Carmen Dan, după cererile lui Iohannis adresate premierului: Nu îmi voi da demisia nici imediat, nici imediat

de C.D.     HotNews.ro
Miercuri, 29 mai 2019, 21:07 Actualitate | Esenţial


Carmen Dan
Foto: Facebook - Carmen DAN
Carmen Dan nu demisionează, așa cum președintele Klaus Iohannis i-a cerut, precizând că va pleca de la Ministerul Afacerilor Interne (MAI) doar dacă îi cere partidul.

„Nu este o surpriză pentru nimeni că domnul președinte îmi cere demisia. Nu este prima dată și deja este de notorietate această idee fixă. Politic, îi răspund că nu mă intimidează cererile urgente, nici chiar în situația în care acestea sunt dublate de riscul unor dosare penale. O demisie o voi depune numai când partidul din care fac parte mi-o va cere. Am vorbit cu pemierul după declarația președintelui Iohannis și mă văd nevoită să îl dezamăgesc. Nu imi voi da demisia nici imediat, nici imediat”, a declarat Carmen Dan.

„O să vorbesc mai rar ca să fie pe înțelesul celor care încă mai fac campanie electorală. Declarația de astăzi a președintelui mă determină să prezint câteva motive pentru care cererea demisiei este cel puțin nejustificată. (...) MAI a avut, ca principală atribuție, asigurarea, în condiții de sigurnață a legerilor desfășurată în plan naționa, adică îm țară,. De aceea este Minister de Interne. O altă atribuție a fost asigurarea desfășurării termenelor stabilite în calendarul procesului electoral prin grija prefecților. Tot în țară. Are oare, cineva, probe sau indicii, că votul din țară a fost fraudat? Dacă da, să înșelegem că PNL a câștigat niște alegeri fraudate?”, a spus Carmen Dan, la sediul Ministerului.

Totodată, ministrul a mai spus că MAI a sesizat sincope situații precum funcționarea tabletelor și modul cum acestea semnalau în mod eronat aspecte care ar fi reprezentat un posibil vot multiplu. Însă Carmen Dan a dat asigurări că, din verificările poliției, nu au fost confirmate cazuri.

„În ce privește numărul de secții de votare, Guvernul nu a organizat mai puține secții în țară decât la alte alegeri și nici nu a înființat secții separat ascunse prin cătune sau locuri greu accesibile așa cum specula propaganda dreptei înainte încă sî se adopte un act normativ privind desfășurate alegerilor”, a mai spus ministrul.

„Eu cred că nimeni nu ar trebui să fie deranjat de timpul necesar exercitării votului în secțiile de votare, așa cum nimeni nu s-a arătat deranjat de referendumul pe care președintele l-a solicitat a fi suprapus cu alegerile europarlamentare. Am convingerea că altfel ar fi sta lucrurile dacă am fi avut un singur buletin de vot de ștampilat, iar astăzi nu ar mai fi existat vreun motiv pentru solicitarea imperativă și nejustificată a demisiei”, a adăugat Carmen Dan.

Precizările vin după ce peședintele Klaus Iohannis a cerut demiterea de urgență a miniștrilor de Externe - Teodor Meleșcanu și de Interne - Carmen Dan, pentru modul defectuos în care au fost organizate alegerile în țară și străinătate.


















15257 vizualizari

  • +41 (45 voturi)    
    cum te simti (Miercuri, 29 mai 2019, 21:27)

    keiser_soze [utilizator]

    cand jumatate din tara rade de tine pe toate canalele media, te injura zilnic, esti echivalentul papusilor Muppets dar infinit mai putin simpatica?
    Ce IQ sa ai sa persisti intr-o astfel de situatie?
    • +11 (13 voturi)    
      Dosarul 10 august 2018 (Joi, 30 mai 2019, 9:19)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui keiser_soze

