Lider sindical din Poliție, mesaj către Carmen Dan: "E timpul să pleci acasă! Ai permis, uneltind și complotând, să ne rânjească infractorii în față, la adăpostul umbrelei roșii"

de MH     HotNews.ro
Miercuri, 29 mai 2019, 9:58 Actualitate | Esenţial


Carmen Dan
Foto: Captura video
Vicepreședintele Sindicatului Național al Polițiștilor din România (SNPR) Decus, Bogdan Bănică, în transmite ministrului de Interne, Carmen Dan, că este timpul să plece acasă, pentru "permanenta atitudine fățarnică" pe care a avut-o de la începutul mandatului, pentru că "i-a mințit pe polițiști cu zâmbetul pe buze la parade sau cu lacrimi false în ochi la catafalcul eroilor, i-a umilit și i-a trimis în patrulare în coșciuge cu roți".

"E timpul. E timpul să pleci acasă, doamna Dan. Pentru permanenta atitudine fățarnică pe care ai adoptat-o încă de la începutul mandatului. Pentru că ne-ai mințit. Cu zâmbetul pe buze la parade sau cu lacrimi false în ochi la catafalcul eroilor. Pentru că nu ai schimbat #chiarnimic în acest minister, în pofida tuturor promisiunilor", este mesajul postat pe Facebook de liderul sindical.

El îi mai reproșează lui Carmen Dan că, "uneltind și complotând", le-a permis infractorilor "să ne rânjească infractorii în față, la adăpostul umbrelei roșii", că a "ascultat, cu capul plecat, ordine menite să destabilizeze această țară, ordine transmise mai departe, cu orice risc, pentru protejarea unui infractor de drept comun, care acum e după gratii".

Liderul sindical mai spune că Dan le-a călcat în picioare demnitatea polițiștilor, pentru că le-a menținut salariile la nivelului anului 2009, i-a trimis în patrulare în aceleași "coșciuge cu roți" și "i-a condamnat la moarte zilnic în misiuni cu dotarea de acum 30 de ani".

"Pentru că nu ți-a păsat. Și pentru că ne-ai umilit. Și pentru că în continuare ai permis ca polițiștii să-ți fie hăcuiți în posturi de poliție, pe peroanele gărilor sau în misiuni, cu țestele despicate.Pentru că ai fost #nimic și ai făcut #decâtnimic”, mai scrie vicepreședintele Sindicatului Național al Polițiștilor din România Decus, Bogdan Bănică.

Liderul de sindicat adaugă că Dan a vrut să intre în istorie și a reușit, dar va rămâne în amintirea colectivă drept "cel mai incompetent, ocult, slugarnic și anost ministru al internelor pe care l-a avut România postdecembristă!”.

"Ciolanul s-a terminat, stăpânul nu mai are altele să vă dea. E timpul, doamna Dan, dacă ai un dram de onoare, să pleci!”, adaugă Bănică.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















19850 vizualizari

  • +25 (27 voturi)    
    nu acasa, (Miercuri, 29 mai 2019, 10:17)

    mos ion roata [utilizator]

    ea si colegii ei jandarmii trebuie sa plece acolo unde merita pentru infractiunile de la 1o august,si nu numai.
    • +5 (5 voturi)    
      cunosc (Miercuri, 29 mai 2019, 16:27)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      Cunosc pe cineva care a iesit la pensie din politie cu o pensie mai mare decat salariul avut in ultima perioada (si la o varsta mult inainte de 65 de ani ca la amarasteni).
      Deci nu puteti spune ca nu ati fost favorizati de PSD.
  • +10 (30 voturi)    
    De ce n-ați trimis-o acasă când vă mărea salariile (Miercuri, 29 mai 2019, 10:21)

    prec [utilizator]

    Când vă permitea să vă pensionați la 45 de ani? Atunci erau buni cei din camarila pesedoasă?
    Toți bugetarii ar trebui să aibă salariul din 2009, fără excepție.
    • +11 (17 voturi)    
      Pe principiul daca imi dai bani poti te p_si pe mi (Miercuri, 29 mai 2019, 10:41)

      BogdanAngheluta [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Pe principiul daca imi dai bani poti te p_si pe mine a ?

      mare e gradina
      • +15 (19 voturi)    
        Când primești de pomană, da! (Miercuri, 29 mai 2019, 11:01)

        prec [utilizator] i-a raspuns lui BogdanAngheluta

        Cum altfel se numește pensionarea la 45 de ani??? La cît este vîrsta de pensionare, legală, în Rrromânica? Tu știi ce gaură neagră, în economia națională, reprezintă aceste „pensii”?
        Ia roagă un prieten să-ți explice ce ți-am scris eu, că tu sigur nu ai dotarea necesară.
        • 0 (0 voturi)    
          deci (Joi, 30 mai 2019, 9:29)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui prec

          recunoști că le-au fost oferite condiții speciale tocmai ca să vă puteți micționa în capul lor.
          Ceea ce nu știi este că, principial, o pensionare înainte de 65 ani, pentru personalul activ din poliție, este foarte corectă. Faptul însă, că s-au putut pensiona din fragedă pruncie și angajați care nu au avut niciodată de a face cu ieșirile în teren, asta da mită (cucoane cu cu*ul umflat de scaunul de la biroul de contabilitate, spre exemplu).
          Eu aș fi oricând de acord ca personalul care are activitate de teren, pentru perioada de activitate efectiv prestată, să beneficieze de reducere a vârstei de pensionare. Dar atât. Doar pt. aceștia.
    • +15 (19 voturi)    
      tu esti radulescule? (Miercuri, 29 mai 2019, 10:50)

