Mazăre se va căsători în penitenciar. Fratele fostului edil: A cerut-o prin telefon/ După căsătorie, va fi nașul colegului de celulă

de MH     HotNews.ro
Vineri, 7 iunie 2019, 14:58 Actualitate | Esenţial


Radu Mazare (foto arhiva)
Foto: Agerpres
Radu Mazăre și-a cerut în căsătorie iubita și ar urma să se căsătorească în penitenciar luna viitoare, iar după căsătorie va fi nașul colegului său de celulă de la Rahova, spune fratele fostului primar al Constanței. Mazăre și-a cerut iubita prin telefon și, la ceremonie, va purta același costum pe care îl poartă atunci când merge în fața instanței.

Mihai Mazăre a spus că fostul primar ar vrea să se căsătorească de ziua lui (5 iulie), când va împlini 51 de ani, dar nu depinde de el, ci de conducerea penitenciarului, care trebuie să îi accepte solicitarea.

"După ce ei doi se căsătoresc, urmează să cunune și să fie nașii colegului lui de celulă, care și el vrea să-și ceară prietena în casătorie. O să fie două nunți într-una. Nu o să fie o petrecere. Eu vin, da. Nu știu care e regulamentul, cum pot veni invitații. Trebuie să mă ocup de verighete și mai am și sarcini pe care mi le-a dat”, a declarat Mihai Mazăre, citat de Mediafax.

Potrivit acestuia, colegul de celulă al lui Mazăre nu este o persoană cunoscută. Radu Mazăre este cazat în celula din Penitenciarul Rahova cu alți doi deținuți, unul care a fost extrădat, la rândul său, din Londra, și altul care a fost închis pentru evaziune fiscală, a mai spus Mihai Mazăre. "El (Radu Mazăre, n.r.) stă în cameră cu un băiat care a fost adus din Londra, am înțeles extrădat cu proces și cu încă un domn cam de vârsta lui care nu stiu exact ce are, o problemă de evaziune fiscală. S-au acomodat foarte bine”, a adăugat fratele fostului primar al Constanței.

Mihai Mazăre a explicat și cum fostul primar și-a cerut iubita în căsătorie: "Prin telefon a cerut-o. Nu cred că a îngenuncheat”.

Cât despre ținuta de la nuntă, Mazăre va purta costumul pe care îl are cu el în penitenciar și cu care merge la instanță. "Nu are ce să facă cu două costume acolo. O să folosim același costum. (...) Încă nu s-a decis cine o să fie nași. Nu știe cum se poate face cununia religioasă și dacă poate să vină cu nași, cu preot aici. Din ce știu, sunt 10 persoane (au voie să participe). Familia lui și familia Roxanei, ea urmând să vină spre sfârșitul lunii”, a mai explicat fratele lui Radu Mazăre.

Fostul primar al Constanţei Radu Mazăre, extrădat din Madagascar pentru a-şi ispăşi pedeapsa de 9 ani de închisoare cu executare în România în dosarul retrocedărilor plajelor, este încarcerat la Penitenciarul Rahova.

Radu Mazăre are de 10 ani o relație cu Roxana Valentina Mihalache, care a și plecat cu el în Madagascar, după condamnarea din prima instanță. După ce a renunţat la cariera de fotomodel, ea şi-a deschis o casă de modă, apoi s-a ocupat de ţinutele lui Mazăre şi de crearea costumelor pentru celebrele parade ale Carelor Alegorice, organizate de Primăria Constanţa.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















13228 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    mda (Vineri, 7 iunie 2019, 15:10)

    SoulSearcher [utilizator]

    ahahahaha

    am citit "mazare se va casatori in puscarie cu, colegul sau de celula"

    :DDD
  • +4 (4 voturi)    
    De ce le dă voie? N-a avut timp atâția ani? (Vineri, 7 iunie 2019, 15:10)

    prec [utilizator]

