VIDEO Polițiști locali din Iași, surprinși când dezumflă roțile bicicletei unui tânăr / Purtător de cuvânt: Au recurs la metode de care noi ne detașăm

de D.D.     HotNews.ro
Miercuri, 7 august 2019, 14:45 Actualitate | Esenţial


Polițistii dezumflă roți
Foto: Facebook
​Doi polițiști locali din Iași i-au dezumflat roțile de la bicicletă unui tânăr care ar fi făcut acrobații într-o zonă pietonală din oraș. Potrivit unui video postat pe Facebook, unul dintre ei se aude spunând că nu sunt „regulamentare”

„Nu e normal. Colegii noștri au recurs la metode de care noi ne detașăm. Nu trebuia să recurgă la un altfel de gest, dar probabil au văzut că măsurile anterioare nu au finalitate si au crezut că în acest mod pot rezolva situația”, declarat Nicoleta Deciu, purtător de cuvânt al Poliției Locale Iași. Ea a precizt că va fi demarată o cercetare disciplinară, în funcție de care se va stabili dacă polițiștii vor fi sau nu sancționați.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















11777 vizualizari

  • +22 (22 voturi)    
    Poliția ieșeană.. (Miercuri, 7 august 2019, 14:47)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    .. mână în mână cu interlopii. La cursele de raliuri de pe Copou nu intervin, stau pe margine și beau cafele privind la mașini.
    • +19 (19 voturi)    
      Politia locala este un mare esec (Miercuri, 7 august 2019, 15:29)

      Silvius88 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Aceasta institutie este total compromisa. Nimeni nu o respecta.
      Agentii sunt niste golani angajati pe relatii personale, indivizi imbecili, lenesi si prosti. Indivizi fara nici o ocupatie fara meserie cu comportament de infractori .Nenumarate exemple sprijina o singura optiune. Desfintarea Politiei Locale. Golaneala asta de institutie ce incarca inutil bugetuul primariilor trebuie sa dispara.Golanii de politisti locali sa plece la cules tomate.
    • -22 (24 voturi)    
      Care ii faza cu atacul constant asupra politiei? (Miercuri, 7 august 2019, 15:43)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      E oare pentru a radicaliza masele pentru protestul de 10 august? Punem pariu ca toate stirile astea vor lua sfarsit la ora 22:00 in data de 10 august 2019?
      • +5 (7 voturi)    
        Beeeeiiii... ce „poliție”!??? (Miercuri, 7 august 2019, 16:25)

        Raoke [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        Ăștia-s putorile ălea de boacteri comunali, de paznici de bănci prin parcurile orașelor. Atât! Niște PARAZIȚI!!!
        • -1 (3 voturi)    
          Astia is motivul pentru care nu iti e frica (Joi, 8 august 2019, 9:13)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui Raoke

          sa umbli noaptea pe strazi ca in Franta. Pe cat de prost is portretizati in presa, au efect.
          • 0 (0 voturi)    
            Ba ți-e frică, magraoane. (Joi, 8 august 2019, 13:51)

            Raoke [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            Și cu alde Șoric ăștia din miliție care sporesc pe zi ce trece, o să ne fie frică și ziua.
      • +6 (8 voturi)    
        Look! (Miercuri, 7 august 2019, 16:51)

        blackbeard [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        Este Lok, tantalaul academiei de militie! Asa e mai sughi-bughi, cand prostia te stapaneste traiesti cu senzatia persecutiei si atacurilor.
        • -3 (3 voturi)    
          Dar poti sa imi contrazici analiza presei? (Joi, 8 august 2019, 9:12)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui blackbeard

          Doar nu crezi in coincidente.
          • +2 (2 voturi)    
            anal iza (Joi, 8 august 2019, 14:58)

            Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            Cat timp la tine zgardienii locali, pilele si sclavii primarilor, sunt politie, aia nu e analiza ci <subj>
      • 0 (0 voturi)    
        punem. (Joi, 8 august 2019, 22:44)

        baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        e o infinita prostie si rea vointa a politiei.
        De aia va fi o infinita tinta.
        Te pomenesti ca nici bancuri numai ai voie s afaci pe seama lor, ca pe vremea lui Ceasca...
    • +6 (6 voturi)    
      rond agronomie iasi (Miercuri, 7 august 2019, 16:58)

      gidi [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      de ani de zile in fiecare seara 3-4 ore de drifturi la rond agronomie , mare lucru sa puna o camera de luat vederi. mare rusine pentru iasiul anului 2019, un oras care a crescut foarte mult.
  • +12 (12 voturi)    
    Cap de cretă (Miercuri, 7 august 2019, 14:59)

    war4peace [utilizator]

    Atâta știe...
  • +14 (14 voturi)    
    din cate stiu (Miercuri, 7 august 2019, 15:00)

    AdrianAdr [utilizator]

    dezumflarea roților (la mașina) intra la categoria vandalism.
  • -17 (21 voturi)    
    De preferat, fata de o amenda. (Miercuri, 7 august 2019, 15:12)

    Lok [utilizator]

    Nu e distrugere. Are efect imediat dar nu e o interdictie pe termen lung. As introduce-o in codul penal.
  • +4 (10 voturi)    
    foarte urat.... (Miercuri, 7 august 2019, 15:16)

    natbl73 [utilizator]

    sa-I dea amenda, ca la Timisoara, minim 870lei

    "O biciclistă din Timişoara amendată cu 870 de lei pentru că a circulat pe bicicletă într-o zonă pietonală interzisă bicicliştilor a reuşit să transforme amenda în avertisment. În proces, Poliţia Locală a insistat ca amenda să fie menţinută arătând că fapta biciclistei este una cu grad de pericol social ridicat." (Adevarul)
  • +12 (12 voturi)    
    Romanica (Miercuri, 7 august 2019, 15:19)

    arpi [utilizator]

    Pai unde sunt pistele pentru biciclete??? Copii sunt blamati ca stau in fata calculatorului... Astia sunt aia de o urmareau pe amanta primarului...
  • +11 (11 voturi)    
    interventie prompta (Miercuri, 7 august 2019, 15:25)

    Itsoc [utilizator]

    acum mergeti sa mai amendati niste bunici care vand patrunjel.
    la terminarea programului mergeti la bere cu prietenii si partenerii vostri interlopii si mafiotii.

    ,i-e scarba de capetele astea de creta.
  • -9 (13 voturi)    
    Eu bagam cutitul in ele (Miercuri, 7 august 2019, 16:05)

    Anonym [utilizator]

    Asa aia le umfla la loc
    Doar un prost le-ar dezumfla
    • +2 (2 voturi)    
      mi-am dat seama (Joi, 8 august 2019, 10:15)

      Anonym [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      ca pe hotnews sunt numa' snowflakes fara imaginatie si simtul umorului
      Cum naiba nu v-ati dat seama ca asta e o gluma??
  • +5 (5 voturi)    
    Garcea a facut dreptate (Miercuri, 7 august 2019, 16:23)

    moka [utilizator]

    cu mana lui. In plus, a si executat sanctiunea.
    Numai ca a aplict o sanctiune care nu este prevazuta in niciun cod juridic (dezumflatul rotilor).
  • +5 (5 voturi)    
    atitudinea politiei fata de cetatenii pasnici (Miercuri, 7 august 2019, 16:48)

    Razvan_M [utilizator]

    Este violenta si huliganica. Pusi in fata unor infractori violenti sau infractori cu relatii politice, politistii devin pasnici, slugarnici si defensivi.

    Astea sunt situatii care ne arata ca politia, in unele zone din Romania, ofera o protectie iluzorie cetatenilor pasnici.
  • +3 (3 voturi)    
    Plangere penala (Miercuri, 7 august 2019, 19:19)

    CapitanulPanait [utilizator]

    Foarte simplu: persoanele carora li s-au dezumflat anvelopele sa depuna plangere penala pentru distrugere. Orice instanta le va da castig de cauza.
    De asemena sa raspunda penal pentru faptul ca le-au indisponibilizat fara drept folosirea unui bun personal.