VIDEO Tânăr către Dăncilă, la Brașov: Cum ați venit de la București? / Răspunsul premierului: De ce vă interesează?

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 29 august 2019, 14:20 Actualitate | Esenţial


Dancila la Breaza
Foto: Captura YouTube
Un tânăr a întrebat-o pe Viorica Dăncilă, joi, la sfinţirea Mănăstirii „Tăierea Capului Sf. Ioan Botezătorul” din satul Breaza, județul Brașov, cum a venit de la București în acea zonă. „Cum au făcut și ceilalți. Dar de ce vă interesează?”, a răspuns premierul, potrivit Mediafax.

Premierul Viorica Dăncilă a participat, joi, la sfinţirea Mănăstirii „Tăierea Capului Sf. Ioan Botezătorul” din satul Breaza, județul Brașov. Pe drum către mănăstire, un tânăr a întrebat-o cum a ajuns acolo: „Cum ați venit de la București?”.

„Cum au făcut și ceilalți. Dar de ce vă interesează?”, a răspuns premierul.

„Mă interesează pentru că acum, vara și iarna, din București până în Țara Făgărașului sunt și șapte ore de drum”, i-a răspuns tânărul.

„Şi noi facem toate eforturile pentru a face Autostrada Ploieşti – Comarnic”, a spus Dăncilă.

Apoi, tânărul a făcut referire la drumul care leagă Brașovul de Sibiu, spunând că a fost renovat „de prietenul dumneavoastră, asociatul la guvernare, Tăriceanu”.

„Stați puțin. Nu vorbim despre asociați, pentru că asocierea are altă conotație”, i-a replicat premierul.

Tânărul a continuat spunând că pe drumul de la Brașov Sibiu mor oameni pe capete, iar Dăncilă a răspuns: „Eu înțeleg foarte bine acest lucru. De 30 de ani nu s-a făcut nimic. Încerc să fac lucruri pe care alții nu le-au făcut. Dacă dumneavoastră luați ceea ce s-a făcut de către PNL, de către PDL și ceea ce a făcut PSD, o să vedeți diferență de kilometri”.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















70883 vizualizari

  • -47 (55 voturi)    
    Sa inteleg ca au epuizat intrebarile poltice? (Joi, 29 august 2019, 14:36)

    Lok [utilizator]

    Tineretul zilelor noastre si preocuparile lui. :))))))))))))
    • +29 (29 voturi)    
      Administrative (Joi, 29 august 2019, 15:00)

      AdrianBorza [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      Seful guvernului e si seful administratiei. Cine sa raspunda, cand CNAIR e in subordinea ministerului transporturilor, care e in subordinea primului ministru?
      • +6 (6 voturi)    
        Raspunsul real a fost "Da cine plm esti tu,ba?" (Vineri, 30 august 2019, 9:26)

        newIook [utilizator] i-a raspuns lui AdrianBorza

        si cum iri permiti sa ma intrebi?
        Acesti vatafi gen Dancila trebuie identificati si scosi din politica. Ca si la examenul de conducere, unde este vorba de abilitatea de a fi responsabil pentru viata altora. Test psihologic de modestitate la admiterea in clasa politica.
        • -5 (5 voturi)    
          Trebuie dar nu avem cu cine. (Vineri, 30 august 2019, 10:34)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui newIook

          Stiu ca ai sa strigi USR ca PNL-ul clar nu poate. Dar iti spun ca nici acolo nu avem oameni.
      • -6 (8 voturi)    
        Daca asta dorea sa intrebe nu incepea cu ocolitu! (Vineri, 30 august 2019, 10:01)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui AdrianBorza

        Nu va mai faceti ca ploua. Discutia a inceput gresit insistand pe elicoptere. Daca intrebarea e retarda la fel e si raspunsul.
    • +27 (27 voturi)    
      Exact (Joi, 29 august 2019, 15:30)

      Sulla din coapsta [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      Si am trecut acum si la intrebari practice. De exemplu unde sunt autostrazile promise?
    • +23 (25 voturi)    
      stai jos (Joi, 29 august 2019, 16:01)

      madafaca [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      Da chiar asa mai Lok, eu ca tanar sa ma preocupe infrastructura tarii, judetului de unde fac parte....sa ne fie rusine.
      Suntem tineri iresponsabili, ce sa mai....in loc sa ne preocupe Pokemonii si alte lucruri deastea de maxima importanta...
    • +21 (21 voturi)    
      mi-e mila de tine (Joi, 29 august 2019, 16:18)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      chiar atat de putin te duce capul? saracul de tine...
      premierul este persoana care efectiv este responsabila de cum merge tara. Nu presedintele, asa cum cred multi, premierul. El da afara, pune oameni, aloca fonduri, face bugete etc. E clar acum? Asta unu. Si doi, cum adica intrebari politice? Ce draq sunt alea? Adica daca intreb premierul tarii mele de ce nu sunt facute drumurile pt care platesc de ani de zile taxe degeaba inseamna ca nu e ok si ca trebuie sa pun intrebari politice? atat de duce capul sau asta ti-au zis sefii tai sa postezi pe aici ?
    • +21 (21 voturi)    
      tineretul aparent intelege mai bine ca tine (Joi, 29 august 2019, 16:35)

