USR: Președintele filialei Mehedinți a fost atacat și desfigurat în timp ce împărțea pliante electorale

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 22 mai 2019, 9:53 Actualitate | Esenţial


Claudiu Chiriac
Foto: Facebook
Președintele USR Mehedinți, Claudiu Chiriac, a fost atacat și desfigurat în timp ce împărțea ziare și pliante electorale, potrivit paginii de Facebook a filialei USR, unde au fost postate și imagini cu Chiriac la spital.

”Violența este ultimul refugiu al incompetenților și al hoților. Când știu că oamenii s-au săturat să fie furați, aplică violența asupra celorlalți competitori”, scrie sursa citată

”Zilele trecute voluntarii Alianței 2020 USR PLUS au fost amenințați și injurați de către echipele PSD în frunte cu aleșii locali. Văzând că nu ne lăsăm intimidați, au trecut la fapte. Cei care votați PSD sau care nu mergeți la vot pentru că 'toți sunt la fel', sunteți de acord ca țara să fie condusă prin violență?”, se mai spune în postare.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















26466 vizualizari

  • -81 (97 voturi)    
    Ok da cine a fost? (Miercuri, 22 mai 2019, 9:58)

    Lok [utilizator]

    Aveau apartenenta la vreun partid? Ca nu mai este mult si incepeti sa va victimizati cum ca au fost ...... cei de la conducere.
    • -55 (63 voturi)    
      data viitoare ! (Miercuri, 22 mai 2019, 10:41)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      Faceti la fel ca ei ! Nu va mai smiorcaiti ca niste fete mari !
      • +35 (41 voturi)    
        isntigare la violenta?! (Miercuri, 22 mai 2019, 11:18)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

        de fapt d c ma mir?!
        eu am pretentii de la niste aparatori ai infractorilor sa nu instige la violenta!
        • 0 (8 voturi)    
          desfigurata si fracturata: calitatea jurnalistica (Miercuri, 22 mai 2019, 15:03)

          Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          jurnalistii, acesti olimpici ai exprimarii.
      • 0 (2 voturi)    
        Doar la fel ? (Miercuri, 22 mai 2019, 22:04)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

        Poate le sugerezi sa ia pusti , pistoale, si mitraliere ?
        • +2 (2 voturi)    
          Nu neaparat (Joi, 23 mai 2019, 18:18)

          Reticentul [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

          Dar macar niste bate din cele indicate de PNL-Orban...
    • +40 (54 voturi)    
      Dacă nu citești decât primul cuvânt (Miercuri, 22 mai 2019, 10:57)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      “2020 USR PLUS au fost amenințați și injurați de către echipele PSD în frunte cu aleșii locali. “

      ce nu e clar mai sus?
      • -39 (53 voturi)    
        "Zilele trecute" .... deci nu. (Miercuri, 22 mai 2019, 11:06)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui nick24

        Asadar anterior desfigurarii.
        • +23 (31 voturi)    
          nu neaparat... (Miercuri, 22 mai 2019, 11:46)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui Lok

          intai l-au amenintat, au vazut ca nu se potoleste cu impartirea pliantelor electorale, apoi l-au si batatut
          • -26 (36 voturi)    
            Presupunem asta? (Miercuri, 22 mai 2019, 11:52)

            Lok [utilizator] i-a raspuns lui bancher

            Avem dovezi? Macar o afirmatie. Vorbim pe aceeasi sursa nesigura.
            • +16 (20 voturi)    
              tu (Miercuri, 22 mai 2019, 12:13)

              nahir [utilizator] i-a raspuns lui Lok

              ori faci pe prostul, ori chiar ești bătut în cap.
              • -16 (20 voturi)    
                Inca nu e dovedita treaba. (Miercuri, 22 mai 2019, 12:45)

                Lok [utilizator] i-a raspuns lui nahir

                E probabil sa fi fost ceva PSD-ist ca sunt multi si diversi. Dar tot nu vad dovezile inca.
            • +16 (22 voturi)    
              Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 22 mai 2019, 12:15)

              [anonim] i-a raspuns lui Lok

              • -11 (19 voturi)    
                Este si posibilitatea asta. (Miercuri, 22 mai 2019, 12:46)

                Lok [utilizator] i-a raspuns lui

                De ce nu. Nu ar fi primu care se cafteste pentru atentie. Vezi Jussie Smollett.
        • +14 (18 voturi)    
          nu erati ma voi (Miercuri, 22 mai 2019, 12:34)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lok

          aia care urlati ca unu l-a injurat pe strada pe u psdist si ce gest necugetat de violenta a facut?!
          acum e ok sa-i bati?! sau nu e ok sa te iei de stapanii din psd, da p-ailalti poti sa-i omori?! IPOCRITILOR!!!
        • +8 (8 voturi)    
          da ,ma..s-au batut intre ei probabil (Miercuri, 22 mai 2019, 12:43)

          Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui Lok

          ..
      • +27 (33 voturi)    
        pai astia de la PSD nu stie sa citeste (Miercuri, 22 mai 2019, 11:26)

        tahomir [utilizator] i-a raspuns lui nick24

        De unde sa stie primitivi ca LOK sa citeasca? ei fac doar copy paste de la ce primesc de la partid
        • -26 (38 voturi)    
          Eu nu stiu sa citesc dar tu ... (Miercuri, 22 mai 2019, 11:37)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

          citesti doar ce iti convine. Nu au spus ca A fost PSD. Doar au alaturat cuvantul PSD prin afirmatia "Zilele trecute... etc"
          Nu zic, sunt buni la iluzii USecuRistii, dar astea nu tin de foame.
          • +16 (20 voturi)    
            auzi bai, milica! (Miercuri, 22 mai 2019, 11:53)

            gwolf [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            dar intrebarea: "cine sunt totusi drogatii violenti care ameninta manifestantii psd-isti?" ti-ai pus-o vreodata?
            sau incepi sa scurmi in rahat doar cand rahatul miroase a trandafiri rosii?
            • -20 (24 voturi)    
              Da dar de la voi ma astept la mai mult (Miercuri, 22 mai 2019, 11:58)

              Lok [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

              Si de asta imi repugna atat PSD-PNL cat si USR. Daca aveti aceleasi tactici mizerabile sunteti la fel.
              • +4 (6 voturi)    
                voi/aveti (Miercuri, 22 mai 2019, 12:17)

                gwolf [utilizator] i-a raspuns lui Lok

                sunt irelevante in comentariul tau
                conjugarile "la voi" si "aveti" nu ma privesc si nu am personal vreo fericire de grup cu careva.
                Pot doar sa constat si sa incurajez asemenea comportamente, consider ca trebuie facut ORICE prin ORICE mijloace sa se elimine psd-ul.
                Prin "eliminare" poti intelege ce vrei, nu gresesti cu nimic
                E parerea mea, e o tara libera (inca) si mi-o exprim pe fata. ti pup, pa
                • -8 (12 voturi)    
                  Mda. Tu esti problema nu solutia. (Miercuri, 22 mai 2019, 12:48)

                  Lok [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

                  ORICE te face ca ei. Vei schimba PSD-ul cu noul PSD. Te invarti in cerc.
                  • +5 (9 voturi)    
                    "problemele" ca mine (Miercuri, 22 mai 2019, 13:24)

                    gwolf [utilizator] i-a raspuns lui Lok

                    inca tin cursul eur-ron de 4.7 in loc de 11.5 si te fac pe tine sa-ti mai cumperi 3 cosuri cu alimente pe luna dintr-un salariu. Cosuri d-alea pe roti, impinse. Fara "probleme" ca mine, iti vei mai cumpera de un cos cu manere.
                    • -4 (8 voturi)    
                      Te cred fara tagada. (Miercuri, 22 mai 2019, 13:39)

                      Lok [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

                      Iti multumesc Dumnezeu ce esti.
              • +8 (12 voturi)    
                dar vai (Miercuri, 22 mai 2019, 12:36)

                vidra [utilizator] i-a raspuns lui Lok

                cum sa fie psd cand in oras e primar psd si a mai fost amenintat acum cateva zile cu bataia de un pesedist, de fata cu politia? imposibil, eu zic ca l-a batut batman.
                • -12 (16 voturi)    
                  Nu e imposibil, doar nedovedit. (Miercuri, 22 mai 2019, 12:49)

                  Lok [utilizator] i-a raspuns lui vidra

                  Toti comentam pe o stire de rahat ce se bazeaza pe o postare pe Facebook. Daca asta e jurnalismul anului 2019 sunt absolut blocat.
                • -7 (13 voturi)    
                  Ce Hristos cauta presedintele? (Miercuri, 22 mai 2019, 13:03)

                  Lok [utilizator] i-a raspuns lui vidra

                  La pus pliante. Nimic suspect in asta. Ca si cum ai fi 4 Israelieni in mijlocul unui protest ce nu are legatura cu tine.
                  Avem vreo plangere penala? Aia care duce la stiri reale?
                  Ce avem de fapt? Vorbe!
                  • +1 (5 voturi)    
                    Uite, sa ne intelegem HN (Miercuri, 22 mai 2019, 18:15)

                    Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Lok

                    cand il fac natarau pe @Lok, "comit" un pamflet, nu un atac la persoana, motiv pt care axioma "@Lok este un natarau fara limite", rog sa fie considerata (tratata) ca atare !
                    Oricum este interesanta incercarea lui de a se obiectiviza sustinand ca nu e nici cu unii, nici cu altii.

