Ministrul de Interne demisionează la șase zile de la numirea în funcție, în urma cazului Caracal: Am luat această decizie pentru a salva o parte din prestigiul puternic afectat al acestei institutii - UPDATE

de MH     HotNews.ro
Marţi, 30 iulie 2019, 12:26 Actualitate | Esenţial


Senator Nicolae Moga
Foto: Senatul Romaniei
Nicolae Moga și-a anunțat demisia, marți, la șase zile de la numirea în funcția de ministru al Administrației și Internelor, în urma uciderii celor două adolescente din Olt, caz care a scos la iveală ineficiența autorităților. El a spus că a luat această decizie "pentru a salva o parte din prestigiul puternic afectat al acestei institutii".

Nicolae Moga a făcut acest anunț la Palatul Victoria, cu jumătate de oră înainte de ședința CSAT în care ar urma să fie prezentat raportul Ministerului de Interne în cazul Caracal.

El a spus că a luat această decizie marți dimineață, în urma unei discuții cu premierul Viorica Dăncilă și a susținut că în cazul Caracal a dispus "toate controalele posibile pentru identificarea vinovaţilor".

Declarația integrală a ministrului de Interne:
  • "În urma unei discuții pe care am avut-o în acestă dimineață cu premierul Viorica Dăncilă, am decis să mă retrag din funcția de ministru al Afacerilor Interne. Am luată această decizie pentru a salva o parte din prestigiul puternic afectat al acestei institutii, în urma activității deficitare a unor angajați ai săi care au dost destituiți sau urmează să fie sancționați.
  • Retragerea din acestă demnitate trebuie văzută ca un nou început pentru minister.
  • În cele 6 zile în care am condus Ministerul Afacerilor Interne am dispus toate controalele posibile pentru identificarea vinovaților în cazul tragediei de la Caracal. Toate aceste cercetări vor continua.
  • Am încredere în oamenii onești și profesioniști din minister că vor reuși să ducă la bun sfârșit munca pe care am început-o împreună și le mulțumesc pentru colaborare. Îi mulțumesc doamnei premier pentru încredere și trebuie ca astfel de evenimente să nu mai fie posibile pe viitor”.
Nicolae Moga era în funcția de ministru al Afacerilor Interne de 6 zile, după remanierea ministrului Carmen Dan. Nicolae Moga este senator PSD de Constanţa, aflat la al treilea mandat şi vicepreşedinte al Biroului Permanent al Senatului.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














23081 vizualizari

  • +14 (22 voturi)    
    demisia (Marţi, 30 iulie 2019, 12:30)

    U_swamp [utilizator]

    Sper sa isi prezinte demisia!
    • -6 (26 voturi)    
      Concurs de tampenie (Marţi, 30 iulie 2019, 14:17)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      Concurs de tampenie. (si cu ocazia demisiei aluia de la STS am spus ca e o tampenie cat casa, la fel face si asta, ministyru de 6 zile.)

      Mai nene ministrule, matale esti ca ala de la STS - "demisionezi sa aperi prestigiul institutiei." Doar ca...
      ...Numai ca, analizand cauzele tampeniei, ala a luat campionatul de jigodism, matale esti campion la prostie.
      Jigodia de la STS era pe acolo de niste anisori (numit de Klaus...independent, desigur) si a bagat-o p-aia cu "prestigiul institutiei" ca sa acopere incompetenta pe care a pastorit-o in toata perioada asta.
      Dar matale, Prostul de la Interne nici nu realizezi prostia pe care o spui cand - numit de numai 6 zile - zici ca demisionezi ca "sa aperi prestigiul institutiei".
      Eu chiar nu mi-am imaginat ca la varf pesedoii pot avea dobitoci mai mari chiar decat aia de la #rezist.
      • +7 (11 voturi)    
        minunat (Marţi, 30 iulie 2019, 14:51)

        decretelu [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        mai devreme ne vorbeati de "venin", iar acum dvs improscati "dobitocii" cu acelasi venin. curat murdar!
        • -3 (9 voturi)    
          Mai baiete (Marţi, 30 iulie 2019, 15:04)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui decretelu