      g01an [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      pentru ca a pus intrebarea exact persoanei din stat care poate corecta aceste deficiente, care a puterea si care a avut oportunitatea sa o faca daca dorea asta. a pus o intrebare concreta si a primit un raspuns politicianist. sah mat!
    • +9 (9 voturi)    
      Bravo LOK ! Vasilica zbora,dupa ce ne-a scos...... (Joi, 29 august 2019, 17:03)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      ....din noroaie ?
    • +9 (9 voturi)    
      Intrebare politica pt Pavi??? (Joi, 29 august 2019, 17:42)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      Buhahhahahahahahahahahaa, gluma zilei. Ai facut-o constient?
    • +5 (5 voturi)    
      Intrebari politice pt pavi? (Joi, 29 august 2019, 18:12)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      Hahahaha, gluma zilei. Pai asta se screme sa citeasca omule, ai gandit cand ai postat???
  • +19 (21 voturi)    
    intrebare pertinenta cu mai multe intelesuri (Joi, 29 august 2019, 14:46)

    MG [utilizator]

    1. un om normal face 3-4 ore pe acea "autostrada" promisa, tovarasa o fi folosit elicopterul?
    2. cu ce tupeu mai merge in fata oamenilor?
    O fi inaugurat "obiectivul strategic" finantat de la guvern?
    • +16 (16 voturi)    
      3 ore Bucuresti - Brasov? (Joi, 29 august 2019, 16:41)

      IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui MG

      In perioada asta... poate noaptea...
    • +6 (6 voturi)    
      Cea mai buna dovada (Joi, 29 august 2019, 18:33)

      Sulla din coapsta [utilizator] i-a raspuns lui MG

      Ca doamna Dancila nu e om normal. O spui chiar tu. Este poate un om cu nevoi speciale...
  • +11 (15 voturi)    
    nesimtito, unde sunt vinovatii 112 Caracal ? (Joi, 29 august 2019, 14:47)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    Tot asa o sa raspunda si in legatura cu cazul Caracal.
    Unde sunt rezultatele anchetei ?
    Ce anume s-a gresit in gestionarea apelului lui Alexandra ?
    Care erau deficientele de organizare ?
    Cine a raspuns ? Cum ?
    Mai lucreaza in slujbal statului roman ?
  • +11 (13 voturi)    
    Regie perfectă! (Joi, 29 august 2019, 14:59)

    finutza [utilizator]

    Ce panaramă de „baie de mulțime”! Cucoana cu cămașă în carouri și cu smart-ul roz se pozează de două ori, la interval de 3 minute, băiețelul tuns regulamentar chiar la mai puțin de un minut, doar că a a doua oară apare cu un ghozdănel în spate... E clar ca 2-3-4 persoane au fost alese să dea impresia de „bucurie nețărmurită”, „de dragoste sufocantă”...
    • 0 (0 voturi)    
      Iar in Background (Vineri, 30 august 2019, 15:34)

      Harpalete [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      .... se aude un "Doamne Miluieste", fix cand raspunde, ca un copil care si-a tocit lectia, la intrebare.

      E epic, e comic, e tragic, e Romania !
  • +5 (7 voturi)    
    Cel mai prost strateg posibil (Joi, 29 august 2019, 16:28)

    Gigi Kent [utilizator]

    Doamna Dancila se dovedeste a fi cel mai prost strateg posibil. Ceea ce nu ma mira. Ponta, cand a dat PNL-ul si pe Antonescu afara de la guvernare doar pentru ca trebuia neaparat PSD-ul sa aiba candidat la prezidentiale si acela nu putea fi decat Ponta, macar s-a asigurat inainte ca are inca o majoritate parlamentara.

    In politica, ca si in viata, atunci cand alergi dupa mai multi iepuri risti sa ii scapi pe toti. Sa pierzi guvernarea insa chiar inainte de niste alegeri prezidentiale, in care oricum nu ai nici o sansa sa intri in turul doi, e o dovada de lipsa de gandire strategica clara.

    Ma intreb cat de important mai e ca "presedintele partidului sa fie si candidatul la alegerile prezidentiale" atunci cand aceasta cutuma iti distruge cateva cicluri electorale.
    • +6 (6 voturi)    
      Sa speram ca va distruge psdeaua, definitiv (Joi, 29 august 2019, 18:28)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Gata cu baboonii bullshevini, la Zoo cu voi!!!