Viorica Dăncilă a convocat toți miniștrii la Guvern

de CP     HotNews.ro
Luni, 27 mai 2019, 12:22 Actualitate | Esenţial


Guvernul
Foto: Guvern
Premierul Viorica Dăncilă a chemat toți miniștrii, începând cu ora 13.00, la Palatul Victoria, au spus pentru HotNews.ro surse guvernamentale. Premierul nu intenționează să-și dea demisia, în ciuda modului dezastruos în care a fost organizat votul în diaspora.

Premierul Viorica Dăncilă a spus duminică seara că nu are de ce să demisioneze și că, "dacă se vrea într-adevăr demiterea Guvernului, se depune moțiune de cenzură".

Reamintim că mii de oameni din diaspora nu au apucat să voteze, după multe ore de stat la coadă.


Citeste mai multe despre   
















8422 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Tuta satului.. (Luni, 27 mai 2019, 12:26)

    arpi [utilizator]

    Le va spune cate realizari marete a infaptuit partidul si cat de iubit este partidul si seful ei...Multumesc Romani pentru votul vostru corect...
    • +3 (3 voturi)    
      Aduceti Pubelele (Luni, 27 mai 2019, 13:11)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui arpi

      Incarcatzi Mizeria in Pubele !

      Apoi la Parlament ( cer permisiunea sa pilotez pubela cu inmatricularea B-01-nicoLICHEA)
  • +7 (7 voturi)    
    ORA 13 (Luni, 27 mai 2019, 12:38)

    CipCC [utilizator]

    Cred ca e cu ghinion :))
  • +5 (7 voturi)    
    ca pesedist va zic (Luni, 27 mai 2019, 12:39)

    cucuveaua mov [utilizator]

    aveti 3 ministri lipsa deja. de ce mai stati la guvernare? ce credeti mai puteti face?
  • +7 (7 voturi)    
    perfect... (Luni, 27 mai 2019, 12:44)

    liviu_ [utilizator]

    lasa tuta sa conduca!
    nu e o modalitate mai buna sa scada psd si mai mult in sondaje!

    revenind... mazileste-l pe bou de melescanu si bagati dracu votu electronic, sau macar prin corespondenta!
  • +5 (5 voturi)    
    Ar mai fi timp sa dea un OUG (Luni, 27 mai 2019, 12:46)

    MariusStoian [utilizator]

    Mai e timp de un OG, pana la sentinta lui Liviu?
  • +2 (2 voturi)    
    demisia, asumati-va (Luni, 27 mai 2019, 16:08)

    Coco Whistle [utilizator]

    e nevoie sa faceti pasul in spate din moment ce nu ati si nu veti reprenta romania niciodata. un cuib de infractori, neprofesionisti, antiromani...romania, iesiti in strada ca in armenia. e timpul sa avem o guvernare ptr romani.