Rezultat probe Alexandra. Deputat USR: Birchall ar trebui eliminată dacă le-a comunicat părinților

de I.B.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 august 2019, 0:17 Actualitate | Esenţial


Cristian Seidler
Foto: Facebook
Deputatul USR Cristian Seidler consideră că ministrul Justiției Ana Birchall ar trebui eliminată mâine din Guvern dacă a comunicat personal părinților Alexandrei rezultatul probelor ADN din cazul dispariției fetei în Caracal, potrivit Mediafax.

"Ministrul Justiției se pare că a sunat personal părinții Alexandrei pentru a le comunica rezultatul probelor ADN ridicate din casa monstruozității din Caracal. Dacă e adevarat - ca a sunat Ana Birchall - mâine ar trebui să fie eliminată din Guvern", a scris, vineri seara, pe Facebook, deputatul USR Cristian Seidler.

Alexandru Cumpănașu, unchiul Alexandrei, a declarat, vineri seară, că ADN-ul din oasele găsite la domiciliul lui Gheorghe Dincă și analizate de INML este al fetei. Surse judiciare au precizat, pentru Mediafax, că anchetatorii i-au transmis ministrului Justiției că ADN-ul este al Alexandrei, iar ulterior, Ana Birchall a informat familia minorei.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















28326 vizualizari

  • -16 (36 voturi)    
    eu as prefera (Sâmbătă, 3 august 2019, 0:30)

    mmmircea [utilizator]

    sa-i eliminam din viata politica pe fiii si nepotii de securisti precum seidler sau voiculescu. Ar fi un pas mic catre o igiena morala atat de necesara.
  • -27 (37 voturi)    
    normal (Sâmbătă, 3 august 2019, 0:37)

    cucuveauamov [utilizator]

    trebuie sa le comunice SRI, Coldea sau altii care stiau mai multe
  • +22 (24 voturi)    
    D-le deputat, (Sâmbătă, 3 august 2019, 8:27)

    nlln [utilizator]

    Daca afirmatia d-voastra este adevarata atunci sunteti intr-o mare eroare.
    Din acest dosar s-a facut o telenovela.
    Nu imi pot imagina ca aveti impresia ca familia trebuia sa afle din presa aceasta veste!

    Sper ca o urma de bun simt ,ca profesionalism nu pot sa ii mai zi, exista.
    In orice demers devenit de interes public partile implicate, mai ales " victime" in cazul de fata ( Alexandra din pacate nu mai exista) nu pot afla din presa ce s-a intamplat.
    Cineva trebuie sa ii informeze inainte de ceea ce se va publica in ziare maine, poimaine.
    Nu imi imaginez de asemenea ca Ministrul Justitiei s-a amestecat in aceasta chestiune fara aprobarea celor implicati in ancheta.
    Parintii, sper ca au dreptul sa refuze publicarea anumitor informatii daca asa doresc.Una este ca informatiile sa fie in dosar, in atentia celor care lucreaza, alta este sa ajunga pe ecranul TV.

    In numele dreptului la informatie ,inclusiv televiziuni pe care le consideram mai serioase au picat in plasa audientei ,pentru ca altfel nu imi pot imagina cum poti justifica ore de emisie invitand tot felul de persoane sa isi dea cu parerea in lucruri la care de fapt nu se pricep.
    Rolul multor ziaristi s-a transformat in acela de invitat permanent in emisiuni al caror subiect nici nu mai conteaza.
    Ei sunt " specializati" ( si daca nu sunt specializati, se specializeaza pe loc) in abordarea oricarui subiect.
    S-a dovedit ca sistemul gandit sa apere drepturile cetatenilor ( jandarmerie, politie, pana si 112) este falimentat.
    Cine isi imagina ca sunand la 112 esti invitat sa inchizi telefonul?

    Cautati, aduceti in atentie, analizati obiectiv, situatiile in care drepturi fundamentale sunt calcate in picioare.
    Fiti vocea celor pe care nu ii asculta nimeni !
    Am fost martorii celei mai mai mari tragedii care se poate intampla unui copil .A murit in conditii groaznice!Nu in timpuri de razboi.
    In timp de pace , coruptie si indiferenta.
    In timpuri de indiferenta complice criminalului.
    • +4 (4 voturi)    
      Perfect de acord.... (Sâmbătă, 3 august 2019, 15:19)

      sile1 [utilizator] i-a raspuns lui nlln

      ...cu cele scrise ,cu eleganta,de Dvs.

      Aseara ,fiind suparat pe baiatul asta de la USR am scris un comentariu mai " contondent" la adresa lui,care, in putine cuvinte, spunea acelasi lucru.

      Tot in acel comentariu ziceam ca daca ,baieti ca acesta, vor continua sa faca declaratii de acest gen,adica politicianiste la extrem,USR o sa-si piarda din " ratingul " electoral.
  • +3 (15 voturi)    
    Din dorinta de-a se face remarcat (Sâmbătă, 3 august 2019, 9:15)

    xrogo [utilizator]

    acest indivis emite sentinte si asa zise adevaruri numai de el pricepute!
  • -2 (6 voturi)    
    Eu vad ca sustine ca ministrul cauta reclama... (Sâmbătă, 3 august 2019, 13:40)

    xbyte [utilizator]

    ... nu ca trebuiau sa afle parintii din presa.

    Restul postarii:
    "... Nu e rolul ministrului justitiei sa sune personal familia victimei unei infractiuni. Nu face acest gest cu familiile victimelor altor infractiuni, a facut-o strict in acest caz. Stia bine ca se va afla ca ea a sunat. Informatia putea fi data familiei de un procuror, de un politist sau de un psiholog specializat in asemenea chestiuni."

    Nu stiu sa dau link direct la postare, dar e usor de regasit:
    https://www.facebook.com/search/top/?q=Cristian%20Seidler
  • -1 (9 voturi)    
    Nu stiu cine este tipul . . . (Sâmbătă, 3 august 2019, 14:43)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . . si nici nu ma intereseaza, dar are dreptate. Nu poti comunica familiei o asemenea informare pana nu faci contraaxpertiza la alte doua laboratoare de prestigiu! Cum poti arde un trup uman intr-un butoi ramane o enigma si tocmai de aceea se cuvenea o contra- expertiza riguroasa! Birchal s-a grabit fara doar si poate dar Prim Ministrul va hotara soarta ei!
  • 0 (0 voturi)    
    Cine e aceasta NULITATE? (Duminică, 4 august 2019, 14:35)

    Intermezzo [utilizator]

    Alte probleme mai arzatoare ale tarii nu-l preocupa? Si daca se da om politic, chiar nu pricepe ca Birchall e de alta parte a baricadei decit odiosul Tudorel Toader si-si propune sa-i dinamiteze toate porcariile facute, incepind cu Sectia Speciala Gestapo? Pentru o asemenea pozitie ii poti trece cu vederea si anumite atitudini mai putin inspirate. Hai sa-i explicam acestui natarau pe ce lume traieste, care sunt taberele care se infrunta si pe cine trebuie sa sprijinim noi. Eventual, pe cine ar trebui sa sprijine el, ca membru USR.