                    PS. Asta din urma nu mai este un pamflet ci un ps la un pamflet !

                    PPS. Multumesc pt intelegere
          • +5 (9 voturi)    
            cât ai luat ca avocatul lor (Miercuri, 22 mai 2019, 13:03)

            nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            pt zeci de postări inepte
    • +37 (45 voturi)    
      postacii psd (Miercuri, 22 mai 2019, 11:17)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      tre sa-i iubesti

      acum urlati ca nu-s dovezi ca sa arate ca aia erau anti-psd, dar sunteti convinsi ca noi suntem platiti ca sa protestam impotriva psd...
      cam ipocriti sunteti tovarasi!
      • -26 (34 voturi)    
        Stiu sigur ca tu nu esti platit. (Miercuri, 22 mai 2019, 11:43)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Esti doar plin de convingeri ultra-ortodoxe ca PSD este Diavolul incarnat. Si doar USR - firava si nepatata poate sa te scape prin inocenta ei pura de Infernul ce urmeaza inevitabil.
        Iar tot ce comentezi este pentru a-ti sustine si reafirma credinta in fata celorlalti pentru a-ti arata evlavia.
        • +8 (12 voturi)    
          ahahahahaa (Miercuri, 22 mai 2019, 12:36)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lok

          1 - sunt ateu
          2 - sunt convins ca psd la ora actuala (a se citi cu oamenii de acum) este cel mai rau lucru pentru romania
          3 - usr nu e "firava si nepatata" este doar cea mai buna alternativa in momentul de fata la psd.
          4 - "a-ti sustine si reafirma credinta in fata celorlalti" - ahahahah buna asta. vreau sa ma dau smecher pe un forum fata de niste oameni pe care nu-i cunosc si ei nu ma cunosc! yup.... visul meu de cand eram copil
          • -7 (13 voturi)    
            Liviule as bea o bere cu tine. (Miercuri, 22 mai 2019, 12:54)

            Lok [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            Imi place ca ai convingeri si crezi in ele cu tarie religioasa. E bine asa, omul este o fire profund religioasa si in lipsa unei religii si-o face pe a lui. Ca si veganismul, ecologismu sau de ce nu anti-corupismu :))))))))
            4. Aici doar iti sustii si reafirmi, pentru a-ti valida opiniile ce le vei expune mai departe in jurul tau social. E greu sa explic si am esuat anterior.
          • +6 (10 voturi)    
            bravo (Miercuri, 22 mai 2019, 12:57)

            Ademordna [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            Fina ironia.
            Curios cum vestitul postac Lok vorbeste despre credinta dar te acuza pe tine de ultra-ortodoxism. Dar de fapt propaganda sovietica mereu acuza pe ceilalti de pacatele lor (hotul striga hotii), e o tactica eficienta.
            • -3 (7 voturi)    
              "Vestitul" ma inrosesc. (Miercuri, 22 mai 2019, 13:40)

              Lok [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

              Oare in cazul articoului de mai sus cine aplica ce tactica sovietica?
  • -55 (71 voturi)    
    au mai zis odata ca psd este de vina... (Miercuri, 22 mai 2019, 10:00)

    cucuveaua mov [utilizator]

    ...si s-a dovedit ca erau de la pnl.
    dar este ok, psd este vinovatul de serviciu.
    • -29 (41 voturi)    
      La Cluj cu pliantele. (Miercuri, 22 mai 2019, 10:33)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

      Dar au mai dat odata vina pe PSD, cand nu le-a fost acceptata alianta din motive de competenta juridica.
    • +10 (18 voturi)    
      cand a fost asta? (Miercuri, 22 mai 2019, 10:35)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

      Nu imi amintesc.
      • -31 (45 voturi)    
        O cautare ultra scurta. (Miercuri, 22 mai 2019, 10:44)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/politica/seful-tinerilor-liberali-din-cluj-filmat-in-timp-ce-impartea-pliante-false-cu-sigla-aliantei-usr-plus-1120818
        A fost o adevarata epopee de stiri cu pliantele false ca ar fi fost de la PSD. Evident USR-ul sustinea asta pe social, ca asta fac ei. Dupa, nici o retractie, nici o scuza, doar acuze.
        • -24 (36 voturi)    
          Sariti cu minusurile!!!! (Miercuri, 22 mai 2019, 11:04)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui Lok