      Este Prea Fierbinte ca sa ajunga in proximitatea lui daca pleaca de pe scaunul MAI
    • +10 (12 voturi)    
      Cinste și onoare.Are cineva în plus? (Joi, 30 mai 2019, 10:02)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui keiser_soze

      Să-i dea și lui Carmen Dan.Din păcate femeile din fruntea PSD nu au cinste și onoare,așa că nu ne putem aștepta la o activitate civilizată.Despre bărbați nu mai vorbesc.Sunt campioni în golănie.
  • +8 (26 voturi)    
    Mdeah... (Miercuri, 29 mai 2019, 21:34)

    Nea Hoisan [utilizator]

    De la Dacian Ciolos cetire, 12 Mai 2019, cu trimitere directa la alogenul iohannis:
    ”Preşedintele ţării trebuie să îşi asume decizii. Dacă nominalizezi în fruntea guvernului toate, dar chiar toate marionetele unui infractor ca Dragnea, tu, ca preşedinte, trebuie să îţi asumi responsabilitatea pentru nominalizare. Vrem un preşedinte implicat şi responsabil, un parlament care să răspundă voinţei poporului! Şi un guvern profesionist!”.

    Indemn catre dom' Ciolos, in fapt indemnul Viteazului catre popa Stoica din Farcase: "Mai lasa popo dracului Scriptura si pune mana pe pala (sabie), ca ne inconjoara necredinciosii..."
    • 0 (2 voturi)    
      Lasă drogurile. (Joi, 30 mai 2019, 14:44)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Nea Hoisan

      Este altul subiectul discuției.Cred că nu ai luat bac-ul tot din această cauză.În loc să vorbești despre subiectul cerut la examen ai vorbit despre ce te-au pus drogurile.
  • +27 (29 voturi)    
    trebuie sa-i asigure o supa mai buna (Miercuri, 29 mai 2019, 21:39)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    protectorului ei de la Rahova.
    Nu poate sa plece.
  • +27 (31 voturi)    
    E chiar greu sa inveti ceva din cele patite? (Miercuri, 29 mai 2019, 21:44)

    Ioko [utilizator]

    O să încerc să vorbesc şi eu rar că poate pricepe cineva: ţineţi-o acolo bine pe Carmen Dan că o ţineţi bine că vine în scurt timp dosarul 10 August şi dupaia iarăşi PSD va deconta nu Carmen Dan.
    Carmen Dan după Dragnea va făcut să scădeţi cel mai mult în sondaje aşa că ţineţi-o bine că numai aşa scădeţi tot mai mult.
    Şi la fel să faceţi şi cu Meleşcanu pentru că şi ăsta taie din electorat de fiecare dată când i se rosteşte numele.
    Ţineţi-o dar ţineţi-o în zgardă că dacă mai ridică mâna vreun jandarm dacă mai e vreunul prost să creadă că sunt zei după ce a văzut că ce a păţit Zeus mi-e teamă că iarăşi vă vor fugări pe oriunde apăreţi.
    Dăncilă, muierea asta Carmen Dan va ajunge fugărită de proprii ei oameni pentru că nimeni nu o mai suportă.
    Aşa că ţineţi-o bine dar acolo la voi până o va lua ca pe Dragnea ca să îşi facă treaba până la sfârşit apoi o să vă întrebaţi de ce nu vă mai votează lumea.
    O întrebare: cât tine un proces în România?....o veţi ţine în post până se va da un verdict?.....GENIAL!
  • +26 (30 voturi)    
    Cei care trebuie sa plece (Miercuri, 29 mai 2019, 21:46)

    CipCC [utilizator]

    Lumea nu-i mai sustine!
    Carmen Dan trebuie sa plece pentru protestul din 10 aug. Sper ca acel dosar sa se finalizeze cat mai repede!
    Ptr. ca PSD sa mai poata sta la guvernare trebuie sa plece urmatorii:

    Carmen Dan,
    Melescanu,
    Codrin Stefanescu,
    Mitraliera,
    Iordache,
    Nicolicea
    Plesoianu
  • +25 (27 voturi)    
    Bine, cand pleci? (Miercuri, 29 mai 2019, 21:47)

    termopan [utilizator]

    Duamna dan, cand pleci?

