VIDEO Ministrul Tineretului, fumând în ședința CEx PSD: Din reflex am aprins-o

de MH     HotNews.ro
Joi, 13 iunie 2019, 18:30 Actualitate | Esenţial


Bogdan Matei
Foto: Digi Sport
Ministrul Tineretului și Sportului, Bogdan Matei, a fost surprins fumând la şedinţa Comitetului Executiv al PSD care a avut loc la Parlament. Explicația ministrului a fost că este "fumător înrăit" și că și-a aprins țigara "din reflex".

Ministrul Tineretului şi Sportului şi-a aprins o ţigară în timpul Comitetului Executiv PSD, potrivit unor imagini transmise chiar de către reprezentanţii partidului. Potrivit legii, fumatul în toate spaţiile publice închise este interzis.

Explicația ministrului a fost că este "fumător înrăit" și că și-a aprins țigara "din reflex". "Din reflex mi-am aprins-o. Mi-am dat seama de gest și am stins-o", a declarat, pentru Mediafax, ministrul Bogdan Matei.

















2654 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    Asa se numeste ..., (Joi, 13 iunie 2019, 19:00)

    gigiN [utilizator]

    .... nesimtirea in psd,reflex ???
    • +4 (4 voturi)    
      . (Joi, 13 iunie 2019, 21:05)

      theo667 [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      Din reflex , a crezut ca este in birou la ministerul personal.
  • +4 (4 voturi)    
    despre curatenie (Joi, 13 iunie 2019, 19:17)

    ber [utilizator]

    Daca in sala de sedinta erau scrumiere pe mese inseamna ca e grav: cineva a incalcat cu buna stiinta legea care interzice fumatul in spatii publice. Daca nu erau scrumiere, insemna ca deputatul a dat scrumul pe jos si e pasibil de o penalizare consistenta.
  • +6 (6 voturi)    
    saracul, nici macar nu a inteles.. (Joi, 13 iunie 2019, 19:54)

    pehash [utilizator]

    Ministrul Tineretului si Sportului se scuza ca este fumator inrait si isi aprinde tigara "din reflex". Probabil ca asta a fost si criteriul de promovare in functie.
  • +3 (3 voturi)    
    Ministru care încalcă legea. (Vineri, 14 iunie 2019, 8:53)

    asavreau [utilizator]

    De ce ne mai mirăm că treburile merg prost.Dacă vrem să ne fie bine să nu mai votăm PSD-ALDE.Sunt numai oameni care încalcă legea,adică infractori,lipsiți de bun simț.
  • +1 (1 vot)    
    Dupa 4 ore de sedinta cu Dancila, (Vineri, 14 iunie 2019, 11:54)

    John M. [utilizator]

    as fi tras si o dusca de palinca!
    • 0 (0 voturi)    
      Adică după Cex care seamănă cu sex-ul? (Vineri, 14 iunie 2019, 13:35)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      Un pui de somn poate îi linișteau gândurile,după efortul depus.Nu de gândire!