VIDEO Cluj: Steagul LGBT, în culorile curcubeului, călcat în picioare la mitingul pentru familie

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 15 iunie 2019, 14:39 Actualitate | Esenţial


Steag LGTB
Foto: pixabay.com
Steagul LGBT, în culorile curcubeului, a fost călcat în picioare, sâmbătă, la Cluj, la mitingul pentru familie organizat de Noua Dreaptă în Piața Avram Iancu, cei peste 100 de participanți cerând stoparea căsătoriilor și adopțiilor pentru cuplurile homosexuale, transmite corespondentul Mediafax.

Participanții la mitingul pentru familie s-au adunat, sâmbătă, în Piața Avram Iancu din Cluj-Napoca având steaguri tricolore, dintre care unul de mari dimensiuni, și ale organizației Noua Dreaptă, dar și bannere cu mesaje precum „Stop parteneriatelor, căsătoriilor, adopțiilor homosexuale”, „Rușine Iohannis”, „Familia este întemeiată pe căsătoria dintre un bărbat și o femeie”, „Cluj nu este Sodoma”, „Azi homosexualii, mâine poligamii. Stop”, „92% dintre români au votat pentru familia naturală”.

Aceștia au rostit rugăciunea „Tatăl nostru” și au scandat „Uniți salvăm familia naturală”, „Uniți, salvăm, familia creștină”, „Credința, familia, patria”, „Noi nu suntem un neam degenerat”, „Vrem normalitate, nu perversitate”, „Adevărul vrei nu vrei, omul nu se naște gay”.

Câteva persoane au călcat în picioare steagul LGBT, în culorile curcubeului, așternut pe jos în piață.



Președintele organizației Noua Dreaptă, Tudor Ionescu, a declarat că prin mitingul pentru familie se dorește a fi vocea celor care au votat „Da” la referendumul de anul trecut pentru familia tradițională și pentru căsătoria dintre un bărbat și o femeie.

„Vrem să ne arătăm și opoziția față de marșul homosexualilor care va avea loc sâmbătă după amiază la Cluj-Napoca, o manifestare scârboasă. Primăria a făcut un pas înapoi și a cedat centrul, cu consecințe care vor avea loc anii următori. O astfel de manifestare nu ar fi trebuit autorizată. Faptul că unii oameni se mândresc cu o perversiune sau cu o orientare sexuală ni se pare ridicol. Probabil că, în curând, vom vedea și parade ale poligamilor, ale onaniștilor, zoofililor. Clujul nu se poate mândri cu o astfel de paradă a homosexualilor, care este o rușine”, a spus Ionescu.

La miting a participat și fostul primar al Clujului, Gheorghe Funar.

















8826 vizualizari

  • +22 (54 voturi)    
    Mai sunt (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 15:06)

    Alexa.99. [utilizator]

    si de-astia, vai de capul lor.
    Ce sa le faci? Are si omul cavernelor dreptul sa se exprime.
    E panica pe ei, ca vin homosexualii si le fura copiii.
    • -13 (47 voturi)    
      de acord (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 16:18)

      sorinnc [utilizator] i-a raspuns lui Alexa.99.

      si pe acelasi principiu nici LGBT nu ar trebui sa faca o parada.
      Nici cei care sunt hetero nu fac parade in care sa se mandreasca de orientarea lor sau sa o promoveze.
      • +16 (32 voturi)    
        Pai ei sunt cei discriminati!!!! (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 17:46)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui sorinnc

        Ca n-ai vazut hetero discriminat in Romania pt orientarea lui sexuala, nu? Ar fi si culmea, in Patria Fundamentalistilor Ortodocsi!!!
  • +17 (43 voturi)    
    Intrebare (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 15:13)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Sigur 92% din romani au votat pentru asta sau 92% dintre participanti? Parca tin minte ca nici in 2 zile cu tabeltele deblocate non stop nu au fost la fel de multi participanti ca la europarlamentare.

    Poate gresesc...

    In rest, sa traiasca ura, violenta, intoleranta, brutalitatea, extremismul, radicalii, si orice "fobisti".