    Daca pleci ia-o si pe duamna firia cu tine.
  • +28 (30 voturi)    
    Abia dupa ce a vorbit Dan (Miercuri, 29 mai 2019, 21:50)

    tarabost [utilizator]

    am inteles ce inseamna "sa pleci ca prostu' din functie".
    Calde multumiri, doamna Dan, m-ati luminat.
    Ca prostu' (proasta) inseamna prin demisie!
    Aveti grija insa, se pare ca doriti sa plecati la fel de destept ca mentorul dvs.
  • +25 (27 voturi)    
    cateodata e nevoie de mai mult de o demisie (Miercuri, 29 mai 2019, 21:57)

    Captain Obvious [utilizator]

    ca sa eliberezi pozitia. vezi dragnea
  • +27 (29 voturi)    
    puscaria acum sau mai tarziu tot te paste (Miercuri, 29 mai 2019, 21:57)

    CIP03 [utilizator]

    tupeul revine, stie ca daca pierde postul se duce la puscarie
  • +24 (26 voturi)    
    si va mai e mila cand ajund la puscarie... (Miercuri, 29 mai 2019, 22:00)

    rov [utilizator]

    pezedeu asta trebuie ras de la radacina.
  • +25 (27 voturi)    
    Oooopaaa! (Miercuri, 29 mai 2019, 22:00)

    DurAndrei [utilizator]

    Deja laturile dragniste au inceput sa prinda curaj... Duamna SUPTprefect nu vrea sa-si dea demisia, mai ales dupa ce a gazat oameni nevinovati si a parolat un oras intreg... Uimitor!!!
  • +24 (26 voturi)    
    Tremura chilotii (Miercuri, 29 mai 2019, 22:04)

    moka [utilizator]

    si pe tine si pe Mele
  • +19 (21 voturi)    
    Oau (Miercuri, 29 mai 2019, 22:09)

    ranuhasu [utilizator]

    Am ramas toti masca, la asta nu ne asteptam...
  • +24 (26 voturi)    
    E clar, nuu !? Ministerul de Interne (Miercuri, 29 mai 2019, 22:12)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    este proprietatea pezdeului, nu a Romaniei !
  • +25 (27 voturi)    
    E foarte bine (Miercuri, 29 mai 2019, 22:18)

    zigzag [utilizator]

    Eu zic sa ne tina nervosi si scarbiti pana la urmatoarele alegeri cand jegosii astia nu vor mai intra nici in Parlament.
  • +16 (18 voturi)    
    ....ahem (Miercuri, 29 mai 2019, 22:20)

    keiser_soze [utilizator]

    ptiu!
  • +12 (14 voturi)    
    Of (Miercuri, 29 mai 2019, 22:23)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Of, cucoana.
  • +15 (17 voturi)    
    Da! (Miercuri, 29 mai 2019, 22:26)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    Imi place de ea!
    Consecventa! Insa `daddy` cred ca are alte preocupari acum.
    Sau daca raspunde `daddy` de la Moskow asta e alta problema, deja Iliescu trebuie judecat/redeschis cazul/samd
  • +10 (12 voturi)    
    no comments (Miercuri, 29 mai 2019, 22:29)

    clencix [utilizator]

    this is PSD in nuce
  • +14 (16 voturi)    
    carmen dan (Miercuri, 29 mai 2019, 22:30)

    brigadierul [utilizator]

    Nici nu merita sa le spui numele...oameni care si-au pierdut simtul onoarei...
  • +18 (20 voturi)    
    normal, demisia este un act de onoare (Miercuri, 29 mai 2019, 22:33)

    carmen_i [utilizator]

    Ridicol! Cum sa ceri onoare de la un pesedist? nu exista la ei asemena concepte. pana si un animal are onoarea lui, dar nu si un pesedist.

