VIDEO Protest în fața sediului PSD, înaintea ședinței Comitetului Executiv: "Voi le-ați ucis" / „Viorica, copilul tău e-n siguranță la Curtea de Conturi?”,

de LP     HotNews.ro
Luni, 29 iulie 2019, 18:34 Actualitate | Esenţial


protest PSD
Foto: Hotnews
Câteva persoane protestează în fața sediului PSD din Băneasa, unde au adus un banner negru, cu mesajul "Voi le-ați ucis". Protestul are loc luni seară, înaintea ședinței Comitetului Executiv al PSD, în contextul cazului uciderii celor două fete de 15 și 18 ani din Caracal, care a scos la iveală ineficiența autorităților.

UPDATE 18:50 „Viorica, copilul tău e-n siguranță la Curtea de Conturi?”, a strigat unul dintre protestatari, în momentul când Dăncilă a ajuns la sediul din Băneasa.


În fața sediului PSD se află la această oră câțiva protestatari #rezist, între care Marian Rădună. Ei au adus un banner negru, pe care este scris cu roșu mesajul: "Voi le-ați ucis", în contextul cazului uciderii celor două fete de 15 și 18 ani din Caracal. Protestul se desfășoară în liniște.

Ședința CEX al PSD ar urma să înceapă, fiind așteptată Viorica Dăncilă.

Purtătorul de cuvânt al PSD, Mihai Fifor, a declarat, înaintea ședinței, că Congresul partidului, care era programat în 3 august pentru lansarea candidatului la prezidențiale, respectiv Viorica Dăncilă, ar putea fi amânat pentru finalul lunii august, pe fondul cazului Caracal.

Fifor a vorbit și despre rectificarea bugetară care ar urma să fie făcută de Guvern, el precizând că aceasta va avea loc în 5 august.

Premierul Viorica Dăncilă a anunțat, sâmbătă, că ia în calcul un referendum care are în vedere pedepse mai mari pentru criminali, violatori și pedofili, cum ar fi închisoarea pe viață sau castrarea chimică, în contextul cazului din Caracal.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














8151 vizualizari

  • +17 (23 voturi)    
    Ciuma Rosie (Luni, 29 iulie 2019, 18:42)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ca orice ciuma - e letala. A preluat puterea prin crimele din 89, a continuat cu mineriade si jandarmeriade, apoi a distrus Justitia si institutiile RO pentrua putea fura si jefui in voie. PSD+ALDE e complice la toate aceste CRIME, plus la moartea celor 2 tinere din Caracal.
    • +2 (4 voturi)    
      gresit criminal ... (Luni, 29 iulie 2019, 20:22)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Nu-i adevarat ,cea mai mare vina apartine criminalilor PNL care au ajutat PSD-ul in 2012 sa-si puna in practica distrugerea democratiei in Romania .Jos cu Presedintele Jos cu sefii Senatului si Camerei Deputatilor ,jos cu Avocatul poporului si astea toate in 48 de ore ! Rusine si lui Johanis care a pus umarul ,pe atunci juca TARE in PNL. Au continuat batandu-si joc de votul poporului despre cei 300 de parlamentari in loc de 580 ! De atunci tara cade din ce in ce mai adanc in dezastru pentru popor si cresc spectaculos conturile de miliarde ale gastii infractionale bine organizata .
    • -2 (2 voturi)    
      Puteti (Luni, 29 iulie 2019, 20:46)

      Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      explica cum a reusit justitia asta distrusa de PSD sa-l inchida pe Dragnea? Dar cum a "reusit" sa-i scape pe Basescu, Iohannis?
  • -17 (19 voturi)    
    $ rezist $ (Luni, 29 iulie 2019, 18:53)

    lider [utilizator]

    Nici o legatura a cazului de la Caracal cu entitatea in cauza!
    • -1 (1 vot)    
      I-auzi!? (Marţi, 30 iulie 2019, 10:54)

      MirceaFe [utilizator] i-a raspuns lui lider

      Cati mai trebuie sa moara pana sa va treziti? Chiar nu vedeti ca statul a ajuns o masinarie de produs gunoi si suferinta datorita PSD? Domneste prostia si slugarnicia in institutii. PSD, impreuna cu aliatii si apologistii lor, sunt cel putin complici.
  • +5 (9 voturi)    
    Ciuma roșie (Luni, 29 iulie 2019, 19:25)

    maiorulmura [utilizator]

    Să ne strângem o sută de mii de oameni în fața SS Gestapo și să cerem desființarea ei deîndată prin OUG.
    • -3 (3 voturi)    
      Adica (Luni, 29 iulie 2019, 20:43)

      Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui maiorulmura

      veti aplica principiul "Cu cat suntem mai multi, cu atat suntem mai culti"? De ce nu cereti sa nu mai apuna soarele, la cat ati fi de multi...
  • -7 (7 voturi)    
    Hai, faceti spume ... (Luni, 29 iulie 2019, 20:24)

    bubaru [utilizator]

    Si copiii lui Johannis sunt in siguranta! Astia care dati minusuri spuneti voi unde sunt copiii presedintelui.
    Domnule presedinte, ca sa faceti ordine in tara asta ar trebui sa-l copiati sau sa-l clonati pe Erdogan.