          Asa va vreau!!! Buni baieti!!!
          • +16 (24 voturi)    
            Tovarase lok (Miercuri, 22 mai 2019, 11:33)

            midufi [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            NU te da batut. Da-i inainte cu lozincile, poate aduni de-o paine.
            Jos ciuma rosie: psd-alde-udmr !
          • +3 (13 voturi)    
            e OK (Miercuri, 22 mai 2019, 11:58)

            gwolf [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            eu ti-am dat plus.
            Dar sustin orice mijloc de denigrare a psd-ului inclusiv fake-news, manipulare etc.
            De ce nu se lucreze impotriva lor cu aceleasi arme ca ei? care-i problema?
            pana se dovedeste cine este de vina, trebuie blamat psd-ul. trebuie invinuit psd-ul, trebuie condamnat psd-ul, trebuie executat psd-ul.
            Nu mai cautati precedente, dovezi si logica, e razboi dragii mei.
            • -7 (9 voturi)    
              Atunci care e diferenta intre voi? (Miercuri, 22 mai 2019, 12:12)

              Lok [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

              Ca eu nu o mai gasesc.
              • +4 (6 voturi)    
                uriasa, dar ti-am raspuns mai sus (Miercuri, 22 mai 2019, 12:31)

                gwolf [utilizator] i-a raspuns lui Lok

                si nu stiu intre care "voi" te referi, Eu unul sunt diferit de ceilalti 7mld de oameni de pe pamant. La fel si tu.
                in razboi, combatantul asediat nu trage si el inapoi? care-i problema? nu inteleg.
                • -6 (8 voturi)    
                  Asta nu e un razboi. (Miercuri, 22 mai 2019, 12:56)

                  Lok [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

                  Altele sunt regulile dupa care vei obtine voturi.
                  • +4 (6 voturi)    
                    astea nu sunt reguli de vot (Miercuri, 22 mai 2019, 13:21)

                    gwolf [utilizator] i-a raspuns lui Lok

                    astea sunt reguli de anarhie, daca poate exista asa ceva in aceeasi fraza "reguli" si "anarhie". Dar da, se poate! spre exemplu: in anarhia de a bloca un oras cu politia, exista o regula. si anume: parola de acces.

                    Cand este anarhie, rezolvarea are o ordine precisa: intai razboi si apoi pace cu reguli. Dar doar in ordinea asta. Pune ghilimelele unde vrei, ai inteles ideea.
                    • -3 (5 voturi)    
                      Au fost doar 14 strazi. (Miercuri, 22 mai 2019, 13:43)

                      Lok [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

                      Cred cu tarie ca Targoviste are mai multe strazi de atata. Dar inainte de protest nici nu stiam unde e pe harta.

                      Anarhie? Blackpilled. Esti usor de manipulat.
                      • +4 (6 voturi)    
                        dar mai greu decat (Miercuri, 22 mai 2019, 15:38)

                        gwolf [utilizator] i-a raspuns lui Lok

                        unul care nu stie unde este Targoviste pe harta.
      • -16 (24 voturi)    
        nu-ti amintesti? (Miercuri, 22 mai 2019, 10:56)

        cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        poate tii minte doar ce vrei. cauta ajutor pana nu este prea tarziu
    • +19 (23 voturi)    
      tovarase (Miercuri, 22 mai 2019, 11:19)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

      explica-mi din nou cum tu nu esti psdist (da stiu devin enervant, asta e si scopul)!

      de asemenea te rog sa-mi explici consideri ca acum nu sunt dovezi, dar esti convins ca noi suntem platiti sa protestam impotriva psd!
      • -12 (20 voturi)    
        Stai un pic. Daca spui adevarut esti PSD-ist? (Miercuri, 22 mai 2019, 11:39)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Ca cucu doar a spus ca a fost un scandal al pliantelor in care USR acuza PSD ca a pus plinate false. ulterior fiinf dovedit pe camere ca erau T-PNL.
        Si daca spui adevarul esti acuzat ca esti din PSD. Asta inseamna ca PSD este adevarul? :)))))))))
        • +10 (16 voturi)    
          daca PSD este adevarul, (Miercuri, 22 mai 2019, 11:49)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui Lok

          atunci Ciociolina e virgina!!!
        • +5 (7 voturi)    
          mai (Miercuri, 22 mai 2019, 12:39)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lok

          uite cum sta treaba...
          cand 90% din posturile unei persoane sunt intr-o singura directie - in cazul de fapta pro-psd - chiar daca indirect (si restu de 10% sunt irelevante dpdv politic) persoana respectiva poate fi considerata ca este cu acel partid!

