"Și eu sunt Liviu Dragnea": Protest cu câteva zeci de persoane, în față la Cotroceni, pentru eliberarea fostului lider PSD / „Stați ca proștii-n soare, Dragnea-i la răcoare!!”

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 16 iunie 2019, 14:35 Actualitate | Esenţial


Manifestatie pro Dragnea
Foto: Facebook
Un protest a avut loc, duminică, în fața Palatului Cotroceni, câteva zeci de persoane solicitând demisia președintelui Klaus Iohannis, dar şi eliberarea din închisoare a fostului președinte PSD Liviu Dragnea, transmite Mediafax.

Manifestanții scandează împotriva președintelui Klaus Iohannis și vor eliberarea fostului președinte PSD, Liviu Dragnea, din penitenciar.

Ei au adus pancarte cu mesaje precum "Și eu sunt Liviu Dragnea", "Jos statul paralel" sau "Liviu. Deținut politic. Libertate", susținând că fostul lider social democrat este deținut politic. Unii dintre protestatari au steaguri tricolore.

"Dragnea te iubim, noi ca tine nu găsim"; "Sunt alături de un om care a fost trimis în puşcărie", scrie pe alte pancarte, potrivit Agerpres.

Unul dintre protestatari, Petruţ Petreschioiu, de profesie inginer, declară că a venit la manifestaţie pentru un om care "merită tot respectul, pentru tot ce a făcut în ţara asta şi pentru oameni". "Doresc eliberarea lui, e clar că a fost un dosar politic - şi primul şi al doilea - deci e un abuz evident", a afirmat acesta.

Potrivit jandarmilor, protestul este unul spontan, nefiind autorizat de către autorităţi.

Manifestația a fost organizată pe rețelele de socializare, sub titlul ”Demisia Iohannis! Dragnea în libertate! Apel la Patriotism!”.

"Doar pentru patrioții adevărați !!!!!!!!! Nu degeaba s-au luptat stamosii noștrii pentru țară începând de la cei mai mari domnitori până la Liviu Dragnea! libertateeee Liviu Dragnea!!!! Jos Iohannis trădătorul/impostorul/dictatorul!!! Haideți să strângem rândurile și să îi arătăm sasului că nu îi aparțin aceste meleaguri și nu îi dăm voie să ne rupă țară!!!!!!!!", au transmis organizatorii pe pagina evenimentului.

Pagina de Facebook a protestului abundă de comentarii savuroase. Câteva dintre ele, mai jos:

„A INKEPUT SFRSITUL NEAMTALAUILUI, VOM VENI CU MILIOANELE SA AL DAM JOS!!! BRAVO DUAMNA SANTETI O MARE LUPTATOARE PENTEU DREPTATE! JOS IOHANIS NAZISTU SUS DRAGNEA PATRIOTU!!!!”

„DA PNL NEA LUAT PÎINE DE LA GURA SĂRACILOR, DAR PSD NEA DAT ÎNAPOI CE NE LUAT PNL! TREBUIE SĂ STRIGĂM, HOTIIIIIIIII ÎN GURA MARE CA SĂ NE AUDĂ CINE TREBUIE”

Un internaut încearcă să explice de ce a ajuns Liviu Dragnea la pușcări: „Dragnea a furat de la copii saraci. Tampit popor”.

Urmează imediat replica: „ce sa fure daca erau saraci retardatule. presedintele tau iohannis a furat copii si le a vandut organele si i a si violat...incurci informatiile”

Spre final, acest comentariu: „Stați ca proștii-n soare și Dragnea-i la răcoare!!”


















