VIDEO Un membru al clanului Barcsa s-a plimbat călare prin fața IPJ Mureș

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 25 august 2019, 9:04 Actualitate | Esenţial


Sfidare la IPJ Mures
Foto: Captura YouTube
Un membru al clanului Barcsa din Reghin s-a plimbat călare prin fata Inspectoratului de Poliție al Județului Mureș, scrie publicația locală Punctul.ro.



În vara anului 2016, procurorii DIICOT din Târgu Mureș i-au trimis în judecată, în stare de arest preventiv, pe Barcsa Anton zis „Bănel”, Barcsa Anton, zis „Gone”, Barcsa Rudi, zis „Gumi”, Frigur Rudi zis „Beke” şi Frigur Rudolf, zis „Rudi Bătrânu”, sub control judiciar, pentru săvârşirea infracţiunilor de camătă, constituirea unui grup infracţional organizat, şantaj, loviri sau alte violenţe.

DIICOT spunea atunci că, în perioada 2012-2016, inculpaţii au constituit pe raza municipiului Reghin un grup infracţional organizat ce a acţionat în mod coordonat în vederea săvârşirii unor infracţiuni de cămătărie, prin acordarea unor împrumuturi băneşti cu dobândă. Ulterior acestor împrumuturi, prin ameninţări şi violenţe, personal sau prin alte persoane, suspecţii au solicitat sume cu mult mai mari decât cele acordate iniţial iar în cazul în care persoanele împrumutate se aflau în imposibilitate de a achita sumele impuse suspecţii solicitau instituirea unor garanţii mobiliare sau imobiliare.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















27797 vizualizari

  • +28 (32 voturi)    
    Interlopii si P$D (Duminică, 25 august 2019, 9:22)

    un domn [utilizator]

    In comuniune
    • -17 (19 voturi)    
      . (Duminică, 25 august 2019, 18:38)

      theo667 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Noi toti ca societate suntem vinovati pentru ca acesti oameni sunt defavorizati de zeci si sute de ani, sunt exclusi de la educatie, sunt ostracizati si defavorizati. Este necesara o implicare mai mare a societatii
      • +2 (2 voturi)    
        Nirvana (Duminică, 25 august 2019, 22:56)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui theo667

        Este Locul unde ei Intalnesc Democratia

        P.s : inainte de 1947 in Tranailvania cei mai buni diblari, bucatari, metalurgisti de burlane erau stramoshii acartui interlio..tot Noi Suntem De Vina ?
      • +6 (6 voturi)    
        omule (Duminică, 25 august 2019, 23:04)

        2304 [utilizator] i-a raspuns lui theo667

        nu te supara, ce ai fumat?
  • +24 (28 voturi)    
    se vede (Duminică, 25 august 2019, 11:44)

    2304 [utilizator]

    dupa cum bine ati vazut, nu s-a vazut pe acolo picior de politist, jandarm sau politie comunitara desi au blocat minute bune un drum intens circulat din Targu Mures. Mafia tiganeasca conduce Rromania. Traiasca p$d care a facut din Statul Roman o gluma... nefunctionala si aia
    • +20 (24 voturi)    
      exact (Duminică, 25 august 2019, 12:20)

      un_comentator [utilizator] i-a raspuns lui 2304

      Si s-a intamplat IN FATA SEDIULUI POLITIEI.

      Puie Molitia.
    • +8 (10 voturi)    
      Din pacate asta e Ardealul adevarat (Duminică, 25 august 2019, 17:18)

      Ioizu [utilizator] i-a raspuns lui 2304

      Cu o curte imperiala si regala la Sibiu, clanurile Stoica si Carpaci care detin tot centrul Timisoarei, Guta mai celebru in Hunedoara decat Iancu si nunti la cort intre blocuri in Manastur-Cluj. Si deasupra tuturor e Muresul cu o concentrare de indieni care bate Sect. 5.
  • +19 (21 voturi)    
    Sincer (Duminică, 25 august 2019, 11:51)

    vanatori2001 [utilizator]

    Am crezut ca s-a plimbat calare pe seful IPJ apoi am observat ca defat era vorba despre un biet cal
  • +17 (21 voturi)    
    Dintre individ și calul lui,mai deștept este (Duminică, 25 august 2019, 11:59)

    Rescator [utilizator]

    calul.In regimurile PSD/PCR interlopii se bucură de
    protecția miliției,jandarmeriei,procurorilor,judecătorilor
    și politrucilor roșii din București și din teritoriu.
    Am ajuns un stat captiv al numeroaselor mafii și
    clanuri.
  • +17 (19 voturi)    
    P. S. (Duminică, 25 august 2019, 12:23)

    fat.cat [utilizator]

    In 2016 au fost trimisi in judecata pentru multiple capete de acuzare de crima organizata si inca se plimba liberi pe strada. Despre ce discutam? Sincere felicitari judecatorilor din Mures. Merci ca ne-ati reamintit de ce am iesit cu zecile si sutele de mii pe strazi in ultimii doi ani jumate, pentru justitie.
  • +15 (19 voturi)    
    Clanul Dragnea la Palatul Victoria. (Duminică, 25 august 2019, 14:39)

    asavreau [utilizator]

    România este dominată de clanuri.Poliția!Păi poliția este în slujba puterii.
  • +8 (10 voturi)    
    vai de Romania noastra! (Duminică, 25 august 2019, 21:36)

    V. Istina [utilizator]

    Au ajuns politistii sa stea ascunsi de frica tiganilor cu Mercedes si cai arabesti!

    Vigilantes, asta ne trebuie! Borfasii si mafiotii conduc tara asta. Unde sunt oamenii care au viziune, oamenii adevarati, decenti, curajosi, educati... romanii adevarati, pe care eu ii cunosc si de care is mandru? Cum unde?Sunt plecati, cei mai multi, iar cei ramasi lupta cu blazarea...

    Tiganii si borfasii nu cunosc blazarea... intrati pe mainile lor... si uitati rapid de blazare!

    Acum va uitati la ei pe net si credeti ca is undeva departe, ca nu va priveste,,, maine poimaine ii aveti vecini care vor sa va "cumpere" apartamentul pe o mie de euro!

    Vigilantes! Unde pasca masii is dacii aia dementi de tot se impopotoneaza unii cu trecutul lor eroic? Cand ies tiganii pe strazi, iar politia sta pitita...toti dacopatii aia unde sunt?Cacati pe ei de frica... mai pititi decat politistii!

    Nu de daci avem nevoie, ci de romani adevarati, decenti si curajosi. Si nu e vorba de tigani aici, nu am nimic cu ei, e vorba despre sfidarea statului de drept si a justitiei. Borfasul PSD.ul a transformat justita intr-o problema a "clanurilor" si nu a dezbaterii dintre litera si spiritul legii! Acum Romania e intr-o criza profunda. Suntem sub ocupatie. Si rezistenta trebuie sa apara. Pancarte si proteste pasnice, da! Dar noaptea, pe strazi, cand politistii se caca pe ei de frica tiganilor... cineva tot va trebui sa-i infrunte. Daca statul esueaza, trebuie reinventat!
  • +5 (7 voturi)    
    independent (Duminică, 25 august 2019, 22:13)

    asddd [utilizator]

    poate voia sa candideze la presedintie :DD