          nici cucuveauamov nu a zis "glorie dracnea" dar tot ce spune acel om este in acea directie!

          nici eu nu am zis "forza usr" dar se vede destul de clar ca sunt cu usr (chiar daca nu sunt atat de fanatic cum ma crezi tu).
          • -4 (8 voturi)    
            Eu sunt doar anit-USR. (Miercuri, 22 mai 2019, 12:59)

            Lok [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            M-au iluzionat ca vor fi o forta de schimbare. Si de atunci dau in ei. E si placut intr-un fel.
            Cat despre postari (ale mele), aici fiind un fel de fief PDL-USR, nu prea ai cum sa postezi altceva, stirile sunt partinice.
  • -33 (49 voturi)    
    Ce manipulare ... (Miercuri, 22 mai 2019, 10:02)

    Velma Kelly [utilizator]

    ... Chiar pic de rusine nu mai aveti ?
    • -1 (13 voturi)    
      NU, nici un pic (Miercuri, 22 mai 2019, 11:55)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui Velma Kelly

      bolsevicii trebuie desfiintati cu propriile lor arme: fake-news, manipulare etc. Si
  • +1 (33 voturi)    
    De asta in america in constitutie e (Miercuri, 22 mai 2019, 10:03)

    rov [utilizator]

    DREPTUL DE A PURTA ARME...
    Ca cei inteligenti, cinstiti si harnici, care si-au tocit coatele pe bancile scolii sa aiba o sansa mai mare in fata hotilor si a talharilor care si-au antrenat pumnii in baruri si pe maidane...
    Cand numarul de capuse depaseste capacitatea de suportabilitate a tarii, ori le starpim cu LEGI DURE, ORI TARA MOARE !!!
    • -1 (29 voturi)    
      da, daca s-ar legifera dreptul de a purta arme (Miercuri, 22 mai 2019, 10:40)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui rov

      de foc, as fi printre primii care si-ar luar Glock sau Beretta. M-am saturat sa fiu agresat toata ziua de taximetristi, romi sau alti bipezi cu mintea in varful pumnului.
      Vine la tine cu intentia vadita de a sari la bataie, ii arati ca ai arma, sa vezi cum pleaca imediat. Nu se potoleste nici atunci si iti da una, ii tragi si tu un glont in picior si atunci sa vezi ca intr-adevar s-a potolit.
      • +18 (32 voturi)    
        logica gresita (Miercuri, 22 mai 2019, 10:46)

        razeshu [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        aia pe care vrei tu sa ii impusti ar avea si ei la randul lor arme. Forte probabil sa le foloseasca impotriva ta inainte sa iti scoti tu arma din dotare. E posibil sa iti iei un glont in frunte imediat ce te urci intr un taxi daca nu ii place aluia de fatza ta :)
        • 0 (18 voturi)    
          pai exista lege si pentru asa ceva... (Miercuri, 22 mai 2019, 10:55)

          Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui razeshu

          una e sa folosesti arma in scop de aparare si alta in scop de atac.

          daca folosesti arma in atacuri si omori pe cineva : stai 30ani > life in inchisoare. Daca omori 2-3 > pedeapsa cu moartea.
          • +13 (17 voturi)    
            Ma simt confortabil (Miercuri, 22 mai 2019, 11:15)

            ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

            Daca ma impusca un infractor, legea e pe partea mea. Desi, conform noilor modificari, nici asta nu e sigur.
          • +1 (11 voturi)    
            nu (Miercuri, 22 mai 2019, 11:21)

            srpc [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

            la noi iei maximum 25 de ani, cu drept de liberare conditionata; in general, insa, pentru crima se da cel mult 15 ani, iar dupa 7 iesi pentru buna purtare; oricum, crima e considerata mai putin grava decat coruptia
          • -3 (9 voturi)    
            Sclavii nu au dreptul la arme. (Miercuri, 22 mai 2019, 11:56)

            Lok [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

            Nu te mai mintii. nu vei avea vreodata o arma legala la tine.
        • +5 (7 voturi)    
          gresit!! (Miercuri, 22 mai 2019, 11:50)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui razeshu

          Eu as folosi arma in scop de aparare, daca ma ataca!! Nu am zis ca ma sui in taxi ca sa trag in oameni.
  • -40 (54 voturi)    
    In afara faptului... (Miercuri, 22 mai 2019, 10:04)

    newlook [utilizator]

    In afara faptului ca s-a fotografiat cu chestia aia sub barba, din poze nu reiese ca "ar fi fost desfigurat". Se da troznit; se pregateste pentru momentul adevarului, atata tot.