32973 vizualizari

  • +48 (58 voturi)    
    "noi ca tine nu găsim" (Duminică, 16 iunie 2019, 15:20)

    Nevermind [utilizator]

    Nu trebuia sa fie: "ca ca tine nu gasim"? :D
    • +25 (39 voturi)    
      asa e (Duminică, 16 iunie 2019, 16:42)

      minrest [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      Asa era varianta originala, dar au un corector cu 10 clase, platit pe statele Protectia Copilului, Teleorman, iar corectorul a modificat pancarta, fara explicatii.
      • -29 (39 voturi)    
        Pacat ca nu stim (Duminică, 16 iunie 2019, 18:20)

        Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui minrest

        cu cat a fost platit pe aceste state. Macar pensia lui Augustin Lazar o stim, interesant daca e platit pe statele Protectiei celor 6 case din Sibiu.
        • +22 (30 voturi)    
          Am înţeles (Duminică, 16 iunie 2019, 19:38)

          calincb [utilizator] i-a raspuns lui Mironescu Valeriu

          este o referire la Sibiu, deci ceva despre preşedinte şi una la Augustin Lazăr, deci despre justiţie. Ambele negative, cred, pentru că nu reiese din context prea clar.
          Dar nu aveţi şi o referire la Dragnea care a încercat să ne aducă în Evul Mediu, adică iobagi legaţi de glie la discreţia boierului?
          • +5 (9 voturi)    
            Stefan Dragnea are inca bani (murdari) (Duminică, 16 iunie 2019, 20:13)

            Eliberati Rusia de rusi [utilizator] i-a raspuns lui calincb

            Si el plateste acesti "demonstranti".
            Dupa ce banii furati de Fam Dragnea vor fi recuperati iar Stefan si Alexandra vor intra la puscarie, atunci se termina cu "protestele".
        • +3 (7 voturi)    
          marimile conteaza (Duminică, 16 iunie 2019, 23:16)

          Filbert [utilizator] i-a raspuns lui Mironescu Valeriu

          O stim si pe-a lui Gunoiel Toader, aduna cit Theresa May luna de luna
  • +43 (53 voturi)    
    adecvare (Duminică, 16 iunie 2019, 15:29)

    Filbert [utilizator]

    Doamna din poza trebuia sa poarte o foaie cu 'Je suis Irina'. Asa avea sanse sa mearga in vizita la Rahova, macar.
    • +28 (34 voturi)    
      Nu se vede? (Duminică, 16 iunie 2019, 16:49)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Filbert

      Dna e o distinsa soție de ex-securist, ex-turnător sau ex-activist pcr (=fsn). RO mai are incă multi hoti si complici la jaf care ii seamănă leit lui Dragneev. Unii au imunitate parlamentara, cum e imbuibata hoață Rov. Plumb (sau CPT, Vosganian, Corlatean si alti ticalosi ca ei - cărora le va veni vremea judecatii pentru hotia si ticalosiile lor).
      • -3 (5 voturi)    
        Moshu... (Luni, 17 iunie 2019, 9:24)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        Vezi ca Ciolos, al carui poserior il lingi cu ardoare, a spus asa "având în vedere cât de mulți români au colaborat sau au lucrat cu Securitatea, sigur se poate <<demonstra>> că există cel puțin o legătură între oricare dintre noi și Securitate".

        Asa ca mai incet cu pianul pe scari in legatura cu doamna respectiva ...
  • +37 (47 voturi)    
    ehhh (Duminică, 16 iunie 2019, 15:39)

    transpenibilus [utilizator]

    Si mazeta si Ciarli sau viermusul prec sunt Livyu Dragnia. Dar n-ai sa-i vezi in strada...
    • +17 (25 voturi)    
      nu (Duminică, 16 iunie 2019, 16:56)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

      le dau voie @xrogo, @cucuveauamov, @Gigi Kent, ...
      • +2 (4 voturi)    
        incomplet! (Duminică, 16 iunie 2019, 20:18)

        complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        i-ati uitat pe echidistantul, tony_ruzncia, etc, etc.
  • +36 (44 voturi)    
    Din câte imi aduc aminte... (Duminică, 16 iunie 2019, 15:41)

    rubberduck [utilizator]

    formula corectă a zicătorii „Dragnea te iubim, noi ca tine nu găsim" este, citez: „"Dragnea te iubim, că ca tine nu găsim".

