Din nou probleme pentru elicopterul Vioricăi Dăncilă: aterizare cu peripeții în Gorj, din cauza unor vaci

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 19 mai 2019, 21:41 Actualitate | Esenţial


Elicopterul lui Dancila, aterizare cu peripetii
Foto: captura Digi24
Premierul Viorica Dăncilă a făcut duminică o vizită în județul Gorj, însă, în localitatea Polovragi, elicopterul în care se afla șefa Guvernului a avut peripeții la aterizare, relatează Digi24.

Potrivit sursei citate, pe stadionul comunal unde trebuia să aterizeze elicopterul era în desfăşurare un meci de fotbal, însă după ce acesta s-a oprit, câteva vaci, speriate de zgomot, au pătruns pe teren.

Elicopterul a ajuns la sol după câteva minute în care s-a tot rotit în aer, așteptând să se elibereze terenul de aterizare improvizat, mai relatează Digi24, care prezintă și imagini.

Nu e prima dată când elicopterul care o transportă pe Dăncilă întâmpină probleme la aterizare. În octombrie anul trecut, în timpul unei vizite de lucru efectuate de premier, împreună cu alți trei miniștri, în județele Neamț și Bacău, elicopterul care îi transporta s-a rătăcit prin Neamț, aterizând din greșeală la zeci de kilometri distanță.


















11620 vizualizari

  • +20 (26 voturi)    
    noroc ca... (Duminică, 19 mai 2019, 21:51)

    ion_de_la_tara [utilizator]

    le-a lasat Ceausescu mostenire elicopterele din anii '70 ca sa se plimbe cu ele, ca ei nu sunt in stare nici elicoptere sa-si cumpere...ce sa mai faca autostrazi, industrie, exporturi etc :?
    • +11 (13 voturi)    
      DA DA (Duminică, 19 mai 2019, 21:55)

      falcoind [utilizator] i-a raspuns lui ion_de_la_tara

      Ceasca le-a plătit din bani făcuți ca și cizmar, in rest 100% corecta precizarea.

      Vaca nu era și ea in elicopter? (întreb pentru un prieten )
      • +6 (6 voturi)    
        Vacile de la sol sau din halicopter? (Luni, 20 mai 2019, 2:51)

        Eliberati Rusia de rusi [utilizator] i-a raspuns lui falcoind

        Se rezolva cu un mic proiectil cu ghidare termica.
      • 0 (0 voturi)    
        "ca si"... (Luni, 20 mai 2019, 18:40)

        Venier [utilizator] i-a raspuns lui falcoind

        poate aveti timp sâ cititi si sâ învatati :

        https://www.digi24.ro/magazin/timp-liber/cultura/top-3-cele-mai-frecvente-greseli-de-limba-ca-si-vs-ca-647212

        în rest totul pare corect.
    • +4 (10 voturi)    
      A lăsat Ceaușescu și fabrică de elicoptere. (Duminică, 19 mai 2019, 21:58)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui ion_de_la_tara

      Nu doar elicoptere. Dăr ăștia, de-au ajuns la putere acum, sunt prea bătuți în cap să facă ceva cu ele.
  • +20 (20 voturi)    
    Veorica să-și strivească neamur'li? (Duminică, 19 mai 2019, 21:56)

    prec [utilizator]

    Nu se poate.
  • +15 (15 voturi)    
    ... (Duminică, 19 mai 2019, 22:06)

    John.Doe [utilizator]

    Ii tot o vizita premierul... La guvern mai lucreaza cineva?
    • -8 (8 voturi)    
      iohanus (Luni, 20 mai 2019, 8:49)

      tdr [utilizator] i-a raspuns lui John.Doe

      ciolanis nu este in vizite , in campanie electorala , alaturi de pdl , desi conform Constitutiei ,ar trebui sa fie apolitic ?
      • +3 (3 voturi)    
        Nu (Luni, 20 mai 2019, 12:12)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui tdr

