Viorica Dăncilă a avut o discuție, la Guvern, cu protestatarul Cristian Dide

de CP     HotNews.ro
Miercuri, 5 iunie 2019, 13:24 Actualitate | Esenţial


Dide
Foto: Facebook
Premierul Viorica Dăncilă a avut miercuri dimineață, la Palatul Victoria, o întâlnire mai puțin obișnuită. L-a primit într-o audiență pe Cristian Dide, unul dintre cei mai vehemenți protestatari. Potrivit surselor HotNews.ro, Dide nu a venit cu vreo propunere concretă, însă discuția a fost decentă.

Și Dide confirmă pe Facebook că a purtat o discuție la Guvern, cu premierul. "Rămâne cum am stabilit: #PlacutaSuedeza până la sfârșit", a adăugat Dide.

Invitația a fost adresată de Viorica Dăncilă în urmă cu o săptămână, după ședința CEx. Atunci, a fost huiduită și abordată de câțiva protestatari, printre care și Dide, care se aflau după gard. Viorica Dăncilă s-a dus la gard și a discutat cu ei, invitându-i într-o audiență.

Cristian Mihai Dide este unul dintre cei mai cunoscuți activiști încă din timpul protestelor din 2017 și 2018. La proteste, este cel care proiectează pe clădiri, cu lasere, tot felul de mesaje anti PSD. Cu alte ocazii, a aruncat cu ouă sau cu vopsea cu ouă în sediul Ministerului Justiției. Anul trecut în vară s-a legat cu un lanț de gardul Guvernului, amenințând că-și va turna benzină pe el și-și va da foc. A încercat să se angajeze la Jandarmerie, însă a fost declarat inapt psihologic pentru angajare.

Vezi AICI cum discută Dăncilă cu protestatarii aflați după gard.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5543 vizualizari

  • -10 (14 voturi)    
    asa se limpezesc apele (Miercuri, 5 iunie 2019, 13:29)

    cucuveauamov [utilizator]

    Viorica e acum de la #rezist. Se confirma proverbul stramosesc: cine se aseamana, se aduna.
    • +8 (10 voturi)    
      S-a stins lumina lumii... (Miercuri, 5 iunie 2019, 14:16)

      IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      ... odata cu epoca lui Dragnea. Ce sa zic...
      Tineti-va analfabetii pentru voi, nu-i mai proclamati #rezistenti, ca nu au nici o legatura cu asta. Se aseamana cu cei aproximativ 25% care ati votat PSD+ALDE, deci adunati-va linistiti.
  • +5 (9 voturi)    
    Ce propunere concretă? (Miercuri, 5 iunie 2019, 13:34)

    fdaniel [utilizator]

    Ce să le propui acelor borfași din Palatul Victoria? Să fie bine ca să nu fie rău și tot românul să prospere ??!

    Păi dacă faci o propunere o să facă niște studii de fezabilitate pe care le vom plăti tot noi.

    Nici nu are ce le propune? Ei trebuie să plece!
    #PlacutaSuedeza
    • 0 (0 voturi)    
      lasind o la o parte.. (Miercuri, 5 iunie 2019, 18:42)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      pe miss piggy si partidul ei de hoti si escroci si cine e "protestatarul" ala ma intreb daca intr o tara normala un premier ministru primeste in audienta pe unul care urla impotriva guvernului...ca si taranca aia de la primaria bucurestiului..nu exista alte probleme mai importante pt tara in mlastina aia numita
      romania ?!!???!!...sau e pt..."imagine"?...vai de tarisoara aia ca e locuita de asa popor...de ra-at!!!
  • +3 (5 voturi)    
    in papusar mai abil in spatele vioricai (Miercuri, 5 iunie 2019, 13:35)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    joaca pe latura neconflictuala
  • -5 (13 voturi)    
    ce sa zic (Miercuri, 5 iunie 2019, 13:46)

    irma [utilizator]

    cine il plateste pe acest baiat care tot rezista ? mai face si altceva ? din ce traieste ? foarte interesant de aflat...
    • 0 (6 voturi)    
      Hal de concluzie... (Miercuri, 5 iunie 2019, 16:06)

      Skipper_The_Pinguin [utilizator] i-a raspuns lui irma

      Cica "Dide nu a venit cu vreo propunere concreta, insa discutia a fost decenta". Deci Dide asta latra cat il tin plamanii, dar cand este intrebat de ce si ce vrea el, incepe sa numere neoanele si becurile de pe tavan. Concluzia mea este ca este platit sa faca galagie. De ce? D-aia. Omul ia banii si latra. Din categoria noi muncim, nu gandim.
    • -2 (4 voturi)    
      Ce sa zici? (Miercuri, 5 iunie 2019, 16:08)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui irma

      Cine ii mituieste pe acesti asistati sociali care tot voteaza cu cine le zice popa sau primarele? Sunt in stare ei sa faca ceva, sa citeasca ceva, sa cugete cu propriul creier? Din ce traiesc daca nu asteapta cu mana intinsa sa li se dea? Foarte neinteresant.
  • -6 (12 voturi)    
    Ce de minusuri... (Miercuri, 5 iunie 2019, 14:00)

    Skipper_The_Pinguin [utilizator]

    ... mi-am luat cand am comentat ca baiatul asta (Cristian Dide) are prea mult timp liber si prea multi bani de spart pe protestele lui. Acum cand l-a invitat pe bleg sa-si spuna oful, omul nu a venit cu nicio propunere concreta? Ceva imi da cu virgula...
    • +4 (6 voturi)    
      Ai unități de măsură diferite (Miercuri, 5 iunie 2019, 16:01)

      finutza [utilizator] i-a raspuns lui Skipper_The_Pinguin

      E mai benefic să încarci timpul cu atenționarea opiniei publice despre incompetența guvernaților (cum face Dide, cu succes se pare), decât să umpli timpul cu inepții („am eliminat noroaiele”), nimicuri (inaugurarea bursei de pește), analfabetisme (lista e prea lunga), prostii (mutarea ambasadei), minciuni (aici lista e și mai lungă), așa cum face Viorica.
      • 0 (4 voturi)    
        Nu cred ca m-ai inteles (Miercuri, 5 iunie 2019, 16:19)

        Skipper_The_Pinguin [utilizator] i-a raspuns lui finutza

        Daca plecam de la serviciu sa protestez cat a protestat baiatul asta (in Bucuresti si prin tara), eram dat afara de multa vreme. De bani nu mai zic. Laserul ala de-l pasioneaza pe el nu este unul d-ala de se pune broloc la chei. Dar nenea nu prea vrea sa zica cine-l finanteaza si cu ce scop. Pentru ca orice investitie trebuie si... recuperata.
        • +2 (2 voturi)    
          Nu semănăm unii cu alții (Miercuri, 5 iunie 2019, 20:00)

          finutza [utilizator] i-a raspuns lui Skipper_The_Pinguin

          Unii au putere mai mare de muncă. Nu te-a impresionat Papa? Și are de două ori vârsta lui Dide.