​​VIDEO Noi imagini virale de la mitingul anti-PSD din Iași / O cafenea a închis între 15 și 17 - „Apărăm Nordul” - iar un bărbat i-a strigat lui Dragnea „Nimicule”

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 10 mai 2019, 12:37 Actualitate | Esenţial


Retro Cafe, Iasi
Foto: Captura Facebook
Noi imagini virale de la mitingul anti-PSD din Iași erau distribuite intens vineri pe rețelele sociale. Mesajul unei cafenele din capitala Moldovei care a anunțat că închide între orele 15,00 și 17,00, cu mesajul „Apărăm Nordul”, era distribuit de peste 1.100 de ori. O altă filmare, în care un bărbat cu părul alb îi strigă lui Liviu Dragnea „nimicule”, era și ea intens distribuită.

„Joi, intre 15 si 17, cafeneaua noastra se va inchide pentru scurt timp in speranța ca ne vom întâlni cu toti clienții noștri în Piața Unirii”, a scris joi, pe Facebook, cafeneau Retro Cafe. Vineri, în jurul orei 12,30, mesajul fusese redistribuit de peste 1.100 de ori.



O altă postare care s-a viralizat, având vineri, la aceeași oră, aproape 500 de distribuiri, este o înregistrare video cu un bărbat cu părul alb care îi strigă lui Liviu Dragnea - care urca pe scena montată în Piața Unirii din Iași - „Nimicule”, înainte de a fi evacuat din zonă de oamenii PSD.




Bărbatul a povestit pe contul lui că aceasta a fost a treia întâlnire cu liderul PSD pe care a avut-o joi.

Iată mai jos mesajul postat de el pe pagina sa de Facebook:

„Asta a fost a 3-a mea intalnire, de azi, cu Dragnea!!!

- prima a fost cand am ajuns in fata tribunei, in timp ce vorbea si i-am strigat ... "ESTI UN "NIMIC" INFRACTORULE! MOLDOVA NU TE VREA!!! ca la comanda toata suita PSD-ista de pe scena a inceput sa aplaude sa-mi acopere vocea! :)
au tabarat "turistii PSD" sa ma scoata din fata scenei, dar le-am pregatit "episodul 2"! ;)

- pentru "repriza 2-a" l-am asteptat la coborarea de pe scena si cand facea "baia de multime" l-am abordat cu ... -bravo Dragnea! cand a venit zambitor la mine sa dea mana, la-am prins cu amandoua mainile si i-am spus: "Dragnea nu esti un nimic, ESTI UN INFRACTOR!!!! :) a murit imima in el!

dorea sa se desprinda, dar il tineam bine cu amandoua mainile si i-am mai spus: ESTI UN HOT, nu ai ce cauta in Moldova ... si multe altele. in timpul asta au tabarat garzile pe mine, dar nu ne puteau desprinde ca-l tineam foarte strans. incercau sa ne desparta, dar eu eram peste gard de el si nu reuseau.

in timp ce trageau toti de mine, incercand sa ne desparta, ma uitam in ochii lui si-i spuneam ... - INFRACTORULE, ce cauti in Moldova??? in ochii lui vedeam ca nu-i vine sa creada ce se intampla!!!
in cele din urma am fost despartiti si i-am mai spus cate ceva ... la despartire! ;)

repriza a 3-a" a fost aceasta!”.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















42548 vizualizari

  • +58 (60 voturi)    
    in sfarsit, (Vineri, 10 mai 2019, 12:45)

    gic [utilizator]

    oamenii prind curaj
    • +26 (28 voturi)    
      de 2 ori intr-o luna (Vineri, 10 mai 2019, 13:35)

      florinos [utilizator] i-a raspuns lui gic

      Dragnea a venit in Iasi de 2 ori intr-o luna dar de 3 ani a absentat la sarbatoarea Unirii Mici si de la Zilele Orasului, un infractor oportunist care tine o intreaga regiune in saracie.

      Orasul Iasi a primit de la Guvernul PSD mai putini bani decat Teleorman sau Dolj desi Iasi este pe locul 2 ca numar de locuitori.
      • +21 (21 voturi)    
        Felicitari iesenilor! (Vineri, 10 mai 2019, 14:14)

        IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui florinos

        Semnalul a fost dat, Clujul, Aradul, Galatiul au reactionat deja si "Aparam nordul" se va transforma rapid in "Aparam Romania", un "Nici pe aici nu se trece" modern care va forta acesti sobolani sa ramana ascunsi in vizuinile lor.
  • +39 (41 voturi)    
    "Nimicule! Ce cauti aici? Aici este Moldova! " (Vineri, 10 mai 2019, 12:53)

    Habermas [utilizator]

    Exact! Perfect punctat Domnule cu parul Alb!
  • +38 (40 voturi)    
    felicitari pentru curaj!!! (Vineri, 10 mai 2019, 13:00)

    trem [utilizator]

    Nu multi au curajul asta....de obicei vine cand nu mai ai nimic de pierdut, cand vezi ca totul se naruie in jurul tau si parca nu iti mai ramane decat lupta finala!

