VIDEO Un preot din Republica Moldova a legat un câine de mașină și l-a târât pe asfalt

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 22 iulie 2019, 14:19 Actualitate | Esenţial


Caine tras cu lantul de masina
Foto: Facebook
Preotul Ghenadie Valuță din localitatea Anenii Noi, în Republica Moldova, a legat un câine cu un lanț de mașină și l-a târât pe asfalt. Imaginile au fost publicate de Asociația obștească pentru Protecția Animalelor fără Adăpost ALGA, scrie realitatea.md.



Scena a fost înregistrată duminică de mai mulți participanți la trafic, care au încercat să-l oprească. Pe asfalt se văd urme de sânge.

Preotul a încercat să argumenteze că patrupedul a mușcat un copil, iar el a vrut să-l scoată din localitate și, pentru a nu-și murdări mașina, l-a legat de ea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.














7578 vizualizari

  • -13 (23 voturi)    
    Foarte buna stirea (Luni, 22 iulie 2019, 14:23)

    an_drei [utilizator]

    Va rog mai punteti stiri de acestea utile. In felul acesta nici nu mai trebuie sa mai in bat capul cu CanCan..
    • +17 (19 voturi)    
      Uite o stire la nivelul exigentelor tale: (Luni, 22 iulie 2019, 14:46)

      Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui an_drei

      S-au tiparit carti de gramatica.
      • -10 (14 voturi)    
        scuze (Luni, 22 iulie 2019, 15:39)

        an_drei [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

        Scuza-ma ca nu am scris corect, scrisul in graba duce la geseli. Spor la biciuit preoti si vanat greseli gramaticale.
        • -1 (1 vot)    
          Hai sa-ti explic. (Marţi, 23 iulie 2019, 13:41)

          Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui an_drei

          "Sa mai in bat capul" nu e "scris in graba". Corect ar fi fost "sa imi mai bat capul", pentru ca stiu ca nu o sa verifici, dar sper ca o sa tii minte.
          • 0 (2 voturi)    
            multumesc (Marţi, 23 iulie 2019, 14:16)

            an_drei [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

            Sunt surprins de nivelul ridicat de inteligenta si abilitatile tale gramaticale. Poate reusim sa intram in contact sa ma inveti si pe mine.

            Pana atunci, sper sa ai ceva de spus si pe subiectul articolului.

            Crezi ca mai tarziu cand am citit nu am vazut ca am scris gresit? are HN functie de edit in comentarii? Dar fiecare are agenda proprie si se pare ca si tu o ai pe a ta. Si apropo, ai mai ratat una, in commentul anterior am scris "geseli". Poate faci un job full time din asta.
    • +11 (13 voturi)    
      Nu-ti place "umanitatea"??? (Luni, 22 iulie 2019, 15:09)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui an_drei

      Ca despre asta e stirea, despre cat de "umani" suntem noi oamenii.
      • -4 (14 voturi)    
        mda.. (Luni, 22 iulie 2019, 15:36)

        an_drei [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        Citeste toate celelalte comentarii si vei intelege scopul cu care a fost publicata aceasta stire. Bineinteles ca e oribila fapta, dar motivul pentru care vezi cum se mentioneaza tendentios ca "un preot" spune destule.
        Vin stiri de genul acestea despre preoti destul de frecvent cu dedicatie pentru ca toti acesti comentatori sa inteleaga ca in general preotii sunt asa. De fiecare data can acei 0.1% din preotii de genul acesta se manifeste se face galagie, si prostimea intelege cat intelege.
  • +8 (16 voturi)    
    Chinuie animalele (Luni, 22 iulie 2019, 14:43)

    telox [utilizator]

    Dar sa vezi ce virtuos se da atunci cand zice ca homosexualii sunt pacatosi.
  • +11 (17 voturi)    
    Minunat (Luni, 22 iulie 2019, 14:51)

    Piticot9 [utilizator]

    Alta satana in sutana!
  • +3 (7 voturi)    
    stire era daca se intampla invers! (Luni, 22 iulie 2019, 15:05)

    Antenistontel [utilizator]

    .
  • +1 (11 voturi)    
    Daca asa a vrut Domnu'... (Luni, 22 iulie 2019, 15:07)

    banel [utilizator]

    Cine suntem noi sa punem la indoiala vointa Domnului?
  • 0 (4 voturi)    
    Nu (Luni, 22 iulie 2019, 15:42)

    Alexa.99. [utilizator]

    puteati sa blurati imaginile sau pur si simplu sa nu faceti stire din asa mizerie cu un psihopat?
  • +7 (9 voturi)    
    Psihopat! (Luni, 22 iulie 2019, 16:12)

    Alui [utilizator]

    Omul ala e periculos! Va dati seama ca animalul a scheunat si urlat de durere pana a murit! Popa ala e in stare sa omoare si oameni fara sa clipeasca! Clar are nevoie de doctor!
    • +1 (3 voturi)    
      Am citit (Luni, 22 iulie 2019, 22:43)

      Nickson [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      ca cainele a ajuns la veterinar si acum este in afara oricarui pericol. Desi, cine stie cati psihopati mai sunt pe lumea asta.
  • +2 (6 voturi)    
    lipsa de educatie (Luni, 22 iulie 2019, 20:10)

    kaja [utilizator]

    In Marea Britanie sau Germania ar fi fost acuzat de maltratarea animalului, i s-ar fi deschis proces si, daca ar fi fost condamnat, pe langa amenda, i s-ar fi INTERZIS (in Anglia pe viata) sa mai detina vreun animal de Companie.
    Un caine cu probleme de comportament trebuie resocializat, exista terapeuti specializati si ORICE CATEL trebuie dus la scoala de dresaj.
    Aici animalul nu este cel cu blana … si are si grave probleme de educatie.
    • -3 (9 voturi)    
      Stire marca'HotNews' (Luni, 22 iulie 2019, 22:08)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui kaja

      E un apetit aparte al site-ului pt stirile despre preoti. Daca personajul din stire ar fi fost sculer-matriter, de exemplu,nimeni n-ar mai fi aflat de fapta. .Asa, lucrurile au capatat o turnura dramatica, chiar daca in subsolul stirii aflam ca animalul a muscat un copil..Va mai amintiti de copilul Ionut, baietelul omorat de o haita de maidanezi, acum cativa ani? Sunt sigur ca maidanezii au fost trimisi la resocializare si sunt acum animale model...
      • 0 (2 voturi)    
        Cu alte cuvinte... (Marţi, 23 iulie 2019, 10:28)

        misery [utilizator] i-a raspuns lui Altiro

        daca e cu preoti trebuie sa cenzuram stirea sau sa dam numai stiri bune. Iar daca un caine musca pe cineva trebuie tarat cu masina. Lasa-ma sa ghicesc, si tu esti in sutana?
  • +2 (4 voturi)    
    Ce bestie (Luni, 22 iulie 2019, 23:22)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Bestia aia cu chip de om... preot?