    Un pesedist adevarat se tine cu dintii si cu ghearele de scaun si nu il da jos decat politia, cand il aresteaza, sau moartea. Asta e scris in ADN-ul lor de paraziti.

    Pesedistii sunt ca o boala sociala, nu poti sa scapi decat cu tratamente grele si costisitoare. La puscarie cu individa asta obraznica, acolo este locul ei!
  • +19 (21 voturi)    
    Deh.... (Miercuri, 29 mai 2019, 22:35)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Să nu și-o dea. Ma devreme sau mai târziu va pleca cu cătușe la mâini. Cea care a ordonat gazarea in masa și molestarea bestială a protestarilor din august NU VA SCAPA de consecințe.
  • +16 (18 voturi)    
    Cancerul (Miercuri, 29 mai 2019, 22:41)

    Ozmo [utilizator]

    Ramane. Adica PSD este cancerul, cand ii vedem plecati/plecati la puscarie/Madagascar/Serbia/unde doresc ei DAR dupa returnarea banilor furati in 30 de ani, cand se duc Codrin Stefanescu, Nicolicea, Vilcov, Radulescu, toata sleatha, atunci putem spune ca se vindeca Romania. Pana atunci, inchiderea lui Dragnea este doar indepartarea unui furuncul de pe corpul Romaniei. Taiati cancerul si atunci revenim la sanatatea Romaniei !!!
  • +15 (17 voturi)    
    dummy-dummy (Miercuri, 29 mai 2019, 22:42)

    U_swamp [utilizator]

    The Tute of Videle, Iohannis i-a cerut Barbilicai, sefa si vecina ta de bloc, sa te demita in conditiile in care a notat ca nu ai onoare destula sa-ti depui mandatul ministerial.
  • +18 (22 voturi)    
    nu sunt o țață proastă (Miercuri, 29 mai 2019, 22:44)

    V. Istina [utilizator]

    sunt si fudulă!

    Ce comedie de doi lei!
    Mahalaua teleormaneana la masa guvernului!
  • +10 (12 voturi)    
    ... (Miercuri, 29 mai 2019, 22:45)

    tirolez [utilizator]

    Mai adaugati un motiv la nemultumirile populatiei.
    De ce patruleaza elicopterele MAI la ora asta in unele zone din Bucuresti? Fac repetitii pentru maine? Pana la ora asta ce-au facut? Poate unii oameni mai vor sa si doarma?!
  • -9 (19 voturi)    
    Bine punctat! (Miercuri, 29 mai 2019, 22:46)

    Coco_papagal [utilizator]

    Te detest maxim Carmen, insa ai dreptate.
    Presedintele nu a facut nimic in ultimii 4 ani cum nu va face nici cu referendumul. Doar balet. Nu e suficient. USR, mach was bitte!!!
  • +7 (9 voturi)    
    Yesteee!!! asa te vreau !! de asta am votat PSD (Miercuri, 29 mai 2019, 22:49)

    haicasepoate [utilizator]

    yupppiiiii
    • -5 (5 voturi)    
      data urmatoare instruiesc pe toti sa voteze PSD !! (Joi, 30 mai 2019, 9:22)

      haicasepoate [utilizator] i-a raspuns lui haicasepoate

      MAI DEVEM DATA URMATOARE !!!! PUIE MOOONTAAA !!! MORI IN MORTIII TAIIII
  • +15 (17 voturi)    
    De ce ? (Miercuri, 29 mai 2019, 23:03)

    strelka [utilizator]

    "Pentru ca putem" - Prostitutie pina la capat, dna Dan nu se dezminte .
  • +23 (25 voturi)    
    Ai luat-o pe ulei, fetito! (Miercuri, 29 mai 2019, 23:06)

    dandra [utilizator]

