Fostul primar Radu Mazăre, croitor la Penitenciarul Rahova

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 21 iunie 2019, 10:29 Actualitate | Esenţial


Mazare
Foto: Hotnews
Fostul primar al Constanței, condamnat la 9 ani de închisoare, va lucra la atelierul de croitorie al Penitenciarului Rahova, unde este încarcerat.

Mihai Mazăre, fratele fostului primar al Constanței, a spus, la Antena 3, că acesta a fost repartizat de o comisie a penitenciarului să lucreze la atelierul de croitorie, deși ar fi preferat atelierul auto.

"Am vorbit și astăzi cu el, mi-a spus că a fost repartizat de comisia din penitenciar să lucreze la atelierul de croitorie al penitenciarului. (...) El poate ar fi avut o preferință pentru atelierul auto, dar nu înseamnă că la atelierul de croitorie nu e bine. O să vadă cum se adaptează și dacă ar fi vreo problemă, poate face o solicitare să fie transferat la atelierul auto. Dar nu e decizia lui, e decizia conducerii penitenciarului", a afirmat fratele lui Radu Mazăre.

El a vorbit și despre căsătoria fostului primar, care se va cununa cu iubita sa, Roxana Mihalache, comisia penitenciarului acceptând solicitarea în acest sens. Ceremonia ar urma să aibă loc în jurul datei de 10 iulie, iar la aceasta pot lua parte, potrivit regulamentului penitenciarului, cel mult 10 membri ai familiei.

Fostul primar al Constanţei a fost extrădat din Madagascar pentru a-şi ispăşi pedeapsa de 9 ani de închisoare cu executare în România în dosarul retrocedărilor plajelor.

O comisie a Penitenciarului Rahova a decis, după ce s-a încheiat perioada de carantină pentru Radu Mazăre, ca fostul primar al Constanței să rămână în această unitate de detenție, în regim închis, până în anul 2021. Fostul edil se află în celulă cu trei persoane, doi cetățeni de origine turcă și un român.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















6617 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    O noua poveste (Vineri, 21 iunie 2019, 10:38)

    Soljenitin [utilizator]

    Cum este Croitorasul cel viteaz, acum va fi scrisa povestea "Croitorasul cel corupt" :-)
    • +4 (4 voturi)    
      7 șpăgi dintr-o lovitură! (Vineri, 21 iunie 2019, 10:58)

      Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Deși cred că Măzărel va avea parte în incinta peni-tenciarului de 7 altceva concomitent
    • +4 (4 voturi)    
      Colegi de inchisoare (Vineri, 21 iunie 2019, 12:38)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Gheorghe Gheorghiu -Dej seful PCR pana in 1965 cand a murit iradiat de rusi si Nicolae Ceausescu au fost inchisi impreuna la Tg Jiu in perioada 1940-1944. Acolo a devenit Ghe-Ghe-Dej mentorul lui Ceausescu si l-a invatat jmekerii de comunisti. Dragnea si Mazare pot repeta istoria PCR-PSD. Se invata unul pe altul jmekerii si pot sa scrie o carte de sfaturi pentru activistii PCRPSD. Sa nu fie prinsi.
      • +3 (3 voturi)    
        Vedeta hotnews? (Vineri, 21 iunie 2019, 14:39)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

        Radu Mazăre.Scârbos.
  • +4 (4 voturi)    
    :) (Vineri, 21 iunie 2019, 11:04)

    The_Dude [utilizator]

    Cum era bancul ala cu croitul sosetei? Unii fac calcaiul si el ...
  • +7 (7 voturi)    
    E bine si asa (Vineri, 21 iunie 2019, 12:10)

    simplueu [utilizator]

    Isi face costumele pentru urmatoarea parada si schiteaza carele alegorice.
    Pe cine credeti ca ca mai intereseaza un smanglitor? Sa mai scireti despre aceste exemplqre cand au averile confiscate. Pana atunci, stau la racoara, dar cand ies, conturile sunt pline.
  • +4 (4 voturi)    
    si sortulet (Vineri, 21 iunie 2019, 12:56)

    florian3619 [utilizator]

    plus servetele, cu dantelarie, monograma si broderii, ca sa-i stearga la dos pe Nicusor Constantinescu, Martin, si... nu ultimul pe lista - Livache Ei inca mediteaza la ce sa scrie pentru a candida la IAD, in 2020. Vedeti de ce referendumul pentru casatorie a cazut. S-au demascat ca imorali si farisei. Cred ca nu probabil, ci sigur: Alex, Roxana, Latrina si Irina vor avea de castigat oarece postume drepturi de autor ale scierilor de cainta ale acestor ipochimene.
  • +4 (4 voturi)    
    in 1989 (Vineri, 21 iunie 2019, 13:07)

    Toni_Romania [utilizator]

    Pt. asa delapidare in 1989 ar fi sapat santuri pe santiere, fara Tv sau telefon in celula.
  • -4 (4 voturi)    
    bani aruncati si cu mazare (Vineri, 21 iunie 2019, 13:41)

    credinciosul [utilizator]

    da-i optiunea dupa 6 luni,daca vrea sa fie liber sa plateasca prejudiciul+20% ca penalizari,pentru ce sa -l tii in parnaie mai mult de 6 luni daca plateste?i-a dat 4 ani ca lu Dragnea recidivistului care a lovit-o mai rau ca tyson pe fata aia din bloc,si a fost eliberat conditionat de 2 ori!da-i lu asta 15 ani minim,iar la hotii in costum da-le 6 luni+banii!pentru ce sa platesc gardieni cu 5000 lei si de la 50 ani pensie speciala de 5000 ca "sa pazeasca"acesti mari infractori!la fel si pt Borcea!investim in puscarii si gardieni in loc sa sortam ce este un pericol pt societate,(violenta,),iar restul repararea faptei si bratara si executarea pedepsei acasa.
    elimini si coruptia din puscarii pt ca astia corup gardienii pt telefon,pt eliberare cond,etc!
  • +3 (3 voturi)    
    Enough (Vineri, 21 iunie 2019, 14:44)

    Godzillagrrr [utilizator]

    HN, m-am saturat de « stiri » despre puscariasul Mazare.
  • 0 (0 voturi)    
    croitor? un croitor anonim? (Vineri, 21 iunie 2019, 23:08)

    revo [utilizator]

    Vai de mine, ce impolitete!
    Poate vrei sa zici Yves Saint Laurent, Armani, Versace, Pierre Cardin, Calvin Klein, Cavalli...