    PS: Stai sa-i vezi pe "liberali" dupa alegeri. Hehehe....
    • +16 (22 voturi)    
      interesant (Miercuri, 22 mai 2019, 11:20)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      inca un "sustinator" psd care instiga la violenta!
      ma voi nici macar nu mai mimati respectarea legii, infractorilor!
      • -5 (7 voturi)    
        Ma baiete, du-te si te cauta (Miercuri, 22 mai 2019, 17:52)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Ma baiete, du-te si te cauta. Zau asa, cine si-ar pune mintea cu un vierme ca tine? Unde dreaq vezi tu "instigare la violenta"?
  • -39 (53 voturi)    
    Ce semeni aia culegi (Miercuri, 22 mai 2019, 10:05)

    CrisAla [utilizator]

    Pana acum USR-ul instiga la batai si acum se plange ca a ajuns o victima...PENIBIL ca toata alianta
    • +17 (25 voturi)    
      nu ti -e rusine sa minti ? (Miercuri, 22 mai 2019, 10:50)

      razeshu [utilizator] i-a raspuns lui CrisAla

      adu dovezi in sprijinul afirmatiilor tale si nu mai minti ca un postac nerusinat ce esti.
    • +15 (19 voturi)    
      ah psd (Miercuri, 22 mai 2019, 11:20)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui CrisAla

      partidul care incalca legea pe fata, dar tot timpul o face cu un motiv bun. nu conteaza ca motivul ala e o minciuna gogonata!
    • +1 (3 voturi)    
      Comunistii (Miercuri, 22 mai 2019, 12:34)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui CrisAla

      mincinosi precum stapanul lor cu coarne si coada.
  • +30 (36 voturi)    
    Este inacceptabil, sa se raspunda penal (Miercuri, 22 mai 2019, 10:10)

    animatron [utilizator]

    Romania nu trebuie sa accepte sub nici o forma violenta fizica in cadrul vietii publice, sa o combata penal cat mai dur, cu introducerea unor circumstante agravante si marirea pedepselor cu privare de libertate.

    Huliganii sa fie exclusi din politica, in orice partid, a trecut vremea lui Vadim care promitea sa impuste adversarii politici pe stadioane.

    Si speram sa treaca si vremea unui golan ordinar ca deputatul Radulescu de la PSD care ameninta si el cu arma pe cei cu idei diferite.

    Daca esti contrariat si nemultumit te poti duce la vot sa-ti "versi" mania si indignarea.
    Daca e chestie penala, te duci la politie si/sau procuratura sa le spui ce ti s-a intamplat.

    Nu pui tu mana pe ciomag sa faci dreptate dupa mintea ta, ca asa procedeaza doar interlopii, retardatii, cei dezechilibrati psihic (locul lor e la psihiatrie, sub supraveghere si medicatie).

    USR-PLUS are dreptul sa faca politica, sa imparta pliante si afise, are dreptul sa dezbata in spatiul public, in acord cu legile Romaniei.

    Daca ceea ce se relateaza e adevarat, atunci agresorii sa aiba dosar penal si sa fie imediat exclusi din partidul lor.
    • -14 (22 voturi)    
      hopa (Miercuri, 22 mai 2019, 11:21)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      de acord! #rezist trebuie interzis prin lege
      • +5 (9 voturi)    
        si pe cine, mai concret, interzici? (Miercuri, 22 mai 2019, 12:01)

        gwolf [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        are "rezist" vreun cod fiscal, cnp etc?
        pe cine interzici bai maimutoiule? pe aia care poarta tricouri cu sepultura sau pe aia care rezista sub apa >1 minut ?

        Bai frate, care sunt criteriile de selectie cand va racoleaza la partid? cat de prosti va accepta?
    • +8 (12 voturi)    
      animatron (Miercuri, 22 mai 2019, 11:32)

      sile1 [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      Perfect de acord cu ce ai scris cu o mica exceptie.

      E adevarat Vadim a disparut dar masa de indivizi, carora li se adresa acesta prin discursul sau,a ramas.

      Datorita propagarii urii si minciunii permanente de catre unele posturi TV, s-ar putea chiar ca numarul lor sa fi crescut !

