UPDATE Președintele T.A.T.A, Bogdan Drăghici, reținut pentru că și-ar fi violat fiica vitregă

de C.D.     HotNews.ro
Miercuri, 21 august 2019, 9:42 Actualitate | Esenţial


Bogdan Draghici, T.A.T.A.
Foto: AGERPRES
Bogdan Drăghici, președintele asociației T.A.T.A, și-ar fi violat fiica vitregă în urmă cu câțiva ani, iar faptele de care este acuzat ar fi fost săvârșite pe parcursul a 4-5 ani, au precizat, pentru Mediafax, surse judiciare. Pângerea a fost depusă de mama fetei.

Surse judiciare au precizat, pentru Mediafax, că Bogdan Drăghici și-ar fi violat chiar fiica vitregă în urmă cu câțiva ani. Bărbatul este bănuit de viol și agresiune sexuală, iar plângerea a fost depusă de mama fetei. Mai mult, faptele de care este Drăghici bănuit ar fi fost săvârșite pe parcursul a 4-5 ani și ar fi vorba de mai multe victime, arată aceleași surse.

Liderul T.A.T.A (Alianţa Antidiscriminare a Tuturor Tăticilor), Bogdan Drăghici, a fost reținut de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Capitalei și va fi prezentat Tribunalului București cu propunere de arestare preventivă.

În prezent, președintele Alianței este reținut în Arestul Central al Poliției Capitalei. T.A.T.A. este o entitate care, de-a lungul timpului, a militat pentru drepturi egale între mămici și tătici în familie, inițiind mai multe acțiuni în acest sens. Câteva dintre aceste acțiuni sunt militarea pentru instituirea Zilei Tatălui sau sesizarea Consiliului Național pentru Combaterea Discriminării în privința unor declarații sau intenții ale autorităților care ar fi fost defavorabile tăticilor.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















38226 vizualizari

  • -13 (21 voturi)    
    cre ca... (Miercuri, 21 august 2019, 10:04)

    Martha Logu [utilizator]

    ... a zis ca daca femeia aia de saptamana trecuta i-a supt cocoselu' lu' fii-su, el de ce sa se lase mai prejos?
    • 0 (0 voturi)    
      martalog,martalog... (Miercuri, 21 august 2019, 17:03)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Martha Logu

      da' nici chiar asa.
  • +10 (18 voturi)    
    in Romania (Miercuri, 21 august 2019, 10:18)

    nellino [utilizator]

    in curand, Netflix si canalele de sport vor face bani cu duiumul. Orice numai sa nu mai vezi mizeria cotidiana reflectata de stiri.
    • +3 (3 voturi)    
      deja se intampla.. (Miercuri, 21 august 2019, 14:50)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      ...chiar nu mai pot privi altceva decat canalele de sport, Netflix, HBO GO.
      • +1 (1 vot)    
        Politica (Joi, 22 august 2019, 20:56)

        Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui minos

        trebuie sa fie un domeniu important pentru toti.
        Chiar daca "esti scarbit" de politica trebuie sa depunem eforturi pentru a o intelege. Numai asa nu vom mai vota "dupa ureche" ci vom sti ce sa cerem de la oamenii politici si sa-i departajam pe cei cat de cat onesti de cei care mananca castane.
    • -1 (3 voturi)    
      ... (Miercuri, 21 august 2019, 16:31)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      Sigur, tactica strutului e cea mai buna. De-asta am si ajuns aici. Cred ca asa au gandit o mare parte din concetateni in 2016: de ce sa mergem la vot cand putem sa ne uitam la Netflix.
  • +8 (18 voturi)    
    Fapte reprobabile, (Miercuri, 21 august 2019, 10:24)

    Venier [utilizator]

    Dar stau sâ mâ intreb de ce mediatizarea mitocânismelor de limbaj "TÂTIC" si "MÂMICÂ" ?
    • +6 (12 voturi)    
      ... (Miercuri, 21 august 2019, 11:14)

      nellino [utilizator] i-a raspuns lui Venier

      da' di unii iesti matali?
      • -3 (9 voturi)    
        Sunt din Moldova baieti ! (Miercuri, 21 august 2019, 11:33)

        Venier [utilizator] i-a raspuns lui nellino

        Ci noi moldavii n-avem voi la opinii, mâi baieti...cred câ nu esti din sud di Milcov...
    • +3 (11 voturi)    
      Nu sunt mitocanisme! (Miercuri, 21 august 2019, 11:35)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Venier

      Sunt MITICISME, asa vorbim noi, miticii sudisti damboviteni!