    Ai tupeul clasic al unei toape, inculte si fara pic de demnitate.
    Iti mai lipsesc niste seminte, pe care sa le spargi in fata blocului si sa injuri pe cel care iti spune sa le strangi de pe jos.
    Educatia specifica unei secretare din Videle se vede vadit in discursul tau.
    Cat despre " nici imediat nici imediat" pot spune ca arata lipsa de imaginatie a ta sau a consilierilor tai si mai rau, denota un IQ mult "subt" pragul mediu al populatiei generale.
    La multi ani si tie si ai mare grija cand te bazezi pe sustinerea unui partid, care a pierdut sustinerea majoritatii alegatorilor si care se indreapta spre o spirala descendenta a mortii.
  • +17 (19 voturi)    
    mama da ce profunda e madam (Miercuri, 29 mai 2019, 23:20)

    averageJoe [utilizator]

    are glume'n program. N-a vazut sau n-a inteles procentele? Nu pricepe ca face parte dintr-un anturaj stampilat de romani ca toxic ? Face pe desteapta, la fel cum facea Tudorel, cu raspunsuri de forma. Prevad niste ievaluari pe care sa le dai noilor stapani din PSD, moment la care, daca nu esti fufa iti vei fi dorit sa dai curs imediat da imediat ba chiar anticipat cererilor lui J.
  • +17 (19 voturi)    
    Arestarea grupului infractional organizat psd (Miercuri, 29 mai 2019, 23:21)

    Cozmin30 [utilizator]

    Nu-si da demisia si este si obraznica, pentru ca o parte a justitiei nu functioneaza.
    Pentru 10 August, procurorii ar fi trebuit sa o trimita de mult in judecata, iar, in baza trimiterii in judecata, presedintele trebuia sa o suspende sau sa o demita.
  • +12 (14 voturi)    
    un singur comentariu (Miercuri, 29 mai 2019, 23:29)

    Casargoz [utilizator]

    carmen dan a promis ca va primi prima carte de identitate electronica acum multa vreme. o promisiune neonorata. si care ar fi simplificat votul electronic.
  • +12 (14 voturi)    
    nu e nimic... (Miercuri, 29 mai 2019, 23:32)

    Enofereus [utilizator]

    vei pleca in curand cu un sut in fund
  • +13 (15 voturi)    
    Până la urmă... (Miercuri, 29 mai 2019, 23:44)

    mircea_cjn [utilizator]

    ...tot la Tîrgșor ajungi, madam...
  • +17 (19 voturi)    
    o secretara de la scoala genrala nr.3 din Videle (Miercuri, 29 mai 2019, 23:52)

    MisuG [utilizator]

    Ce-ti mai tremura vocea in seara asta doamna secretara de la Videle, parea ca mai ai putin si plangi...
    L-ai sunat pe daddy si asa ti-a zis? sa nu cumva sa faci cum vrea neamtu'? las' ca nu prea mai faci multi purici pe acolo si ti se taie si cu telefoanele la parnaie....
  • +14 (18 voturi)    
    same jeg (Joi, 30 mai 2019, 0:01)

    danco [utilizator]

    nu s-a schimbat nimic...mi-e o sila de nu mai pot...asta e, ne vedem la alegeri la anu, cand sper ca sa ia nu 20% ci 5% sau mai putin, scarbele dracu
  • +14 (18 voturi)    
    nesimtire (Joi, 30 mai 2019, 0:14)

    iareu [utilizator]

    nu au pic de onoare sobolanii astia
  • -6 (18 voturi)    
    Asta cu imediat este tot asa cu (Joi, 30 mai 2019, 0:21)

    xrogo [utilizator]

    aia cu de indata, cum a priceput Johann de indata asa a priceput si Carmen imediat!
  • +11 (13 voturi)    
    partidul, ..escu,...romania (Joi, 30 mai 2019, 0:55)