    Nu zic ca aprob LGBT, dar, pana la urma, fiecare cu treaba lui, iar daca mie sau familiei mele nu ne fac rau, eu de ce sa am ceva cu ei?!

    Eu cred ca tara asta are probleme mai mari decat niste persoane care se iubesc "altfel". Cat despre a compara LGBT cu zoofili, mi se pare extrem de deplasat. Ma mir ca nu i-a comparat cu pedofili, tinand cont de ce mentalitate au acesti cetateni plini de ura.

    Cat despre mesajul "crestin", unde teoretic ar trebui sa persiste iubirea aproapelui, toleranta si iertarea, imi place violenta si lipsa de empatie de care dau dovada. Ipocrizia este mare.
    • +20 (34 voturi)    
      Cauta si vei gasi... (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 16:04)

      Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      https://www.hotnews.ro/stiri-esential-22744579-bec-referendum-2018-prezen-vot-fost-20-41-referendumul-pentru-familie-nu-ndeplinit-condi-iile-validare.htm.

      --------------------------------------------

      Daca intr-un oras ca Clujul cu 330.000 de locuitori au protestat 100 de persoane, cred ca situatia nu e deloc ingrijoratoare (atat timp cat nu se recurge la acte de violenta, distrugeri, incendii, etc)
      In realitate sunt chiar mult mai multi care sunt impotriva "curcubeului" dar totusi considera ca nu merita sa iasa in strada impotriva lor.
      Chiar si in cele mai "libertine" state, ca Olanda, Belgia sau Danemarca exista o parte a populatiei care nu-i agreeaza pe homosexuali.
      Dar merg pe ideea: nu-mi plac, nu le sustin inclinatiile sexuale, nu ma amestec printre ei, dar nici nu protestez impotriva lor, pt ca pur si simplu nu-i consider o amenintare, nici pt familie si nici pt societate in general.
      • +10 (18 voturi)    
        Yup (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 19:08)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

        Exactly my point.
  • +10 (34 voturi)    
    E mare gradina... (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 15:39)

    Caligula [utilizator]

    S-or fi rugat "Tatal nostru", dar s-au gandit "Mama voastra". In rest, toate lozincile astea descriu practic un grup obsedat sexual. Dar romanul e totusi tolerant prin fire...
    • -12 (18 voturi)    
      Poate "Mama Voastra" cum zici (Duminică, 16 iunie 2019, 0:47)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Caligula

      dar macar aveau (au?) o mama.
      Peste cativa ani nici atat nu mai poti spune de frica sa nu-i discriminezi..
  • -20 (38 voturi)    
    bravo (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 16:58)

    martel55 [utilizator]

    pe niste extrmisti minoritari (1-2%?) care insista ca anormalitatea lor sa fie impusa majoritatii ca normalitate, asa trebuie sa ii tratezi, asa cum te trateaza ei, agresiv, violent, jignitor, asa trebuie sa li se raspunda unora care vor sa ne intoarca in antichitate cu ideologia lor pretins prgresista
    • +11 (27 voturi)    
      Vezi ca postezi de pe un device (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 17:49)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui martel55

      la al carui origini se afla Turing, gay tratat chimic de Justitia Britanica dupa ce descifrase Enigma si a salvat zeci de milioane de vieti.
      ps: si sincer, te-a fugarit agresiv pe tine un gay pe strada sa te juganeasca !!!! hahahahaha
    • +2 (20 voturi)    
      Nu (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 18:03)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui martel55

      Astia se strapung cu sabia proprie. Cred, ca de aia exista paradele gay. La urma urmei, sunt un spectacol la care te poti distra si minuna, ca la parada. Ce pot oferii bigotii? Jigniri si amenintari? Tribunale si judecati crunte? Nu au cum sa concureze cu spiritul liber. Si asa a fost intotdeauna.
    • +10 (26 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 18:43)

      [anonim] i-a raspuns lui martel55

  • +10 (28 voturi)    
    acesti retardati ar trebui arestati. (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 18:28)

    Coresponedntu [utilizator]

