mario Iorgulescu e în stare gravă la Elias, fiind intubat și ventilat mecanic, a declarat Silvius Negoiță, purtătorul de cuvânt al unității spitalicești: "A ajuns în stare gravă, este victima unui accident rutier cu o contuzie abdominală și toracică forte, cu hemoperitoneu, adică sânge în burtă, s-a intervenit chirurgical de urgență azi-noapte, operația a avut ca scop controlul sângerării, adica hemostaza, e în stare gravă, dar stabilă deocamdată. Este în Terapie Intensivă, nu este conștient, este intubat și ventilat mecanic".

Conform protocolului, tânărului de 24 de ani i s-au recoltat probe biologice în prezența Poliției, acestea fiind trimise la Institutul Național de Medicină Legală.

Potrivit Fanatik și GSP, mașina condusă de Mario Iorgulescu, un Aston Martin DBS de aproximativ 300.000 de euro, a fost puternic avariată.

Brigada Rutieră a Capitalei a anunțat că în jurul orei 03.00, un șofer în vârstă de 24 ani, care se deplasa pe Șoseaua Chitilei dinspre Centura Capitalei către Pod Constanța, a pierdut controlul asupra volanului, a pătruns pe contrasens și s-a izbit de un alt autovehicul condus de un bărbat tot în vârstă de 24 ani.

După impact, ambele mașini au ieșit de pe carosabil, iar prima dintre ele a luat foc la compartimentul motor.

În accident a murit șoferul din cel de-al doilea autoturism, iar conducătorul auto care a provocat accidentul a fost rănit grav și transportat la Spitalul Elias, acestuia fiindu-i recoltate și probe biologice.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















32817 vizualizari

  • +36 (40 voturi)    
    trist.. :( (Duminică, 8 septembrie 2019, 11:20)

    Kvothe [utilizator]

    condoleante familiei, si insanatosire ranitului, dar legat de pedepsele date pentru acest gen de omor din culpa raman la ideea ca cel putin permisul de conducere al vinovatului trebuie revocat pe viata in asemenea cazuri !
    • +24 (26 voturi)    
      nu-i afecteaza (Duminică, 8 septembrie 2019, 11:56)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Kvothe

      vor circula fara permis, stiind ca asta nu e considerata tentativa de omor
      • -32 (40 voturi)    
        de aceea persoanele in varsta nu trebuie sa conduc (Duminică, 8 septembrie 2019, 12:52)

        Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        De aceea se impune o limita de varsta pentru permisul de conducere. Pensionarii astia provoaca prea mulrte accidente.
        • +38 (38 voturi)    
          așa e, (Duminică, 8 septembrie 2019, 13:33)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

          la 24 ani e prea bătrân până și pentru pensie.
          Mario Iorgulescu cu siguranță la 3:00 a.m. nu purta centura de siguranță și avea viteză foarte mare, dacă luați în considerație ce răni avea, contuzie abdominală și toracică forte, cu hemoperitoneu, adică impact cu volanul și bordul mașinii.
          Pe ditamai șoseaua dinspre Chitila către Pod Constanța a apăsat pedala de accelerație la podeaua mașinii, iar faptul că a pierdut controlul volanului și a intrat pe contrasens mă face să bănui că era ori băut ori drogat.
          Păcat de viața celuilalt tânăr de 24 ani, omorât de inconștientul de Iorgulescu jr.
    • -19 (29 voturi)    
      trebuie avuta in vedere intreaga plaja de posibil (Duminică, 8 septembrie 2019, 12:07)

      beeeeeenar [utilizator] i-a raspuns lui Kvothe

      sigur e dureros sa-ti moara cineva din accident, dar trebuie sa recunoastem ca se poate intampla sa fii autor si fara sa fii "criminal"..de ex. am auzit de cazul unui motociclist care rula cu o viteza nebuna mort in urma impactului cu o masina intrata de pe strada secundara, vinovat: soferul prudent.

      ori atunci, masurile drastice sunt si ele cu doua taisuri..
      • +8 (18 voturi)    
        cum să (Duminică, 8 septembrie 2019, 13:34)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui beeeeeenar

        fie prudent șoferul care a ieșit dintr-o stradă secundară și a fost izbit de motociclist? E clar că nu a acordat prioritate.
        • +7 (7 voturi)    
          @ nahir (Duminică, 8 septembrie 2019, 19:10)

          Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Problema este ca la o viteza a motocicletei de, sa zicem, 150 km/h pur si simplu nu il poti vedea inainte sa te angajezi pe drumul principal. E inca prea departe. Si, dupa lege, tu nu i-ai dat prioritate deci esti vinovat.
      • +1 (15 voturi)    
        Nu e adevarat (Duminică, 8 septembrie 2019, 13:50)

        AdrianBorza [utilizator] i-a raspuns lui beeeeeenar

        In asemenea cazuri e culpa comuna pentru ca motociclistul nu circula regulamentar. Niciodata soferul nu e considerat singurul vinovat.
        • +12 (14 voturi)    
          Culpa inclusiv a celor 5 care (Duminică, 8 septembrie 2019, 14:39)

          t4v1 [utilizator] i-a raspuns lui AdrianBorza

          au *parcat* pana in buza intersectiei motiv pentru care nu mai ai vizibilitate cand iesi.

          Asta e situatiia mai tuturor stradutelor din Bucuresti. Au fost multe astfel de accidente.

          La Constanta a fost chiar un caz unde omul a murit strivit de propria masina stationata neregulamentar. A fost gasit si el vinovat.
  • +37 (43 voturi)    
    Noi (Duminică, 8 septembrie 2019, 11:29)

    ipolitic [utilizator]

    VIP-urile locale si ultralocale din Buk, ne exprimam parerea de rau pentru pierderea a ce a fost un Aston Martin DBS. Odihneasca-se in service.
  • +43 (45 voturi)    
    Mario, fiul lui Gino, a ucis un om nevinovat (Duminică, 8 septembrie 2019, 11:55)

    Coresponedntu [utilizator]

    Pe el il cheama Mario iar pe tata Gino, oare sunt italieni? nu prea cred, mai degraba altceva, mare pacat, mai ales ca beizadeaua a omorat un om nevinovat, etnia chiar nu conteaza,...dar la cum arata masina Mario mergea cu viteza mare in oras, probabil baut sau drogat, venea de la club? vom afla daca nu intervine in ancheta Gino.. de altfel o stire tipica de weekend din Romania.. De ce nu luam exemple din alte parti ca sa nu se mai intample astfel de orori ? In Elvetia de exemplu, viteza maxima in oras pe stradute e de 20 km/h sau 30 km/ora, pe strazi mai late 50 km/h, din loc in loc sunt praguri "politisti morti" iar pe autostrada max 120 km/h La viteza mai mare cu 70 km/h peste cea admisa legal, pe langa amenda uriasa si DOSAR PENAL, SE CONFISCA AUTOTURISMUL FOLOSIT.. Amenda pt viteza excesiva in Elvetia e calculata in functie de venitul anual, poti plati si cateva milioane de franci amenda pt viteza daca te tine punga. Amenda minima e cca 11 000 franci ,cat platesc ""saracii" cu salariul minim (daca au fost inregistrati cu peste 70 km/h peste maximul admis pe portiunea respectiva) .Nu ar fi rau sa se introduca o astfel de lege si in Romania, in primul rand confiscarea masinii si amenda proportionala cu venitul.. s-ar termina cu fitele si mortii pe sosele, domenii in care suntem pe primul loc in Europa. In Elvetia nu exista fite, nu exista kokalari si nici manele... nici manele nu exista pentru ca nu exista dusmani. ...Bentleyul, Jaguarul sau Tesla sunt depasite in orase de bciclete ...o tara normala, cum ar zice domnul presedinte, dar care e sabotat in introducerea normalitatii de PSDeu ....
    • +42 (42 voturi)    
      mario, un baiat deosebit (Duminică, 8 septembrie 2019, 12:11)

      beeeeeenar [utilizator] i-a raspuns lui Coresponedntu

      cunoscut pentru dosarele in care a fost parte.
      mai intai: lipsire de libertate, retinut dar eliberat.
      apoi, client intr-unul din dosarele "Stupefiante pentru VIPuri".