      De aceea e nevoie urgenta de masuri care sa stopeze comportamentul violent,din partea oricui ar veni el.
  • +28 (32 voturi)    
    Citez dintr-un ... postac (adica platit) (Miercuri, 22 mai 2019, 10:12)

    Alius [utilizator]

    "sustinatorii lui Dragnea n-au impins in gardurile de protectie, n-au urlat si n-au folosit invective si onomatotpee, n-au aruncat cu obiecte in ceilalti, asa cum au facut cei care manifestau impotriva lui Dragnea si au fost saltati si dusi la identificare si amendare!"

    Dupa acest adevar absolut, nu mai ramane decat ipoteza ca cei din USR erau beti si s-au batut intre ei, in timp ce cei din PSD le acordau primul ajutor.
    • -18 (28 voturi)    
      Pai de ce PSD? (Miercuri, 22 mai 2019, 10:35)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Alius

      Si PNL putea sa il trosneasca. Chiar si ALDE, sau UDMR, poate un PMP cu valente de marinar pe uscat.
      Dar la voi prezumptia de vinovatie este regula!
      • +8 (14 voturi)    
        d c (Miercuri, 22 mai 2019, 11:21)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lok

        cei ce protesteaza anti-psd sunt platiti?! asa afirmati voi si aparent acolo nu vedeti alte posibilitati!
        nu sunteti cam ipocriti?!
        • -5 (9 voturi)    
          Eu nu am afrimat asta vreodata. (Miercuri, 22 mai 2019, 11:45)

          Lok [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          Dar protestele anti-PSD alea sunt conduse si nu de societatea civila.
          • +2 (4 voturi)    
            cineva dintre (Miercuri, 22 mai 2019, 12:41)

            liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            cei anti-usr ca sa zic asa... a facut asta. Crezi ca mai tin minte cine?! Am alte treburi altele decat sa-mi notez ce a zis cineva pe un forum.
            Stiu doar ca aparea frecvent faza cu "protestatarii anti-psd sunt platiti" si alte zicale de genu asta care nu arata decat ipocrizia celora care le spun (Avand in vedere ca atunci cand sunt in aceeasi situatie, lucrurile se schimba cu 180 de grade).
          • +3 (5 voturi)    
            initiate NU conduse (Miercuri, 22 mai 2019, 13:15)

            gwolf [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            am fost la zeci dintre ele si nimeni nu mi-a spus "da-te mai incolo sau stai aici sau fa aia". Am plecat si am venit cand am vrut, am protestat unde am vrut si pana cand am vrut si voi face la fel in secunda 2 dupa ce PNL sau USR o vor lua pe aratura.
            Ceea ce face ca prezumtia ca cei care le initiaza/organizeaza sunt de buna credinta.
            ti pup din nou!
          • +1 (3 voturi)    
            "Pe ce te bazezi" te-ar intreba Ilie Moromete (Miercuri, 22 mai 2019, 18:22)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Lok

            si dupa aia ti-ar intoarce spatele (el votand cu liberalii, atentie, votand, nefiind nici liberal nici userist (!!!))?
  • +26 (28 voturi)    
    Buni romani (Miercuri, 22 mai 2019, 10:12)

    Martinezu [utilizator]

    Oare daca ar face plangere la politie, il si aresteaza autoritatile locale?
  • -30 (44 voturi)    
    desfigurat...??? (Miercuri, 22 mai 2019, 10:18)

    NoBullshit [utilizator]

    Pare bine domnul de la USR. Rusine PSD... ati furat si desfigurarea domnului...:)))
    • +22 (30 voturi)    
      .... (Miercuri, 22 mai 2019, 10:30)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui NoBullshit

      Vai, dar sa fi aratat vreun psd-ist asa, atunci vedeam stirea in continuu la antene, risc de paralizie pe viata si toti ati fi fost in lacrimi si depresie. Ati avut noroc, nu stiu daca va ajungea indemnizatia de postac pentru tratamente.
    • +16 (22 voturi)    
      nu te-ai uitat bine,,,, (Miercuri, 22 mai 2019, 10:42)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui NoBullshit

      vezi in a doua poza, cea de jos....parca a iesit dintr-un meci de box, asa arata. Tumefactiile acelea sunt de la lovituri la fata. Cine l-a batut, i-a dat bine.
    • +12 (18 voturi)    
      gresit (Miercuri, 22 mai 2019, 10:49)

      razeshu [utilizator] i-a raspuns lui NoBullshit

      nu arata deloc mai bine decat jandarmerita aia "omorata" in bataie de demonstranti
    • +7 (13 voturi)    
      psihopatii din psd (Miercuri, 22 mai 2019, 11:22)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui NoBullshit

      nu le pasa de alt om, se iau de termeni folositi de presa ca sa duca lucrurile in derizoriu...
      voi cum va simtiti ma cand va uitati in oglinda?! va place nevertebrata prina de rahat si cu creierul unei stele de mare pe care o vedeti?!
  • +15 (25 voturi)    
    comentariul de pe facebook (Miercuri, 22 mai 2019, 10:47)

    vodatepes [utilizator]

