Cazul fetei care a fost urcată cu forța într-o mașină la Caracal. Cinci persoane au fost reținute

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 5 septembrie 2019, 20:38 Actualitate | Esenţial


Politie
Foto: Stirile ProTV
Cinci persoane au fost reținute pentru 24 de ore, joi seara, în cazul fetei de 20 de ani care a fost urcată cu forța într-o mașină în Caracal, județul Olt. Este vorba de patru bărbați și o femeie, au anunțat reprezentanții IPJ Olt, scrie Mediafax.

Polițiștii din Olt au reținut, joi seara, cinci persoane implicate în cazul fetei din Caracal care a fost luată cu forța de pe stradă și urcată într-o mașină.

„Cu privire la evenimentul produs astăzi (joi- n.r.) pe raza municipiului Caracal, politiștii au dispus reținerea pentru 24 de ore a cinci persoane sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lipsire de libertate”, au transmis reprezentanții IPJ Olt. Este vorba de patru bărbați și o femeie.

Potrivit polițiștilor, o femeie din Caracal a sesizat, joi, prin apel la 112, că o fată a fost luată cu forța de pe stradă și urcată într-un autoturism, care a plecat în direcția orașului Slatina. Oamenii legii au reușit să identifice în trafic mașina după aproximativ 10 minute, în orașul Piatra Olt. Toate persoanele care erau în mașină au fost duse la sediul Poliției Caracal, unde au fost audiate.

Reprezentanții IPJ Olt au anunțat că fata urcată fără voia ei în mașină are 20 de ani și este din Caracal.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















10367 vizualizari

  • +2 (18 voturi)    
    PUSCARIE (Joi, 5 septembrie 2019, 20:46)

    nalbaroiu [utilizator]

    LA PUSCARIE CU indivizii astia !!!! Pur si simplu cate astfel de cazuri trebuie sa se mai intample ? Femeia sa mearga la puscaria de femei iar carbatii care erau cu ea sa mearga la parnaia lor !!! De ce e asa greu de implementat in tara asta dreptatea ??? E simplu...Dancila fa asta, mediatizeaza-i pe porcanii astia si pedaleaza pe siguranta cetateanului si TE VOTEZ ! chiar daca nu is cu psd....Dancila daca aud ca astia intra la parnau acolo unde le e locul....promit ca TE VOTEZ, sa-mi bag picioarele ....
    • +15 (21 voturi)    
      Fa-ma sa inteleg (Joi, 5 septembrie 2019, 21:10)

      gigifisiune [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

      veorica tocmai ce-a declarat, saptamana trecuta, ca psd-ul nu are probleme cu coruptia, si tu tot mai ai speranta copilareasca ca o sa se rezolve ceva, in loc sa-i votezi pe altii care vezi ca lupta cu toate aberatiile partidului numit de tine.

      Deci, tu te astepti, ca in caracal, vecinul lui lia olguta, mafioata craiovei, vrei sa se rezolve prin intermediul psd-ului.

      Nu pot sa ma gandesc decat la doua chestii: ori esti psd-ist get-beget (ceea ce cred ca esti), si mergi pe un fel de psihologie inversa cu cititorii acestui articol (nu-s psd-ist, dar daca faci nu stiu ce, te votez), ori, emotional, ai 12 ani.
  • +16 (20 voturi)    
    nimic nou.. (Joi, 5 septembrie 2019, 21:32)

    sareta [utilizator]

    Se confirma faptul ca sunt cu politia bara bara ! Daca au ajuns dupa toata ancheta sa-si permita asa ceva inseamna ca ei STIU ca statul nu poate sa-si apere cetatenii .....
  • +21 (25 voturi)    
    Caracal (Joi, 5 septembrie 2019, 23:39)

    Crup [utilizator]

    N-am fost niciodata in Caracal, n-am fost niciodata in judetele alea, de asta intreb, mai degraba serios decat ironic: in Caracal traiesc un fel de afgani? Judetele alea sunt un fel de Pakistan, cu crime peste crime, cu faradelegi la lumina zilei si ramase nu doar nepedepsite ci si invidiate?
    Ce fel de oameni traiesc acolo, pentru Dumnezeu?
    • +9 (11 voturi)    
      din pacate (Vineri, 6 septembrie 2019, 8:27)

      csan [utilizator] i-a raspuns lui Crup

      nu numai in Caracal. In sudul tarii, prin judetele Olt, DolJ, Valcea este asa. Lipsa de educatie, in special cea de acasa,nu ca cea de la scoala ar fi mai grozava, se vede la tot pasul. Nu cred ca mai exista in alta parte din tara asa ceva. Din nefericire in special tinerii sunt de o violenta si o lipsa de bun simt cum rara intalnesti. Si cel mai grav este ca politia si jandarmeria nu numai ca nu intervin dar chiar ii incurajeaza la violente. Am langa mine un jandarm care nu cunoaste legea , ne terorizeaza cu manelele zi de zi si nimeni nu-i mai grozav decat el. S-a inhaitat cu unul condamnat pentru tentativa de crima care isi bate nevasta de cate ori o intalneste in cale si care face parte dintrun clan de fosti puscariasi deosebit de agresivi. Nici macar nu are bunul simt sa se delimiteze cat de cat de el. Stau la chefuri zi de zi ( criminalul evident ca nu lucreaza nicaieri) si sunt cei mai buni prieteni. Cum credeti ca se va insanatosii aceasta tara daca cei care sunt pusi sa apere legea nici nu o cunosc nici nu o respecta . Sotia lui , mi se pare ca lucreaza chiar la o scoala pe undeva, daca indraznim sa-l rugam pe sotul ei jandarm sa dea muzica mai incet se intoarce si ne arata f____. Va dati seama un aparator al ordinii si linisti publice si un educator se comporta asa. Vai de ea tara!
      • +2 (2 voturi)    
        scuze (Vineri, 6 septembrie 2019, 8:42)

        csan [utilizator] i-a raspuns lui csan

        linistii
  • +11 (13 voturi)    
    Caracalul asteapta sa treaca valul. (Vineri, 6 septembrie 2019, 2:47)

    HogNews [utilizator]

    Aia din masina nu au mai avut rabdare sa treaca emotia provocata de hobby-ul lui Dinca pentru fete si au iesit la pescuit. Era prea devreme, lumea e inca isterizata. Ce sa faci, foamea de bani...
  • +11 (13 voturi)    
    extraordinar! (Vineri, 6 septembrie 2019, 5:59)

    nesuferitu [utilizator]

    si acum sunt acasa, nu?
  • +2 (2 voturi)    
    Mai multe informatii erau necesare. (Vineri, 6 septembrie 2019, 13:18)

    asavreau [utilizator]

    In cazul Dinca sau dat informatii mai mult decat era necesar.In acest caz,in lipsa unuia ca Al.Cumpanasu,tacere.Ce strada din Caracal?Si prinderea in 10 minute mi se pare neverosimila,de la Caracal la Piatra Olt faci mai mult de 10 minute.