Tudorel Toader recomandă „știință și bună credință” unei comentatoare care spune că nu mai are curajul să voteze PSD

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 29 iulie 2019, 19:49 Actualitate | Esenţial


Tudorel Toader
Foto: Digi 24
În plin scandal legat de modificarea legislației penale și de efectele sale, Tudorel Toader revine la practica din perioada în care era ministru al Justiției și anunță că mesajul pe care l-a postat „va fi șters peste trei ore”.

„Credeam intr-o minima buna - credință din partea lui Tomac, pe care il cunosc de la momentul venirii de peste Prut. S-a alterat si el, in conditiile in care face afirmații profund greșite, sau poate distorsionate in mod intenționat. Il invit sa consulte cele doua proiecte de lege inițiate de către MJ, in iulie si noiembrie 2017, si să spună un singur dezacord cu deciziile CCR sau cu cele doua Directive.

Știu ca nu merita sa ii răspund, dupa cum, si el știe ca repetă neadevăruri !

PS: mesajul va fi șters peste 3 ore !”,

Postarea lui Tudorel Toader vine după ce Eugen Tomac a declarat, luni, pentru Mediafax, că Parlamentul trebuie să ia act de decizia CCR privind neconstituţionalitatea modificărilor aduse codurilor penale. Liderul PMP a adăugat că decizia CCR arată rodul muncii lui Tudorel Toader şi Florin Iordache, „avocaţii lui Liviu Dragnea”.

Anterior, Tudorel Toader susținea din nou, pe Facebook, că nu are nicio legătură cu modificările aduse la Codurile penale și că acestea sunt rodul schimbărilor operate în Parlament la proiectul elaborat de MJ.

Postarea sa a atras comentariul unei internaute, urmat de răspunsul lui Tudorel Toader:

„Până unde merg?! Ce trebuie făcut?! Nu mai am curajul să votez PSD. Și nici alternativă n-am!”, a scris aceasta.

Tudorel Toader: „Trebuie știință și bună credință !”, după care internauta replică: „Mi-e teamă că n-am de niciunele”.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














6493 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    psd (Luni, 29 iulie 2019, 19:57)

    Djokovic [utilizator]

    asta e momentul in care PSD ar putea sa dispara definitiv. Daca ar apare o forta de stanga construita din oameni de buna credinta ar putea sa acapareze o buna parte din electoratul PSD
    • -17 (19 voturi)    
      Nu va (Luni, 29 iulie 2019, 20:39)

      Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui Djokovic

      mai amagiti! Daca PSD ar fi monitorizat voturile la europarlamentare, ar fi obtinut cel putin 3% in plus, adica ar fi castigat alegerile (e drept, la o diferenta mica). PSD nu va disparea, nu pentru ca e un partid extraordinar, ci pentru ca toate celelalte partide sunt mai rele decat el.
      • +6 (6 voturi)    
        Vrei sa spui ... (Luni, 29 iulie 2019, 21:46)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Mironescu Valeriu

        .. ca daca reuseau sa voteze toti cei care au fost sa voteze, PSD-ul iesea pe locul 3. Si cand spui "mai rele decat PSD", te refere bineinteles la toate legile facute de PSD-isti ca sa scape cu furturile facute.

        Ce tupeu aveti voi, borfasii.
      • +1 (1 vot)    
        Ia zi bo$$ (Marţi, 30 iulie 2019, 10:52)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui Mironescu Valeriu

        cat capeti pentru o postare pro-psd ?
        Ca nu pari prost.
        Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !
    • +3 (3 voturi)    
      nu are cum sa dispara (Luni, 29 iulie 2019, 21:15)

      dessik [utilizator] i-a raspuns lui Djokovic

      ia intra pe antena3.ro sa vezi cum e prezentat cazul Caracal.

