VIDEO Simpatizanții PSD de la mitingul din Piața Unirii pleacă la autocare în huiduielile ieșenilor

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 9 mai 2019, 19:50 Actualitate | Esenţial


Simpatizantii PSD pleaca de la mitingul din Iasi
Foto: Captura YouTube
Simpatizanții PSD care au fost aduși la mitingul din Piața Unirii din Iași au fost fluierați și huiduiți la finalul manifestării, când se îndreptau spre autocarele cu care au venit. Au existat și unele momente tensionate, după ce au fost aruncate sticle de apă.

S-a aruncat cu sticle de plastic, iar oamenii din cele două tabere s-au înjurat. La un moment dat, un grup de circa 30 de protestatari a reuşit să intre în mulţime iar unui simpatizant PSD i s-a făcut rău din cauza “îmbulzelii” apărute la ieşirea din Piaţă, potrivit ziaruldeiasi.ro.

Nici șefii PSD nu au scăpat de huiduielile protestatarilor din Iași, la plecarea din piață.

Agerpres notează că, după ce susţinătorii PSD au plecat spre mijloacele de transport cu care au ajuns la Iaşi, Piaţa Unirii a rămas plină de gunoaie, pancarte şi steaguri.











Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















34065 vizualizari

  • -5 (17 voturi)    
    hmm.. (Joi, 9 mai 2019, 19:59)

    ducu27 [utilizator]

    Oi will be Oi...dar ''PANCARDE" Hotnews??

    Multumim, am corectat!
  • -4 (8 voturi)    
    interlopii din ultimul video! (Joi, 9 mai 2019, 21:04)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    sunt de la PSD, ca de obicei? Si atunci de ce striga la oamenii din autocare?
    • +6 (10 voturi)    
      Jenant. (Vineri, 10 mai 2019, 6:23)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      Un esec total al borfasilor, chiar in "Modova Rosie".

      Si cand vorbim de interlopi, i-a sa vedem cine sunt sustinatorii cei mai aprigi ai borfasilor:

      https://adevarul.ro/news/politica/care-cele-trei-clanuri-l-au-sustinut-pedragnea-curtea-suprema-1_5cb611f5445219c57e9be070/index.html

      Cine se aseamana, se aduna.. La fel si pentru sustinatorii de pe forumuri ai borfasilor.
    • -1 (1 vot)    
      Ha ha ha (Vineri, 10 mai 2019, 12:31)

      Teo10 [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

      PSD e gasca de interlopi. Cei ce se ocupa de nimicuri (trafic de droguri, prostitutie, furturi, etc) sunt doar protejatii celor din psd. Codrinut "cap de putza" va poate da mai multe amanunte. Da ele nu conteaza, important e ca ne-am facut norma la postari inepte pro psd nu-i asa?
  • +12 (14 voturi)    
    ! (Joi, 9 mai 2019, 21:45)

    tudorr [utilizator]

    Hai baietii! Va mai asteptam pe la oras!
  • +8 (10 voturi)    
    Cine isi ia liber pentru mitingul PSD? (Vineri, 10 mai 2019, 0:29)

    Alui [utilizator]

    Intrebarea e retorica? Respectivii nu puteau sa-si ia liber pentru ca nu muncesc!
  • +2 (6 voturi)    
    PCR-FSN-PDSR-PSD (Vineri, 10 mai 2019, 11:10)

    Spiky [utilizator]

    Un partid al hoților, care are o singură ideologie:dezbină și stăpânește!
    A asmuțit pe cei needucați și bătrâni asupra tinerilor mai educați și mai deschiși la minte.
    Pe termen lung asta este o strategie perdantă, din 2 motive: tinerii devin bătrâni și discută cu cei mai bătrâni;
    Tinerii îi susțin financiar pe bătrâni, deoarece GIO-PSD nu este capabil să creeze o economie sustenabilă.
    Al doilea motiv este evident: bătrânii mor odată și odată, iar cei care îmbătrânesc sunt tinerii anti-PSD. Acum sunt bătrâni de 60 de ani care au participat la protestele din Piața Universității, prima mineriadă, 1990. Plus bătrânii care au trecut de partea tinerilor după Colectiv. Plus bătrânii care văd că de fapt PCR-PSD minte de rupe fără să facă ceva, nici pentru țară nici pentru proprii votanți - spitalele ar fi prelungit viața votacilor PSD și implicit șansele electorale pe termen lung. Dar mai bine dă PSD bani pentru pensii speciale decât pentru spitale!