    P.S. de fapt găsim în tomberonul istoriei.
  • +39 (49 voturi)    
    canicula (Duminică, 16 iunie 2019, 15:42)

    traiang [utilizator]

    Canicula vad ca dauneaza grav sanatatii Trebuie sa fie batalionul de pensionari ai lui Codrin Stefanescu,''fortosii''lui or fi pe la terase nu sunt de astfel de mizilicuri !!!
    • +23 (31 voturi)    
      "Si eu sunt Liviu Dragnea" (Duminică, 16 iunie 2019, 16:50)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui traiang

      Adica isi doresc sa fie si ei la puscarie? Ca asta e soarta lui. Sa se duca dupa el acolo atunci, macar asa avem mai putini paraziti sociali.
      • -20 (32 voturi)    
        Incercati sa sesizati (Duminică, 16 iunie 2019, 18:11)

        Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        justitia libera. Pentru ea nu e o problema sa bage pe cineva la puscarie, indiferent daca e sau nu vinovat.
        • +3 (7 voturi)    
          Pardon (Duminică, 16 iunie 2019, 21:50)

          Caligula [utilizator] i-a raspuns lui Mironescu Valeriu

          Nu exista justitie libera, exista justitie independenta. Justitia se face pe baza de dovezi, dupa reguli bine stabilite, si nu dupa spusul cuiva, indiferent ca se numeste imi_pasa_de_romania sau Liviu Dragnea. Si daca justitia greseste, ca orice institutie poate gresi, atunci exista cale de apel, inclusiv internationala.
          • +1 (7 voturi)    
            Felicitari! (Luni, 17 iunie 2019, 0:59)

            imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Caligula

            Unul dintre cele mai bune comentarii pe care le-am citit!!!!!!!!!

            +1 !!!

            Pacat ca nu toti pricep mesajul!
      • +2 (6 voturi)    
        nu neaparat! (Duminică, 16 iunie 2019, 20:20)

        complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        Nu se refera la stare curenta a lui Daddy (din pacate muut prea temporara!) ci la starea de baza, la principiu: si ei sunt hoti, sunt penali!
    • +17 (23 voturi)    
      Astia sunt pensionari de lux, proveniti din (Duminică, 16 iunie 2019, 19:34)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui traiang

      fosta Securitate, Melitizie si alte sinecuri tortionare.
  • +32 (44 voturi)    
    Super. (Duminică, 16 iunie 2019, 15:50)

    Alexa.99. [utilizator]

    Au niste texte de razi in hohote.
    Or fi luat 50, 100 lei, sau au mers din convingere, pentru ca li s-a stricat telecomanda si le-a ramas televizorul blocat, de ceva timp, pe Antena 3?
  • +23 (33 voturi)    
    Penibili. (Duminică, 16 iunie 2019, 16:08)

    asavreau [utilizator]

    Trebuiau să meargă la Rahova ca să-l consoleze pe Dragnea.De să-i faci,pesediști tâmpiți.Nu știu să facă strategie decât pentru furat.
  • +19 (27 voturi)    
    Pt. asa idioti, doar atat pot sa comentez... (Duminică, 16 iunie 2019, 16:48)

    naitza [utilizator]

    ):):): ):):):):
    • 0 (4 voturi)    
      dar nu, nu este de loc de ris (Duminică, 16 iunie 2019, 20:22)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui naitza

      Chiar daca nu sunt multi, nu sunt milioanele promise de Codrin, 'care sa se vada si de pe Marte", este tragic ca atatitia conationali de-i nostrii sar in apararea unui penal!
  • +26 (34 voturi)    
    Am si eu un mesaj... (Duminică, 16 iunie 2019, 16:54)

