VIDEO Un viceprimar PSD din Giurgiu l-a amenințat cu sabia pe un politician ALDE

de N.O.     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 mai 2019, 11:09 Actualitate | Esenţial


Marian Olan cu sabia
Foto: Captura YouTube
Viceprimarul comunei Izvoarele, Marian Olan, de la PSD, a scos o sabie cu care l-a ameninţat pe președintele ALDE din localitate, Alin Stanciu Bănică.

Scena a fost surprinsă de o filmare. Mai multe persoane, aflate la faţa locului, au intervenit pentru a aplana conflictul.
”A scos din mașină sabia și m-a amenințat, l-a lovit pe un prieten de-al meu care a încercat să-l oprească. M-a amenințat în legătură cu politica, eu am fost în trecut primarul localității și l-am susținut pe el și pe actualul primar, a fost o eroare. Mi-a reproșat că îl concurez”, a declarat Bănică pentru G4Media.

Incidentul dintre cei doi are loc pe fondul detașării la București, la Inspectoratul General de Poliție, a șefului Inspectoratului Județean de Poliție Giurgiu, relatează G4Media. Detașarea pentru 60 de zile a venit cu doar trei zile înaintea alegerilor, într-un județ marcat de rivalități politice dure între diferitele partide.

Cazul este cercetat de poliţie, care a ajuns la faţa locului şi a declanşat o anchetă, potrivit Digi24.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















5994 vizualizari

  • 0 (8 voturi)    
    divorț (Sâmbătă, 25 mai 2019, 11:41)

    nahir [utilizator]

    cu țipurituri și năbădăi.
    • +3 (3 voturi)    
      scoatem ! (Sâmbătă, 25 mai 2019, 16:19)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      duhorile rele comuniste la lumina ! Mergi la Vot !
  • +10 (10 voturi)    
    Mda (Sâmbătă, 25 mai 2019, 11:43)

    TotLaFel [utilizator]

    Mafioti in toata regula...
  • +11 (11 voturi)    
    Intrebare (Sâmbătă, 25 mai 2019, 12:28)

    Bintea Haiducul [utilizator]

    De ce sunt ambii combatanți grași?
  • +5 (5 voturi)    
    Probleme în coaliția de guvernare? (Sâmbătă, 25 mai 2019, 13:47)

    Nyk1 [utilizator]

    Nu-i nicio problemă; așa cum se vede mai sus, o ședință comună de acupunctură poate elimina stresul și neînțelegerile.
  • +3 (3 voturi)    
    Unde e? (Sâmbătă, 25 mai 2019, 14:17)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Nu imi dau seama unde e acest asa-zis vice-primar. E in spatele mafiotului borfas gras? sau a fost mancat de el? Scuze dar in afara de cocalarul ala, nu vad vreun vice-primar.
  • +5 (7 voturi)    
    duelistii din nobila coalitie (Sâmbătă, 25 mai 2019, 15:23)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    care ne scoate din noroi ca sa ne bage cu capul direct in balegar
  • 0 (0 voturi)    
    Hahaha (Duminică, 26 mai 2019, 9:33)

    dasim [utilizator]

    Sobolanii se sfasie intre ei. Succes.