    Să faci 100 de ani de bulă, Fasoliche!
    • +6 (6 voturi)    
      . (Vineri, 7 iunie 2019, 15:57)

      theo667 [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Un pic de decenta tinere, asa se vorbeste despre o mireasa?!
    • 0 (0 voturi)    
      probabil (Miercuri, 12 iunie 2019, 0:44)

      spy [utilizator] i-a raspuns lui prec

      pentru vizite conjugale
  • +9 (9 voturi)    
    de ce atata publicitate (Vineri, 7 iunie 2019, 15:15)

    un om [utilizator]

    pentru un infractor? vreti sa sa-mi para rau ca nu sunt si eu in locul lui?
    • -7 (7 voturi)    
      Nu e nici un infractor (Vineri, 7 iunie 2019, 15:37)

      Traian2015 [utilizator] i-a raspuns lui un om

      Ce a făcut?
      • +5 (5 voturi)    
        Bai, (Vineri, 7 iunie 2019, 16:12)

        Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui Traian2015

        tu ai fost congelat in ultimii 50 de ani?
      • 0 (0 voturi)    
        Și-a bătut joc de retarzii de brotaci. (Sâmbătă, 8 iunie 2019, 9:37)

        prec [utilizator] i-a raspuns lui Traian2015

        Aia a făcut. Dacă meritau....
  • +6 (6 voturi)    
    reconstituirea (Vineri, 7 iunie 2019, 15:24)

    tahomir [utilizator]

    Alo, vreau si eu un apel la celula numar 337B, se poate, domn gardian?
    da, cu B de la Brutal. Cu dl boss de boss Vasile Valorosul va rog.
    VeVe, tu esti? C'est moi, Raducu!
    Sa stii ca m-am gandit si vreau sa iti propun sa fiu nevasta ta!
    Si au trait fericiti relativ impreuna pana s-a facut numarul de carti necesare pentru eliberare conditionata.
    Nu dati vina pe mine , inca sunt sub influenta articolului lui Istodor, ala cu Cernobil. Nu cred ca gandesc limpede. E posbil ca scenariul sa fie diferit.
  • +6 (6 voturi)    
    Banutii (Vineri, 7 iunie 2019, 15:42)

    Airwaves [utilizator]

    Casatorie, sigur ca da. La parnaie. Ce mare scofala. Repede. Dupa aia divort cu partaj, ca sa poata palma Mazare repede niste banuti. Pai ce, credeti ca degeaba ii apuca pe astia casatoria la parnaie?
  • +4 (4 voturi)    
    mda (Vineri, 7 iunie 2019, 15:44)

    stefanarsene [utilizator]

    Are nevoie de bani in puscarie :))) nu stie cum sa ii aduca acasa
  • +3 (3 voturi)    
    Fleatza (Vineri, 7 iunie 2019, 16:40)

    Carcalete [utilizator]

    Casatorie?? Muahahaha

    Dupa ce ca a lasat-o singura, pe o insula, inconjurata de negri si de geamantane de bani.

    Fleatza e aia care se mai casatoreste.
  • +4 (4 voturi)    
    ha-ha-ha!!!! (Vineri, 7 iunie 2019, 16:43)

    exilatul [utilizator]

    "" stă în cameră cu un băiat care a fost adus din Londra, am înțeles extrădat cu proces și cu încă un domn cam de vârsta lui care nu stiu exact ce are, o problemă de evaziune fiscală. S-au acomodat foarte bine ""....pai e normal ca hotii si escrocii sa se "acomodeze" ...intre ei....
  • +3 (3 voturi)    
    Următorul... (Vineri, 7 iunie 2019, 20:28)

    Observator roman [utilizator]

    ...e DRAGNEA!!!

    Păi ce, am uitat, de declarația de la Craiova? Nașii sunt stabiliți deja, alde Olguța și consortul, acuși vom lăcrima la consumarea căsătoriei Irinucăi în camera nupțială...
  • +1 (1 vot)    
    Scop (Sâmbătă, 8 iunie 2019, 8:32)

    Delavale [utilizator]

    Casatoria are ca scop salvarea muntelui de bani acumulat in Madagascar si in alte banci "de peste mari."