    Lucky1 [utilizator]

    ...pentru protestatarii pro dragnea:

    "Nu mai sta ca prostu'n soare,
    Stai cu Dragnea, la racoare!"
    • +10 (16 voturi)    
      Genial. (Duminică, 16 iunie 2019, 19:35)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Lucky1

      .
  • +7 (11 voturi)    
    I am... (Duminică, 16 iunie 2019, 16:55)

    Walking_dead [utilizator]

    ... Negan!
  • +18 (28 voturi)    
    Căldură mare! (Duminică, 16 iunie 2019, 17:02)

    BlackWhite [utilizator]

    Săracii de ei! Iată dovada că atunci când îți ia creierul foc, nici măcar pălăria nu te poate proteja!
    • +15 (21 voturi)    
      ce? (Duminică, 16 iunie 2019, 18:34)

      Cetateanu [utilizator] i-a raspuns lui BlackWhite

      ce sa ia foc? :)) :))
  • +11 (21 voturi)    
    E sigur: cine-i cu "Și eu sunt Liviu Dragnea" (Duminică, 16 iunie 2019, 17:07)

    ofCAER [utilizator]

    e indragostit/a de Irinuca...
    Pai ce alta explicatie?!
    • +1 (5 voturi)    
      intereanta persepectiva! (Duminică, 16 iunie 2019, 20:24)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui ofCAER

      NU mam gandit la spectul asta, dar in acest sens, as defila si eu cu lozinca respectiva!
  • +19 (29 voturi)    
    Astia-s Esentza Psd-ului (Duminică, 16 iunie 2019, 17:27)

    Dalinar [utilizator]

    Mazeta, tu care esti mah???
  • +24 (34 voturi)    
    si eu sunt liviu... (Duminică, 16 iunie 2019, 17:37)

    Enofereus [utilizator]

    i.e. am vilau pe doua strazi, amanta careia ii pot fi tata poate chiar bunic, vacante in brazilia, etc etc.
  • +13 (23 voturi)    
    ha ha ha ha ha..... (Duminică, 16 iunie 2019, 18:33)

    Coresponedntu [utilizator]

    asteptam relatarile Times New Roman si Kamikaze despre acest miting spontan...
  • +14 (24 voturi)    
    manifestatie pro coruptie (Duminică, 16 iunie 2019, 18:36)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Ce pacat ca prostia nu doare;ne-am redresa industria farmaceutica de analgezice !
  • -20 (32 voturi)    
    mda (Duminică, 16 iunie 2019, 18:37)

    cucuveauamov [utilizator]

    ma mir ca nu se spuneti ca sunt si stirbi, precum filosoful neamului; ce-i drept, nu sunt precum tinerii frumosi si liberi, informati (din jumatati de titluri de pe facebook), progresisti, schiori, plimbatori pe trotinete electrice si cu dantura perfecta. Viitor de aur tara noastra are!
    • +13 (23 voturi)    
      Sper ca . (Duminică, 16 iunie 2019, 19:28)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      .. ati observat ce draguti sunt jandarmii cu ei.
    • +18 (28 voturi)    
      Astia nu sunt stirbi, au pensii babane luate din (Duminică, 16 iunie 2019, 19:36)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      munca alora care sunt stirbi.
      • 0 (2 voturi)    
        Cum are Augustin Lazar? (Luni, 17 iunie 2019, 16:01)

        Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

        Sau de el ai uitat?
    • +3 (7 voturi)    
      Cu ai vostri sigur va fi de haur (Duminică, 16 iunie 2019, 20:48)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Btw, tu esti tzarza aia cu palarie??
  • +14 (24 voturi)    
    saltimbanci decrepiti, (Duminică, 16 iunie 2019, 18:39)

    ...!?! [utilizator]

    ramolismenti nostalgici!

