VIDEO Directivele lui Dăncilă către femeile din PSD: Trebuie să ieșiți mai mult la televizor / Puterea se câstigă, puterea nu se cedează

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 30 august 2019, 12:48 Actualitate | Esenţial


Viorica Dancila
Foto: Facebook
Viorica Dăncilă și-a continuat vineri campania electorală și s-a întâlnit cu femeile social-democrate, cărora le-a spus că ea nu va ceda, pentru că nu are "dreptul să cedeze" și că "puterea se câstigă, puterea nu se cedează". Ea le-a cerut femeilor din PSD să iasă mai mult la televizor și să meargă prin localități și să vorbească cu oamenii.



"Puterea se câstigă, puterea nu se cedează", a spus Dăncilă la Școala politică de vară a Organizației Femeilor Social-Democrate, la Mamaia.

"Trebuie să ieșim mult mai mult la televizor. Vă invit să ieșiți în spațiul public, să faceți echipe de femei, să mergeți în fieacare comunitate și să vorbiti cu oamenii", le-a spus Dăncilă femeilor social-democrate.

Ea a susținut că este "pentru prima dată când putem avea un președinte femeie, un președinte care să fie aproape de români și să iubească românii".

Dăncilă i-a atacat din nou pe "bărbații din stat", susținând că "au găsit o femeie ca țintă a jignirilor lor". "Indiferent de abordările lor, indiferent de minciunile lor, indiferent de curajul lor pe Facebook, voi merge înainte. Nu am dreptrul să cedez", a clamat Viorica Dăncilă.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















1682 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    Fendi si Chanel, sa ne fandosim nitel (Vineri, 30 august 2019, 13:01)

    U_swamp [utilizator]

    In paralel cu iesitul la televizor, femeile din pesede, ca Veorika, sa isi termine studiile liceale cumsecade si mai ales sa invete dracului limba materna. Si toate in costum popular, sa ne intelegem!
  • +8 (8 voturi)    
    site psd-ul cum se face (Vineri, 30 august 2019, 13:23)

    alex34 [utilizator]

    puterea se castiga la televizor, nu la birou... prin trancanit mult si prost, ca ceva ceva tot se lipeste de bobor
  • +6 (6 voturi)    
    Miroase a Putinism deghizat in feminism (Vineri, 30 august 2019, 13:32)

    Habermas [utilizator]

    de cozonac, amestecat bine cu improvizatie de reclama la reteta lu' Bunica.
  • +1 (3 voturi)    
    Panseluta Presedinte la colhozul comunal! (Vineri, 30 august 2019, 13:44)

    Habermas [utilizator]

    Are glas dar n-ar minte - ca un PSD-ist banal.
  • +2 (4 voturi)    
    Luna noua la Mamaia ... (Vineri, 30 august 2019, 13:48)

    Habermas [utilizator]

    Am vazut-o si pe aia:

    Organizației Femeilor Social-Democrate
    = Congregatia Ciorolor Vopsite.
  • +3 (3 voturi)    
    Corect .. (Vineri, 30 august 2019, 14:21)

    sareta [utilizator]

    Sa mearga in teritoriu si sa explice (macar femeilor) cum au reusit guvernantii PSD +ALDE sa FURE pensiile a 5 miioane de pensionari ! Au reusit sa -si bata joc de raportul intre salariul mediu brut si valoarea punctului de pensie,adica sub guvernarea PDL valoarea pctului de pensie era intre 40 -42 % din salariul mediu brut ! Au reusit sa-l aduca la 19 % astazi.Au modificat Legea pensiilor in asa fel incat sa-si acopere nemernica furaciune....In concluzie, dupa ce au redus la jumatate toate pensiile ,mai dau punctului de pensie cate 100 de lei ca sa se laude ca au marit pensiile .Sa aibe atatea voturi dela cati pensionari n-au realizat golania si minciuna cu asa zisa crestere a pensiilor .
  • +1 (1 vot)    
    Pe bune? (Vineri, 30 august 2019, 14:47)

    damocles [utilizator]

    S-a legalizat prostitutia si nu am aflat?
  • +1 (3 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Vineri, 30 august 2019, 14:52)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    de toata batjocura ... n-am vazut pe niciuna din toate adunatele de acolo pe nicaieri, in vreun fel de activitate functionala sau cu vreun rezultat concret ... numai plimbari si sedinte si concepte si fatzaiala si prosteala pe banii altora ...
  • 0 (0 voturi)    
    Sa circule cu iama nene! (Vineri, 30 august 2019, 18:37)

    asavreau [utilizator]

    Sa pateasca ce au patit fetele alea la Caracal.Viorica nu pare preocupata de soarta fetelor care fac naveta sa mearga la scoala.Au tot cumparat microbuze scolare si nu se aude cum sunt folosite.Si in Bucuresti ,alta femeie pesedista nu gandeste ca s-ar debloca traficul daca ar folosi autobuze scolare.Putea face niste studii de caz si nu se mai umpleau strazile cu masini care duc elevii la scoala.Firea are alti gargauni in cap,nu are loc sa gandeasca si niste treburi civilizate.