    Pentru incalcarea drepturilor omului , pentru ura, instigare la violenta impotriva unor minoritati sexuale sau de orice fel acesti retardati ar trebui arestati si bagati la racoare ... De ce nu demonstreaza impotriva pedofililor cu barba din BOR care fac sex neconsimtit cu minori sechestrati sau oferiti pomohacilor de parinti spre mangaiere? de ce nu demonstreaza contra sarlatanilor cu barbi care vand himere si basme privind mantuirea acordata de personaje stiintifico/fantastice care ar fi inviat dupa ce au intrat in putrefactie a 3/a zi? de ce nu demonstreaza contra excrocilor iubitori de galbeni care exploateaza financiar naivitatea oamenilor incuiati care mai cred in Romania ca banii platiti pentru a linge cadavre si nu stiinta pot vindeca? m.....e BOR !
    • 0 (2 voturi)    
      Auzi, mey (Luni, 17 iunie 2019, 12:47)

      Ark_ro [utilizator] i-a raspuns lui Coresponedntu

      retardatule! M..e sa-si ia m..a care te-a fatat atat de grobian, nu biserica nationala! Invata in mm putin istorie, ca sa intelegi ce a insemnat de-a lungul istoriei aceasta biserica pentru poporul roman! Hai cu cenzura acum!
  • +7 (15 voturi)    
    Trebuie sa recunoastem, totusi, ca... (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 19:44)

    Cataleya [utilizator]

    ...printre astia de la LGTB exista si "elemente periculoase"

    https://www.youtube.com/watch?v=MG-rnGUnrPs
    • -10 (18 voturi)    
      Distractie si glume, pana e serios (Sâmbătă, 15 iunie 2019, 22:34)

      Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Invit cititorii sa se informeze despre Desmond Napoles, Lactatia, the Drag Queen Story Hour, Ari Dennis, D, Bill Whatcott. Mai pot da zeci de exemple de predicatori crestini loviti de homosexuali sau arestati pe baza de acuzatii false. Apoi sa ne intrebam de ce nu aflam din presa despre aceste cazuri, dar trebuie sa aflam ca cineva a calcat un steag.
      • +6 (12 voturi)    
        Excese oribile dar excese oribile se intalnesc (Duminică, 16 iunie 2019, 9:58)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

        la tot pasul in lumea "normalilor", a "majoritarilor" ! Ne anulam unii pe atii ? Nu ! Luptam, militam impotriva exceselor !
        • -6 (12 voturi)    
          Dar (Duminică, 16 iunie 2019, 13:49)

          Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Diferenta este tratamentul de care se bucura unele cazuri si altele in presa.
  • -12 (22 voturi)    
    De ce trebuie calcat in picioare steagul LGBT (Duminică, 16 iunie 2019, 1:14)

    Setalcott [utilizator]

    1. Daca, sa zicem, persoanele au un drept de a nu fi discriminate, ideile nu au acest drept. Dimpotriva, avem datoria de a discrimina impotrina ideilor false, in cazul de fata ca homosexualitatea ar fi o orientare alternativa, pe acelasi plan cu heterosexualitatea. Este ca si cum am spune ca nu stim cate degete are specia homo sapiens, pentru ca cineva si-a pierdut un deget.
    2. LGBT nu e o identitate, ci o ideologie perversa ajunsa dogma oficiala, propagata in mintile celor multi si mediocri, care gandesc in principal cu afectele, iar afectele sunt cel mai usor de manipulat, in special in ziua de azi cu televizor, facebook si twitter
    3. LGBTismul, ca expresie a teoriei critice, corupe gandirea pana in stratul cel mai fundamental. Conceptul de egalitate in fata legii, de exemplu, care insemna ca justitia trebuie sa trateze cele similare in mod egal si cele nesimilare in mod inegal, s-a inserat fraudulos sa declare o egalitate metafizica intre concepte antropologice, unde nu avea absolut nici o jurisdictie. Aceasta a fost posibil deoarece in societatea noastra, care se crede super-rationala, adevarul este stabilit nu de cine aduce cele mai bune argumente, ci de cine e mai minoritar si mai oprimat.
    4. Activistii LGBT calca in picioare onoarea semenilor lor de cate ori acuza de homofobie. Companiile private si statele occidentale ma discrimineaza de cate ori imi baga sub nas steagul respectiv, ca vreau sa imi cumpar bilet de avion, de autobuz, sa fac online banking, sa trimit un e-mail, sa caut ceva pe youtube sau sa ma duc la o ambasada.
    5. Activistii LGBT sunt cele mai nesuferite, intolerante, tiranice si nedrepte fiinte, in timp ce beneficiaza de cea mai neprihanita imagine publica.
    • -13 (21 voturi)    
      Inca (Duminică, 16 iunie 2019, 4:41)

      Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

      6. Heteronormativitarea trebuie mentinuta Un sondaj recent Gallup estimeaza ca cei care se identifica LGBT sunt 4.5%, o dublare de cand s-a intensificat propaganda. In cea mai distructiva interpretare, schimbarile culturale au determinat cresterea numarului persoanelor LGBT. Aceasta ipoteza este sustinuta de afirmatiile activistului Francis DeBernardo: ”Oamenii nu au genul ales de natură, așa cum afirmă Vaticanul: ei îl descoperă prin experiențele pe care le trăiesc." In cea mai generoasa interpretare, ca numarul persoanelor LGBT nu a crescut, ci doar identificarea ca atare, abolirea heteronormativitatii a dus deja la redefinirea casatoriei si permeaza toate domeniile, pana la distrugerea stiintei. Iata ce scrie intr-un "articol stiintific": "Taking a cultural studies viewpoint, the article focuses on present evolutionary biological accounts, and explores the ableist and speciesist assumptions that frame evolutionary biology. The article investigates how these accounts invoke a feeling of belonging to the animal world in ways which reinforce the idea that only a particular kind of body is species-typical of humans."
      7. Ideologia LGBT e in contradictie ireconciliabila cu libertatea de constiinta si religioasa.
      • +11 (17 voturi)    
        propaganda religioasa (Duminică, 16 iunie 2019, 8:46)

        Coresponedntu [utilizator] i-a raspuns lui Setalcott

        "Sfintia" ta, cu o singura afirmatie sunt de acord, culmea, chiar cea a Vaticanului: ”Oamenii nu au genul ales de natură, așa cum afirmă Vaticanul: ei îl descoperă prin experiențele pe care le trăiesc". Aici Vaticanul are dreptate, genul este oferit de natura sau mai bine zis, de modul in care se joaca natura cu evolutia. Homosexualitatea s-a manifestat intotdeauna de-a lungul istoriei si in cazul rasei umane si in cazul regnumului animal. Iar drepturile LGBT se suprapun si nu contrazic libertatea de constiința, libertatea religioasa fiind de fapt libertatea de a-ți alege un stapan, de a crede in fantasmagorii ignorand principiile stiintifice...
        • -5 (13 voturi)    
          Deci (Duminică, 16 iunie 2019, 13:53)

          Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui Coresponedntu

          suntem de acord ca identitatea de gen e o bazaconie,si ca atare ideologia LGBT nu e nici macar consecventa.
  • +10 (16 voturi)    
    Lozinca la miting : (Duminică, 16 iunie 2019, 9:37)

    Susufler0 [utilizator]

    "92% dintre romani au votat pt familia naturala" !

    Poate 92 din cei 100 de participanti la miting, ceea ce e nasol pt ca inseamna ca aveti 8 printre voi care va tradeaza !:)))
  • -8 (10 voturi)    
    Looserilor... (Duminică, 16 iunie 2019, 22:51)

    Ark_ro [utilizator]

    .or sa va iasa pe nas toate deviatiile astea! Anormalitatea ramane anormalitate oricum o impachetati voi! Asa ca marsh in cur...cubeul vostru! Sunt foarte curios daca se publica.....
    • +1 (5 voturi)    
      Looserilor... (Luni, 17 iunie 2019, 7:40)

      sorin27 [utilizator] i-a raspuns lui Ark_ro

      ati luat-o in freza la referendum. Cantati la alta masa....
      • -2 (4 voturi)    
        De luat in freza... (Luni, 17 iunie 2019, 13:11)

        Ark_ro [utilizator] i-a raspuns lui sorin27

        o sa vedem cine si-o ia pana la urma! Dar sa nu plangeti mai tarziu!