    ,,Veacul nostru ni-l umplură saltimbancii și irozii"
    Mihai Eminescu.
  • +6 (14 voturi)    
    O proteza pt. DLN,ceva de scris,o unditza ? (Duminică, 16 iunie 2019, 18:50)

    Plagarus [utilizator]

    " Tinereii " istia au iesit de pe fundul Belinei
    " Timpul trece, orice-ar fi,
    Nimeni nu-l poate opri,
    Viața nu o poți minți.
    Dar rămâne-o mângâiere,
    Dragostea Irinucai mele " ( Irinuca L. )
  • +10 (20 voturi)    
    "je suis Dragnea" al maimutelor psd-iste (Duminică, 16 iunie 2019, 19:33)

    Maniu [utilizator]

    Dancila confunda sex cu Cex etc. Creaturile psd-iste nu reusesc decat sa maimutareasca realitatea. Grav e ca conduc Romania si destinele noastre, sau cat a mai ramas din ele.
  • +10 (20 voturi)    
    Nu si-au revenit din pumn ! Nu mai au texte, (Duminică, 16 iunie 2019, 19:39)

    deval [utilizator]

    nu stiu cine e Tatucul la vedere ............Dar, nu a vazut nimeni Drac mort !
    Da, ar trebui sa existe si un partid de stanga-stiu textul ! Ramaneti treji ca Ciuma Rosie se autoreproduce prin diviziune , de data asta la vedere ...Faceti ce si cat va pricepeti sa intarim partidele pe care le-am votat ! (Ma gandesc sa intru in partidul cu care am votat ca sa pun umarul si sa-i si supraveghez ....)
    • +3 (7 voturi)    
      sigur ca trebuie sa exste! (Duminică, 16 iunie 2019, 20:26)

      complet_retard [utilizator] i-a raspuns lui deval

      Sigur ca trebuie sa exste si un partid de stanga!

      Dar numai la noi, partidul care este urmasul komunistilor si care se pretinde de stanga are cel mai mare numar de milionari si miliardari, este un partid al oamenilro foarte bogati!
  • +1 (5 voturi)    
    Ghencea (Duminică, 16 iunie 2019, 20:15)

    TrueBlue [utilizator]

    De la Cotroceni au plecat la cimitirul Ghencea militar unde au pastrat un moment de reculegere.
  • -3 (5 voturi)    
    Da e nazist dragon (Duminică, 16 iunie 2019, 20:16)

    Lucian Ilea [utilizator]

    si urletu meu fioros se aude tare in jungla romanesca
    io sunt cel mai puternic din Romania
    nu Iohannis
    care e copac din Akasha
  • +4 (8 voturi)    
    Astea-s actiunile lui Dragnea (Duminică, 16 iunie 2019, 22:38)

    Alovi [utilizator]

    Pare ca s-a mai dezmortit din soc si acum incepe razboiul de uzura
  • +4 (8 voturi)    
    Rade Viorica de voi, (Duminică, 16 iunie 2019, 22:46)

    constan [utilizator]

    Ce cautati mai amaratilor la Cotroceni,mergeti acasa la umbra ca vi se voaleaza si ultimii neuroni .
  • +4 (8 voturi)    
    vai de capul lor... (Duminică, 16 iunie 2019, 22:55)

    sile1 [utilizator]

    ...2 ( doi ) neuroni ramasi si aia se chinuiesc zanateci !
  • +1 (7 voturi)    
    imi traduce cineva (Luni, 17 iunie 2019, 6:36)

    Antenistontel [utilizator]

    semnificatia punctelor din textul insailat pe pancarta?
    e ceva din gramatica orcilor?!
  • +3 (3 voturi)    
    Ar fi (Luni, 17 iunie 2019, 9:32)

    BehehePapu [anonim]

    Ar fi bine dacă ați fi numai voi proștii României !
  • +1 (1 vot)    
    da, este (Luni, 17 iunie 2019, 10:09)

    revo [utilizator]

    ... are mustata.