          Mai baiete,

          Eu vorbesc despre personaje reale, implicate in povestea asta si despre actiunile lor.
          Matale vorbeai despre copiii unor "chiaburi/burghezi/pesedisti" si despre faptele parintilor lor.
          Intelegi diferenta? (intrebare retorica)
          • +2 (4 voturi)    
            daaa (Marţi, 30 iulie 2019, 16:08)

            decretelu [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            numai ca eu nu vorbeam despre nimic. nu am comentat nimic. mi-am permis insa sa va atrag atentia ca, desi solicitati respect (in postarea cu nepotismul), nu respectati pe nimeni cand e vorba sa va exprimati parerea. ne iertati mediocritatea si lipsa de intelegere! superioritatea dvs galactica impune admiratia noastra. si ptr ca nu se intampla asta, nu va meritam... prin urmare, nu mai bine va manifestati acolo unde sunteti inteles? retoric...
            • 0 (2 voturi)    
              Asa-i. (Marţi, 30 iulie 2019, 22:23)

              newlook [utilizator] i-a raspuns lui decretelu

              "numai ca eu nu vorbeam despre nimic."

              ============
              Asa-i.
      • +7 (9 voturi)    
        Si de marlanie, tot concurs! (Marţi, 30 iulie 2019, 15:08)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Nu va este rusine?!
        Te vad rostind numele lui iohannis, da' cu toar'sa Veorica nu ai nimica?!
        Ai cui sunt incompetentii aia, ai mei?
        Nu sunt ai vostri ai pesedacilor la putere?
        Nu voi sunteti cei mai buni?
        Nu, taticul vostru dela puscarie era cel mai mare si mai teare?
        Nu din cauza lui s-au modificat legile justitiei?
        Nu-ti imaginai?
        Eu eram sigur ca in afara de lepre, jogodii, impertinenti, incompetenti, trogloditi, lenesi, asisiati, mincinosi, javre, ... nu exista altcineva in slinosenia aia numota mpsd!
        Du-te la rusi, novaia kartina si mai las-o cu newlook!
        • -3 (7 voturi)    
          Daca latratul ar fi IQ (Marţi, 30 iulie 2019, 16:46)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

          Daca latratul ar fi IQ, matale ai fi Einstein.
          • +3 (5 voturi)    
            Comment sters de user (Marţi, 30 iulie 2019, 19:43)

            Criminal in paralel [anonim] i-a raspuns lui newlook

            • 0 (4 voturi)    
              Pisica lui Einstein (Marţi, 30 iulie 2019, 20:47)

              newlook [utilizator] i-a raspuns lui Criminal in paralel

              .
              • +2 (2 voturi)    
                Comment sters de user (Miercuri, 31 iulie 2019, 7:30)

                Criminal in paralel [anonim] i-a raspuns lui newlook

                • 0 (0 voturi)    
                  Dupa cum puti, nu ar fi nicio dilema (Miercuri, 31 iulie 2019, 9:35)

                  newlook [utilizator] i-a raspuns lui Criminal in paralel

                  Hm, Schrodiger? Dupa cum puti, nu ar fi nicio dilema, da' le e lene sa deschida cutia.
                  Raman la pisica lui Einstein: reusesti sa citesti trei randuri (Felicitari, esti in top 1% #rezisti) si chiar miauni.
      • +5 (5 voturi)    
        Se gandea, (Marţi, 30 iulie 2019, 15:20)

        lumira [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Se gandea el ca isi va incepe mandatul asa in forta? NU, el venea doar la frecat menta si secretarele si incasat saklariul baban.
      • +4 (6 voturi)    
        Dizolvarea P$D (Marţi, 30 iulie 2019, 15:33)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        P$D in Ilegalitate

        organizatie egala ca Spirit si Nociviate cu aia din Spirala de la malul marii !
  • +30 (36 voturi)    
    ... (Marţi, 30 iulie 2019, 12:34)

    tirolez [utilizator]