      copil din familie buna. ar fi o pierdere "imensa"
    • +28 (28 voturi)    
      Si la noi (Duminică, 8 septembrie 2019, 12:58)

      dealucaragiale [utilizator] i-a raspuns lui Coresponedntu

      Exista limita de viteza, doar ca nu e respectata de nimeni. Si, dupa cum se stie, la noi nu amenda functioneaza, ci spaga. Mai intai ar trebui reorganizata politia. Si da, sunt pentru civilizarea cu forta, amenzi, tata, cat mai mari. Altfel nu se poate.
    • +3 (3 voturi)    
      Mario, Gino, Giovanni (Luni, 9 septembrie 2019, 10:53)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui Coresponedntu

      Astia se cred direct sicilieni dupa cum zicea unul chiar in gura mare. "La famiglia" fotbalului nostru functioneaza, i-am vazut la restaurante, la mese mari, pe la carciumile lor din Herastrau sau in alte parti, apucaturi fix ca in Sicilia.
      Sa mergi nu cu BMW-ul ca "sarakii" de rand, ci cu Aston Martinul cu 200km/h in oras si sa te p... pe toti, "asta inseamna sa fii mafiot" !
  • +38 (38 voturi)    
    Se aude ceva (Duminică, 8 septembrie 2019, 12:09)

    florinos [utilizator]

    Se mai aude ceva de Dosarul Cocaina pentru Vip-uri unde era implicat fiul lui Tiriac ?
    • +45 (45 voturi)    
      da (Duminică, 8 septembrie 2019, 12:48)

      voxpopulix [utilizator] i-a raspuns lui florinos

      nu era cocaina, era faina eco, nu se vindea, se dona, nu erau VIP-uri, erau oameni sarmani.


      Nimeni nu este vinovat. Pacat de tineri asa de familii bune sa le strici viata. Cine sa mai cheltuiasca ce au furat parintii lor de la noi?
  • +28 (28 voturi)    
    Unde se duc banii romaniei (Duminică, 8 septembrie 2019, 14:34)

    Coco Whistle [utilizator]

    Masini...cea mai convenabila investitie care lasa tara mai saraca.
  • +32 (36 voturi)    
    Probabil genul de imbecil (Duminică, 8 septembrie 2019, 15:05)

    clint [utilizator]

    care crede ca "banii il fac". Banii lui ta-su, facuti stim noi cum. Ca fotbalul nostru e o hazna oricum ai lua-o. Norocul lui ca a fost in Aston Martin si nu in Logan ca celalalt probabil, un om de rand pe care l-a spulberat nevinovat.

    Mergeti vara pe A2 si veti vedea cel putin cativa indivizi ca astia, cu bolizi de sute de mii de euro care se grabesc invariabil, de nicaieri catre nicunde.

    Si pe langa ei, "esalonul 2", beizadele wanna-be dar mai de la tara/satra, cu masini nu atat de scumpe, "doar" BMW-uri seria 5,7 la mana a 2-a, a 3-a, dar care se considera cel putin la fel de "premium" ca primii si care conduc la fel de impertinent si agresiv.

    De exemplu mi se intampa desc ca mergand destul de tare pe autostrada zic eu, depasind un convoi de TIR-uri de pe prima banda, sa primesc flash-uri agresive de la un carnat cu X5 /x6 care vine cu 200 km/h si se propteste la 10 cm in spatele meu si care ar vrea probabil sa ma bag sub TIR-uri doar ca sa treaca el fara sa franeze. O data, cand am terminat de depasit si la-am lasat frumos sa treaca, s-a bagat in fata mea si mi-a pus frana, doar ca sa imi arate ca nu m-am dat destul de repede pe cat a vrut el.
  • +14 (14 voturi)    
    .... (Duminică, 8 septembrie 2019, 16:07)

    tirolez [utilizator]

    Doar 24 de ani are? Aud de ani de zile despre diverse ispravi ale acestui individ. Prost l-a educat familia, daca moare , problema lor , trist e ca pana crapa mai face si alte victime.
    • +4 (4 voturi)    
      ar mai fi timp sa faca destule (Luni, 9 septembrie 2019, 8:27)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      daca ar scapa si acum
  • +16 (16 voturi)    
    beizadeaua iorgulescu a ucis! (Duminică, 8 septembrie 2019, 16:58)

    Antenistontel [utilizator]

    asta era titlul corect!
  • +24 (24 voturi)    
    different point of view (Duminică, 8 septembrie 2019, 18:25)

    Jolly Roger [utilizator]

    Toate siteurile/canalele de stiri au titlu similar: ”fiul lui gino iorgulescu ranit grav... masina de 300.000 euro grav avariata...”

