VIDEO Un șofer a fost filmat când mergea pe contrasens, pe banda a doua a autostrăzii Sibiu - Sebeș / Două tiruri i-au blocat calea și l-au obligat să meargă în direcția corectă

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 31 iulie 2019, 14:58 Actualitate | Esenţial


Pe contrasens pe autostrada
Foto: Captura YouTube
Un șofer a fost surprins marți pe autostrada Sibiu-Sebeș în timp ce mergea pe contrasens, pe banda a doua. Doi șoferi de tir i-au blocat înaintarea, obligându-l să întoarcă și să meargă în direcția corectă, scrie turnulsfatului.ro.

Șoferul respectiv ratase ieșirea spre Sibiu, așa că a întors pe autostradă și a luat-o înapoi pe contrasens. Doi tiriști au oprit însă în dreptul mașinii și nu l-au lăsat pe șofer să avanseze, astfel că acesta a fost forțat să întoarcă la loc și să meargă regulamentar.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















26509 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    . (Miercuri, 31 iulie 2019, 15:06)

    johnel [utilizator]

    "Sibiu-Deva pe autobahn"...asta-i tare
    • -30 (40 voturi)    
      Atat l-a dus capul pe ardelean (Miercuri, 31 iulie 2019, 15:14)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui johnel

      "Șoferul respectiv ratase ieșirea spre Sibiu, așa că a întors pe autostradă și a luat-o înapoi pe contrasens. "
      ===============
      Atat l-a dus capul pe ardelean.
      • +20 (22 voturi)    
        Votant PSD (Miercuri, 31 iulie 2019, 16:21)

        ciuma.rosie [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        ...se stie !!!
      • +3 (3 voturi)    
        sa stii ca ardelenii adevarati urasc trollii rusi (Joi, 1 august 2019, 13:22)

        stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Asa ca prin comentariul tau nu faci altceva decat sa confirmi ca ura fata de trollii rusi este justificata.
    • -4 (8 voturi)    
      Exact (Miercuri, 31 iulie 2019, 15:15)

      exlc [utilizator] i-a raspuns lui johnel

      Ala a fost cel mai surprinzator lucru din toata filmarea
    • +15 (17 voturi)    
      Presupun ca au fost pedepsiti exemplar tiristii! (Miercuri, 31 iulie 2019, 15:35)

      Marionette [utilizator] i-a raspuns lui johnel

      Si evident ca politia facea ce face de obicei, dormea! Si ca dupa acest articol amantele nu-si vor muta tartita lenesa cat sa dobandeasca vreo filmare sa il identifice pe cretin si sa-i ia permisul permanent!
      Nu mai bine stau la "birou" si freaca menta ca acum vine ziua de salariu!
    • -2 (4 voturi)    
      Nu degeaba avem atati conducatori din Sibiu (Joi, 1 august 2019, 14:13)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui johnel

      Johannis e din Sibiu, Kovesi e din Sibiu, Barna e din Sibiu, Lazar era din Sibiu, seful DIICOT din Sibiu... E normal ca inteligenta soferului sa fie egala cu cei mentionati...
  • +23 (23 voturi)    
    Daca esti prost de mic (Miercuri, 31 iulie 2019, 15:09)

    Florin Muşat [anonim]

    Cand esti mare numa' te joci.
  • +22 (24 voturi)    
    Politia (Miercuri, 31 iulie 2019, 15:16)

    oopsie_daisy [utilizator]

    Intr-un stat cu politie funcitonala, omului astuia ar trebui sa i se ia carnetul pe viata.
    • -21 (25 voturi)    
      Cine, milițienii ca Șoric, Goarnă sau Godină??? (Miercuri, 31 iulie 2019, 15:34)

      Raoke [utilizator] i-a raspuns lui oopsie_daisy

      Să fim serioși.
  • +19 (23 voturi)    
    sa vedem daca se autosesizeaza politia! (Miercuri, 31 iulie 2019, 15:16)

    qwerasdf [utilizator]

    eu pe asta l-as baga la puscarie vreo 6 luni, plus i-as fi revocat dreptul de a conduce!

    ganditi-va ca au murit oameni nevinovati din cauza unor primitivi ca asta
    • +11 (11 voturi)    
      Si confiscarea masinii, pe langa puscarie (Miercuri, 31 iulie 2019, 16:45)

      liviul2006 [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      asta este tentativa de crima!!! niste iresponsabili! nu e de glumit pe autostrada
  • +18 (18 voturi)    
    ... (Miercuri, 31 iulie 2019, 15:18)

    John.Doe [utilizator]

    Ar trebui sa ii taie permisul cu foarfeca in fata, si PA.
  • +23 (23 voturi)    
    sunt siguri ca multi (Miercuri, 31 iulie 2019, 15:25)

    Hans Metter [utilizator]

    se amuza sau chiar ii apreciaza curajul (sau bine zis tupeul) acestui individ.

