Fostul șef al Secției de anchetare a magistraților Gheorghe Stan, numit de PSD judecător la CCR, vrea să îi fie rezervat un post de procuror la secția specială

de MH     HotNews.ro
Miercuri, 12 iunie 2019, 17:40 Actualitate | Esenţial


Gheorghe Stan
Foto: Agerpres
Fostul șef al controversatei Secții de anchetare a magistraților, Gheorghe Stan, numit judecător la Curtea Constituțională, pentru un mandat de 9 ani, a cerut să îi fie rezervat un post de procuror la secția specială, până la încetarea mandatului de la CCR. Solicitarea acestuia va fi discutată de Consiliul Superior al Magistraturii.

În ședința de miercuri, Secţia pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii a luat act de demisia procurorului Gheorghe Stan, numit judecător la Curtea Constituțională începând cu data de 15 iunie, și a decis să îi trimită președintelui Klaus Iohannis propunerea privind eliberarea acestuia din funcţie, prin demisie.

Gheorghe Stan a cerut să îi fie rezervat un post de procuror la secția specială de anchetare a magistraților, până la încetarea mandatului de judecător la Curtea Constituţională, iar Secţia pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii a hotărât sesizarea Plenului CSM pentru "dispunerea măsurilor legale" cu privire la această solicitare.

Gheorghe Stan a fost numit de Camera Deputaților - la propunerea PSD - în funcția de judecător la Curtea Constituțională, pentru un mandat de 9 ani. Procurorul Gheorghe Stan a condus, alături de adjuncta sa, Adina Florea, Secţia specială pentru investigarea magistraţilor și a fost procuror-adjunct al Inspecţiei Judiciare.

















9382 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    Să facă o listă.Ce oameni avem la CCR! (Miercuri, 12 iunie 2019, 17:53)

    asavreau [utilizator]

    Individul se vrea nemuritor.După 9 ani la CCR ar putea ieși la pensie și lasă locul unuia tânăr și cu putere de muncă.În funcții publice viața este dulce,nu se dau plecați toți boșorogii și babele.
    • -1 (5 voturi)    
      De ce să iasă la „pensie”??? (Miercuri, 12 iunie 2019, 22:31)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Simplul fapt că există indivizi ca tine care acceptă așa ceva îi încurajează pe nenorociți să mențină aceste „pensii.
      • -1 (3 voturi)    
        Asa este! (Joi, 13 iunie 2019, 2:41)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui prec

        Sa nu iasa la pensie: sa aiba si pensie si salariu!
        • -2 (2 voturi)    
          Tu ești mai pesedos ca „asavreau”. (Joi, 13 iunie 2019, 10:27)

          prec [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          Nici în glumă nu trebuie spus așa ceva.
  • +5 (11 voturi)    
    C E V R E A !!!??? (Miercuri, 12 iunie 2019, 17:57)

    prec [utilizator]

    Tupeu' borfașilor nu are limite!!!!
    Dar nu mai bine reactivăm Doftana și-i rezervăm un loc acolo. Lui, lui Buboșel, lui Ciordache, Nicolicea și la restul de mari experți în drept.
    • -2 (4 voturi)    
      hehe (Miercuri, 12 iunie 2019, 19:50)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Viermus, iar ai uitat de pensii speciale si 45 de ani, iar ti-a taiat Kuzmin ziua de postacit :-)

      Bea o votca sa nu-ti plezneasca teasta de nervi :-) )))
      • -1 (3 voturi)    
        Hăndele, se dărâmă șandramaua ciumei roșii. (Miercuri, 12 iunie 2019, 22:29)

        prec [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

        Ce dreaqu te vei face atunci!?
    • 0 (2 voturi)    
      prec (Joi, 13 iunie 2019, 12:07)

      sile1 [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Tu ce jocuri faci pe aici ?

      Suferi de dedublarea personalitatii sau incerci sa-i faci pe unii mai slabi de "inger" (si s-ar parea ca reusesti, dovada voturile pozitive ) sa creada cum ca n-ai fi un postac inregimentat al unei parti dintrun partid mai de stanga ?

      Oricum, dupa cum manipulezi, esti un postac putin mai inteligent decat altii din echipa ta.
      • -1 (1 vot)    
        Faraoane, postac este tac'tu. (Joi, 13 iunie 2019, 12:22)

        prec [utilizator] i-a raspuns lui sile1

        Și cu mamițica ta. Știm, cu așa părinți, tu nu esti deloc.
        Faptul că mai există indivizi care spun adevărul îi supără pe alde din acesțtia plătiți de ciuma roșie. Țara are nevoie de dobitoci care să voteze după cum li se dă pomana și să creadă ceea ce li se zice.
        Ghinion, faraoane, ghinion.
        „Dedublare”, „manipulare”.... V-au trimis la un curs rapid de școlarizare? Hai, nu te rușina și recunoaște.
        • 0 (0 voturi)    
          amice (Vineri, 14 iunie 2019, 17:50)

          sile1 [utilizator] i-a raspuns lui prec

          M-ai convins ... m-am inselat !

          Nu esti nici postac si nici putin mai inteligent.

          Esti doar ceea ce esti....adica un tip grobian care
          face spume la gura atunci cand efectul pastilelor se termina si se apuca sa scrie golanii pe internet!

          Hai pa !
      • -1 (3 voturi)    
        E pnl undercover!:) (Joi, 13 iunie 2019, 16:51)

        yol [utilizator] i-a raspuns lui sile1

        Adica partea mai putin mirositoare a PSD-ului.
  • +9 (11 voturi)    
    . (Miercuri, 12 iunie 2019, 18:33)

    theo667 [utilizator]

    Sclavul asta chiar se asteapta ca plantatia SS unde a prestat cu zel sa mai existe peste 9 ani?!
  • +9 (11 voturi)    
    Poate că CSM ar trebui să-i rezerve (Miercuri, 12 iunie 2019, 19:10)

    Rescator [utilizator]

    insolentului bolșevic,peste nouă ani,un loc la
    Cimitirul Sfânta Vineri.Mare nesimțire trebuie să ai
    ca să ceri rezervarea unui post peste nouă ani.
    Peste doar un an Secția Specială-NKVD nu va mai
    exista.
  • +2 (4 voturi)    
    ticalos (Joi, 13 iunie 2019, 10:02)

    Ilidia [utilizator]

    Dupa ce a fost "rasplatit"de PSD ptr. ticalosiile facute alaturi de A.F.,cu un loc la CCR, acum vrea sa i se pastreze locul. Cata nesimtire...