    Coco Whistle [utilizator]

    normal ca de unde sa asteptam ca cineva care e ministru sa aiba constiinta, valori, etica...partidul m-a pus in functie....mentalitatea noua spune asa, ca functionar public, servant al cetatenilor, trebuie sa profesez la cele mai inalte standarde ptr tara mea. in cazul de fata acesti doi indivizi ar trebui inchisi ptr ca au incalcat legea, mama tutor legilor, constitutia.
  • -13 (19 voturi)    
    noroc (Joi, 30 mai 2019, 1:01)

    cucuveauamov [utilizator]

    ca a mai ramas unul demn in PSD
    • +3 (5 voturi)    
      demn de puscarie! (Joi, 30 mai 2019, 7:34)

      Antenistontel [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      doar ca nu unul, ci toti!
  • +11 (11 voturi)    
    mda (Joi, 30 mai 2019, 1:02)

    robert.b [utilizator]

    asta cu demisiile, cu presiunea politicului sunt chestii fara relevanta. doamna, sa trecem la lucruri serioase - mi se pare mie sau v-ati ingrasat!? e de la stres? de la suplimentele alimentare furnizate pana de curand de dl. dragnea? va rog, incercati sa rezolvati problema, altfel riscam sa stricam imaginea de cristal a ministerului pe care, cu onor, il conduceti!
  • +13 (13 voturi)    
    Toanta cu tupeu de Videle (Joi, 30 mai 2019, 1:43)

    John_english [utilizator]

    :))
  • +5 (7 voturi)    
    Eram si noi siguri de acest lucru 99,99% (Joi, 30 mai 2019, 6:17)

    Ioko [utilizator]

    Au fost testaţi şi au picat testul.

    Să le luăm pe rând că totul e la fel:
    -------------------------------------
    - Testul PSD de sinceritate la schimbare a fost când i s-a cerut demiterea lui Carmen Dan şi a lui Meleşcanu şi după cum s-a văzut au căzut testului, deci aceeaşi Mărie dar cu altă pălărie şi nu degeaba Iohannis a cerut să fie demişi aşa că acuma ştie şi el că Dăncilă nu s-a reformat şi doar şi-a schimbat cocul.
    - UDMR a fost trecut de pragul de 5% pentru că PSD-iştii le-au dat voturi ca să îi ajute (toate voturile UDMR primite de la români sunt de unde sunt baronii PSD) aşa că acuma ştiţi de ce slujeşte tot timpul UDMR la orice guvernare PSD pentru că de 30 de ani nu UDMR a trecut pragul şi PSN-PSD.
    - AlLDE sunt singurii nătărăi care nu au fost ajutaţi la alegerile astea.....oare de ce?.....păi unul din motive să fie să îi scoată pentru totdeuna din cursă la orice pretenţie au şi să fie ţinuţi doar să fie buni de ajutor şi nu şi la ciolan? Oare a înţeles Tăriceanu că nu mai e nevoie de ei că îi are acuma pe PRO-Romania? Ultima lecţie pentru Tăriceanu de la PSD va fi când îl va face pe el să rupă alianţa să îi scoată de la guvernare şi desigur că toată vina iarăşi nu va fi a PSD.
    - PRO-Romania nu e decât PSD în orice variantă aşa că dacă credeţi că vor ajuta opoziţia ca să îşi antagonizez electoratul PSD greşiţi toţi şi nu va face decât să joace cu toţi dar cu nimeni iar la sfârşit va pierde electoratul PSD-ALDE care la câştigat la Europarlamentare pentru că aceia erau din ăia cinstiţi care au mers pe varianta că ar fi o schimbare prin ei. Deci ce au câştigat la Europarlamentare vor pierde în lupta de a câştiga şi mai mult electorat numai că lăcomia se plăteşte mai ales când vrei totul deodată pe repede înainte. Singura şansă să se ridice PRO-Romania e să cadă PSD pentru că singurul lor duşman real e PSD că acolo e felia lor că de altundeva nu vor lua iar un PSD ajutat constant să supravieţuiască sau să se ridice îi va întări care previzibi
  • +3 (3 voturi)    
    Mhm, cum sa nu (Joi, 30 mai 2019, 7:24)

