VIDEO Pereții exteriori ai sediului PSD Botoșani, umpluți cu mesaje obscene

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 mai 2019, 13:20 Actualitate | Esenţial


mesaj obscen pe sediul PSD Botosani
Foto: AlexandruVictor.ro Facebook
Mesaje cu caracter obscen au fost scrise, în noaptea de vineri spre sâmbătă, pe sediul organizaţiei judeţene Botoşani a Partidului Social Democrat (PSD), cu două zile înainte de alegerile pentru Parlamentul European, relatează Agerpres. Preşedintele excutiv al PSD Botoşani, Marius Budăi, spune că acest tip de mesaj este promovat de preşedintele României, Klaus Iohannis.

Persoane a căror identitate nu este cunoscută au vopsit cu spray toate cele patru laturi ale sediului PSD, iar liderii social-democraţi au pus acţiunea pe seama opoziţiei politice.

"Este un gest de intimidare a membrilor şi simpatizanţilor noştri, având în vedere că acest gest vine cu o zi înaintea scrutinului pentru Parlamentul European. Este regretabil că în 2019 reprezentanţii partidelor de opoziţie recurg la astfel de acţiuni şi cred că acest model este preluat de la liderii naţionali. Ăştia sunt cei care vor să conducă România?", a declarat, pentru AGERPRES, preşedintele organizaţiei judeţene a PSD, senatorul Doina Federovici.

Pe de altă parte, preşedintele excutiv al PSD Botoşani, Marius Budăi, spune că acest tip de mesaj este promovat de preşedintele României, Klaus Iohannis.

"Este mesajul politic promovat de preşedintele Iohannis, este mesajul unor partide care nu au nimic de spus din punct de vedere politic, este platforma lor politică ca alternativă la programul nostru de guvernare", a afirmat Budăi.

Conducerea PSD a sesizat Poliţia în acest caz.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















11156 vizualizari

  • +24 (30 voturi)    
    Este Inceputul Sfarsitului P$D (Sâmbătă, 25 mai 2019, 13:26)

    un domn [utilizator]

    Familia celui mort la Vaslui Probabil se pregateste sa “copieze” Mesajul pentru Buzatu
  • +18 (22 voturi)    
    PSD (Sâmbătă, 25 mai 2019, 13:27)

    florinos [utilizator]

    PSD a avut 2 ani de zile o retorica împotriva UE, acum vor voturi, electoratul lor cred ca este bulversat.
  • -18 (28 voturi)    
    Anti-semi...PeSeDismul reinvie in tara. (Sâmbătă, 25 mai 2019, 13:28)

    Lok [utilizator]

    Dar acuma sincer, ce fac copiii adolescenti sa ramana intre copiii adolescenti.
    Nici nu pot numara cate falusuri un am inscriptionat eu cand eram mic pe pereti. Ce e drept nu prea aveam sprayuri pe atunci, dar era mult mai grav de le aveam..
    • +7 (9 voturi)    
      Adica tu de mic (Sâmbătă, 25 mai 2019, 16:45)

      Tommy Bahama [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      promovai idei sorosiste pe pereti. Bravo. Acum ce mai faci?
      • -7 (7 voturi)    
        SOROS = Falus. Fascinant. (Sâmbătă, 25 mai 2019, 22:26)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui Tommy Bahama

        Dar da, de atunci Eram implicat politic. Exprimam pentru toata lumea la vedere ceea ce vom primi in urmatorii 50 de ani.
        • +1 (1 vot)    
          Cand zici noi te referi la tine de fapt (Duminică, 26 mai 2019, 9:35)

          dasim [utilizator] i-a raspuns lui Lok

          Pofta buna.
  • +28 (34 voturi)    
    Nimic nu este mai obscen (Sâmbătă, 25 mai 2019, 13:31)

    tiberius_p [utilizator]

    ...decat guvernarea P$D. Faptele lor injura mai tare si mai spurcat decat orice graffiti.
    • +14 (16 voturi)    
      Ce scuza au gasit.. (Sâmbătă, 25 mai 2019, 14:30)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui tiberius_p

      "Este mesajul politic promovat de preşedintele Iohannis, este mesajul unor partide care nu au nimic de spus din punct de vedere politic, este platforma lor politică ca alternativă la programul nostru de guvernare"