    Prea mult stres si nu merita sa-si strice vacanta? Credea ca sta doar sa semneze contracte barosane si sa se bata pe burta cu sefii de la Bucuresti?
    • +3 (3 voturi)    
      Militianul de Mamaia taximetrist (Marţi, 30 iulie 2019, 16:08)

      Silvius88 [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Meteorica prezenta a unui taximetrist a lui Mazare in rolul de ministru de interne. Omul era la locul lui in fauna de ipochimene care alcatuiesc ministerul de interne si gusati militieni generali doctori cu doctorate luate pe bani si produse de la buticul producator de doctorate cum se numeste pretentios academia de militie.Dupa secretara de scoala de provincie carmen dan nicolae nicu moga era chiar un progres omul fiind baiat de oras de litoral de mamaia care avea o mare calitate apreciata in ministerul de interne.Stia sa bea un sprit..Adunatura de ipochimene care amusineaza dupa mancare si bautura toata ziua si nu au timp sa rezolve cazurile reclamate de cetateni indiferent de gravitatea lor militienii sunt in mod real un pericol pentru societate.Complici cu infractorii,infractori ei insisi,imbecili,prosti pregatiti ocupa locul si se crede ca ei apara societatea de infractori. Gresit. Ei nu apara pe nimeni de nimic. Sunt in cautarea unei fripturi si un sprit pe gratis si pentru asta s-au facut militieni sau hotii s-au disimulat militieni ca sa fure linistit.
  • +16 (20 voturi)    
    tipar? (Marţi, 30 iulie 2019, 12:36)

    U_swamp [utilizator]

    Parca si Dragnea a demisionat rapid dupa numirea ca ministru de interne...
  • +38 (44 voturi)    
    pai da (Marţi, 30 iulie 2019, 12:38)

    Itsoc [utilizator]

    pentru ca scandalul va escalada cand se va ajunge la traficul de carne vie in care e implicata militia olt, tineti aproape!
    • +17 (25 voturi)    
      Nu numai (Marţi, 30 iulie 2019, 12:50)

      vodatepes [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      Nu numai politia e amestecata si procuratura din zona, si stiu sa baieti de la servicii si au tacut milc.Actiunea din filmul Caracatita e mizilic pe langa cocina de acolo
    • +25 (31 voturi)    
      Interlopul zis rechinul (Marţi, 30 iulie 2019, 12:52)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      se pare ca e protejat de un politist sau fost politist..mizeria e asa de mare in romania incat se impune concedierea tuturor politistilor si re angajarea lor pe criterii de competenta ealuatre psihica si fizica
    • +9 (13 voturi)    
      Toate organele de miliție din țară sunt (Marţi, 30 iulie 2019, 14:00)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      implicate in traficul de carne vie,droguri,taxe de
      protecție și alte șmenuri cu prea numeroasele
      clanuri de interlopi,entități din care fac parte și
      milițieni in activitate și la pensie.Nimeni din MAI nu
      a mișcat un pai pentru a stârpi bandele de interlopi.
      Este adevărat că i-au ajutat numiții ipochimeni:
      Liv Jong UNU,Ciordache,Pricolicea,Cap de Plută,
      Ș.Nicolaie,Docila Tuteva,Mitralieră și mulți alți
      politruci din Ciuma Roșie.
  • +30 (36 voturi)    
    Mare paguba (Marţi, 30 iulie 2019, 12:39)

    omezu [utilizator]

    A fugit ca sobolanul! El venise la minister pentru combinatii si tunuri nu pentru anchete si reforme!
  • +15 (21 voturi)    
    Si-am plecat! (Marţi, 30 iulie 2019, 12:39)

    GoldenRatio [utilizator]

    A zis "Imi bag pl..." si a plecat
  • +22 (26 voturi)    
    se confirma (Marţi, 30 iulie 2019, 12:40)

    Kosmos [utilizator]

    ca Politiia este implicata in trafic de persoane./.
  • +16 (22 voturi)    
    .. (Marţi, 30 iulie 2019, 12:41)

    Joe@Black [utilizator]

    Uite unu care are onoare cu toate ca nu a prins prea multi paianjeni in functia asta si trage ponoasele actiunilor lui Carmen Dan din ultimii ani de "domnie" la minister...
    Asteptam si demisia Analfabetei din functia de PM!

