DIICOT: Nu există vreun dosar privind ”tentativa de asasinat” la adresa lui Dragnea

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 13 mai 2019, 15:18 Actualitate | Esenţial


Dragnea
Foto: Facebook
Procurorii DIICOT nu au în lucru o cauză în care să fie vizată o eventuală tentativă de omor a lui Liviu Dragnea, au precizat, pentru Mediafax, reprezentanții Direcției.

Liderul PSD a susținut, ieri, că la DIICOT este un dosar în care unii martori au vorbit despre tentativa de asasinare asupra sa.

Dragnea a afirmat că la DIICOT există un dosar care nu este făcut pe numele lui, însă în care apare numele său, bazat pe declarația mai multor persoane care au vorbit despre cine finanțează mișcările de stradă, cât și despre tentativa de asasinare asupra sa.

În august 2018, Liviu Dragnea a declarat că a existat o tentativă de asasinat la adresa sa, patru cetăţeni străini venind în România cu acesta scop, la iniţiativa unui om celebru în lume.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















4523 vizualizari

  • +28 (30 voturi)    
    deci Dragnea e noul Vadim (Luni, 13 mai 2019, 15:19)

    Kosmos [utilizator]

    Arunca petarde in spatiul public
    • +5 (5 voturi)    
      păi (Luni, 13 mai 2019, 19:02)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      nu-i are pe codrin cap de babuin și volguța vasilescu, doi foști prm-iști de marcă, lângă el?
      Eu aș zice că ăștia 2 sunt sigur parte dintre asasinii nemiloși care vor să-l extermine pe crăișorul bălților, așa cum au făcut și cu vadim.
    • +2 (2 voturi)    
      mai exact PSD e vechiul PRM (Luni, 13 mai 2019, 20:32)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      a detaliat alt comentator desi incomplet.
      PRM-istii sunt mult mai multi si sunt aia care dicteaza agenda.
  • +24 (24 voturi)    
    Nu se pune ! (Luni, 13 mai 2019, 15:21)

    sfarleaza [utilizator]

    Conteaza numa' ce latra Dragnea la televiziunile spalatilor pe creieru' mic (ca mare oricum n'au)
    • +12 (12 voturi)    
      cum poti compromite emisiunile (Luni, 13 mai 2019, 15:27)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui sfarleaza

      Antena 3 .
      Arunci un teanc de banconte de 1 leu in fata televiziunii
  • +20 (20 voturi)    
    Ăia de la DIICOT chiat au pus botu'? (Luni, 13 mai 2019, 15:25)

    Amad [utilizator]

    Omul ăsta este cel mai mare parşiv manipulator din ultimii 30 ade ani, lipsit total de orice scrupule.
    Până şi sforarul Hrebenciuc avea stofă.
    • +3 (3 voturi)    
      Hrebengiuc si gasca lui Nastase (Luni, 13 mai 2019, 20:37)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Amad

      Erau cu peste 12 clase peste Dragnea si adunatura din jurul lui.
      PS nici adunatura din jurul lui Ponta nu e mult mai sus.
  • +19 (19 voturi)    
    Asta da stire! (Luni, 13 mai 2019, 15:25)

    Alius [utilizator]

    Un borfas minte! Nemaiauzit, nemaivazut.
  • +10 (10 voturi)    
    Dosare, dosare... (Luni, 13 mai 2019, 15:34)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    DAr cu celelalte dosare ale borfasului ce se mai aude? Pe când il vom vedea la Rahova in zeghe pe ticalos?
  • +15 (15 voturi)    
    Modelul liderului pesede (Luni, 13 mai 2019, 15:37)

    Malone_M [utilizator]