      Cine nu foloseste "tatici", "grvaidutza", "mamicutza", "shpagutza", "violash" eytc, este clar ca este venetic!
      • +1 (1 vot)    
        se folosesc si in Moldova... (Miercuri, 21 august 2019, 14:53)

        minos [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

        ...Taticu si Mamica. Specifice sudului sunt Tataia si Mamaia pentru bunici.
        • +1 (1 vot)    
          Desigur (Miercuri, 21 august 2019, 19:09)

          Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui minos

          Sigur ca nu noi am inventat diminutivele, dar folosirea excesiva, ABUZIVA a lor de aici provine, si s-a generalizat DUPA Revolutie!

          Inainte de 1989, sigur spunea "taticule" cand eram mic, dar nu am intalnit niciodata aceste diminutive folosite in presa!

          Tovarasul era TATAL natiunii, iar tovarasa doctor-academician era MAMA noastra, nu se foloseau diminutive!
  • +11 (11 voturi)    
    Pare ca sunt multi rumani care afla acum ca violul (Miercuri, 21 august 2019, 13:10)

    deval [utilizator]

    , pedofilia , sunt crime !!
    Felicitari mamei ca -indiferent de resorturi- a facut acest demers , ca a ''indraznit'' sa faca publice aceste lucruri !!
    Cred ca mama a indraznit sa faca asta atat de tarziu pentru ca a inteles ca acum, autoritatile nu mai pot sa o ignore !!!!!!!!!
    (Reclamatia oficiala a fost facuta acum patru luni si abia acum s-au miscat procurorii .) Deasemenea individul e avocat si pare ca si-a construit cu grija , ani de zile, acoperirea necesara respectiv aceea de tatic ''abuzat''de fosta sotie....
  • +7 (7 voturi)    
    isi inchipuia ca avea dreptul ... (Miercuri, 21 august 2019, 13:43)

    U_swamp [utilizator]

    TATA este o organizatie pentru drepturile tatilor, nu ale tatilor vitregi, cred ca nu s-a inteles limpede....
  • +3 (3 voturi)    
    pe bune?! (Miercuri, 21 august 2019, 15:06)

    ipsilon [utilizator]

    Exista o asemenea "asociatie" ?? si e condusa tocmai de un potential "tatic" violator?
    Doamne ...
  • +2 (2 voturi)    
    arestare preventiva ? (Miercuri, 21 august 2019, 17:02)

    codrean [utilizator]

    pentru fapte presupuse a fi foat savarsite cu ani in urma ? Ca sa previna ce arestarea asta ?Cum e cu "prezumtia" si "habeat corpus" in Romania ?
    Oricum dubios : sotia parasita il denunta pentru fapte ce-ar fi fost in urma cu ani ?! A asteptat divortul ca sa-l toarne. De ce doar "post divort" ?
  • +1 (1 vot)    
    daca e asa, (Miercuri, 21 august 2019, 23:04)

    iodixit [utilizator]

    sa fie pedepsit!
    dar de ce trebuie crezuta nevasta? ea unde a fost in aceasta perioada de 4-5 ani, de n-a vazut nimic?
    nu vreau sa ma gindesc (sic!) ca de fapt ea stia, dar se complacea, ca avea o viata lejera si totul s-a terminat cind asta a zis c-o lasa, ca s-o ia de nevasta pe fie-sa, care intretimp devenise majora? (glumisca) (sper ca nu-i adevarata gluma mea!)