Codrin Ștefănescu, despre deținutul Liviu Dragnea: Muncește la garajul auto. El fiind inginer, se va descurca

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 3 iulie 2019, 13:39 Actualitate | Esenţial


Service auto
Foto: pixabay.com
Fostul lider PSD Liviu Dragnea va lucra la atelierul auto al Penitenciarului Rahova, unde execută pedeapsa de trei ani și jumătate de închisoare, a anunțat Codrin Ștefănescu. Acesta a mai afirmat că Dragnea nu se uită la televizor, potrivit Mediafax.

„Liviu Dragnea e un om puternic și se va adapta. Am înțeles că acum așa cum e prevăzut în lege, că deținuții au dreptul să muncească, muncește la garajul auto. El fiind inginer, se va descurca. Sunt multe lucruri de făcut, dar nu știu să dau detalii”, a declarat Codrin Ștefănescu, fost secretar general al PSD, la Antena3.

Potrivit acestuia, Liviu Dragnea nu se uită deloc la televizor și nici familia nu îi spune ce se întâmplă pe scena politică.

„Trăiesc cu speranța că ce zice și face - adică nu se uită la televizor și nici pe presa politică, numai cărți tehnice, de istorie. Mi-a spus că nu se uită la televizor și face un lucru foarte bun. L-ar apuca disperarea și o stare de angoasă să vadă cum se schimbă oamenii de pe o zi pe alta. (...) Va munci cât trei, tot conform legii - să fie consemnat că muncește, a mai spus Codrin Ștefănescu.

Comisia de la Penitenciarul Rahova a decis ca Liviu Dragnea să execute pedeapsa la această unitate de detenţie.

Liviu Dragnea ar putea să treacă la regim semideschis după executarea unei cincimi din pedeapsă. După această perioadă, comisia se va întruni din nou pentru a decide în ce unitate continuă Dragnea executarea pedepsei, însă Penitenciarul Rahova nu are regim semideschis.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















1636 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Codrine, (Miercuri, 3 iulie 2019, 13:48)

    txtx [utilizator]

    chiar nu ne intereseaza!!!
    (hotnews, nu mai pomeniti ce fac toate gunoaiele)
  • +4 (4 voturi)    
    Cu inca cativa ingineri in plus (Miercuri, 3 iulie 2019, 13:48)

    ruskimushki [utilizator]

    si vreo douazeci de maistri, ar iesi o fabrica. Se zvoneste ca personalul va veni treptat, in etape.
    Penultimul va fi soferul, ultima va fi agenta de circulatie "good all-round", care va avea si sarcina verificarii prizei.
  • +1 (1 vot)    
    Ce este moroiul? (Miercuri, 3 iulie 2019, 14:00)

    prec [utilizator]

    Hoțpătar, nu inginer....
  • +5 (5 voturi)    
    Karma (Miercuri, 3 iulie 2019, 14:23)

    mimiloi [utilizator]

    slugii perfecte care raspunde in acte cu numele de codrin stefanescu il aduce in aceeasi stare de acum citiva ani cind ii ducea oala de noapte lui nastase proaspat iesit din puscarie. Acum il asteapta pe dragnea sa iasa ca sa-i duca lui oala de noapte asa cum pe vremurile bune ii ducea lui vadim tucalul. Abia ajunsese si el intr-o functie in mareata ciuma rosie si buf! karma ii trage o lopata dupa scafirlia lui abjecta si il aduce inapoi la postura in care ii sta bine, aplecat din mijloc cu o oala de noapte plina de cacatul pe care l-a mincat ani buni din viata lui de vierme.
  • +2 (2 voturi)    
    rezista Liviule (Miercuri, 3 iulie 2019, 14:48)

    voxpopulix [utilizator]

    Liviule, stai linistit ca venim sa te scoatem.

    Sa treaca concediile si pregatim dosarul pentru licitatia pentru serviciile de transport.

    Daca nu se depun contestatii si stam bine cu mobilizarea in teren, pana la sfarsitul anului facem sutele de km(ca venim din toata tara) si acolo suntem.

    Bine, sa nu ne ia iarna prin surprindere ca atunci trebuie sa o lasam pana la primavara.

    PS. Ne gandeam sa accesam si niste fonduri EU pentr toata operatiunea dar stim ca nu-ti place metoda asa ca gasim fraieri locali de la care sa furam
  • +1 (1 vot)    
    inginer zici .... (Miercuri, 3 iulie 2019, 15:29)

    sareta [utilizator]

    Cu ingineri ca asta v-ati batut joc de aceasta meserie .Cine-s derbedeii care au infiintat fabricile de diplome ingineresti ? Publicati Lista celor care au nenorocit DEFINITIV invatamantul .
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru 4 zile (Miercuri, 3 iulie 2019, 15:42)

    unins [utilizator]

    lucrate va primi o reducere a pedepsei de o zi. Normal era sa munceasca nu pentru reducerea pedepsei ci pentru a-si plati cazarea, masa, lectiile de reeducare, paznicii, asigurari medicale, etc. De ce trebuie ca toate acestea sa i le plateasca oamenii care muncesc cinstit? Nu i-a jecmanit suficient cat a fost liber? D`aia infractorilor le place la puscarie.
  • -1 (1 vot)    
    Adica vrei sa spui..... (Joi, 4 iulie 2019, 8:12)

    gigiN [utilizator]

    ...crasmar !!!