    Remarque [utilizator]

    Esti deja cu chilotii jos, jos de tot. Tot in fata partidului tau. Ti se pare ca le aduci vreun plus de imagine sau ceva voturi? O sa te scuipe fix ca pe codrin stefanescu, imediat, chiar imediat.
  • +4 (4 voturi)    
    dar parnaie o sa faci! (Joi, 30 mai 2019, 7:33)

    Antenistontel [utilizator]

    chiar daca nu imediat!
  • +3 (3 voturi)    
    Obraznicia tipica... (Joi, 30 mai 2019, 7:47)

    Costello [utilizator]

    ... a slugilor lui dragnea! Nu a primit aprobare de la Rahova!
  • +5 (5 voturi)    
    emotii (Joi, 30 mai 2019, 8:11)

    ucun [utilizator]

    Ma ingrijorma ca PSD-ul vrea sa se reformeze si isi va recastiga electoratul. M-am linistit ! Nu au nici o sansa. La viitoarele alegeri vor fi pe locul 4 !!!
  • +4 (4 voturi)    
    Tupeul secretarei aburcata in copac. (Joi, 30 mai 2019, 8:39)

    Plagarus [utilizator]

    In afara de a se ocupa de detentia binefacatorului ei,condamnatul DLN,tuta asta nu are nimic de facut.
  • +3 (3 voturi)    
    DAN (Joi, 30 mai 2019, 9:20)

    yura [utilizator]

    ASTA VA FACE PUSCARIE GREA PENTRU 10AUGUST!!!FAPTUL CA NU-SI DA DEMISIA ESTE ""O PIATRA DE MOARA""ATARNATA DE GATUL PSD-ului!!!IAR VOR MAI PIERDE PROCENT,ALATURI DE CELE PIERDUTE PENTRU APARARE UNI INFRACTOR NUMIT TARICEANU!!!LA ALEGERI VOR COBORA CU MULT SUB 15%!!!
    LE UREZ ...LA MAI MIC!!!!!!
  • +5 (5 voturi)    
    Mie imi pare nespus de bine ! (Joi, 30 mai 2019, 10:18)

    KTerinca [utilizator]

    Inseamna ca ciumele rosii n-au inteles nimic sau nu sunt in stare de schimbare.
    Foarte bine !
    Cu astfel de masuri ale cocoanei blonde de la Interne, ale cocoanei blonde din fruntea satului (lol !) , a babalacului aldist si a celorlalti, vom scpa de ei in maxim 2 ani.
    La alegerile locale vor lua 10 %, la parlamentare nu vom mai auzi de ei.
    Putintica rabdare, sa vedem partea buna a indaradniciei ciumei rosii !
    • +1 (1 vot)    
      AMR un an si 6-7 luni! (Vineri, 31 mai 2019, 9:56)

      Antenistontel [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      .
  • +4 (4 voturi)    
    greșit (Joi, 30 mai 2019, 11:02)

    silviust [utilizator]

    Nu înțeleg pe cine interesează dacă individa își dă sau nu demisia, Iohannis nu a cerut așa ceva. Președintele a cerut demiterea secretarei, demisia poate să și-o bage în priză.
  • +2 (2 voturi)    
    Lasati-i sa guverneze, sa se prabuseasca de tot (Joi, 30 mai 2019, 11:11)

    matali [utilizator]

    Daca nu si-au dat seama dupa aceste alegeri, in ceasul al 12-lea ca romanii s-au saturat complet de ei si ca nu ii mai vor, eu zic sa ii lasam in pace pe posturile lor caldute, sa sa se prabuseasca sub 10 % pana cand vor ajunge la nivelul ALDE. Dupa ce vom scapa de ei, dupa dezastrul produs de ei,cand nu va mai fi nimic in Romania, vom avea sansa sa o luam de la zero si sa incepem sa ne dezvoltam ca tara.