Protest anunțat în Piața Victoriei, astăzi, de la ora 19.00: „​Pentru Alexandra. Împotriva unui stat nepăsător!”

de D.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 iulie 2019, 12:35 Actualitate | Esenţial


Alexandra
Foto: InquamPhotos / George Călin
​Un protest față de modul în are a fost gestionat cazul de la Caracal este anunțat pentru sâmbătă, de la ora 19.00, în Piața Victoriei. Manifestația a fost anunțată pe Facebook, sub titlul „​Pentru Alexandra. Împotriva unui stat nepăsător!”.

​„Azi ieșim pentru Alexandra. Copilul ucis la Caracal din cauza statului român. Azi ieșim împotriva indiferenței celor de la putere. A incompetenței lor, a lipsei de empatie. Azi ieșim să le spunem că ne-am săturat de ei. Că nu îi mai suportăm. Că îi urâm pentru că ne omoară zi de zi. Și, cel mai grav, ne omoară copiii. Ei ne omoară pe noi!”, se rată în descrierea evenimentului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














6986 vizualizari

  • +7 (21 voturi)    
    P$D In Ilegalitate (Sâmbătă, 27 iulie 2019, 12:39)

    un domn [utilizator]

    Iesiti in Strada !

    P$D MISCARE CRIMINALA !

    A DOVEDIT PE 10 08 2019 ! A DOVEDIT IN URMA CU 48 DE ORE !
  • +5 (15 voturi)    
    P$D =grupare criinală (Sâmbătă, 27 iulie 2019, 13:01)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    P$D=FSN=PCR, cei care au ordonat CRIMELE din 89. de la mineriada si jandarmeriada. POLITIA, JUSTITIA si JANDARMERIA sunt stâlpii statului securisto-mafiot.

    DEMISIA = sluga Dancila afata in solda Ciumei Rosii din Teleorman. Carmen Dan si sefi JANDARMERIEI trebuie CONDAMNATI pentru masacrele din august 2018.
  • -10 (20 voturi)    
    Nemernicie, minciuni, incompetenta (Sâmbătă, 27 iulie 2019, 13:10)

    vudejea [utilizator]

    Pe de o parte, nu am votat niciodata PSD dar e o nemernicie sa dai conotatii politice unei crime...Nu incercati sa denaturati tragedia asta in scopuri politice..In ordine, STS, procurorul prezent si militienii se fac vinovati de intarziere...Poate ca ar fi trait acel sufletel daca nu ar fi fost acest lant incredibil de incompetenta profesionala...STS minte de ingheata apele in sensul ca afisarea locatiei apelului o da instant calculatorul...Aceea e locatia primara iar locatia exacta necesita operare competenta...In Romania, numai incompetenti, nepoti si fini, in toate posturile asteaa la stat ce par neimportante..Operatorul de moment are toate mijloacele necesare pentru identificarea telefonului cu eroare de 15 metri pe orizontala si 6 pe verticala...Telefonul e un aparat de radio, de emisie receptie, care vrea sa se lege de toate statiile operatorilor si e respins de catre statiile ce nu-l identifica ca facand parte din propria retea, dar bazat pe efectul Doppler, triangularea se face instant si pentru o arja mica de eroare se impune operare suplientara fata de ce da calculatorul direct, dar trebuie sa stii cum, or numai berbeci, nepoate si fini ..Intocmai ca si in cazul Iovan
    • +10 (18 voturi)    
      Cine a Promivat Acei Militzieni ? (Sâmbătă, 27 iulie 2019, 13:22)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui vudejea

      Io ?
      Tu ?

      Sau P$D ?
      • -3 (13 voturi)    
        Comment sters de user (Sâmbătă, 27 iulie 2019, 13:57)

        Porumbelul Vidanjor [anonim] i-a raspuns lui un domn

    • +4 (14 voturi)    
      Taci! (Sâmbătă, 27 iulie 2019, 13:34)

      NoFive [utilizator] i-a raspuns lui vudejea

      Atit doar, taci, retrage-te, fa liniste.
      • +1 (9 voturi)    
        de ce? (Sâmbătă, 27 iulie 2019, 14:44)

        gpavel [utilizator] i-a raspuns lui NoFive

        nu sunt permise toate opiniile?(doar cele"bune")
  • -4 (18 voturi)    
    $rezist$ (Sâmbătă, 27 iulie 2019, 13:51)

    lider [utilizator]

    Iar au aparut idei cum sa dam guvernul jos, ca la "Colectiv", semneaza ...un grup de papusari care umbla dupa bani.
    • +7 (13 voturi)    
      Comment sters de user (Sâmbătă, 27 iulie 2019, 14:08)

      Porumbelul Vidanjor [anonim] i-a raspuns lui lider

  • +1 (13 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 27 iulie 2019, 14:22)

    #putrezist [anonim]