        Nu este in vizite, in campanie, alaturi de pdl.
        Alta intrebare?
  • +17 (17 voturi)    
    Vacile (Duminică, 19 mai 2019, 22:06)

    omezu [utilizator]

    Erau la bord? :))
  • +18 (18 voturi)    
    Isi căutau colega (Duminică, 19 mai 2019, 22:09)

    cim [utilizator]

    Vacutele o așteptau pe Veorica
    • +3 (7 voturi)    
      Decat una , restul erau la sol. (Luni, 20 mai 2019, 9:11)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui cim

      .
  • +14 (14 voturi)    
    iertati-mi intrebarea (Duminică, 19 mai 2019, 22:10)

    trandafil [utilizator]

    nu cumva elicopterul este folosit in scop electoral, in loc sa fie folosit pentru vizite oficiale ale premierului?
    O niua dovada de abuz psd.
  • +20 (20 voturi)    
    Erau (Duminică, 19 mai 2019, 22:11)

    ipolitic [utilizator]

    vaci ai opozitiei. Au patruns neautorizat si au inceput sa strige "Muu..." Nu au reusit sa termine sloganul anti-PSD caci au fost inconjurati, identificati si condusi la sectie. PSD afirma ca aveau ochii inexpresivi,probabil au consumat ceva iarba inainte de incident.
  • +15 (15 voturi)    
    al dreaqului... (Duminică, 19 mai 2019, 22:15)

    exilatul [utilizator]

    s au speriat de ..."zgomot" doar ...vacile aflate la pascut...nu si alea din elicopter....
  • +15 (15 voturi)    
    :-) (Duminică, 19 mai 2019, 22:19)

    Soljenitin [utilizator]

    Noroc cu vacile. Asa premier, asa fani :-)
  • +11 (11 voturi)    
    Nu inteleg (Duminică, 19 mai 2019, 22:23)

    Remulus si Rromus [utilizator]

    Cum te poti rataci in ziua de azi, cu navigatia moderna. Am un GPS cu harti aviatice, ce primeste semnal de la GPS, GLONASS si GALILEO, am semnal si in mijlocul unui Boeing in zbor si e mare cat palma.
    • +7 (7 voturi)    
      ia bag-o (Luni, 20 mai 2019, 8:15)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Remulus si Rromus

      pe vasilica în mașina ta și vezi dacă-ți mai funcționează GPS-ul.
  • +15 (15 voturi)    
    „Vizite de lucru” (Duminică, 19 mai 2019, 22:29)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Unde am mai auzit eu de așa ceva? Si propagandista Pintea, si carieristul Cuc faac vizite dupa vizite, mint si dau din gura doas ca sa isi faca imagine. In rest, raman niste borfasi ca orice membru din cloaca fetida numita psd.
  • +15 (15 voturi)    
    ciudat (Duminică, 19 mai 2019, 22:44)

    U_swamp [utilizator]

    Te-ai fi asteptat la o simpatie `interspecies`...
  • +19 (19 voturi)    
    cine plateste (Duminică, 19 mai 2019, 23:31)

    gopo2016 [utilizator]

    pt deplasarile primei vaci a Romaniei? cumva poporul din taxe, ca nu vad ca psd ul sa dea vreun ban pt asta, asa cum slugile de jandarmi platiti din bani oamenilor , bat si inchid pe nedrept romani
  • +18 (18 voturi)    
    Vacile au venit s-o aplaude (Luni, 20 mai 2019, 0:01)

    Dalinar [utilizator]

    Ca doar e una d’a lor!!!
  • +5 (5 voturi)    
    jandarmeria (Luni, 20 mai 2019, 7:52)

    Antenistontel [utilizator]

    protejeaza vacile si porcii, dar amendeaza oamenii!
  • +5 (5 voturi)    
    Nu speriate.Emoționate. (Luni, 20 mai 2019, 9:15)

    asavreau [utilizator]

    De întâlnirea cu Viorica Dăncilă.Vacile.