    Raspuns la comentariul lui Ciolacu, al 3-lea om in stat, as mentiona ca pana acum nu a fost o situatie atat de josnic tratata de autoritati la o gravitate atat de mare incat sa gemi dupa ajutor iar "salvatorul" sa iti reproseze ca tii linia ocupata! asa ca in urma cazului Caracal, e nevoie de o CURATIRE a sistemului incepand cu conducatorul suprem, PM si ajungand pana la o reorganizare in TOT teritoriul tarii a acestor institutii!

    Acest caz, mai arata si faptul ca chiar daca s-au majorat/dublat salariile la bugetari, se pare ca nu a aparut si o imbunatatire a calitatii serviciilor care le presteaza acesti angajati si in consecinta NU isi merita lefurile pe care TOTI cetatenii acestei tari le platesc acestora prin contributiile lor!

    DEMISIA!
  • -21 (37 voturi)    
    ok (Marţi, 30 iulie 2019, 12:41)

    cucuveauamov [utilizator]

    asteptam si demisia procurorilor ... dar asteptam degeaba, ca pentru asta e nevoie de bun simt
    • +14 (20 voturi)    
      Ai si tu o obsesie (Marţi, 30 iulie 2019, 12:56)

      omezu [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      De legile facute pentru protejarea infractorilor cand o sa zici ceva? Mare minune ca nu ai pomenit iarasi de Kovesi.
    • +12 (16 voturi)    
      ... (Marţi, 30 iulie 2019, 12:57)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Sa dea viorica si orlando exemplu, le zice Ponta cum se face.
    • +1 (3 voturi)    
      Zice bine cucuveaua (Marţi, 30 iulie 2019, 16:12)

      Silvius88 [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Procurorii sunt mai vinovati ca militienii.Ei trebuia sa conduca operatiunea nu sa ii lase pe militienii imbecili sa trateze situatia ca deobicei adica sa nu faca nimic si sa astepte sa se termine tura si sa scape de obigatia de a face serviciul pe care nu il inteleg nu au inteligenta necesara sa il presteze.Un imbecil este imbecil Procuraorii care au mai citit ceva se presupune ca ii conduc pe imbecili.
    • +1 (3 voturi)    
      Bunul simt care ... (Marţi, 30 iulie 2019, 16:30)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      ...a pus stapanire pe Romania:

      https://www.g4media.ro/olt-radiografia-unui-judet-tinut-captiv-de-militieni-infractori-instalatori-si-tractoristi-clanurile-psd-iordache-stanescu-ciocan-si-valcov.html


      Acesta este bunul simt al vostru, al borfasilor.
  • +26 (32 voturi)    
    Acarul Paun (Marţi, 30 iulie 2019, 12:42)

    Gabi Botis [anonim]

    El plateste, de fapt, toate oalele sparte de catre ticaloasa de carmen dan. Aceasta tanti de TR, este de fapt principala vinovata pt starea de fapt din minister, alaturi de toata guvernarea PSD-ALDE, care a sustinut-o..
    • +5 (9 voturi)    
      Nu plateste nimic (Marţi, 30 iulie 2019, 13:43)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Botis

      Mai mult ca sigur ca este un "Grajdan".

      Omul a inchis niste capitole acolo, s-a asigurat ca a acoperit spatele cuiva si acum fuge.

