Dacian Cioloș, mesaj în ziua în care Barna a început strângerea de semnături pentru Cotroceni: Nu va fi nici președinte-jucător, nici președinte-spectator

de MH     HotNews.ro
Miercuri, 7 august 2019, 12:59 Actualitate | Esenţial


Dacian Ciolos si Dan Barna
Foto: Facebook
În ziua în care liderul USR, Dan Barna, a început campania de strângere de semnături pentru candidatura sa la prezidențiale din partea Alianței USR-PLUS, Dacian Cioloș a transmis un mesaj video în care spune că îl sprijină pe liderul USR pentru Cotroceni pentru că "e vocea unei noi generații". Liderul PLUS mai spune că Dan Barna nu va fi nici președinte-jucător, nici președinte-spectator.

”Dan nu va fi nici președinte-jucător, nici președinte-spectator. Dan Barna va fi un președinte-arbitru, un mediator. Un președinte care să capete încrederea cetățenilor români că poate uni, că poate mobiliza toate părțile din societate alături de un nou proiect pentru România", a transmis Dan Barna.

El spune că Alianța USR-PLUS vrea să câștige alegerile prezidențiale, dar și pe cele locale și pe cele parlamentare.

"Alcătuim un tandem, iar eu voi vorbi în această campanie, la fel ca-n următoarele două, despre guvernare. Pentru că românii vor să știe de ce vrem să câștigăm puterea și, mai ales, ce vrem să facem cu ea. Vom strânge, deci, începând de astăzi, semnături pentru candidatul nostru comun și vom vota cu Dan Barna”, a scris pe Facebook Dacian Cioloș. Cioloș spune că nu a participat la evenimentul de miercuri, de strângee de semnături, din cauza unei situații personale.

CITEȘTE ȘI: Dan Barna a început strângerea de semnături pentru candidatura la prezidențiale: Miza reală este ca România să se schimbe. Avem o revoluție neterminată






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















2419 vizualizari

  • -5 (15 voturi)    
    Da presedinte va fi? (Miercuri, 7 august 2019, 13:07)

    Lok [utilizator]

    Acuma ceva tot trebuie sa fie pana la urma.
    Dar politica USR-PLUSh este sa nu aiba vreo poltica. Ca dupa ce intra pe functii pe teme inchipuite sa poata sa continue ce facea PSD-ul. #satuldestanga
    • 0 (0 voturi)    
      Si USR face briganding? (Joi, 8 august 2019, 8:27)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      Intersant cel putin. La social stiu ca se descurca, doar cu politica au probleme.
  • -5 (15 voturi)    
    candidatura lui Barna, cea mai mare greseala a USR (Miercuri, 7 august 2019, 13:19)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    de pana acum.
    Ca si la alegerile trecute pentru primaria Bucuresti, nu face decat sa creeze animozitati si divizare.
  • -3 (11 voturi)    
    Ciolos, deja vorbesti pentru el (Miercuri, 7 august 2019, 13:34)

    dessik [utilizator]

    era mai bine daca candidai tu la prezidentiale. Barna e ok, dar nu are destula imagine. Sondajale in arata pe Iohannis lider detasat.
  • -9 (11 voturi)    
    Nu va fi nici președinte..... (Miercuri, 7 august 2019, 14:22)

    miculescu-rucar [utilizator]

    nu va fi nimic!
    sau va fi, nimic!
    • -6 (12 voturi)    
      sau mai.... (Miercuri, 7 august 2019, 15:10)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

      ...degraba nu va fi presedinte !!! Este necesara o prezenta a lui in parlament unde sa capete experienta si unde mai ales sa demonstreze ca are capacitatea de a face ceva din tot ce promite !!! Ca presedinte posibilitatile de a influenta parcursul viitor al tarii este aproape nul ,iar pe de alta parte ar trebui sa invete sa fie mai ptin increzut si plin de el ,fara a se mai bate cu caramida in piept dupa niste voturi obtinute mai mult din nemultumirile fata de sleahta borfasilor PSD-ALDE-UDMR !!!!
      • -9 (13 voturi)    
        Ce promite? (Miercuri, 7 august 2019, 16:37)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui asada

        Ca eu nu aud nimic. In bula mea nu a penetrat mesajul ferm al lui Barna.
  • -7 (13 voturi)    
    deci, cum zice ciolosi (Miercuri, 7 august 2019, 16:06)

    nash pandelica [utilizator]

    nici jucator nici spectator.
    simplu, nu va fi presedinte !