      dihania [utilizator] i-a raspuns lui prec

      ar trebui sa dai inapoi toate salariile pe care le-ai luat ca deputat si senator, ca n-ai facut nimic
      • +4 (8 voturi)    
        Cu dobanda, ca ne-a lipsit de prezenta altui om (Miercuri, 29 mai 2019, 11:08)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui dihania

        care ar fi putut -teoretic-, sa faca ceva !! Un altul si daca nu facea nimic si ar fi tacut tot ar fi fost superior lui, caci nu ar fi poluat mediul moral, spatiul public ....
    • 0 (0 voturi)    
      băi bamblecule, (Joi, 30 mai 2019, 9:23)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui prec

      nu a dat ofilita de carmencita banii din buzunarul ei, sau din buzunarele hamsterului mustăcios, iubi al ei.
      Reproșul pe care-l faci miroase a șantaj de la o poștă. Cu alte cuvinte, nu ar fi meritat lefurile, dar le-au fost date ca și o mită.
  • +24 (26 voturi)    
    Tara asta inca mai gandeste! (Miercuri, 29 mai 2019, 10:28)

    tudorLeo [utilizator]

    Superb mesaj! Nu am cuvinte, bravo! Cand vad oameni care isi fac treaba acolo unde sunt pusi, eu, ca om de rand, am speranta ca natia asta va fi bine. Era si timpul sa ne trezim dracu din somul cel de moarte, somnul ala care a permis penalilor, analfabetilor si slugilor sa ne dirijeze. Datoria noastra zilnica, repet: zilnica, este de a anticipa si de a stopa rebuturile astea. Iar partidele care aduc in fata astfel de oameni, evident ca nu ne reprezinta pe noi, astia de la firul ierbii. Dar important este ca TOT NOI avem puterea de a decide prin vot cine merita, cine are expertiza necesara, cine e orientat catre cetateni.
  • +19 (21 voturi)    
    Rabdare !!!! (Miercuri, 29 mai 2019, 10:30)

    asada [utilizator]

    Toate la timpul lor !!! Va pleca la fel ca cel pe care la lins in dos cu sarg atunci cand va fi judecata pentru ce sa intamplat pe 10 august !!! Este de datoria procurorilor si a judecatorilor sa arate adevarata fata a individei ,jandarmilor si a altora care au fost implicati !!! Va fi mai greu datorita opozitiei acestora ,dar sa demonstrat pe 27 mai ca se poate !!!!
  • +17 (19 voturi)    
    Carmencita (Miercuri, 29 mai 2019, 10:39)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    V. Gan trebuie judecata impreuna cu sefii Huandarmeriei pentru CRIMELE din 2018. Cat despre Politie= Militie, cei care au comis abuzurile de la Targoviste s.a. - sa raspunda pentru ticalosia lor. Militia e complice cu hotii si penalii din Cuma Rosie
    • +5 (5 voturi)    
      Miliția e complice cu toți hoții și penalii. (Miercuri, 29 mai 2019, 11:03)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Din 1990 încoace, mai exact. Cu toți.
  • +24 (26 voturi)    
    nu acasa (Miercuri, 29 mai 2019, 10:44)

    Itsoc [utilizator]

    sunt cativa complici ai lui dragnea care trebuie sa i se alature puscariasului la rahova.
    - carmen dan
    - tariceanu
    - firea
    - sefii jandarmeriei
    - sefii politiei
    - nicolicea
    - iordache
    - dancila
    - melescanu
  • +13 (13 voturi)    
    .... n-am vazut nimic despre ...... (Miercuri, 29 mai 2019, 11:19)

    cbogdan [utilizator]

    N-am vazut nimic despre "Academia de coruptie" - pardon, "Academia de politie".
  • +11 (13 voturi)    
    As fi apreciat acest mesaj... (Miercuri, 29 mai 2019, 11:54)

    TheBlizzard [utilizator]

    ...daca venea acum 2 luni. Acum... ca se schimba lucrurile... parca nu-i la fel. Sorry.
  • +8 (10 voturi)    
    ... (Miercuri, 29 mai 2019, 11:59)

    dumnezeu [utilizator]

    așteptăm cu nerăbdare desecretizarea documentelor privind evenimentele din 10 august. pînă atunci aveți liber la plîngeri penale adresate secretarei lui dragnea, carmen dan!
    hai pușcăria!
  • +1 (1 vot)    
    Carmen Dan (citat) (Joi, 30 mai 2019, 7:04)

    John M. [utilizator]

    "Imi pare rau, D-le Banica, dar pur si simplu iubesc acest post. Stiu ca sunt total incompetenta intr-o meserie obligatoriu masculina si cazona, dar sunt parasutata de Dragnea aici si n-am de gand sa plec sub nici un motiv, cu exceptia cazului cand intrati peste mine si ma dati afara cu picioare in cur".