SONDAJ Vei participa la protestele programate pe 10 august?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 9 august 2019, 12:39 Actualitate | Esenţial


Sondaj proteste 10 august 2019
Foto: Hotnews
Un protest de amploare este programat să aibă loc pe 10 august, la exact un an de la manifestațiile anti-guvernamentale ale diasporei, soldate cu intervenția violentă a jandarmilor. Vei lua parte la protestul programat pentru sâmbătă?

  • Participă la sondajul HotNews.ro






Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4963 vizualizari

  • -5 (33 voturi)    
    sincer... (Vineri, 9 august 2019, 12:41)

    Martha Logu [utilizator]

    nu mai intereseaza. la vot ma intereseaza sa iasa lumea.
    • +5 (19 voturi)    
      sun doua directii si amandoua importante (Vineri, 9 august 2019, 12:54)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Martha Logu

      Prima directie: catre sectia de votare pentru a vota!!!!( important rau de tot)

      A doua directie - zic ca la fel de importanta ca prima: monitorizarea puterii - tot la fel de importanta ca si prima numai ca necesita oarece uzura, timp si mai intervine si plictiseala...Dar zau, #haicasepoate
    • +5 (17 voturi)    
      Corect. Că dacă ies, „PA” pizideaua. (Vineri, 9 august 2019, 13:23)

      Raoke [utilizator] i-a raspuns lui Martha Logu

      Trebuie ieșit, doar așa putem scăpa de năpasta asta care a ruinat țara!
    • +1 (1 vot)    
      Si la vot... (Vineri, 9 august 2019, 13:58)

      Skipper_The_Pinguin [utilizator] i-a raspuns lui Martha Logu

      ... numai somitati vei avea pe liste. Premianti unul si unul.
      • 0 (0 voturi)    
        you missed the point... (Sâmbătă, 10 august 2019, 9:12)

        Martha Logu [utilizator] i-a raspuns lui Skipper_The_Pinguin

        nu votezi miss univers, votezi niste politicieni... alegi ce-i mai bun din ce se poate alege.
  • +9 (13 voturi)    
    sint provincial, (Vineri, 9 august 2019, 13:25)

    victor L [utilizator]

    dar o sa merg la alegerile parlamentare; e mai mult decit un protest.
  • +8 (10 voturi)    
    mda (Vineri, 9 august 2019, 13:39)

    SoulSearcher [utilizator]

    un fost coleg de servici a plecat din provincie anul trecut si a fost prezent la proteste..

    a luat gaze in fata, s-a saturat si din toamna si-a depus CV-uri prin platforma EURES

    si din februarie anul asta a plecat cu, contract de munca in Franta ca inginer proiectare...

    asa ca nu va mai asteptati sa vina prea multi, cei care au fost cu adevarat in piata in ideea ca ar putea schimba ceva... au plecat deja din tara, sau urmeaza sa plece pana la anul.
    • -3 (5 voturi)    
      ha ha ha, (Vineri, 9 august 2019, 14:21)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

      ca in Frasntra nu se dau cu gaze. Ori esti nou pe Pamint, ori francezii inca nu au descoperit gazele :D
      • +2 (4 voturi)    
        mda (Vineri, 9 august 2019, 15:05)

        SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui victor L

        numai agentii rusnaci din franta sunt gazati.. aia care cica au veste verzi si protesteaza spre binele tarii...

        in rest sa stii ca francezii o duc destul de bine
  • +1 (3 voturi)    
    nu, nu mai are rost, stim ce este statul roman (Vineri, 9 august 2019, 14:54)

    revo [utilizator]

    CALAU. Calaul moare de moarte buna, nu se pensioneaza si nu se inlocuieste, este o functie pe viata.

    Dupa marile anchete incepute anul trecut, eu am vazut ca sunt zeci de acuzati dintre manifestanti si doar cativa sefi. Niciun jandarm. Reclamatiile sutelor de victime din piata nu au dus nicaieri. Deci, ce sa mai cauti acolo? Pentru alte sute de victime?

    10 august 2019 va fi pretextul retragerii de la guvernare a mafiei PSD-ALDE-UDMR.

    Daca Firea si-a delegat atributiile e clar ca iar s-a facut mobilizare mare la Interne, clanuri tiganesti si ultrasi.
    Planurile sunt facute, bratele inarmate sunt echipate, tunurile pregatite, rusii sunt deja la Bucuresti, au adus aceeasi ciumeti de sefi care si asa erau compromisi, dar acum vor fi inaintati in grad si pensionati pe pensii superbabane si apoi bagati in Parlament, pentru imunitate, daca duc la bun sfarsit actiunea. Trebuie scandal si cativa batuti, poarte cativa morti.

    De data asta nu vor avea nicio retinere pentru ca, de fapt, nu-i intereseaza alegerile prezidentiale si VOR sa iasa de la guvernare.
    Se va aplica schema de acum 5 ani, Ponta si Tariceanu vor conduce operatiunea de spargere a aliantei PSD-ALDE-UDMR, PSD va fi "victima nevinovata si sacrificata de statul paralel" iar sculamentul de Iohannis va duce la indeplinire ordinele Varanului. Schema a fost verificata si experimentata, a dat rezultate, la alegerile parlamentare din 2020, PSD sa va intoarce iar pe cai mari.

    Pur si simplu ar fi misto sa nu iasa absolut nimeni si frumoasele lor planuri sa se duca la dracu'!