    Cititi comentraiul de pe facebook si o sa vedeti ca omul nu acuza pe cineva anume
    Deocamdată nu știm cine sunt agresorii, însă în acest sfârșit de săptămână, unul dintre colegii noștri din USR Mehedinți a fost amenințat de viceprimarul din Drobeta cu bătaia, de față cu poliția locală.

    În acest moment, colegul nostru Claudiu se află la spitalul din Drobeta Turnu Severin pentru a-și scoate certificat medico-legal și apoi va merge la poliție să depună plângere.
    Acțiunile mizerabile la care suntem supuși au un numitor comun: frica vechilor partide politice că pierd puterea. Le este frică de noi, de votul vostru și de viitorul apropiat în care nu vor mai putea fura în voie.
    Deci baietii de la HN nu mai faceti valuri .
    https://www.facebook.com/search/top/?q=%20claudiu%20chiriac%20%20&epa=SEARCH_BOX
  • +13 (21 voturi)    
    Vot vital (Miercuri, 22 mai 2019, 11:05)

    Schweiz [utilizator]

    Dragi forumisti, stati 2 minute si va ganditi pe cine ati putea convinge sa mearga la vot, faceti o scurta lista, intrebati cunostintele daca merg la vot, nu va fie rusine sa vorbiti despre asta cu ei, este normal sa vorbesti despre politica. Este vital scrutinul asta pentru a nu ajunge o tara pe model Targoviste si Topoloveni de zilele trecute si mai nou cazul de fata din Mehedinti. Nici un efort nu e prea mare, fiecare avem cunostinte care nu aveau de gand sa mearga la vot, dar cu rabdare si perseverenta se pot convinge. Si foarte important, nu uitati sa le ziceti si de referendum.
  • -10 (20 voturi)    
    usurel (Miercuri, 22 mai 2019, 11:18)

    srpc [utilizator]

    astept si pozitia PSD, fiindca stirea face apel la resentimente, ceea ce o califica serios ca fake news
    • -3 (7 voturi)    
      Corect! (Miercuri, 22 mai 2019, 12:14)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Sincer e foarte posibil sa apara ca PSD l-au caftit pe suprasemnatu. Dar discutam pe o stire foarte vaga.
      Oricum e forte ciudat ca sefu Mehedinti punea pliante, si nimeni nu observa lipsa de organizare.
    • +3 (7 voturi)    
      pozitia psd va fi (Miercuri, 22 mai 2019, 13:10)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      ca Iohannis a distrus aceasta tara in avantajul nemtilor lui.
      Faptul ca noi ne injuram sau ne combatem pe aici INCA corect gramatical si articulat, inseamna ca suntem (eu sigur) mai inteligenti decat cei carora li se adreseaza psd-ul cu pozitia lor. Ceea ce face replica ta irelevanta (sau macar prima parte din ea).
  • -2 (14 voturi)    
    vodatepes (Miercuri, 22 mai 2019, 11:57)

    sile1 [utilizator]

    Citez din comentariul de pe Facebook :

    <<Zilele trecute voluntarii Alianței 2020 USR PLUS au fost amenințați și injurați de către echipele PSD în frunte cu aleșii locali. Văzând că nu ne lăsăm intimidați, au trecut la fapte.>>

    Draga vodatepes rezulta clar ,din cele de mai sus,ca PSD-istii au trecut la fapte dupa ce au amenintat cu bataia.

    In acest caz afirmatia ta " nu stim cine sunt agresorii " vine in contradictie cu cele spuse in postarea de pe Facebook !

    E o oarecare fractura logica in ceea ce sustii tu,realizezi chestia asta ?

    Ma asteptam ca USR-istii sa fie mai inteligenti !
  • +4 (8 voturi)    
    infractorul borfas dragnea incita zilnic (Miercuri, 22 mai 2019, 15:07)

    Antenistontel [utilizator]

    la violenta!
    in plus, a redus fortele de ordine ale statului la nivelul de slugi ale psd.
    va fi mult de curatat dupa ciuma rosie!
    decontaminare de la firul ierbii!