VIDEO Bătaie între o asistentă și un paznic, la Spitalul Județean din Timișoara

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 16 mai 2019, 14:31 Actualitate | Esenţial


bătaie SJU Timisoara
Foto: tion.ro
O asistentă și un paznic de la Spitalul Județean din Timișoara s-au luat la bătaie chiar la intrarea în instituție, după ce agentul de pază nu ar fi lăsat-o pe fiica asistentei să intre în spital. Scenele au fost filmate de unul dintre martorii scandalului.





Totul s-a petrecut marți seară, chiar la intrarea principală în Spitalul Județean din Timișoara.

Polițiștii spun că agentul de pază ar fi refuzat să o lase să intre în spital pe fiica asistentei, care lucrează la Secția de Chirurgie Vasculară. Fata și-a sunat mama, iar aceasta a venit să "rezolve" situația. Asistenta și agentul de pază au început să se certe, iar apoi scandalul a degenerat.

Cei doi s-au luat la bătaie, lovindu-se reciproc, de față cu pacienți și însoțitori ai acestora: "Ești un gunoi" / "Ba tu ești un gunoi".

Spre final, în imagini poate fi observat un bărbat care vrea să treacă de ușă pentru a-i despărți pe cei doi, însă un altul îi blochează calea și îl împinge afară.

Polițiștii au fost sesizați abia după câteva ore de la bătaie și îi cercetează pe cei doi angajați ai spitalului pentru lovire sau alte violențe. Asistenta și paznicul au depus plângeri unul împotriva celuilalt.

Marius Craina, managerul Spitalului Județean Timișoara, a declarat pentru Tion.ro că se va constitui o comisie care va analiza ceea ce s-a petrecut. "În funcție de concluziile comisiei se vor stabili măsurile necesare. Toată lumea în spitalul județean trebuie să respecte regulamentele și procedurile. Tot ceea ce se desfășoară în cadrul instituției este bazat pe legalitate”, a susținut managerul Spitalului Județean Timișoara.

















3875 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    Paznicii, acesti mici dumnezei (Joi, 16 mai 2019, 14:36)

    xolv [utilizator]

    ai institutiilor publice, parcarilor, Mega Image-urile de cartier. God Syndrome.
  • +9 (9 voturi)    
    Asistenta MMA (Joi, 16 mai 2019, 14:38)

    Kosmos [utilizator]

    Probabil nu prea mai merg spagile ..sres mare
  • +5 (7 voturi)    
    Foarte bine (Joi, 16 mai 2019, 14:39)

    Remulus si Rromus [utilizator]

    Puteau sa ii lase sa se bata pana cand isi rupeau oasele.

    Acum insa eu nu inteleg:

    Polițiștii spun că agentul de pază ar fi refuzat să o lase să intre în spital pe fiica asistentei, care lucrează la Secția de Chirurgie Vasculară.

    Daca asistenta lucreaza la acea sectie, de ce virgula? Daca fiica lucreaza la sectie, virgula este la locul ei dar de ce nu au lasat-o sa intre in spital?!?
  • -1 (5 voturi)    
    Paza (Joi, 16 mai 2019, 14:45)

    Eu123 [utilizator]

    Mai bine spus, simulacru a ceea ce ar trebui sa insemne agent de paza.

    Niste oameni sarmani, fara prea multa scoala, angajati pe post de paznici pe un salar minim.
    Ce poti sa te astepti sa faca, ca nu poate calma o femeie si ar trebui sa calmeze niste barbati recalcitranti. Imi e si mila de agent.

    Ceea ce a facut asistenta nu e deloc ok, dar scoate in evidenta sistemul pazei din spitale. Hilar si trist in acelasi timp.
  • +1 (3 voturi)    
    cand vad astfel de filmulete (Joi, 16 mai 2019, 15:01)

    liviu_ [utilizator]

    imi amintesc zicala: "sa nu lovesti femeia nici cu o floare"...
    mare idiot ala care a zis-o!

    sa ne intelegem nici ce a facut paznicul nu e ok, dar pana la urma femeia a dat prima!
  • -3 (3 voturi)    
    Cu scandal (Joi, 16 mai 2019, 15:04)

    GICOMANU [utilizator]

    Doamna la puscarie si paznicul recompensat
  • +4 (4 voturi)    
    Cine a ... (Joi, 16 mai 2019, 17:26)

    gigiN [utilizator]

    ...castigat ??
  • 0 (0 voturi)    
    Pana la urma, situatia e clara. (Joi, 16 mai 2019, 18:35)

    gayon [utilizator]

    Deci paznicul poate sa beneficieze de serviciile spitalicesti, daca da spaga. Iar doctorul si asistentele pot si ele sa intre la locul de munca, daca dau spaga. Si totusi, daca doctorul sau asistentele nu vor sa dea spaga, cine-l mai opereaza pe paznic. Aici m-am cam incurcat. Ceva nu iese la calcul. Sa o luam de la inceput....!...