      Nu va mai luati asa usor dupa fente!
  • +13 (17 voturi)    
    mai simplu (Marţi, 30 iulie 2019, 12:42)

    martel55 [utilizator]

    decat sa reformeze ceva
  • +10 (14 voturi)    
    ce ascundeti? (Marţi, 30 iulie 2019, 12:43)

    levierul [utilizator]

    de ce acum si nu, ieri sau alaltaieri?
    Vreti sa luati atentia asupra voastra cand de fapt vinovatii morali vor sta linistiti.
    • +5 (9 voturi)    
      si ascund incompetenta (Marţi, 30 iulie 2019, 13:15)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui levierul

      pe astia nici puscaria nu-i mai linisteste .....
  • +14 (18 voturi)    
    Revine Carmen Dan (Marţi, 30 iulie 2019, 12:47)

    mircea112 [utilizator]

    la PSD exista principiul asta al rotatiei, uitati-va la Cuc, a fost remaniat o data acum e iar la transporturi.
    Asa si cu Carmen Dan, poate revine :))))
  • +11 (13 voturi)    
    Sa-si ia si secretara cu el. (Marţi, 30 iulie 2019, 12:53)

    quietguy58 [utilizator]

    Sa-si ia si secretara cu el.
  • -19 (23 voturi)    
    pe cand demisia preshului? (Marţi, 30 iulie 2019, 12:58)

    demaGOGU [utilizator]

    ...STS-ul e condus din deal, si a principalul responsabil ptr esecul localizarii fetei in timp real!
    • +8 (12 voturi)    
      Cat de rauvoitor sa fi? (Marţi, 30 iulie 2019, 13:24)

      Criscat [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ...sa nu intelegi(chiar tampeste) ca STS nu face localizari?...ei doar fac legatura intre companiile de telefonie si politie, ce e asa de greu?
    • +7 (11 voturi)    
      O să fi dezamăgit Gogule, (Marţi, 30 iulie 2019, 14:08)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Inregistrările de la 112-STS arată clar prostia ,
      lenea și nepăsarea criminală a miliției din Caracal.
      Băieții ăia nu știu să trimită un mail,dar să folosească o aplicație de localizare.Sigurul mare
      manipulator și diversionist de cea mai joasă speță
      umană care crede altceva este Pastorul răspopit
      de la Latrina 3(la ordinul Ciumei Roșii,desigur).
    • 0 (0 voturi)    
      Tu esti Ciordache? (Marţi, 30 iulie 2019, 20:31)

      quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Tu esti Ciordache?
  • +9 (15 voturi)    
    doar de imagine (Marţi, 30 iulie 2019, 13:01)

    adrhc [utilizator]

    le pasa, atata; cine va veni in loc? un profesionist cu dorința de munca? pfff, nu au așa ceva, tot un PSD-ist pus pe dat tunuri va fi. Vorba lui Caragiale: pleacă ai noștri, vin ai noștri; prostimea e satisfacută de “schimbare”; liniște ... a trecut si asta.
  • +9 (11 voturi)    
    mai (Marţi, 30 iulie 2019, 13:06)

    ------ [utilizator]

    Ca place sau nu !!! MAI trebuie restructurat,reorganizat si adaptat cerintelor actuale.
  • +11 (17 voturi)    
    Sa plece dar toti in frunte cu (Marţi, 30 iulie 2019, 13:16)

    ABBV [utilizator]

    tovarasa Docila si guvernarea care protejeaza corupti, infractori, pilelel si cunostintele. Ajunge!
  • +9 (13 voturi)    
    Mda (Marţi, 30 iulie 2019, 13:30)

    TheFaime [utilizator]

    Prin decizia asta, ne-ai transmis cat esti de slab pregatit. Ne-ai scutit de un efort. Ce imagine sa salvezi cand ai fost numit de 6 zile??? Trebuia sa iei aceasta intamplare si sa produci schimbarile dorite in acest Minister, tu sa fii momentul 0. Insa nici tu nu ai habar ce sa faci cu acest portofoliu..poti doar sa ceri un dosar cu sina... Imaginea MI a fost afectata iremediabil de CARMEN DAN !!!
  • +9 (15 voturi)    
    Frica? (Marţi, 30 iulie 2019, 13:33)

    Razvan002 [utilizator]