    Din cate incep sa-mi dau seama, liderul pesedist modern poate fi rezumat astfel: un humanoid chel, uneori cu mustata, dantura stricata, intoxicat cu mercur, posesor de sarme in colon, urmarit de ucigasi nemilosi, mincinos si iubit de prostime.
    • +10 (10 voturi)    
      ai uitat (Luni, 13 mai 2019, 16:09)

      stupidu [utilizator] i-a raspuns lui Malone_M

      ascultat cu microfoane in priza!
      • 0 (0 voturi)    
        pai sarmele din colon nu se pun? (Luni, 13 mai 2019, 20:38)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui stupidu

        Poate migreaza in priza si acolo incep sa emita pe frecvente speciale.
  • +10 (10 voturi)    
    ar trebui (Luni, 13 mai 2019, 15:51)

    liviu_ [utilizator]

    anchetat pt asta...
    ar el doar minte ca sa se victimizeze in vata prostilor de votanti psd!
  • +10 (10 voturi)    
    Votantii PSD sunt cei carora le place sa fie (Luni, 13 mai 2019, 16:01)

    Habermas [utilizator]

    mituiti cu doi lei pentru un vot, pentru ca nu sunt buni de nimic in viata si asta este pretul pietei pentru ei.
  • +11 (11 voturi)    
    bai baiete... (Luni, 13 mai 2019, 16:02)

    ..13 [utilizator]

    A ajuns la vise nebunesti rostite cu glas tare...

    Simte sfarsitul Mustata - Dzeu sa ii dea linistea necesara la bulau, cu cat de multa executare se poate...

    Aferim, e infrant!
    Next sau ne apucam si de lucruri serioase????
  • +10 (10 voturi)    
    el merge pana la capat... (Luni, 13 mai 2019, 16:03)

    ..13 [utilizator]

    Cam asta vrea sa ne arate!
  • +10 (10 voturi)    
    Partidul manelistilor. (Luni, 13 mai 2019, 16:07)

    Habermas [utilizator]

    Toti borfasii si netotii, slugile si idiotii, bisnitarii si cu hotii,
    toti conduc tara asta, si ... formeaza patriotii.

    (from M. Eminescu updated).
  • +4 (4 voturi)    
    Mă urmăreşte cineva, ia-ţi văzut? (Luni, 13 mai 2019, 16:32)

    Ioko [utilizator]

    Mai grav la Dragnea şi puţin ilar e că el crede că şi ceilalţi au aceleaşi halucinaţii ca el aşa că nu e de mirare să sară pe vreunul care s-o fi strâmbat în faţa lui de jenă că scapă vreun fâs şi să creadă că vrea să îl ucidă.
    Dragmea băiete avem o metodă simplă să te scăpăm de asasini "FOLOSEŞTE PASTILE MĂI!" sau ia-ţi un ajutor social să îţi şteargă balele când începi să zâmbeşti aşa puţin ca Ciocă când ne povesteşti din delirurile tale că pari puţin sinistru de ne aminteşte de Chucky clovnul juvenit şi plecat că şi ăla avea acelaşi zâmbet ca tine şi ca Cioacă.
    Oricum cel mai simplu să scapi de asasini dacă încă nu te-au asasinat de mai multe ori e SĂ FOLOSEŞTI PASTILE iar dacă nu funcţionează mergi la bodyguardul şef numit PSIHOLOG pentru că e cel mai bun în acest domeniu!
  • 0 (0 voturi)    
    Dictatorul malefic,toxic ,repetent,paranoic, (Luni, 13 mai 2019, 17:33)

    Rescator [utilizator]

    megaloman ,repetent,rusofil și multiplu penal a intrat
    în Delirium Tremens in formă acută și netratabilă.
    Vai de capul nostru ce milițiano-tractorist a ajuns să
    ne conducă.Cred că ajunge!
  • +1 (1 vot)    
    Revizuire (Luni, 13 mai 2019, 18:46)

    snams [utilizator]

    ‘Tentativa de asasinare a sa’ și nu ‘Tentativa sa de asasinare’.
  • +2 (2 voturi)    
    Nu ştiţi voi. (Luni, 13 mai 2019, 19:52)

    asavreau [utilizator]

    Dragnea are DIICOT-ul lui.