      Hai sa fim seriosi. Este doar raspunsul cetatenilor unde s-a umplut paharul dupa 30 de ani de mafioti comunisti USListi.
    • +6 (6 voturi)    
      corect ! (Sâmbătă, 25 mai 2019, 16:18)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui tiberius_p

      30 de ani de m*ue sunt de ajuns !
  • -9 (25 voturi)    
    campanie electorala (Sâmbătă, 25 mai 2019, 13:35)

    Constantin Gcs [anonim]

    LASATI PE BASESCU SA AJUNGA IN PARLAMENTUL EUROPEAN ! Unde e necesar. Nu atat pentru el, cat pentru Romania si chiar pentru Europa. Fiindca niciunul dintre ceilalti candidati ai nostri nu stie, ca el, exact ce trebuie facut in PE. Si, ca urmare, Basescu ar deveni rapid un om de baza al PE, care ar consolida uniunea tarilor participante si ar grabi formarea UNIUNII STATELOR EUROPENE. Pasionat de politica, Basescu se vrea in PE, fiinca stie ce are de facut pentru Romania si pentru intreaga Europa. A cerut, dupa alegerile din decembrie 2016, sa formeze el noul Guvern al Romaniei, fiindca dispune de multa experienta. Si ati ras de hulitul Basescu de catre Ciuma Rosie, mai ales prin Antena 3 a securistului Voiculescu. Si tara a fost carmuita de o banda de pucisti, prin guverne de neispraviti. Nu mai gresiti si acum, deoarece Basescu ne este necesar, fiind competent si, cu certitudine, patriot. EU VOTEZ PMP !
    • -6 (12 voturi)    
      "EU VOTEZ PMP". Bravo, mai sunt vreo 2! (Sâmbătă, 25 mai 2019, 14:06)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Constantin Gcs

      "EU VOTEZ PMP".

      Bravo, mai sunt vreo 2!
  • +21 (23 voturi)    
    și eu (Sâmbătă, 25 mai 2019, 13:40)

    dan63 [utilizator]

    promovez aceste mesaje!
  • +9 (9 voturi)    
    Budai asta . . . . (Sâmbătă, 25 mai 2019, 13:58)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . . e prost sau se face. Cum sa dai vina pe Presedinte pentru lucratura unor debedei?
    • +2 (2 voturi)    
      Nu se face.Este. (Sâmbătă, 25 mai 2019, 18:37)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      Și mincinos pe deasupra.Participă la un concurs de minciuni cu Olguța Vasilescu.
  • +8 (8 voturi)    
    ha, ha...mesaje de..".iubire" pentru psd (Sâmbătă, 25 mai 2019, 14:07)

    Inna100 [utilizator]

    ..asa cum si aceasta haita de infractori pe nume psd ne iubeste pe noi
  • +11 (11 voturi)    
    ala nu-i codrin stefanescu? (Sâmbătă, 25 mai 2019, 14:22)

    Francisc 1 [utilizator]

    .
  • -16 (20 voturi)    
    De ce sunteți disperați # opoziția (Sâmbătă, 25 mai 2019, 14:37)

    Neafiliat [utilizator]

    Am admirat lupta anticorupție inventata de Băsescu, dar uitasem complet ca procurorii DNA sunt tot români.... Dăm mita la doctori, la preoți, învățătoarei, la primărie, șefului.... Copiii noștri ajung procurori DNA și vrem sa fie moralitatea întruchipata. De unde moralitate dacă genetic 80%din populație pleacă grumazul, iar restul de 20% pactizeaza cu cotropitorii?? Suntem oricum condamnați, așa că voi vota pe cei care chiar au mărit pensiile, au dat legi mai în interesul României, și mai au o urma de patriotism. Mi-e mila de tinerii corporatiști care dacă le iei laptop-ul și internetul se transforma în legume...sunt copiii noștri și vor plăti prețul lașitatii noastre, dar și prețul faptului că se lasă manipulați de interesele corporațiilor. Am văzut tineri dotați care înjură multinaționalele, numai după ce sunt dați afară.... Atenție, cei care doriți altora pușcăria, când va vine rândul nu mai vreți dreptate, vreți înțelegere.... Regret că am scris atât.
    • +6 (8 voturi)    
      Retardel, analizează înainte de a face ceva. (Sâmbătă, 25 mai 2019, 17:21)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui Neafiliat

