Băsescu: Ieri am avut ocazia să vedem "la lucru pentru recuperare de imagine" tandemul care va reprezenta PSD la viitoarele alegeri - Teodorovici pentru Cotroceni şi Dăncilă pentru Victoria

de MH     HotNews.ro
Duminică, 7 iulie 2019, 8:44 Actualitate | Esenţial


Traian Basescu
Foto: Hotnews
Fostul președinte Traian Băsescu comenteză apariția de sâmbătă a premierului Viorica Dăncilă alături de ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici, la Sulina, unde "s-au bălăcit cu picioarele în mare pentru a-şi trata bătăturile, au jucat tenis de masă și au respirat împreună briza sărată a mării". El spune că, în realitate, am văzut "la lucru pentru recuperare de imagine” tandemul care va reprezenta PSD la viitoarele alegeri: Teodorovici pentru Cotroceni şi Dăncilă pentru Victoria.

Tot weekend-ul, pe toate televiziunile am avut parte de imaginile destinate să-i umanizeze pe liderii PSD, iar actorii principali ai filmărilor au fost Viorica Dăncilă şi Eugen Teodorovici, scrie Băsescu, pe Facabook. "S-au <bălăcit> cu picioarele în mare pentru a-şi trata bătăturile, au jucat împreună tenis de masă, au respirat împreună briza sărată a mării după care au avut şi o întâlnire cu primarii cărora le-au mai <pansat> nevoia de bani cu ceva vorbe frumoase".

Fostul președinte afirmă că unii au tratat întâmplarea ca fapt divers, alţii au fost răutăcioşi la adresa celor doi, iar alţii au criticat apariţia, dar, în realitate, am avut ocazia să vedem "la lucru pentru recuperare de imagine” tandemul care va reprezenta PSD la viitoarele alegeri: Teodorovici pentru Cotroceni şi Dăncilă pentru Victoria.

"Vrea, nu vrea partidul, asta e! Şi dacă nu vrea partidul, are soluţii mai bune?", adaugă Traian Băsescu.

CITEȘTE ȘI:
Viorica Dăncilă, desculță pe plajă la Sulina. A jucat ping-pong cu Teodorovici și și-a amintit cum înota / Teodorovici le-a vorbit copiilor din tabără despre ciorba cu apă din Dunăre pe care o mânca el






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















8603 vizualizari

  • -24 (30 voturi)    
    animalul politic a simtit de unde vine pericolul. (Duminică, 7 iulie 2019, 9:30)

    demaGOGU [utilizator]

    ..."tandemul" poate fi intradevar cuplul de forta al anului electoral, daca vorbim de electoratul slab si slab-spre-mediu educat (majoritar in populatia de votanti)

    de urmarit.
    • +22 (30 voturi)    
      Ce sa urmaresti?!? (Duminică, 7 iulie 2019, 9:51)

      Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Un tandem de ipocriti care intr-un an au distrus o tara si chiar propriul partid?
      O fosta bibliotecara de scoala generala si un prostanac?
      Astia o sa mearga de la 20% la 10-12% atat.
    • +6 (10 voturi)    
      Asa cred si eu... (Duminică, 7 iulie 2019, 17:07)

      Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ... oricum, Basescu are inca simtul umorului si al realitatii.
    • +1 (5 voturi)    
      hahaha ! (Duminică, 7 iulie 2019, 20:07)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      pazea, ca e periculosi ! ;-)))
      tanda si manda s'au dat in stamba, s'au harjonit, sa le vaza boboru fatza umana.
      vazusi, e d'ai nostri !
  • +5 (13 voturi)    
    Imaginea asta bat-o vina (Duminică, 7 iulie 2019, 9:34)

    Ioko [utilizator]

    Noi avem bănuiala că băieţii ăştia sunt puţin încurcaţi de ce nu funcţionează nici un fel de propagandă că vedem că trec prin toate etapele pe rând fără să înţeleagă că povestea e undeva la mijloc aşa că vom încerca să explicăm epopeea băieţilor ăstora.
    ------------------------------------------------------------
    1) Au început cu varianta rapidă a bătăuşului mergând pe ameninţări şi sperieturi crezând că toţi se vor speria şi vor percuta de au sfârşit fugăriţi prin toată ţara de şi acum le e frică să mai iasă PSD-iştii din casă.
    2) Acuma sunt pe varianta Rabinului unde se dirijează în trimisul lui dumnezeu şi lovesc emoţional mergând pe ideea să nu faceţi ce facem noi şi ce vă zicem noi că vă zice dumnezeul că noi suntem trimişii lui aşa că terminaţi odată cu cârcoteala şi oferiţi-ne un gest de credinţă şi percutaţi măi oameni buni că aicea nu e vorba de neuroni şi de multă emoţie pe care să o înghiţiţi.
    3) Când se vor arde la prezidenţiale şi vor vedea că nici varianta cu popa prostul nu merge se vor întoarce la bază cum a făcut şi Dragnea şi o vor da pe parte aia cu inteligenţii şi vor scoate şabloanele şi grilele alea colorate de bătăuşul va rămâne cu gura căscată cât de inteligenţi par iar emoţionatul va fi orbit de atâtea grile şi şabloane colorate ca să nu mai spunem de ăia inteligenţi care vor da în îndoială de vor crede că sunt incompetenţi când vor vedea atâta inteligenţă pe care nici ei nu o vor înţelege, dar această variantă va fi folosită pe la alegerile locale.
    -------------------------------------------------------------
    Oricum ce înţeleg ei din toată realitatea e că ei sunt inteligenţi iar restul sunt prea proşti să aivă vreo urmă de inteligentă aşa că singurul vinovat va fi propaganda care nu o putem recepţiona pentru că suntem atât de proşti încât nu poate să ne-o transmită aşa că cred că pe la alegerile Parlamentare ne vor vorbi cât de rar pot ca la ăia bătuţi în cap în timp ce ne va arăta şabloane colorate ameninţându-ne că dacă nu ne
  • +9 (13 voturi)    
    doua blonde! (Duminică, 7 iulie 2019, 10:31)

    Antenistontel [utilizator]

    .
  • +7 (7 voturi)    
    Se vor face de ras (Duminică, 7 iulie 2019, 16:46)

    Dalinar [utilizator]

    Soon, psd va face opozitie 4 ani dupa care va disparea.