    Nu cred ca i-a cerut cineva demisia. Nici macar protestatarii nu sunt atat de idioti incat sa-i ceara capul ministrului abia inscaunat. Este clar ca motivele sunt altele. Dintre motivele posibile ar fi:
    1. Guvernarea PSD a devenit un mar otravit pentru oricine se lipeste de ea din partid. Poti fi ministru cateva luni si apoi esti manjit pt totdeauna asa ca poti spune peste un an sau doi ca tu te-ai delimitat de epoca Dragnea-Dancila si sa ramai cat de cat curat in ochii electoratului.
    2. Urmeaza 10 august si le e frica de mor. Oricum, nimeni nu garanteaza ca la finalizarea anchetei a ceea ce s-a petrecut anul trecut Carmen Dan nu va fi colega cu Dragnea... si nu numai ea. Deci, spaima e mare in sistem.
    3. Pur si simplu omul s-o fi simtit depasit de situatie si de amploarea ei asa ca n-a avut puterea sa continue. O fi vazut cu ochii lui cancerul din sistem si cum capuseaza pilele incompetente posturile cheie. S-o fi simtit incapabil sa faca curatenie avand in vedere ca cei care-l sustin politic sunt chiar pilele din PSD.
    • +2 (8 voturi)    
      Comment sters de user (Marţi, 30 iulie 2019, 14:02)

      Cristian Ioan [anonim] i-a raspuns lui Razvan002

  • -2 (6 voturi)    
    De vazut (Marţi, 30 iulie 2019, 13:44)

    nano2k [utilizator]

    De vazut ce urme a acoperit.
    Imi pute a "grajdan".

    Referinta:

    https://anticoruptie.hotnews.ro/stiri-anticoruptie-20814801-adrian-grajdan-condamnat-definitiv-3-ani-inchisoare-suspendare-pentru-favorizarea-lui-nastase.htm
  • +1 (7 voturi)    
    Aiurea (Marţi, 30 iulie 2019, 14:06)

    tontu [utilizator]

    Carmen Dan a condus MAI pana acum o saptamana, asa ca demisia lui Nicu n-are nicio relevanta pentru minister. Are in schimb relevanta pentru "prestigiul" Vioricai...
    • -1 (7 voturi)    
      mda (Marţi, 30 iulie 2019, 14:12)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui tontu

      pana acum, doi tzin la presitgiul institutiilor ...
      oare, vasilica nu simte nevoia sa salveze prestigiul palatului viktoria ?!
      ziceam si io...
      • -1 (3 voturi)    
        Sau Klaus..."prestigiul Cotrocenilor" (Marţi, 30 iulie 2019, 15:08)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        Sau Klaus..."prestigiul Cotrocenilor"? Tot asa, intrebam si eu ... pentru un prieten.
  • -1 (5 voturi)    
    ca sa aperi imaginea .. (Marţi, 30 iulie 2019, 14:17)

    young_e [utilizator]

    FACI ceva, nu "nu faci" ceva, ca matale. deci nene, te pui pe treaba si faci curatenie in sistem. asa, ai zis "ghinion" si te retragi la locul oricum caldut si lasi sa vina altu' care e curat-uscat ca nu s-a intamplat pe mandatul lui. halal aparat credibilitatea...eu daca as fi Iohannis nu i-as accepta demisia (daca tine de presedinte), ci l-as freca de i-ar merge fulgii
  • +5 (9 voturi)    
    fantastic (Marţi, 30 iulie 2019, 14:31)

    dailyshow [utilizator]

    deci demisia lui e tot despre EI, prestigiul lor și al angajatilor si al institutiei care a dat FAIL, a lasat un om sa moara, practic. Nu demisioneaza ca n-a fost in stare sa-si faca treaba ci sa salveze prestigiul (care oricum nu exista). zero incredere, zero respect.
  • +5 (7 voturi)    
    Cel mai bine (Marţi, 30 iulie 2019, 14:55)

    vasile-roaita [utilizator]

    Ar fi ca odata cu alegerile prezidentiale sa fie si alegeri anticipate parlamentare. sa scapam cit mai repede de aceasta plaga PSD-ALDE. ca altfel sintem distrusi ca natie.
  • +5 (7 voturi)    
    prestiugiul cui? (Marţi, 30 iulie 2019, 15:00)