      Ăia care au mărit cu ceva pensiile, infim, au inventat pensiile „speciale”, au dublat salariile la haitele de bugetari, pensionează leprele la 45 de ani. Adică, pentru neuronul tău, ei și complicii fură un milion și dau și pensionarilor o sută de lei. Rumegă....
      Poți pricepe sau trebuie să-ți și desenez?
      • +2 (2 voturi)    
        ... (Sâmbătă, 25 mai 2019, 21:35)

        Hydra [utilizator] i-a raspuns lui prec

        Pai trebuie sa ii desenezi. El vede patriotism in masurile astora. Nationalismul nu e intotdeuna in interesul tarii, de multe ori e in interesul celor ce conduc. Deci nu inteleg care sunt beneficiile aduse pentru societatea romaneasca (adica pentru "bobor") ale acelor legi date in interesul Romaniei. Poate imi explica si mie, ca eu nu ma prind.
        In urma guvernarii pe sistemul "mi-a dat'...mi-au crescut ratele, au crescut preturile, inflatia e genial de mare comparand cu 2016. Si astea sunt doar cateva exemple.
      • -2 (2 voturi)    
        corectie (Duminică, 26 mai 2019, 11:35)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui prec

        1. pensiile speciale exista peste tot in lume (politisti, magistrati, militari, securisti, etc) si nu le-a introdus PSD, ci toate partidele laolalta
        2. bugetarii nu sunt haite, dar #rezist da, e o haita care va fi vanata si lichidata;
        3 pensionarea la 45 de ani e o aberatie pe care, din nou, nu PSD a inventat-o
        4. ura care tasneste din tine te va innebuni, daca nu cumva iti va atrage ura altora, cu finalitate previzibila
        • 0 (0 voturi)    
          erata (Luni, 27 mai 2019, 20:31)

          Hydra [utilizator] i-a raspuns lui srpc

          Orice grup poate fi vanat si lichidat.
          Doar o erata la corectie.
    • +1 (1 vot)    
      Nu dorim altora puscaria. (Duminică, 26 mai 2019, 9:53)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Neafiliat

      Dorim ca hoti sa fie pedepsiti. Ca si violatorii si crminalii.

      Dupa capul tau, trebuie sa fie toti liberi, ca e .. omeneste.

      "Atenție, cei care doriți altora pușcăria, când va vine rândul nu mai vreți dreptate, vreți înțelegere.."

      Eu zic asa: "Atentie, astia care vreti sa fie toti criminalii, violatorii si hotii in liberatate, cand va va veni randul sa fiti furati, sau sa aveti rude omorate, violate, nu mai vreti intelegere, o sa vreti ca vinovatii sa infunde puscariile!".
  • +13 (13 voturi)    
    pfff (Sâmbătă, 25 mai 2019, 15:37)

    Martha Logu [utilizator]

    si eu când am făcut la fel cu sediul pesede de la mine din oraș nu ați scris nimic,....
  • +6 (6 voturi)    
    La fel. (Sâmbătă, 25 mai 2019, 16:00)

    Houthi [utilizator]

    Nea Budă,ai vaselina pe cap,de poti sa zici,ca alde presedintele foloseste astfel de strigături,la peretii lui pesede.Dacă avem ocazia,as fi scris la fel,pe gardul de la Kiseleff,ca si multi altii!Bukra,in shalah!
  • +10 (10 voturi)    
    Nu înțeleg ce este greșit (Sâmbătă, 25 mai 2019, 16:16)

    Captain Obvious [utilizator]

    A scris și cu diacritice
  • +4 (4 voturi)    
    Bravo bă Budăi. (Sâmbătă, 25 mai 2019, 18:40)

    asavreau [utilizator]

    Ai reușit să arăți cât de iubit este PSD în Botoșani.Felicitări celor din Botoșani care nu mai suportă hoțiile și minciunile PSD.
  • +3 (3 voturi)    
    Cred ca (Sâmbătă, 25 mai 2019, 23:42)

    Alexa.99. [utilizator]

    au scris tot ei, ca sa faca apoi pe victimele.