    Livache ai adus oamenii la lupta finala! Doamne ajuta sa inveti ceva din toate astea si Romania sa isi poate reveni.
  • +30 (32 voturi)    
    normalitate ? (Vineri, 10 mai 2019, 13:18)

    andreiu [utilizator]

    Acestor oameni ar trebui sa le fie rusine sa iasa din casa.
    Asa ar fi normal intr-o tara cinstita...
    Iar daca nu au rusine .. ar trebui sa le fie frica.
    • +14 (16 voturi)    
      Păi ăsta-i atuul lor, lipsa de frică şi ruşine. (Vineri, 10 mai 2019, 14:20)

      Amad [utilizator] i-a raspuns lui andreiu

      Problema-i că sunt mulţi bugetari care nu ştiu sî facă nimic altceva decât să pupe funduri şi mâini.
      Ăştia sunt la fel de feroce ca PSD-ştii. Ştiu că nu sunt în stare de nimic, aşadar apără cu dinţii PSD-ul aflat la butoane.
  • +23 (25 voturi)    
    bravo (Vineri, 10 mai 2019, 13:19)

    liviu_ [utilizator]

    interesant e cum , in democratie, nu poti sa critici un politician fara sa sara pe tine garzile de corp...
    d c?! nu e urma de violenta fizica, doar verbala... d c sar maimutele?!
    • +13 (13 voturi)    
      de frica (Vineri, 10 mai 2019, 14:13)

      insignifiant [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Nu cumva sa prinda si ceilalti curaj!
      Dupa cum observam, putini au initiativa.
  • +28 (30 voturi)    
    asta-i Moldova care imi place! (Vineri, 10 mai 2019, 13:32)

    tahomir [utilizator]

    mi se pare mie sau PSDul tocmai incepe sa se transforme in pulbere?
    Pare ca cineva a pocnit din degete si 50% dintre pesedisti or sa dispara.
  • +17 (17 voturi)    
    Felicitari, (Vineri, 10 mai 2019, 14:19)

    Blackball [utilizator]

    Domnule!
  • +18 (18 voturi)    
    bravo moldovenii mei (Vineri, 10 mai 2019, 14:37)

    alexman1 [utilizator]

    Incep sa fiu mandru de voi. Bine ca v-ati mai trezit. Asa merita Dragnea si acolitii de nimic.Sa vada ca PUTEM
  • +7 (11 voturi)    
    Nu va imbatati cu apa rece (Vineri, 10 mai 2019, 14:53)

    doz2018 [utilizator]

    Nu doar amaratii aia adusi cu autocarele la miting voteaza PSD. Aia nu-s de condamnat pentru ca sunt oameni saraci, cu foarte putina scoala si usor de dezinformat. Aia vor vota intotdeauna cui cei care ofera cativa lei. Nu va bucurati ca au fost huiduiti PSD-istii la mitinguri pentru ca "adevaratii votanti PSD sunt invizibili". Ei nu participa la mitinguri, sunt imbracati frumos, se plimba prin parcuri si cel mai important nu-si dezvaluie adevarata optiune decat celor apropiati. Acestia sunt marea majoritate a bugetarilor, domni si doamne cu studii superioare ( de fapt o parte dintre ei toape si cocalari care-si scot gunoiul la usa pe palier in pungi de cumparaturi sau cutii de carton pentru ca nu folosesc saci de gunoi). Acestora le-a marit PSD salariul si li se va mai mari cu orice pret pentru Romania. Si sunt multi, foarte multi. Si stau in umbra. Din punct de vedere moral nu-i nicio diferenta intre ei si amaratii din autobuze, doar ca se vand pe bani mult mai multi. Din cauza asta PSD-ul nu va disparea de la putere. Sondajele sunt irelevante . Bugetarii "au ultimul cuvant" si optiunilor lor reale nu apar in sondaje.
    • +6 (8 voturi)    
      treaba e... (Vineri, 10 mai 2019, 16:53)

      Martha Logu [utilizator] i-a raspuns lui doz2018

      .. sa mergem la vot, nu sa scriem comentarii pe net.
  • +11 (11 voturi)    
    gagiul a fost bruscat si agresat fizic (Vineri, 10 mai 2019, 15:07)

    Coco Whistle [utilizator]

    ptr o opinie exprimata liber; dreptul la exprimare este garantat prin constitutie. acest domn ar trebui sa il execute in curte pe acel bataus care ori a actionat singur or la comanda. ar trebui clarificat iar cei care l-au pus sa reactioneze asa sa fie penalizati de asemenea.
  • +8 (8 voturi)    
    Romania NU merita NIMIC! (Vineri, 10 mai 2019, 16:17)

    U_swamp [utilizator]

    DA si DA la referendum pentru justitie! Mergeti la scrutinul europarlamentar si cascati ochii cind aplicati stampila!
  • +11 (13 voturi)    
    bravo tata! (Vineri, 10 mai 2019, 16:50)

    Martha Logu [utilizator]

    mi-a placut cand ai facut diversiunea aia cu "bravo Dragnea" sa te apropii de el si apoi l-ai luat la lula.

    stiam eu ca moldovenii sunt oameni de straja.
  • +4 (4 voturi)    
    The North remembers (Sâmbătă, 11 mai 2019, 0:48)

    stefan2008 [utilizator]

    Bravo Iasi!
    O ramas Dracnea ca mortu-n papusoi! :)))