    WTF? Sunteti normali oameni buni?

    Toate stirile trebuiau sa inceapa cu ”Inca un sofer nevinovat ucis pe soselele din Romania! Vinovatul a supravietuit si este in spital!”

    Putea fi oricine in masina care circula REGULAMENTAR - sotul, sotia, tatal sau copilul tau!!!
    • +9 (9 voturi)    
      exact, (Duminică, 8 septembrie 2019, 20:10)

      __alex__ [utilizator] i-a raspuns lui Jolly Roger

      romanii sunt tembelizati de media prin acest gen de a aborda problema.
      Intr-o tara minimal normala presa il ingropa pe Iorgulescu.
  • +8 (10 voturi)    
    240 km/h (Duminică, 8 septembrie 2019, 19:16)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Citesc ca acul vitezometrului de pe Aston Martin a ramas blocat la 240 km/h.
    • -3 (5 voturi)    
      asta e o aiureala (Luni, 9 septembrie 2019, 8:29)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

      La soc, "acul" vitezometrului se poate opri la orice pozitie.
  • +9 (9 voturi)    
    din aproape in aproape (Duminică, 8 septembrie 2019, 20:11)

    Dodel540 [utilizator]

    Ce ar trebui sa dea de gandit cu adevarat este ca acest specimen nu a ajuns dintr-odata sa mearga cu 200 la ora prin oras. Ci din aproape in aproape.
    Este imposibil sa nu se fi intersectat macar o data cu politia rutiera si sa nu fi dat shpaga (el sau taica-sau) pentru a-si rezolva problema.
    In rest, felicitari taticului, o contributie uriasa adusa societatii noastre prin acest copil!
    • +2 (2 voturi)    
      Corect. (Luni, 9 septembrie 2019, 10:48)

      clint [utilizator] i-a raspuns lui Dodel540

      Avem orasele impanzite de camere si altele, dar aparent aceste specimene isi fac de cap fara probleme.
  • +9 (9 voturi)    
    Titlul corect pentru (Duminică, 8 septembrie 2019, 23:58)

    R.Stoian [utilizator]

    Nefericitul eveniment ar tb sa fie: Doua fetite au ramas orfane de tata, din cauza unui jeg baut si drogat. Sper sa il omoare o bacterie puternica, insa in chinuri.
  • +2 (2 voturi)    
    Intrebare (Luni, 9 septembrie 2019, 2:23)

    Mihai1985 [utilizator]

    Daca se face bine, ce pedeapsa ar merita din partea Justitiei?
    Ma refer la o pedeapsa data poroportional cu cea din cazul Huidiu, asta pentru se spune ca se spune ca Justtitia este imparitiala, si oamenii sunt egali in fata legii!
  • +2 (4 voturi)    
    Beidadeaua lu'tata (Luni, 9 septembrie 2019, 9:30)

    MisuG [utilizator]

    Imi pare sincer rau pentru cel ce a pierit nevinovat! Astfel de personaje care incalca legea in asa fel cu consecintele de rigoare ar trebui sa ramana fara pernis pe viata!
    In rest, felicitari tatalui pentru initiativa de a-i cumpara o asemenea masina super puternica! Este principalul vinovat pentru ce s-a intamplat!
  • +2 (2 voturi)    
    Un criminal a omorat un nevinovat! (Luni, 9 septembrie 2019, 11:47)

    bcorina [utilizator]

    Acesta ar trebui sa fie titlul corect.
    Probabil beat si drogat, un om normal nu circula in Bucuresti pe drumurile proaste cu 240 km/h.
    Pana nu se schimba legislatia rutiera ca, pentru astfel de acidente cei ce le provoaca sa fie acuzati de omor si sa piarda dreptul de a mai conduce vreodata tot o sa vedem nevinovati care mor.
    Condoleante tanarului ucis nevinovat.