      Dancila e plina de energie si cauta solutii, cei de la STS si politie sunt vinovati si vor fi pedepsiti. Despre opozitie - doar un mesaj sters despre o postare pe facebook a lui Iohanis, si nici un cuvant despre declaratiile altor politicieni.

      Guvernul isi face treaba! De ce sa dispara? Ce, mai e vreun alt partid care merita votat? :D

      Maxim, sper sa mai piarda cateva procente.
    • +9 (9 voturi)    
      cat de ... (Luni, 29 iulie 2019, 21:21)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui Djokovic

      prost sa fii sa votezi un partid care acopera criminalii din 89 ?!
  • +14 (14 voturi)    
    Adică... (Luni, 29 iulie 2019, 20:14)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    ... tradus din limbajul tu-dorelian, “ciocul mic și capul plecat” sau “îndrăznește să crezi și nu cerceta”.,.

    PS Unicul neuron al lui Gargamel va fi spălat peste 3 ore!
  • +9 (9 voturi)    
    Curaj? (Luni, 29 iulie 2019, 20:29)

    mimiloi [utilizator]

    Asta se numeste inconstienta nu curaj dupa cei sapte ani de ciuma rosie care a distrus orice statea in calea hotiei, coruptiei, indobitocirii extreme. Orice este mai bun decit ciuma rosie si aliatii ei (mesaj pentru doamna care este in marea dilema a cetateanului turmentat).
  • +7 (7 voturi)    
    martafoi (Luni, 29 iulie 2019, 20:33)

    Ilidia [utilizator]

    Martafoiul asta nu de nestiinta de carte e de acuzat ci de ticalosie. Un carierist parvenit tipic, urmariti-i "cariera" de la un obscur jurist provincial la rector la Iasi. Ca nu-l da mintea afara din casa ne spune si faptul ca n-a intrat la facultate "din prima", dar acolo s-a infipt urgent in functii la UASCR.
  • +4 (4 voturi)    
    Ah (Luni, 29 iulie 2019, 21:11)

    tarabost [utilizator]

    Poate se va intampla si rudelor voastre de inalti demnitari - hazardul nu intreaba... ticalosi nemernici. Infractori cu diplome!
  • +2 (2 voturi)    
    studentii (Luni, 29 iulie 2019, 21:39)

    CRMS [utilizator]

    N-or intra studentii de la Iasi in greva generala pana cand Tudorel nu pleaca definitiv de la facultate si sa se duca pe pustii ?
    Chiar nu-si dau seama ca avand un profesor ca asta cel mai bun lucru care li se poate intampla este sa ajunga precum el, sluga infractorilor care au prabusit o tara ?
  • +2 (2 voturi)    
    Slugărel plagiază inoportun (Luni, 29 iulie 2019, 23:05)

    comentatordiletant [utilizator]

    și probabil în necunoștință de cauză.

    Pe la final de veac 19, gazetarii timpului au inițiat „plebiscitul presei” - un fel de sondaj de opinie printre personalitățile culturale, cu mai multe întrebări de genul: 1. Ce prețuiți mai mult la un bărbat?
    2. Dar la o femeie?
    3. Care este cel mai mare defect al unui bărbat?
    4. Dar al unei femei?
    ... și continuau astfel, vreo 20 la număr, pe teme de cărți, politică, prietenie etc.
    Răspunsurile lui Bogdan Petriceicu Hașdeu au sunat cam așa:
    1. Știința și credința.
    2. Credința și știința.
    3. Neștiința.
    4. Necredința.
    ... și răspunsurile au continuat la fel de succint, cele două valori regăsindu-se, împreună sau separat, în cel puțin 2/3 din ele.
    Am reținut primele 4 întrebări și părerile anume acestui respondent pentru că, raportate la valorile contemporane, dovedesc misoginism. Dacă ne raportăm la epocă ele nu mai frapează la modul general, dar mie mi se pare ciudat că au fost emise tocmai de omul care a educat-o pe Iulia Hașdeu :-)