    Nu uiati ca unul ca asta va poate omora intr o zi pe sosele, pe voi sau pe rudele voastre.
  • +7 (9 voturi)    
    GDPR (Miercuri, 31 iulie 2019, 15:37)

    Anonym [utilizator]

    bine ca i-ati blurat nr de inmatriculare
    altfel dincolo de cei 2 neuroni, omu nu stie ca traieste intr-o societate si ca respectul este cel mai bun shortcut spre performanta. Greu cu romanii si shortcuturile, ne place pe ocolite
    • 0 (0 voturi)    
      MS 01 PIA (Joi, 1 august 2019, 13:30)

      mirceaaldea [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      ASTA ESTE!!!
  • +23 (23 voturi)    
    in (Miercuri, 31 iulie 2019, 15:42)

    andrei1232000 [utilizator]

    orice caz cei doi soferi de tir merita felicitati. Au prevenit un accident.
    • +2 (6 voturi)    
      felicitati meritau daca sunau si la politie (Miercuri, 31 iulie 2019, 16:31)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui andrei1232000

      si nu li se parea "amuzant" evenimentul
      • +2 (4 voturi)    
        Si daca sunau, ce? (Joi, 1 august 2019, 13:30)

        Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

        Politistii n-ar fi stiut sa localizeze autostrada si ar fi ajuns dupa 19 ore, dupa 6am.
  • +7 (7 voturi)    
    pana una alta (Miercuri, 31 iulie 2019, 16:26)

    g01an [utilizator]

    sa mai vedem si aspectele pozitive. ceilalti soferi au procedat constructiv; nu stiu cati si-ar fi pastrat calmul. dar din cauza abordarii l-a convins sa intoarca. trebuie observate si aspectele acestea.

    avem nevoie de proba video pentru a putea reclama astfel de incidente (si nu ma refer la cele filmate de sofer cu telefonul ca se baga singur la ananghie, ci la camere de bord).
  • +11 (11 voturi)    
    ... (Joi, 1 august 2019, 7:50)

    toxx [utilizator]

    "Șoferul respectiv ratase ieșirea spre Sibiu, așa că a întors pe autostradă și a luat-o înapoi pe contrasens."

    I N C R E D I B I L.

    Asta unde a luat permisul, la Arges ? Nu pe bune acum, orice antitalent care are permis STIE regulile de baza ale sofatului.

    Daca ai ratat iesirea, la revedere ! O iei pe urmatoarea, si intorci pe bretelele de iesire/intrare pe deasupra, cum e normal.

    Am mai spus si ma repet, 90% din poporul asta ar trebui trimis intr-o tara civilizata sa stea 1-2 ani pe acolo, ca sa inteleaga ce e normalitatea in lumea civilizata, si adusi inapoi dupa aia sa faca si acasa, pentru multi nu exista grad de comparatie, pt ca n-au fost mai departe de sat/comuna/oras mic si eternul mic + bere.
    • +2 (2 voturi)    
      autostrazile-s de vina frate (Joi, 1 august 2019, 12:50)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui toxx

      uite de ce nu ne fac astia autostrazi
  • +1 (1 vot)    
    si politia??? (Joi, 1 august 2019, 11:37)

    vali2 [utilizator]

    unde e politia?? Ce a facut politia in cazul asta??

    mama lor de adormiti, stau si pierd vremea in loc sa actioneze
  • 0 (2 voturi)    
    Observatie (Joi, 1 august 2019, 12:27)

    mirceaaldea [utilizator]

    Dragilor de la HOTNEWS. De ce nu postati comentariul meu anterior? Am pus nr de masina sa stie toata Romania cine era la volan sau cel putin cunoscutii acestui sofer,daca se poate numi sofer, sa se stie cu cine au de-a face.