    Razvan_M [utilizator]

    Normal ar fi ca un ministru de interne sa isi faca datoria pana la finalizarea investigatiilor. Daca este capabil. Daca nu era, mai bine nu accepta functia.
  • +3 (3 voturi)    
    demisie (Marţi, 30 iulie 2019, 15:56)

    yura [utilizator]

    AR TREBUI SA DEMISIONEZE VEORICA &PARLAMENTARII CARE AU VOTAT MODIFICARILE LEGII LOR JUSTITIEI!!!!IN FRUNTE AR TREBUI SA FIE TARICEANU,IORDACHE <RADULESCU,SI MULTI ALTII CAREE SI_AU DAT LEGI PENTRU EI!!!!DAR..S_AU ""LINS PE BOT""DE VOTURI!!!
  • +4 (4 voturi)    
    jos comunistii (Marţi, 30 iulie 2019, 15:57)

    I [utilizator]

    ati inteles, da? a demisionat sa salveze un putregai de institutie, sluga psd de 30 de ani. Nu a demisionat ca ar fi avut vreo vina.
  • +4 (4 voturi)    
    altul care a inteles NIMIC (Marţi, 30 iulie 2019, 16:04)

    marr.io [utilizator]

    Ca orice politician cu zero caracter si pe care il doare in c-u-r de doleantele romanilor, acest ratat si-a dat demisia de tam-pit ce e. Pe langa faptul ca palaria ministerului era prea mare pentru el a mai angajat pe post de SEFA DE CABINET LA MINISTER pe .... Elena Voinea?

    Elena Voinea are experienta in modeling si se remarca prin…faptul ca a fost amanta lui Radu Mazare, fost primar la Constanta, apropiat al demisionarului Ministru de Interne si actual puscarias.

    Aceasta mutare se intampla in plin scandal si revolta populara, atunci cand romanii cer ca oamenii care lucreaza in sistemul public sa fie numiti in functie de merite si studii, nu prin pile si relatii.

    PSD nu a inteles nimic.
  • 0 (2 voturi)    
    Arafat (Marţi, 30 iulie 2019, 16:18)

    U_swamp [utilizator]

    Solutia de avarie este doctorul Arafat, la conducerea MAI. Este pregatit, are experienta in minister de vreo 10 ani, nu e aficiat politic, mai degraba un mercenar al guvernelor, are inca o buna reputatie. Doar ca se stie ca nu isi doreste functia.
    • 0 (0 voturi)    
      Politrucul pesedist arafat ? (Marţi, 30 iulie 2019, 17:41)

      gigiN [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      Ar fi bomboana de pe ... coliva!!
  • +3 (3 voturi)    
    Ce il recomanda (Marţi, 30 iulie 2019, 16:23)

    Vgeo [utilizator]

    Nu inteleg de ce a fost pus ministru de interne ne avand nicio calificare este inginer de poli, a lucrat la Turceni si pe urma sluga psd
    • +1 (1 vot)    
      as zice... (Marţi, 30 iulie 2019, 17:16)

      minus [utilizator] i-a raspuns lui Vgeo

      ca il recomanda faptul ca si-a dat demisia.
      Fie nu a mai raspuns corect la directivele partidului, fie si-a dat seama ca nu va putea face nici cea mai mica curatenie in mizeria lasta de Carmen.

      Daca nu baga textul cu "salvarea prestigiului" mai as fi zis ca este vreu ratacit in turma PSD. Dar asa... care prestigiu? Al unui Minister in care cei demisi se odihnesc un an doi si revin in functii?
  • +1 (1 vot)    
    Prestigiu..... (Marţi, 30 iulie 2019, 16:40)

    Akylas [utilizator]

    Care prestigiu, tovarase ? Prestigiul MAI ? Adica incompetenta pe toate fronturile si gazarea propriilor cetateni ? Nenea asta delireaza si el, s-a molipsit de la restul colegilor din PSD....